*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127689 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nizeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8918 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 07:43:25 μμ »
Καλησπέρα! Προσπαθώ να κάνω τη δήλωσή μου για το πρώτο εξάμηνο, σήμερα μου έστειλαν τον κωδικό, οπότε δεν έχουν μείνει πολλές επιλογές. Θέλω τη βοήθειά σας και τη γνώμη σας!
Με πόσα μαθήματα είναι καλό να ξεκινήσω;
Σκέφτομαι να δηλώσω τα 512 και 504.
Να τολμήσω να δηλώσω και το 523;

Καλησπέρα, εξαρτάται αν δουλεύεις ή όχι. Αν δε δουλεύεις μπορείς καλύτερα να πάρεις 3 μαθήματα για να τελειώνεις πιο γρήγορα. Το 523 δεν είναι απαιτητικό μάθημα. Το είχα και εγώ στο πρώτο τετράμηνο μαζί με άλλα 2 μαθήματα και 1 σεμινάριο (που εσείς πλέον δεν έχετε). Έχει εβδομαδιαία κουίζ που δε βαθμολογούνται και μια εργασία, όχι ιδιαίτερα δύσκολη. Γενικά, δε χρειάζεται πολλή ενασχόληση μέσα στο τετράμηνο. Θέλει, όμως, λίγο περισσότερο διάβασμα στις εξετάσεις. Επίσης, οι σημειώσεις σε καλύπτουν και το βιβλίο δε χρειάζεται. Συνήθως το λένε και οι ίδιοι οι διδάσκοντες. Αν πάλι δε διαθέτεις αρκετό χρόνο, πάρε καλύτερα 2 για αρχή. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8919 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 08:35:46 μμ »
Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οσο αφορα στις δραστηριοτητες, θα βαθμολογηθουμε και για την ορθοτητα οσων γραφουμε ή η συμμετοχη και ο διαλογος?

Νομίζω βαθμολογούσε και τα δύο, αλλά κυρίως το περιεχόμενο και κατά πόσο εποικοδομητικό ήταν αυτό που πρόσθετες στον διάλογο.

Αποσυνδεδεμένος assy1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8920 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 08:41:41 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ MOODLE ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ''ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ'' ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ;ΕΚΑΝΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ, ΔΗΛΩΣΑ ΤΑ 512,521 ΚΑΙ 529.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8921 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 09:01:02 μμ »
Για το βιβλίο του 521, ποιο συμφέρει οικονομικά, να το πάρεις απ' τον Ιανό ή απ' την Βιβλιούπολη? Κάπου είδα πως αν και στη Βιβλιούπολη κάνει γύρω στα 35, χρεώνουν την αντικαταβολή?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kallina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8922 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 09:59:28 μμ »
Καλησπέρα, εξαρτάται αν δουλεύεις ή όχι. Αν δε δουλεύεις μπορείς καλύτερα να πάρεις 3 μαθήματα για να τελειώνεις πιο γρήγορα. Το 523 δεν είναι απαιτητικό μάθημα. Το είχα και εγώ στο πρώτο τετράμηνο μαζί με άλλα 2 μαθήματα και 1 σεμινάριο (που εσείς πλέον δεν έχετε). Έχει εβδομαδιαία κουίζ που δε βαθμολογούνται και μια εργασία, όχι ιδιαίτερα δύσκολη. Γενικά, δε χρειάζεται πολλή ενασχόληση μέσα στο τετράμηνο. Θέλει, όμως, λίγο περισσότερο διάβασμα στις εξετάσεις. Επίσης, οι σημειώσεις σε καλύπτουν και το βιβλίο δε χρειάζεται. Συνήθως το λένε και οι ίδιοι οι διδάσκοντες. Αν πάλι δε διαθέτεις αρκετό χρόνο, πάρε καλύτερα 2 για αρχή. :)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8923 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 10:00:27 μμ »
Πολιτεία ή Πρωτοπορία ψάξε! πολύ πιο φθηνά!!

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8924 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 10:43:00 μμ »
Πολιτεία ή Πρωτοπορία ψάξε! πολύ πιο φθηνά!!

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Δυστυχώς έχει καταργηθεί η έκδοση και στα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος evievi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8926 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 10:57:12 μμ »
Για το βιβλίο του 521, ποιο συμφέρει οικονομικά, να το πάρεις απ' τον Ιανό ή απ' την Βιβλιούπολη? Κάπου είδα πως αν και στη Βιβλιούπολη κάνει γύρω στα 35, χρεώνουν την αντικαταβολή?
Καλησπέρα εγώ το πήρα από την Πολιτεία 24 €  περίπου. Τη νέα εκδοση. Ο Ιανός το είχε περίπου 34. Επειδή μάλιστα παρήγγειλα και αλλο βιβλίο βγήκε πάνω από 30€ και ήταν δωρεάν τα μεταφορικά και η αντικαταβολη

Αποσυνδεδεμένος Elen_s4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8927 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 11:33:54 μμ »
Ξέρει κάποιος τι σημαίνει το WA στους βαθμούς? Είχα πάρει ένα μάθημα στο προηγούμενο εξάμηνο αλλά δε πήγα στις εξετάσεις και στο επόμενο εξάμηνο το άλλαξα. Και σαν βαθμό μου βγάζει WA.

Αποσυνδεδεμένος Nizeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8928 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 01:36:16 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ MOODLE ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ''ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ'' ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ;ΕΚΑΝΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ, ΔΗΛΩΣΑ ΤΑ 512,521 ΚΑΙ 529.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ;
Καλησπέρα! Δε γνωρίζω να σου απαντήσω στην πρώτη ερώτηση, καλύτερα να επικοινωνήσεις με το πανεπιστήμιο. Όσο για την επιλογή των μαθημάτων σου πιστεύω ότι είναι καλό να πάρεις ένα μάθημα έρευνας (όπως και έκανες με το 512, για το οποίο όμως δε γνωρίζω προσωπικά). Μπορώ όμως να σου πω για τα 521 και 529, τα οποία είχα σε προηγούμενα τετράμηνα. Το καλό με αυτά τα 2 είναι ότι έχουν το ίδιο βιβλίο. Πιο συγκεκριμένα, η ύλη του 529 είναι 2 κεφάλαια από την ύλη του 521 συν κάποιες σελίδες από το βιβλίο της Happe, το οποίο είναι μικρό. Βέβαια θα έχεις από 2 εβδομαδιαίες δραστηριότητες, οι οποίες όμως δε βαθμολογούνται, και από 2 εργασίες 6 σελίδων στο κάθε μάθημα από αυτά τα 2, όχι πολύ δύσκολες. Εγώ θα σου πρότεινα αντί για το 529 να έπαιρνες το 523, που είναι πολύ εύκολο μέσα στο τετράμηνο, αν υπάρχει διαθέσιμο. Ελπίζω να βοήθησα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2016, 01:38:11 μμ από Nizeta »

Αποσυνδεδεμένος assy1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8929 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 09:33:46 μμ »
Καλησπέρα! Δε γνωρίζω να σου απαντήσω στην πρώτη ερώτηση, καλύτερα να επικοινωνήσεις με το πανεπιστήμιο. Όσο για την επιλογή των μαθημάτων σου πιστεύω ότι είναι καλό να πάρεις ένα μάθημα έρευνας (όπως και έκανες με το 512, για το οποίο όμως δε γνωρίζω προσωπικά). Μπορώ όμως να σου πω για τα 521 και 529, τα οποία είχα σε προηγούμενα τετράμηνα. Το καλό με αυτά τα 2 είναι ότι έχουν το ίδιο βιβλίο. Πιο συγκεκριμένα, η ύλη του 529 είναι 2 κεφάλαια από την ύλη του 521 συν κάποιες σελίδες από το βιβλίο της Happe, το οποίο είναι μικρό. Βέβαια θα έχεις από 2 εβδομαδιαίες δραστηριότητες, οι οποίες όμως δε βαθμολογούνται, και από 2 εργασίες 6 σελίδων στο κάθε μάθημα από αυτά τα 2, όχι πολύ δύσκολες. Εγώ θα σου πρότεινα αντί για το 529 να έπαιρνες το 523, που είναι πολύ εύκολο μέσα στο τετράμηνο, αν υπάρχει διαθέσιμο. Ελπίζω να βοήθησα!
Καλησπέρα Nizeta. Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος evievi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8930 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 12:39:41 πμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει ποια κεφάλαια από τα βιβλία είναι μέσα στην υλη για 521 και 501;

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8931 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 03:43:01 πμ »
Παιδιά τη Δευτέρα ξεκινούν τα μαθήματα.. αλλά στο my course schedule δεν μου βγάζει τίποτα. Έπρεπε να είχα κάποια ενημέρωση; Δηλαδή τη Δευτέρα θα κάνω τι;;; :/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.