*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127540 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8386 στις: Αύγουστος 03, 2016, 08:35:05 μμ »
Εχω μια ενσταση ΑΝΝΑΒΙΤ.αυτο που ανεβασες ειναι τα κριτηρια για μεταπτυχιακο στην ελλαδα.τα κριτηρια για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο λεει πρακτικη στον τοπο που βρισκεται το πανεπιστημιο.εννοειται αναφερομαι για αυτους που εκαναν τωρα τα χαρτια.ετσι νομιζω διαβασα καπου.
Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό εφόσον αναγνωρίζεται από τον δοαταπ είναι ισότιμο με τα ελληνικά.Μόλις γίνει η αναγνώριση στέλνεται στο ΙΕΠ και εκεί το εξετάζουν. Έτσι όπως έχει διαμορφωθεί το πρόγραμμά του θα πάρει και την έγκριση από το ΙΕΠ. Το πανεπιστήμιο να ξέρετε ότι είχε ήδη μεριμνήσει για να αλλάξει το πρόγραμμα στην ειδική αγωγή πριν ακόμα βγουν τα κριτήρια συνάφειας γιατί ήξεραν ότι θα τα ψηφίσουν. Μην ξεχνάτε ότι είναι και θέμα business και δεν θα ρίσκαραν να χάσουν τόσους φοιτητές.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2016, 08:36:51 μμ από ΑΝΝΑΒΤ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8387 στις: Αύγουστος 03, 2016, 08:52:48 μμ »
Το θεμα ειναι αν η πρακτικη γινει κυπρο η  ελλαδα.τα αλλα κριτηρια τα πιανει το μεταπτυχιακο.εγω παντως ειμαι σιγουρος πως η υπουργικη αποφαση εγραφε η πρακτικη στον τοπο του πανεπιστημιου.

Αποσυνδεδεμένος katrinxab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8388 στις: Αύγουστος 03, 2016, 09:11:16 μμ »
Καλησπέρα. Πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε 526 και 623. Τι προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8389 στις: Αύγουστος 03, 2016, 09:16:53 μμ »
Το θεμα ειναι αν η πρακτικη γινει κυπρο η  ελλαδα.τα αλλα κριτηρια τα πιανει το μεταπτυχιακο.εγω παντως ειμαι σιγουρος πως η υπουργικη αποφαση εγραφε η πρακτικη στον τοπο του πανεπιστημιου.
Επειδή με προβλημάτισες το έψαξα και δυστυχώς μάλλον έχεις δίκιο. Μπήκα στο site του δοαταπ και αναφέρει αυτό που είπες.
http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=563
Όσοι απο εσάς ξεκινήσατε το μεταπτυχιακό από Μάρτιο σας συμβουλεύω να το ψάξετε πολύ σοβαρά. Πάρτε τηλέφωνα σε δοαταπ και υπουργείο να σας ενημερώσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8390 στις: Αύγουστος 04, 2016, 11:57:17 πμ »
http://ageliesergasias.gr/yp-pedias-idryonte-ekatontads-domes-idikis-agogis-ke-ekpedefsis/

Υπ. Παιδείας: Ιδρύονται εκατοντάδες δομές Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8391 στις: Αύγουστος 04, 2016, 04:16:07 μμ »
Υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει θερινό εξάμηνο το 610? Χρειάζομαι βοήθεια. Όποιος παιδιά μπορεί ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8392 στις: Αύγουστος 05, 2016, 07:16:45 μμ »
Καλησπέρα!!!Είχε κανένας τον καθηγητή τον Αγαλίωτη???Τον πηρα στο 526 , όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη!!!

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8393 στις: Αύγουστος 06, 2016, 11:17:34 μμ »
Πάντως εμένα με διαβεβαιώνουν απο το Πανεπιστήμιο πως η πρακτική θα γίνει στην Ελλάδα, πως μπορώ να επιλέξω εγώ που θα γίνει , αρκεί να πληρεί τις προυποθέσεις(ποιες , δεν διευκρινιζουν) και μάλιστα όχι απλά στην Ελλάδα αλλά και στον τόπο διαμονής μου.(Ενδιαφέρομαι για το ΠΜΣ Σχολικη Ψυχολογία, το οποίο έχει πρακτική ήδη)

Δεν ξέρω... αισθάνομαι πως οταν έρθει η ώρα , το Πανεπιστήμιο θα σηκώσει τα χέρια ψηλά, αν δεν βρω εγώ το που θα γίνει η πρακτική,θα μου λένε είναι υποχρεωση σου να βρεις(οσο και αν με διαβεβαιώνουν πως θα μου βρουν εκείνοι αν δεν μπορώ εγώ...)

Κατά τα άλλα θέλουν να κάνεις αίτηση και μάλιστα γρήγορα :-/

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8394 στις: Αύγουστος 07, 2016, 12:16:16 πμ »
Πάντως εμένα με διαβεβαιώνουν απο το Πανεπιστήμιο πως η πρακτική θα γίνει στην Ελλάδα, πως μπορώ να επιλέξω εγώ που θα γίνει , αρκεί να πληρεί τις προυποθέσεις(ποιες , δεν διευκρινιζουν) και μάλιστα όχι απλά στην Ελλάδα αλλά και στον τόπο διαμονής μου.(Ενδιαφέρομαι για το ΠΜΣ Σχολικη Ψυχολογία, το οποίο έχει πρακτική ήδη)

Δεν ξέρω... αισθάνομαι πως οταν έρθει η ώρα , το Πανεπιστήμιο θα σηκώσει τα χέρια ψηλά, αν δεν βρω εγώ το που θα γίνει η πρακτική,θα μου λένε είναι υποχρεωση σου να βρεις(οσο και αν με διαβεβαιώνουν πως θα μου βρουν εκείνοι αν δεν μπορώ εγώ...)

Κατά τα άλλα θέλουν να κάνεις αίτηση και μάλιστα γρήγορα :-/
Να τα ζητήσεις γραπτά και επίσημα αυτά που σου λένε, υπογεγραμμένα.Εφόσον λένε ότι τα έχουν όλα έτοιμα να σε διαβεβαιώσουν.....Αλλά προσοχή με το αν πρέπει να είναι στην χώρα του Πανεπιστημίου.

Αποσυνδεδεμένος Γιασεμάκι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...γιατί αν γλιτώσει το παιδί , υπάρχει ελπίδα...
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8396 στις: Αύγουστος 08, 2016, 08:18:29 μμ »
Αυτο που ανεβασες γιασεμακι αφορα τα μεταπτυχιακα που γινονται ελλαδα....
για τα μεταπτυχιακα εκτος,  θελει πρακτικη στην χωρα του πανεπιστημιου

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8397 στις: Αύγουστος 09, 2016, 10:54:22 πμ »
Καλησπέρα!!!Είχε κανένας τον καθηγητή τον Αγαλίωτη???Τον πηρα στο 526 , όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη!!!

ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ?

Αποσυνδεδεμένος katerinaVita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8398 στις: Αύγουστος 09, 2016, 02:33:47 μμ »
Υπάρχει κανείς που τελείωσε το εν λόγω μεταπτυχιακό(εξ αποστάσεως -Λευκωσία) και πήγε για πρακτική στην Κύπρο;Σήμερα στην alfavita βρήκα αυτό:https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/iep-ta-kritiria-gia-ti-synafeia-ton-metaptyhiakon-kai-didaktorikon-titlon-stin.
Σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα με το Παν/μιο επιμένουν ότι δεν με πιάνει γιατί και καλά δεν είναι σε ισχύ ακόμη η απόφαση.Όταν πίεσα λέγοντας ότι η απόφαση υπάρχει από τον Μάρτη επέμεινε ότι δεν θα έχω θέμα(έγινα δεκτή το Ιούνιο).Μου απαντάνε μόνο προφορικά και όχι γραπτώς στα μέιλ που τους στέλνω.Νομίζω ότι αυτό κάτι δείχνει.Όσοι κάνετε το μεταπτυχιακό αυτό πληρώνετε και τα βιβλία;Αν ναι για τι κόστος μιλάμε;

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8399 στις: Αύγουστος 09, 2016, 05:32:28 μμ »
Υπάρχει κανείς που τελείωσε το εν λόγω μεταπτυχιακό(εξ αποστάσεως -Λευκωσία) και πήγε για πρακτική στην Κύπρο;Σήμερα στην alfavita βρήκα αυτό:https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/iep-ta-kritiria-gia-ti-synafeia-ton-metaptyhiakon-kai-didaktorikon-titlon-stin.
Σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα με το Παν/μιο επιμένουν ότι δεν με πιάνει γιατί και καλά δεν είναι σε ισχύ ακόμη η απόφαση.Όταν πίεσα λέγοντας ότι η απόφαση υπάρχει από τον Μάρτη επέμεινε ότι δεν θα έχω θέμα(έγινα δεκτή το Ιούνιο).Μου απαντάνε μόνο προφορικά και όχι γραπτώς στα μέιλ που τους στέλνω.Νομίζω ότι αυτό κάτι δείχνει.Όσοι κάνετε το μεταπτυχιακό αυτό πληρώνετε και τα βιβλία;Αν ναι για τι κόστος μιλάμε;

αυτοί που τελείωσαν και τον Μάιο δεν είχαν πρακτική στο πρόγραμμα, άρα δεν θα μπορούν να απαντήσουν γιαυτό
για βιβλια εξαρτάται το μάθημα... σε κάποια φτάνουν οι σημειώσεις σε άλλα χρειάζεται και το βιβλίο από 20-30 ευρώπουλα για κάθε μάθημα μέχρι και 60 νομίσω (αλλά μόνο ένα)... τα σεμινάρια που είναι τρια και πιάνονται για ένα μάθημα δεν έχουν βιβλία...


Oceanic Flight 815 - P99

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.