*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3135702 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anwnymos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8274 στις: Ιούλιος 25, 2016, 07:11:30 μμ »
Παιδια ποιος απο εσας εχει σεμιναριο 3 να τον ρωτησω κατι που θελω!ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!

Εγώ έχω το Σεμινάριο 3.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eirinib

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8275 στις: Ιούλιος 25, 2016, 09:39:45 μμ »
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΑΤΑΠ ΑΠΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ?

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8276 στις: Ιούλιος 25, 2016, 11:23:06 μμ »
Καλησπέρα!
μια ερώτηση θα ήθελα να κανω...αν εξοφλήσω ΤΩΡΑ το θερινό εξάμηνο και οριστικοποιήσω τη δηλωση θα μου την εγκρίνει ο σύμβουλος? Αν μου την εγκρίνει εγω θα μπορω να αλλάξω μαθηματα μεχρι 20 Οκτώβρη...Σωστα?
Αν όμως έχει εγκιθεί θα βλέπω ποιον διδάσκοντα έχω επιλέξει ή θα πρέπει να ξεκινήσουν τα μαθηματα για να το δω?

Αποσυνδεδεμένος ZZZZZ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8277 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:00:23 πμ »
Καλησπέρα!
μια ερώτηση θα ήθελα να κανω...αν εξοφλήσω ΤΩΡΑ το θερινό εξάμηνο και οριστικοποιήσω τη δηλωση θα μου την εγκρίνει ο σύμβουλος? Αν μου την εγκρίνει εγω θα μπορω να αλλάξω μαθηματα μεχρι 20 Οκτώβρη...Σωστα?
Αν όμως έχει εγκιθεί θα βλέπω ποιον διδάσκοντα έχω επιλέξει ή θα πρέπει να ξεκινήσουν τα μαθηματα για να το δω?

Εγκρίνουν χωρίς να έχεις εξοφλήσει. Θα πρέπει να εξοφλήσεις για να έχεις πρόσβαση στα μαθήματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8278 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:48:26 πμ »
Μήπως μπορεί κάποιος να βάλει το λινκ από την πρώτη τηλεδιάσκεψη στο 504, με διαφορετικό διδάσκοντα από τον Μάγο?Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8279 στις: Ιούλιος 26, 2016, 07:52:09 πμ »
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΑΤΑΠ ΑΠΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ?

Ο ΔΟΑΤΑΠ είναι κατοχυρωμένος νομικά να παρέχει την αναγνώριση μέσα σε 3 μήνες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2016, 10:05:28 πμ από ria19 »

Αποσυνδεδεμένος Nizeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8280 στις: Ιούλιος 26, 2016, 11:02:23 πμ »
Καλημέρα! Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το 610; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 510 και έχω λίγο μπερδευτεί από όσα έχω διαβάσει...  :( Τι ποσοστό παίρνει η εργασία του; Από ό,τι διάβασα έχει και κάποια κουίζ... αυτά βαθμολογούνται; Οι εξετάσεις σας φάνηκαν δύσκολες; Αρκετοί από ό,τι είδα λένε ότι ήθελαν πολλή σκέψη.. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το είχε πάρει πρόσφατα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος chryderm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8281 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:16:44 μμ »
Υπάρχει κάποιος που έχει το σεμινάριο 2 και μπορεί να στείλει το Λίνκ της τηλεδιάσκεψης ; Η τηλεδιάσκεψη να είναι οποιουδήποτε  διδάσκοντα εκτός της κ. Χαραλαμπους διότι οι διευκρινιςεις της  πιςτευω Οτι δεν είναι  πολυ κατατοπιστικές  ! Σας ευχαριστώ πολυ παιδιά ! Η βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη !

Αποσυνδεδεμένος Konstantina k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8282 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:22:57 μμ »
Καλημέρα..
Θα μπορούσε καποιος να εξηγησει με λίγα λόγια τι ακριβως έχει καταλάβει ότι πρέπει να κάνουμε στην εργασία του Σεμιναρίου 2?
Την έχω ξεκινήσει αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο εργάζομαι σωστα, μιας και η τηλεδιάσκεψη δεν με βοήθησε και πολύ.
Διάβάζουμε τις συνεντεύξεις δηλαδή και μετά βγαίνουν μία- δύο θεματικές που χωρίζονται σε κατηγορίες και υποκατηγορίες; Επίσης, πρέπει να κωδικοποιηθούν όλες οι προτάσεις της συνέντευξης?

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8283 στις: Ιούλιος 26, 2016, 01:08:50 μμ »
Υπάρχει κάποιος που έχει το σεμινάριο 2 και μπορεί να στείλει το Λίνκ της τηλεδιάσκεψης ; Η τηλεδιάσκεψη να είναι οποιουδήποτε  διδάσκοντα εκτός της κ. Χαραλαμπους διότι οι διευκρινιςεις της  πιςτευω Οτι δεν είναι  πολυ κατατοπιστικές  ! Σας ευχαριστώ πολυ παιδιά ! Η βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη !




Εγώ το έχω με Κάκια Αγγελίδου.Ευχαρίστως να στειλω το λινκ της τηλεδιασκεψης απλά δεν ξέρω πως γίνετε.Προσπάθησα μια φορά και δεν μπόρεσα.Αν θέλεις πες μου πως να το στείλω.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8284 στις: Ιούλιος 26, 2016, 01:14:06 μμ »
Καλημέρα..
Θα μπορούσε καποιος να εξηγησει με λίγα λόγια τι ακριβως έχει καταλάβει ότι πρέπει να κάνουμε στην εργασία του Σεμιναρίου 2?
Την έχω ξεκινήσει αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο εργάζομαι σωστα, μιας και η τηλεδιάσκεψη δεν με βοήθησε και πολύ.
Διάβάζουμε τις συνεντεύξεις δηλαδή και μετά βγαίνουν μία- δύο θεματικές που χωρίζονται σε κατηγορίες και υποκατηγορίες; Επίσης, πρέπει να κωδικοποιηθούν όλες οι προτάσεις της συνέντευξης?




Ακριβώς όλα αυτά που έγραψες.Πρέπει να κωδικοποιηθούν όλα στις συνεντευξεις ή σχεδόν όλα.Από τους πλαγιότιτλους θα βγάλεις τρεις θεματικές.Εμας μας είπε οι δύο να είναι τα ερευνητικα ερωτήματα και να βρούμε αλλη μια.Οι θεματικές πρεπει να εχουν κατηγορίες(εγώ έβαλα από 3).Τις παρουσιαζεις και τις 3 θεματικές με τις υποκατηγορίες και επιλέγεις να αναλύσεις τη μία με στοιχειά από τις συνεντευξεις.Μας έχει δωσει και διαγραμμα για τη δομη της εργασίας, αν θέλεις στειλε μου το μαιλ σου να στο στειλω.

Αποσυνδεδεμένος tsotasos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8285 στις: Ιούλιος 26, 2016, 01:50:09 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!!
Ρώτησα χτες το πανεπιστήμιο πόσα μαθήματα μπορούμε να δηλώσουμε το θερινό εξάμηνο και μου απάντησαν 1 μάθημα και 2 σεμινάρια!!!
Θα μπορούσατε να μου προτείνεται ενα σχετικά εύκολο μάθημα γιατί σκέφτομαι να πάρω το σεμινάριο 2 και 3....

Καλησπέρα. Είμαι καινούριος του χώρου και δεν γνωρίζω πολλά. Όταν λες "Ρώτησα το πανεπιστήμιο" που αναφέρεσαι? ΜΙλάει ο καθένας κάπου συγκεκριμένα ή αρχίζουμε και παίρνουμε τηλέφωνα γενικά και ο ένας μας παραπέμπει στον άλλο και ούτω καθεξής?

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8286 στις: Ιούλιος 26, 2016, 04:23:08 μμ »
Υπάρχει κάποιος που έχει το σεμινάριο 2 και μπορεί να στείλει το Λίνκ της τηλεδιάσκεψης ; Η τηλεδιάσκεψη να είναι οποιουδήποτε  διδάσκοντα εκτός της κ. Χαραλαμπους διότι οι διευκρινιςεις της  πιςτευω Οτι δεν είναι  πολυ κατατοπιστικές  ! Σας ευχαριστώ πολυ παιδιά ! Η βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη !

καλησπέρα,
εγώ το 592 το έχω με τον Ξενοφώντος, είναι αρκετά σαφέστερος από την Χαραλάμπους (είδα τη διάσκεψή της και πιο πολύ με μπέρδεψε παρά βοήθησε). Ομως δεν ξέρω πώς να την ανεβάσω τη τηλεδιασκεψη. Πέσ μου αν ξέρεις ή όποιος ξέρει ας πει, και θα το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8287 στις: Ιούλιος 26, 2016, 04:35:20 μμ »
καλησπέρα,
εγώ το 592 το έχω με τον Ξενοφώντος, είναι αρκετά σαφέστερος από την Χαραλάμπους (είδα τη διάσκεψή της και πιο πολύ με μπέρδεψε παρά βοήθησε). Ομως δεν ξέρω πώς να την ανεβάσω τη τηλεδιασκεψη. Πέσ μου αν ξέρεις ή όποιος ξέρει ας πει, και θα το κάνω.

OLi,

πας στο moodle, και αντί να πατήσεις με το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού το link για να ανοίξει η τηλεδιάσκεψη, πατάς το δεξί, και εμφανίζεται το μενού, και κάνεις αντιγραφή διεύθυνσης (ή κάτι τέτοιο).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 257
Σύνολο: 268

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.