*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3139932 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrisa88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2660 στις: Αύγουστος 25, 2014, 10:46:11 πμ »
καλημέρα σε όλους!!!! Παρακολουθώ το μάθημα 526 του κύριου Σαλβαρά, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως βγαίνει το ποσοστό του Μ.Ο. και το ποσοστό του μαθητή με υποεπίδοση στο Πρωτόκολλο αξιολόγησης. Πώς βγαίνουν τα ποσοστά και προκύπτει η απόκλιση του 22% τουλάχιστον; Τι λαμβάνουμε υπόψη ως άριστα; Αναφέρομαι στην εργασία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2661 στις: Αύγουστος 25, 2014, 03:41:59 μμ »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Στην εργασία του φοιτητή που μας έχει δώσει στην πλατφόρμα ο φοιτητής έχει βρει κάτι ποσοστά που με κανένα από τους υπολογισμούς που ξέρω δεν βγαίνουν. Υποψιάζομαι ότι ο φοιτητής τα έβγαλε από το μυαλό του και τον Σαλβαρά δεν τον ενδιαφέρει να δει αν είναι σωστά τα ποσοστά.

Αποσυνδεδεμένος chrisa88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2662 στις: Αύγουστος 25, 2014, 05:31:11 μμ »
Το ίδιο συνειδητοποίησα κι εγώ!!! δεν βγαίνουν με ότι συνδυασμούς και να έχω προσπαθήσει.... για τα ερωτηματολόγια βρήκα λύση υπολογίζοντας σε κάθε περίπτωση το άριστα προς τις υποτιθέμενες απαντήσεις..αλλά στο πρωτόκολλο τα ποσοστά που μου βγαίνουν δεν είναι λογικά και τα χρειαζόμουν  για τις επισκοπήσεις των ομαδοποιημένων αποτελεσμάτων.... μου φαίνεται ότι δεν θα συμπεριλάβω τα ποσοστά από το πρωτόκολλο ή θα τα φανταστώ... σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2663 στις: Αύγουστος 26, 2014, 12:20:19 πμ »
καλημέρα σε όλους!!!! Παρακολουθώ το μάθημα 526 του κύριου Σαλβαρά, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως βγαίνει το ποσοστό του Μ.Ο. και το ποσοστό του μαθητή με υποεπίδοση στο Πρωτόκολλο αξιολόγησης. Πώς βγαίνουν τα ποσοστά και προκύπτει η απόκλιση του 22% τουλάχιστον; Τι λαμβάνουμε υπόψη ως άριστα; Αναφέρομαι στην εργασία.

Αν δεν βγάλετε άκρη ακολουθείστε το παράδειγμα απο την εργασία της φοιτήτριας, η οποία δεν αναφέρει καθόλου ποσοστά απλά γράφει πως απο τη σύγκριση προκύπτει απόκλιση μεγαλύτερη απο το 22%.Φροντίστε μόνο να υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα αποτελέσματά σας.  Εγώ επιστράτευσα μέχρι και φίλη μου λογίστρια μήπως βγάλει κάποια άκρη απο την εργασία του φοιτητή, όμως ούτε αυτή κατανόησε το πως είχε βγάλει τα συγκεκριμένα αποτελέσματα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2664 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:42:45 πμ »
Γεια σας! θα ήθελα αν ξέρει κάποιος θέματα για το 511 μέθοδοι ποιοτικής έρευνας;; είναι πολύ θεωρητικό και θα με βοηθούσε να πάρω μια ιδέα...αν δε θέλει να τα στείλει εδώ ας μου στείλει στο inbox...ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2665 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:56:41 πμ »
λοιπόν το είχα σε προηγούμενο τετράμηνο. Είχαν βάλει τρόπους διασφάλισης εγκυρότητας και αξιοπιστίας, μας είχαν δώσει μια περίπτωση και με βάση αυτή έπρεπε να γράψουμε τις ερωτήσεις που θα κάναμε αν παίρναμε συνέντευξη και πως θα διασφαλίζαμε  το σεβασμό στο πρόσωπο του συνεντευξιαζόμενου. Και ένα τρίτο θέμα ήταν ξανά η παρουσίαση μιας περίπτωσης να αναφέρουμε ποιο είδος συνέντευξης θα ήταν το πιο κατάλληλο και ποια εργαλεία θα χρησιμοποιούσαμε. Πολύ γράψιμο από ότι θυμάμαι. Καλή επιτυχία, ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2666 στις: Αύγουστος 26, 2014, 12:47:54 μμ »
λοιπόν το είχα σε προηγούμενο τετράμηνο. Είχαν βάλει τρόπους διασφάλισης εγκυρότητας και αξιοπιστίας, μας είχαν δώσει μια περίπτωση και με βάση αυτή έπρεπε να γράψουμε τις ερωτήσεις που θα κάναμε αν παίρναμε συνέντευξη και πως θα διασφαλίζαμε  το σεβασμό στο πρόσωπο του συνεντευξιαζόμενου. Και ένα τρίτο θέμα ήταν ξανά η παρουσίαση μιας περίπτωσης να αναφέρουμε ποιο είδος συνέντευξης θα ήταν το πιο κατάλληλο και ποια εργαλεία θα χρησιμοποιούσαμε. Πολύ γράψιμο από ότι θυμάμαι. Καλή επιτυχία, ελπίζω να βοήθησα.
Οκ σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με έχει αγχώσει λίγο γιατί είμαι θετικής σχολής και τόση θεωρία δεν την παλεύω...

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2667 στις: Αύγουστος 26, 2014, 02:27:41 μμ »
Θυμάται κανείς θέματα από το Συναισθηματικά και Συμπεριφορικά Προβλήματα;; και ίσως από το Νοητική και Αυτισμός;;

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2668 στις: Αύγουστος 26, 2014, 02:54:00 μμ »
Οκ σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με έχει αγχώσει λίγο γιατί είμαι θετικής σχολής και τόση θεωρία δεν την παλεύω...

Μην αγχώνεσαι με μια πολύ καλή ανάγνωση θα είσαι μια χαρά. Κάτι που με είχε βοηθήσει εμένα είναι να βάλω αυτοκόλλητους σελιδοδείκτες σε σημεία που θεωρούσα σημαντικά για να μην ψάχνω την ώρα της εξέτασης και να βάλω πλαγιότιτλους στις παραγράφους.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος geo_nks

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2670 στις: Αύγουστος 26, 2014, 04:12:43 μμ »
Κάποιος που να έχει δώσει το μάθημα της Συμπερίληψης με τον Αγγελίδη, είναι εύκολο να μας πει αν στις τελλικές εξετάσεις αρκεί μόνο το βιβλίο ή αν χρειάζονται και οι σημειώσεις της κάθε εβδομάδας???

Αποσυνδεδεμένος thomimts88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2671 στις: Αύγουστος 26, 2014, 08:18:26 μμ »
Να εκτυπώσεις και τις σημειώσεις! Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου το βιβλίο στις εξετάσεις! Κάτι άσχετο: Για αυτούς που έχουν 624 με Τσεσμεή έχετε πάρει βαθμολογία για την πρώτη εργασία;;;;;

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2672 στις: Αύγουστος 26, 2014, 08:57:19 μμ »
ναι εχω παρει βαθμο για τη πρωτη εργασια στο 624..περιπου μια εβδομαδα μετα την καταθεση της εργασιας μου εστειλε και το βαθμο

Αποσυνδεδεμένος geo_nks

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2673 στις: Αύγουστος 26, 2014, 09:10:15 μμ »
Thomimts88, αρα και στο διάβασμά μου, μου προτείνεις να εστιάσω κι εγώ εκεί?? Στην Τσεσμελή ούτε εγώ έχω πάρει ακόμα βαθμό για την πρώτη εργασία!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159815
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.