*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127230 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #280 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 06:31:05 μμ »
για εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη μου είπαν τα ίδια που είπαν και στη Σωτηρία..ότι προσπαθούν για να γίνουν στο ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Όσο για κωδικούς και πότε θα ξεκινήσουμε μου είπε ότι δεν ξέρει.Μου έστειλε και το σωστό πιστοποιητικό γιατί μου είχε στείλει άλλης κοπέλας..η αλήθεια είναι πως η κοπέλα έχει ζαλιστεί εχθές και σήμερα μου είπε.Τελικά μπήκατε στο moodle?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #281 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 08:05:46 μμ »
παιδια εχω αγχωθει πολυ ! εδωσα τα λεφτα την παρασκευη και καμια ενημερωση για τιποτα!! οθτε καν ξερω ποια μαθηματα  μπορω να επιλεξω  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος tabacaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η πλατεία θα μείνει έρημη.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #282 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 08:33:14 μμ »
παιδια εχω αγχωθει πολυ ! εδωσα τα λεφτα την παρασκευη και καμια ενημερωση για τιποτα!! οθτε καν ξερω ποια μαθηματα  μπορω να επιλεξω  :'( :'( :'(

Απογοητεύτηκα απο την αντιμετώπιση του παρόντος εκπαιδευτικού ιδρύματος. Η καθυστέρηση είναι πέρα απο κάθε φαντασία. Ούτε καν στο mail που εξέφρασα τη δυσαρέσκεια μου δεν απάντησαν!

Το ζήτημα είναι, πως απέρριψα άλλο μεταπτυχιακό για το συγκεκριμένο.
Αν και πλήρωσα την προκαταβολή (αρχές Ιανουαρίου), μετά απο αυτή την αντιμετώπιση σκέφτομαι σοβαρά να μην το συνεχίσω.
Με ποια κριτήρια κάποιοι (που εισαγόμαστε στο ίδιο εξάμηνο σπουδών), δήλωσαν μαθήματα και πήραν κωδικούς  και άλλοι περιμένουμε ακόμα? Ανησυχώ για την πορεία των σπουδών και της τήρησης χρονοδιαγράμματος, ειδικά μετά απο αυτά που διαδραματίζονται στον εργασιακό χώρο και τα νομοσχέδια που έπονται για την παιδεία.
Θα ήθελα την άποψή σας.
"Η εκπαίδευση είναι μια πράξη αγάπης, επομένως μια πράξη θάρρους. Δεν πρέπει να φοβάται την αντιπαράθεση, την ανάλυση της πραγματικότητας, τη δημιουργική συζήτηση, αν δε θέλει να καταλήξει σε παρωδία". (Paulo Freire).

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #283 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 08:39:38 μμ »
παιδια εχω αγχωθει πολυ ! εδωσα τα λεφτα την παρασκευη και καμια ενημερωση για τιποτα!! οθτε καν ξερω ποια μαθηματα  μπορω να επιλεξω  :'( :'( :'(

Απογοητεύτηκα απο την αντιμετώπιση του παρόντος εκπαιδευτικού ιδρύματος. Η καθυστέρηση είναι πέρα απο κάθε φαντασία. Ούτε καν στο mail που εξέφρασα τη δυσαρέσκεια μου δεν απάντησαν!

Το ζήτημα είναι, πως απέρριψα άλλο μεταπτυχιακό για το συγκεκριμένο.
Αν και πλήρωσα την προκαταβολή (αρχές Ιανουαρίου), μετά απο αυτή την αντιμετώπιση σκέφτομαι σοβαρά να μην το συνεχίσω.
Με ποια κριτήρια κάποιοι (που εισαγόμαστε στο ίδιο εξάμηνο σπουδών), δήλωσαν μαθήματα και πήραν κωδικούς  και άλλοι περιμένουμε ακόμα? Ανησυχώ για την πορεία των σπουδών και της τήρησης χρονοδιαγράμματος, ειδικά μετά απο αυτά που διαδραματίζονται στον εργασιακό χώρο και τα νομοσχέδια που έπονται για την παιδεία.
Θα ήθελα την άποψή σας.

θελω να ελπιζω πως θα γινουν ολα κανονικα απο τη στιγη που θα παρουμε κωδικους και να μην μεινουμε πισω...παντως αυτο και γω πιστευω οτι δεν ειναι σωστο που γινεται θα επρεπε να ξεκινουσαν ολοι την ιδια ημερομηνια και να μην παιζει ρολο ποτε δινεις τα χρηματα... ποιο μεταπτυχιακο σκεφτοσουν? ( αν θελεις μου απαντας )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tabacaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η πλατεία θα μείνει έρημη.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #284 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 08:52:24 μμ »
Διοίκηση Πολιτισμικών Μονάδων. ΕΑΠ. Είχα κληρωθεί Α κατηγορία.
"Η εκπαίδευση είναι μια πράξη αγάπης, επομένως μια πράξη θάρρους. Δεν πρέπει να φοβάται την αντιπαράθεση, την ανάλυση της πραγματικότητας, τη δημιουργική συζήτηση, αν δε θέλει να καταλήξει σε παρωδία". (Paulo Freire).

Αποσυνδεδεμένος JulieJulie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:10:08 μμ »
Διοίκηση Πολιτισμικών Μονάδων. ΕΑΠ. Είχα κληρωθεί Α κατηγορία.

Hi! Εγώ είχα κληρωθεί στην Τραπεζική του εαπ -Α' κατηγορία κ γω- (3 χρόνια το minimum σπουδών) κ το απέρριψα για το ΜΒΑ της Λευκωσίας κ δεν το 'χω μετανιώσει.

Μου φαίνεται περίεργο το ότι καθυστερούν σε 'σας. Εγώ σε κάθε mail που τους στέλνω, μου απαντάνε εντός της ημέρας. Σήμερα έβαλα την προκαταβολή κ μου είπαν ότι μέχρι αύριο θα 'χω τους κωδικούς.
Μήπως να τους έπαιρνες ένα τηλ?
Τους ενημέρωσες ότι έβαλες την προκαταβολή κ ότι δεν έχεις ακόμα τους κωδικούς?

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:19:26 μμ »
Οι καθυστερήσεις είναι όντως τραγικές. Όπως επίσης και το θέμα προτεραιοτήτων με βάση το πότε πλήρωσε ο καθένας μας. Έπρεπε όλοι να είμαστε ισότιμοι, να μπορούμε να επιλέξουμε όλοι από την ίδια λίστα μαθημάτων και να μας δοθούνε ταυτόχρονα οι κωδικοί. Κάποιοι έχουνε ήδη μπει στην πλατφόρμα κι έχουνε ξεκινήσει κατά κάποιο τρόπο τα μαθήματα και κάποιοι άλλοι περιμένουνε ακόμη να επιλέξουνε μαθήματα. Για ποιο λόγο όλα αυτά; Επειδή μήπως πήρανε πολύ περισσότερα άτομα σε σχέση με αυτά που θα μπορούσανε να ανταπεξέλθουνε και γι'αυτό όλα γίνονται σταδιακά; Αφήστε που ο server τους δεν μπορεί να αντέξει τόσους χρήστες καί σήμερα είχε καταρρεύσει...Ελπίζω κάποια πράγματα να διορθωθούνε στην πορεία γιατί δυστυχώς δεν ξεκινήσαμε καλά..

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:27:01 μμ »
μπήκατε στο moodle;; βγάλατε άκρη;; έχω διαλέξει το 610 και 621. λίγο μπέρδεμα..και τώρα τι κάνουμε; αγοράζουμε βιβλία και διαβάζουμε;;

Δε μας λες βρε Αντωνία ποιο βιβλίο πρέπει να αγοράσουμε για το 621;Γιατί αν περιμένουμε να μας  στείλουνε κωδικούς για να μπούμε στην πλατφόρμα...θα φτάσει το Πάσχα!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:36:03 μμ »
Και εγώ έχω εκνευριστεί πολύ ... μου έστειλαν επιτέλους σήμερα  mail - ύστερα από σχεδόν πέντε μέρες που έκανα τη δήλωση μαθημάτων - και με ενημέρωσαν ότι αντί για το 526 με έγραψαν από μόνοι τους στο 623, αφού λέει είναι του ίδιου κύκλου!!! Δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να ενδιαφέρομαι να το παρακολουθήσω;;;

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:36:28 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε λιγο στραβά...ας ελπίσουμε οτι θα διορθωθεί η κατάσταση..και αυτή πάλι περίμεναν μέχρι και την τελευταία μέρα για να ξεκινήσουν..τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν!αλήθεια ποιος ξέρει ποιο βιβλίο πρέπει να πάρουμε για 511 και 621?να το ψάξουμε λίγο..

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:38:07 μμ »
Και εγώ έχω εκνευριστεί πολύ ... μου έστειλαν επιτέλους σήμερα  mail - ύστερα από σχεδόν πέντε μέρες που έκανα τη δήλωση μαθημάτων - και με ενημέρωσαν ότι αντί για το 526 με έγραψαν από μόνοι τους στο 623, αφού λέει είναι του ίδιου κύκλου!!! Δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να ενδιαφέρομαι να το παρακολουθήσω;;;
Πλάκα κάνεις!!!εγω έχω στείλει mail για τη δήλωση μαθημάτων αλλά ακόμα δεν μου το έχουνν επιβεβαιώσει....

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:40:21 μμ »
Και εγώ έχω εκνευριστεί πολύ ... μου έστειλαν επιτέλους σήμερα  mail - ύστερα από σχεδόν πέντε μέρες που έκανα τη δήλωση μαθημάτων - και με ενημέρωσαν ότι αντί για το 526 με έγραψαν από μόνοι τους στο 623, αφού λέει είναι του ίδιου κύκλου!!! Δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να ενδιαφέρομαι να το παρακολουθήσω;;;
εντωμεταξύ είναι επιλογής..ήθελες να παρακολουθήσεις αυτό?ζήτα κάποιο υποχρεωτικό.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:43:50 μμ »
 tabacaria έχεις πληρώσει γιατί σου είπαν ότι γίνεσαι δεκτή απο αρχες Ιανουαρίου και ακόμα δεν δήλωσες μαθήματα?υποτίθεται ότι γίνεται με προτεραιότητα  με βάση την αποστολή της αίτησης...μήπως δεν παρέλαβαν την απόδειξη?

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:48:53 μμ »
παιδια εχω αγχωθει πολυ ! εδωσα τα λεφτα την παρασκευη και καμια ενημερωση για τιποτα!! οθτε καν ξερω ποια μαθηματα  μπορω να επιλεξω  :'( :'( :'(

Απογοητεύτηκα απο την αντιμετώπιση του παρόντος εκπαιδευτικού ιδρύματος. Η καθυστέρηση είναι πέρα απο κάθε φαντασία. Ούτε καν στο mail που εξέφρασα τη δυσαρέσκεια μου δεν απάντησαν!

Το ζήτημα είναι, πως απέρριψα άλλο μεταπτυχιακό για το συγκεκριμένο.
Αν και πλήρωσα την προκαταβολή (αρχές Ιανουαρίου), μετά απο αυτή την αντιμετώπιση σκέφτομαι σοβαρά να μην το συνεχίσω.
Με ποια κριτήρια κάποιοι (που εισαγόμαστε στο ίδιο εξάμηνο σπουδών), δήλωσαν μαθήματα και πήραν κωδικούς  και άλλοι περιμένουμε ακόμα? Ανησυχώ για την πορεία των σπουδών και της τήρησης χρονοδιαγράμματος, ειδικά μετά απο αυτά που διαδραματίζονται στον εργασιακό χώρο και τα νομοσχέδια που έπονται για την παιδεία.
Θα ήθελα την άποψή σας.

Γι αυτον ακριβως τον λογο πιστευω πως στα μαστερ πρεπει να μπαινουν 20 με 25 ατομα σε καθε τμημα.Θα ηταν ολα πολυ ευκολα για τη Λευκωσια εαν ειχε να ρυθμισει εγγραφες 50 φοιτητων απ οτι 300 ή 400 φοιτητων.Με την ιδια λογικη που χθες αρχιζαν μαθηματα, μπορει να αλλαζουν και ημερομηνιεςεξεταστικων κτλ. Νομιζω πως το ελ λογω ιδρυμα δρα με κερδοσκοπικα κρητηρια και μονον.Τρανταχτο παραδειγμα οι ανευ λογου διαθεσεις μαθηματων σε φοιτητες, κλεισιμο μαθηματων σε αλλους φοιτητες, καθυστερηση κωδικων κτλ..Καλη επιτυχια σε οτι και αν επιλεξεις..!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.