*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127958 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #966 στις: Αύγουστος 15, 2013, 07:18:49 μμ »
Eγώ πληρώνω με χρεωστική μέσω jccsmart και δεν υπάρχει καμία επιπλέον επιβάρυνση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #967 στις: Αύγουστος 15, 2013, 09:23:58 μμ »
Τους κωδικούς για το jccsmart σας τους δίνουν από το πανεπιστήμιο;;; Δεν μου έχουν δώσει κάτι ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #968 στις: Αύγουστος 15, 2013, 10:45:43 μμ »
Eγώ πληρώνω με χρεωστική μέσω jccsmart και δεν υπάρχει καμία επιπλέον επιβάρυνση!
Μόνο με χρεωστική μπορείς??
Προσπαθώ εδω και  καιρό να κάνω την διαδικασία κ δεν μου δέχεται την κάρτα. Ούτε και το κινητό μου δεν επαληθεύει.....

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #969 στις: Αύγουστος 16, 2013, 09:48:52 πμ »
για τους τροπους πληρωμης καθως και το τι πληρωνουμε λεπτομερως που μπορουμε να τα βρουμε?εχω ψαξει τη σελ του πανεπιστημιου και δεν μπορω να τα βρω!!!!!
επισης τι γινεται τελικα με το 12μηνο και το 18μηνο.....μπερδεμενα τα πραγματα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2013, 11:07:23 πμ από kat810 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #970 στις: Αύγουστος 18, 2013, 12:29:04 μμ »
Έκανα λογαριασμό στο jccsmart και πλέον επιλέγω "όλοι οι οργανισμοί" και μετά Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και κάνω την πληρωμή πολύ εύκολα. Έχω χρεωστική Visa. Η δικιά σου melpo είναι μήπως Μaestro? Με Maestro δεν μπορώ να κάνω καμία συναλλαγή στο Ιντερνετ.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #971 στις: Αύγουστος 18, 2013, 01:01:58 μμ »
Έκανα λογαριασμό στο jccsmart και πλέον επιλέγω "όλοι οι οργανισμοί" και μετά Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και κάνω την πληρωμή πολύ εύκολα. Έχω χρεωστική Visa. Η δικιά σου melpo είναι μήπως Μaestro? Με Maestro δεν μπορώ να κάνω καμία συναλλαγή στο Ιντερνετ.
Nαι ακριβώς αυτή είναι ell1. Στη χρεωστική πρεπει να είμαι δικαιούχος?? Γιατί μόνο στο όνομα του συζύγου έχω.

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #972 στις: Αύγουστος 18, 2013, 04:18:17 μμ »
επισης τι γινεται τελικα με το 12μηνο και το 18μηνο.....μπερδεμενα τα πραγματα

Τι μου ειπε η γραμματεια: το 12μηνο ειναι το ιδιο με το 18μηνο, δε χρειαζεται ξεχωριστη αναγνωριση απο τον ΔΟΑΤΑΠ, ο οποιος δεν εχει αναγνωρισει το ΠΜΣ βασει της διαρκειας σε μηνες αλλά βασει των διδακτικων μοναδων σε καθε "εξαμηνο" (που χρονικα ειναι 4μηνο, οπως και στην Ελλαδα), οι οποιες δεν πρεπει να υπερβαινουν τις 10.
Το καθε μαθημα εχει 3 δ.μ. και το καθε σεμιναριο μια, δηλαδη το μεγιστο που μπορει να παρει ο φοιτητης σ'ενα εξαμηνο, οταν παρακολουθει το μεταπτυχιακο full-time (3 "εξαμηνα"=12μηνη διαρκεια), ειναι 3 μαθηματα+1 σεμιναριο. Αν ομως παιρνει 2 μαθηματα+1 σεμιναριο και στο τελευταιο παρει 1 μαθημα και τη διπλωματικη εργασια, τοτε θα το κανει σε 16 μηνες. (που εμεις λεμε "18μηνο")

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #973 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:21:07 πμ »
επισης τι γινεται τελικα με το 12μηνο και το 18μηνο.....μπερδεμενα τα πραγματα

Τι μου ειπε η γραμματεια: το 12μηνο ειναι το ιδιο με το 18μηνο, δε χρειαζεται ξεχωριστη αναγνωριση απο τον ΔΟΑΤΑΠ, ο οποιος δεν εχει αναγνωρισει το ΠΜΣ βασει της διαρκειας σε μηνες αλλά βασει των διδακτικων μοναδων σε καθε "εξαμηνο" (που χρονικα ειναι 4μηνο, οπως και στην Ελλαδα), οι οποιες δεν πρεπει να υπερβαινουν τις 10.
Το καθε μαθημα εχει 3 δ.μ. και το καθε σεμιναριο μια, δηλαδη το μεγιστο που μπορει να παρει ο φοιτητης σ'ενα εξαμηνο, οταν παρακολουθει το μεταπτυχιακο full-time (3 "εξαμηνα"=12μηνη διαρκεια), ειναι 3 μαθηματα+1 σεμιναριο. Αν ομως παιρνει 2 μαθηματα+1 σεμιναριο και στο τελευταιο παρει 1 μαθημα και τη διπλωματικη εργασια, τοτε θα το κανει σε 16 μηνες. (που εμεις λεμε "18μηνο")

σε ευχαριστω πολυ...απλα φοβαμαι το γεγονος οτι η γραμματεια του πανε[ιστημιου μπορει να λεει αλλα απο αυτα που υποστηριζει ο ΔΟΑΤΑΠ για να μη χασει τα λεφτα.αυτο μονο!!! :)

gesthimani

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #974 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:16:22 μμ »
Πάρε γραπτή αναφορά από τον ΔΟΑΤΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος efiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #975 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:23:54 μμ »
Παρακολουθώ καιρό τη συνομιλία σας και ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω το μεταπτυχαικό εξ' αποστάσεως στην Ειδική Αγωγή. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι βασικό. Παρέχεται έντυπο υλικό ή βιβλίο για κάθε μάθημα; Υπάρχει επιπλέον χρέωση; Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων.

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #976 στις: Αύγουστος 20, 2013, 07:00:14 μμ »
Melpo, η Μaestro είναι είδος Mastercard, αλλά μέχρι τώρα στο Ιντερνετ δεν έχω βρει κανενα κατάστημα να τη δέχεται. Εγώ έχω πληρώσει και χρεωστική που δεν ήταν στο όνομά μου, δεν υπάρχει πρόβλημα! :-)

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #977 στις: Αύγουστος 21, 2013, 09:58:37 πμ »
Παιδια εξετασεις θεσ/νικη γινονται?σε μειλ τους μου ειπαν μονο αθηνα.και οτι επισης απο χειμερινο του 2013 αυξανεται συγκεκριμενα μου εστειλαν αυτα

Μέθοδος Αξιολόγησης

Όλα τα μαθήματα (με εξαίρεση τα σεμινάρια και η μεταπτυχιακή εργασία) εξετάζονται με γραπτές εξετάσεις. Οι εξετάσεις διεκπεραιώνονται σε αναγνωρισμένα εξεταστικά κέντρα και προς το παρών στην Αθήνα

Δίδακτρα Σπουδών

Τα κανονικά δίδακτρα για το Μεταπτυχιακό πρόγραμμα στις Επιστήμες Αγωγής είναι €11,850. Στο πλαίσιο της αποστολής του Πανεπιστημίου και της προσπάθειας του να κτίσει γέφυρες στην ελληνική αγορά, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας προσφέρει ειδική έκπτωση διδάκτρων άνω του 50% για όλο το πρόγραμμα για εγγραφές που θα πραγματοποιηθούν το Θερινό Τετράμηνο 2013. Το τελικό κόστος του εξ αποστάσεως Μεταπτυχιακού στις Επιστήμες Αγωγής είναι €5,845 + €55 Τέλος Αίτησης .

Από το Χειμερινό Εξάμηνο 2013 το κόστος του προγράμματος θα είναι €6,005 + €55 Τέλος Αίτησης .

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #978 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:33:33 μμ »

Όλα τα μαθήματα (με εξαίρεση τα σεμινάρια και η μεταπτυχιακή εργασία) εξετάζονται με γραπτές εξετάσεις. Οι εξετάσεις διεκπεραιώνονται σε αναγνωρισμένα εξεταστικά κέντρα και προς το παρών στην Αθήνα


Αν πανεπιστήμιο έστειλε αυτό το mail με αυτή την ορθογραφία, προσωπικά θα μου άναβαν πολλά λαμπάκια προειδοποίησης.....

Τουλάχιστον ένα πανεπιστήμιο που θέλει να θεωρείται σοβαρό οφείλει να προσέχει την ορθογραφία σε αυτά που αποστέλλει στους υποψηφίους φοιτητές του
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #979 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:38:43 μμ »

Όλα τα μαθήματα (με εξαίρεση τα σεμινάρια και η μεταπτυχιακή εργασία) εξετάζονται με γραπτές εξετάσεις. Οι εξετάσεις διεκπεραιώνονται σε αναγνωρισμένα εξεταστικά κέντρα και προς το παρών στην Αθήνα


Αν πανεπιστήμιο έστειλε αυτό το mail με αυτή την ορθογραφία, προσωπικά θα μου άναβαν πολλά λαμπάκια προειδοποίησης.....

Τουλάχιστον ένα πανεπιστήμιο που θέλει να θεωρείται σοβαρό οφείλει να προσέχει την ορθογραφία σε αυτά που αποστέλλει στους υποψηφίους φοιτητές του





δεν θελω να σε στενοχωρησω....αλλα ναι...εκανα copy-paste...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158571
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.