*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3140691 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8162 στις: Ιούλιος 20, 2016, 12:54:38 μμ »
Κι εμένα μ ενδιαφέρει αυτό που λες Λίνα! Είχα ρωτήσει κι εγώ για το 623 αλλά δεν απάντησε κανείς.. Είδα σε προηγούμενα μηνύματα ότι το 623 έχει μελέτες περίπτωσης κάθε βδομάδα που είναι ουσιαστικά αντιγραφή. Το βιβλίο είναι πολύ ακριβό, αυτό με προβληματίζει.. Οι εξετάσεις είναι με ανοιχτά τα βιβλία; Την ψυχομετρία θα τη δηλώσω κι εγώ. Ας μας πει κάποιος..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anni!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8163 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:08:55 μμ »
....ενδεχομενα μια τετοια ρυθμιση να θεωρουνταν προαπαιτουμενο για μια ακομη ρυθμιση για τα παιδια που τελειωνουν το Σεπτεμβρη κ.ο.κ.....κριμα για τους συναδ;ελφους, αλλα ο δοαταπ δεν τα κανει αυτα και κατα τη γνωμη μου ευτυχως.......


Ρε παιδια σορυ κιολας, αλλά γτ οι του Μαίου δεν ξεκινούσατε ενα τετράμηνο νωρίτερα να είχατε τελειώσει Γενάρη?? ο ΔΟΑΤΑΠ φταίει? Σε μας του Ιανουαρίου έκαναν 4 μήνες να μας τα στείλουν, εσείς θέλατε σε 1-2 μήνες να τα πάρετε?

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8164 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:20:18 μμ »

Ρε παιδια σορυ κιολας, αλλά γτ οι του Μαίου δεν ξεκινούσατε ενα τετράμηνο νωρίτερα να είχατε τελειώσει Γενάρη?? ο ΔΟΑΤΑΠ φταίει? Σε μας του Ιανουαρίου έκαναν 4 μήνες να μας τα στείλουν, εσείς θέλατε σε 1-2 μήνες να τα πάρετε?
Η αλήθεια είναι πως αυτοί που τελειώνουν Μάιο διακινδυνεύουν να μείνουν εκτός λόγω καθυστέρησης της αναγνώρισης. Εξάλλου ο δοαταπ όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα λέει ξεκάθαρα ότι απαιτούνται τουλάχιστον 3 μήνες για την αναγνώριση. Βέβαια φαντάζομαι ότι αυτοί που τελείωσαν Μάιο ρίσκαραν δεδομένου πως μέχρι πέρσυ οι αιτήσεις γίνοταν τέλη Αυγούστου και ήλπιζαν πως με λίγο σπρώξιμο θα προλάβουν.Φέτος δυστυχώς για τα παιδιά έγιναν Ιούλιο οι αιτήσεις.Αν το ήξεραν πιστεύω θα μεριμνούσαν.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8165 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:22:32 μμ »
Παιδιά τις προηγούμενες χρονιές όσοι τελείωναν Μαιο προλάβαιναν τις αιτήσεις?Ξέρει κανένας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8166 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:25:04 μμ »
Παιδιά τις προηγούμενες χρονιές όσοι τελείωναν Μαιο προλάβαιναν τις αιτήσεις?Ξέρει κανένας?
Ναι,οι περσινοί πρόλαβαν γιατί για καλή τους τύχη όχι απλά έγιναν τέλη Αυγούστου αλλά λόγω λάθους  ξανακάναμε αιτήσεις αρχές Σεπτέμβρη.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8167 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:27:37 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος αν τα μαθήματα 523(Ψυχομετρία) και 623(Ψυχοπαθολογία) μπορώ να τα πάρω μαζί τον χειμώνα, από άποψη απαιτήσεων και δυσκολίας;Μπορείτε να μου γράψετε εδώ ή σε προσωπικό μήνυμα τί εργασίες περιλαμβάνουν;

Το 523 είναι εύκολο μάθημα. Έχει μια εργασία και κάτι μικρά quiz. Οι εξετάσεις στο τέλος είναι πολλαπλής και υπάρχει και μία ανάπτυξης. Για να γράψεις πρέπει απλά να μάθεις απ' έξω όλες τις σημειώσεις. Το βιβλίο δεν χρειάζεται μην το αγοράσεις. Κατά την γνώμη μου να το πάρεις καθώς είναι ένα μάθημα που κατά τη διάρκεια του εξαμήνου δεν θα σε απασχολήσει ιδιαίτερα.
Για το 623 δεν ξέρω να σου πω και εγώ περιμένω μήπως απαντήσει κάποιος!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8168 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:51:58 μμ »
Το 523 είναι εύκολο μάθημα. Έχει μια εργασία και κάτι μικρά quiz. Οι εξετάσεις στο τέλος είναι πολλαπλής και υπάρχει και μία ανάπτυξης. Για να γράψεις πρέπει απλά να μάθεις απ' έξω όλες τις σημειώσεις. Το βιβλίο δεν χρειάζεται μην το αγοράσεις. Κατά την γνώμη μου να το πάρεις καθώς είναι ένα μάθημα που κατά τη διάρκεια του εξαμήνου δεν θα σε απασχολήσει ιδιαίτερα.
Για το 623 δεν ξέρω να σου πω και εγώ περιμένω μήπως απαντήσει κάποιος!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Marieta90! Περιμένουμε λοιπόν να δούμε γνώμες συμφοιτητών που έχουν πάρει παλιότερα το 623. :)

Αποσυνδεδεμένος Eleni_theo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8169 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:10:41 μμ »
Παιδιά Καλημέρα!
Θα ξανά κάνω πάλι την ίδια ερώτηση.
Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιον καλό καθηγητή για διπλωματική?  Για την Χαραλάμπους ξέρει κανείς αν είναι καλό για το θέμα της διπλωματικης?

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8170 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:17:42 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Marieta90! Περιμένουμε λοιπόν να δούμε γνώμες συμφοιτητών που έχουν πάρει παλιότερα το 623. :)
Το 623 είναι από τα αγαπημένα πολλών και γι αυτό κλείνουν οι θέσεις γρήγορα.Πολύ ωραίο μάθημα με απλές δραστηριότητες κάθε βδομάδα και μία εργασία. Οι εξετάσεις πολλαπλής και με ανάπτυξης αλλά εύκολες ειδικά αν ασχοληθείς από την αρχή με το μάθημα.Θα μάθεις πολλά από το συγκεκριμένο μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8171 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:23:18 μμ »
Το 623 είναι από τα αγαπημένα πολλών και γι αυτό κλείνουν οι θέσεις γρήγορα.Πολύ ωραίο μάθημα με απλές δραστηριότητες κάθε βδομάδα και μία εργασία. Οι εξετάσεις πολλαπλής και με ανάπτυξης αλλά εύκολες ειδικά αν ασχοληθείς από την αρχή με το μάθημα.Θα μάθεις πολλά από το συγκεκριμένο μάθημα.

Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8172 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:24:34 μμ »
ευχαριστουμε! μηπως ξερεις πληροφοριες για κανενα αλλο του d τομεα? το 529 αυτισμος ή το το 624 δυσλεξια ?

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8173 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:27:34 μμ »
το 526 το ειχα το εαρινο,  το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8174 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:35:11 μμ »
ευχαριστουμε! μηπως ξερεις πληροφοριες για κανενα αλλο του d τομεα? το 529 αυτισμος ή το το 624 δυσλεξια ?

Το 529 είναι το πιο ωραίο μάθημα που έχω πάρει. Μαθαίνεις πάρα πολλά. Έχει εβδομαδιαίες δραστηριότητες και δυο μεγάλες εργασίες. Η μια είναι βιβλιογραφική ανασκόπηση και η άλλη μελέτη περίπτωσης. Εμένα δεν μου φάνηκε δύσκολο. Το είχα με την κυρία Τσιμπιδάκη που είναι πολύ καλή.
Το 624 δεν μου άρεσε καθόλου. Έχει και αυτό εβδομαδιαίες δραστηριότητες και δυο μεγάλες εργασίες που δεν θυμάμαι τι ήταν για να σου πω. Δεν είναι καθόλου δύσκολο απλά είναι πολύ βαρετό και δεν μαθαίνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Το είχα με την κυρία Πίττα που μου φάνηκε πολύ καλή.

Αποσυνδεδεμένος karamaiden

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8175 στις: Ιούλιος 20, 2016, 03:17:32 μμ »
Καλησπέρα παιδία, μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα για το μάθημα 552-Εφαρμογές της Τεχνολογίας στην Ειδική Εκπαίδευση;; Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.