*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 299377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 18, 2007, 03:08:33 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίστηκαν!Και όσοι έίναι στους αποτυχόντες όπως εγώ, ευχομαι να έχουμε κουράγιο και δύναμη να προσπαθήσουμε πάλι γιατί πραγματικά αξίζει!Πω πω!Καμιά φορά σκέφτομαι την ευτυχία που θα νιώσω αν κάποτε διοριστώ και χάνω τα λόγια μου!΄ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! Εγώ δεν πήγα με αξιώσεις σε αυτό τον διαγωνισμό γιατί δεν διάβασα αρκετα, όμως πήρα θάρρος για την επόμενη φορά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 18, 2007, 03:12:42 πμ »
Καλή τύχη τόσο στα παιδιά που από σήμερα είναι διορισμένοιν όσο και σε όλους εμάς τους υπόλοιπους. :( :(

Άλλωστε όπως λέει και ένας φίλος μου... Τα καλύτερα έρχονται!!!
Εντός ή εκτός σχολείου. :'( :'(

Να στε καλά και  καλά μπάνια 8) 8)
 
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 18, 2007, 03:28:14 πμ »
ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ.Ευχαριστώ το Θεό και τη μαμά μου που μου κράτησε τα παιδιά.Τον άντρα μου επισης που ζούσε με σάντουιτς.ΤηνΑγιά Μαρίνα που γιορτάζει.Τον Αγιο Ιωάννη χρύσόστομο που γιόρταζε την ημέρα που δόσαμε και όλους εσάς που μου κάνατε παρέα όλο αυτό το διάσατημα.Φιλάκια.
Αχ πολύ με συγκίνησε το μήνυμά σου!Συγχαρητήρια σε όλες τις μαμάδες ξεχωριστά,ακόμα και αν δεν πέτυχαν, μόνο και μόνο γιατί προσπάθησαν!Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους παιδιά!Σας ευχαριστώ και εγώ για την βοήθεια !Δεν πειράζει που σας "γνώρισα" αργά,αρκεί που σας "γνώρισα"!φιλάκια!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 18, 2007, 07:38:33 πμ »
syllas συγχαρητήρια. Είσαι σε πολύ καλή σειρά. Σκέψου και τους συμπληρωματικούς διορισμούς που θα γίνουν του χρόνου αλλά και το ότι φέτος μπορεί οι αναπληρωτές να είναι περισσότεροι, λόγω εθελουσίας εξόδου-συνταξιοδότησης που πρότεινε το ΥΠΕΠΘ σε πολλούς. Σύμφωνα με το alfavita  θα πάρουν 280 φέτος, μπορεί όμως να είναι λίγοι παραπάνω. Όπως και να 'χει μπήκες σε ένα λούκι. Τελικά έχω 59,50 διδακτική(όχι 59 όπως έγραψα χθές, από την αγωνία μου δε βλέπω σωστά τους αριθμούς) Στα άλλα πήγα πολύ καλά, αλλά έστω ένα 63 να είχα διδακτική θα διοριζόμουν. Τώρα και εγώ περιμένω για ωρομίσθια-αναπληρώτρια, είμαι  996 θέση. Οι έχουσες 2 παιδιά μαμάδες καλύτερα αντί να κάνετε τον κόπο ενός αδιέξοδου διαβάσματος, να κάνετε τον ευχάριστο κόπο του τρίτου παιδιού καλύτερα. Φιλάκια σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:53:34 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίστηκαν και όλους όσους άντεξαν. Εγώ δε διορίζομαι. 'Εχω 84 στη διδακτική και 39 στα νέα. Διδακτική είχα πάει σχεδόν αδιάβαστη και στα νέα...δεν ξέρω από πού μου ήρθε! Ειλικρινά και χωρίς την πίκρα του μη διοριστέου, γιατί δεν περίμενα να διοριστώ, οφείλω να ομολογήσω ότι αποδεικνύεται πως τίποτα δεν είναι αντικειμενικό ακόμα και σε ό,τι διορθώθηκε από τον υπολογιστή. Θα κάνω αίτηση να δω το γραπτό μου και στα νέα και στη διδακτική. Ξέρω ότι δεν υπάρχει αναβαθμολόγηση, αλλά απορώ. Προτείνω σε όσους έχουν το ψυχικό σθένος να κάνουν το ίδιο. Όχι πως θα βγει κάτι άμεσα, αλλά, ίσως, να πιεστούν την επόμενη φορά, αν δουν μια έντονη τέτοια κίνηση. Τι να πω;
Σε όσους δεν τα καταφέραμε, ας χαλαρώσουμε και ας δούμε, αν και τι μπορούμε να κάνουμε, ώστε την επόμενη φορά τα πράγματα να ελιναι καλύτερα για εμάς. Δεν εννοώ να αρχίσουμε άμεσα διάβασμα, αλλά να αρχίσουμε να συζητάμε πώς συλλογικά θα διεκδικήσουμε συγκεκριμένα πράγματα. Όσο για τους διοριστέους, όπως είπα και σε ένα φίλο από εδώ, ο Σύλλογος Αδιορίστων χαίρεται που τους έχασε από μέλη. Καλά να περάσετε παιδιά, καλή δουλειά, κουράγιο και περιμένουμε βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:57:40 πμ »
Είμαι και εγώ ένας από τους ανήκοντες στην αδικημένη γενιά της δεκαετίας του 70, που, όταν τελειώσαμε το πανεπιστήμιο (1994), δε γνωρίζαμε τίποτα για εξετάσεις  ΑΣΕΠ και ριχτήκαμε με ζήλο στα φροντιστήρια . Εδωσα για πρώτη φορά το 2005 και ήμουν αποτυχών, γιατί υποτίμησα τη διδακτική. Πείσμωσα και αποφάσισα να είμαι πιο συνεπής την επόμενη φορά , αφού βέβαια χρειάστηκε να κάνουν αρκετές θυσίες η γυναίκα μου και τα 2 παιδιά μου. Ευτυχώς οι κόποι μου ανταμείφθηκαν. Είμαι διοριστέος με καλή σειρά. Παρακολουθώ πολύ καιρό τις συζητήσεις χωρίς να εχω ξαναγράψει. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύτιμη μου ήταν η συντροφιά σας όλο αυτό τον καιρό της ατελείωτης αναμονής. Συμμεριζόμουν όλες τις αγωνίες σας ,τις απόψεις σας,(Vica, Pariel κ.λ.π) ,τα όνειρά σας να μπείτε σε μια τάξη για να κάνετε πραγματικότητα το μεράκι σας. Ευχαριστώ τον καθένα ξεχωριστά και όλους μαζί.Εύχομαι καλή δύναμη σε όσους ξαναπροσπαθήσουν . Να μην εγκαταλείψουν τον αγώνα.

Υ.Γ Ο διορισμός αρχίζει στα 37
Καλή σταδιοδρομία και σε σένα. Σου ευχόμαστε ό,τι καλύτερο. Εμείς,πραγματικά, είμαστε η απόδειξη ότι δεν πρέπει να εγκαταλείπουμε τον αγώνα πριν τη νίκη.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:07:04 πμ »
[και διδακτική 74: αυτό που γράφω κάθε φορά στη διδακτική και είναι σίγουρο ότι αυτό το σχέδιο που ξέρω είναι το πλέον δοκιμασμένο, κάθε φορά γράφω τα ίδια και παίρνω τον ίδιο βαθμό. Μία φίλη μου κόπηκε το 2005 από διδακτική και της είπα το σχέδιο που πιστεύω ότι εξασφαλίζει βαθμό και έγραψε 85 και διορίστηκε (μετά από πολλά βάσανα και αβέβαιο αναπληρωτηλίκι).
Καλημέρα, Syllas. Eγώ πάλι θα επιμείνω σ' αυτό που έλεγα χτες. Δε μετράνε τελικά τόσο πολύ ούτε τα σχέδια  ούτε οι μέθοδοι. Πιστεύω πως πάνω από όλα μετρά να δέιξεις ότι έχεις πείρα στη διδακτική κι όχι η μορφή που θα το παρουσιάσεις.  Στους τελευταίους διαγωνσιμους (το έχω ξαναγράψει) έχω πάρει διδακτική 88, 78,5 και τώρα 74,5. Το μόνο που κάνω είναι να τους παραθέτω γνώσεις και την ανάλυση όπως την κάνω στην τάξη. Αυτό σκέφτομαι πάντα: τι θα έκανα αν είχα τα παιδιά μπροστά μου. Ειλικρινά, αν και έχω δώσει άπειρα -άπειρα χρήματα σε βιβλία για το γνωστικό (αφήστε τα παιδαγωγικά που δεν υπάρχει βιβλίο στην αγορά που να μην το έχω διαβάσει) δεν έχω πάρει, ούτε καν φυλλομετρήσει, βιβλίο διδακτικής  Αυτά τα πολύ "επιστημονικά" δεν τα καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:15:26 πμ »
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο syllas;κι εγω εκανα αλλα 62...........

Αποσυνδεδεμένος suomaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:26:17 πμ »
 Κ εγώ θα ήθελα να μάθω ποιο είναι αυτό το σχέδιο!!!!Γιατί στη διδακτική 51 μου έβαλαν κ απορώ..όλα τελικά εξαρτώνται από αυτή..είναι κ υποκειμενική βέβαια...
αν μπορείς να γεμίζεις το αμείλιχτο ένα λεπτό της κάθε ώρας
στην αξία των εξήντα μοιραίων δευτερολέπτων της διαδρομής του....

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:32:03 πμ »
δεν είναι άξιο απορίας πάντως το γεγονός ότι ακόμα και η πρώτη δήλωση μετά τον διαγωνσμό ήταν περι σφαγής στα αρχαία; Η υποκειμενικότητα τών ανοικτών απαντησεων ευνοεί μια τέτοια σφαγή..Το  να βρισκόμαστε κοντά στη βάση σε ένα αντικείμενο που γνωρίζουμε πολύ καλά με εύκολες ερωτήσεις και εύκολο  άγνωστο μας κάνει να αισθανόμαστε και άσχετοι και ηλίθιοι..  ??
 τα στατιστικά ήταν πολυ χρήσιμα. Συγχαρητήρια και πάλι σε όλα τα παιδιά που τα κατάφεραν.
 Αυτό που κατάλαβα από αυτόν τον διαγωνισμό είναι ότι δεν αρκει μόνο το διάβασμα αλλά και  η τύχη..η τύχη τουλάχιστον να μην αδικηθείς από τον βαθμολογητή. Όσο για τα ερωτήματά μας προσωπικά ή συλλογικά για αυτόν τον διαγωνισμό μάλλον θα μείνουν αναπάντητα. Καλό θα ήταν -όσοι δεν ανήκουμε στους διοριστέους- να ανασυγκροτηθούμε και προσωπικά και συλλογικά. Είδα με καλό μάτι την διάθεση για δημιουργία συλλόγου αδιοριστων αλλά δεν είδα και την αναμενόμενη απήχηση. Το τεστ δεξιοτήτων (ένας τρόπος περαιτέρω διυλισης υποψηφίων ) είναι κάτι που θα βρούμε μπροστά μας σύντομα  αν δεν αποφασίσουμε να αντιδράσουμε μαζικά είτε μέσω του συλλόγου είτε αυθόρμητα, μαζικά και οργισμένα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:42:42 πμ »
στον προηγουμενο ασεπ ειχα δει ενα υποτυπωδες σχεδιο 5 λεπτα πριν φυγω και εγραψα 72.τωρα που υποτιθεται ηταν καλυτερο 62.για τα δε αρχαια να μη μιλησω! το 2005 απου πηγα χυμα 52.φετος που εγραψα τα παντα και σωστα γιατι ειχα διαβασει για θουκ.κ ομηρο τα αντιστοιχα βιβλια 59.το μυαλο μου δεν το διανοηθηκε αυτο!

Αποσυνδεδεμένος linaskl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ?!?!?!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:51:29 πμ »
Καλημέρα σε όλους, φαντάζομαι όλοι την επόμενη μέρα το είδατε διαφορετικά!
Εγώ ήμουν χάλια γιατί έδινε η δίδυμη αδερφή μου και περίμενα περισσότερο από την ίδια...
Γύρω στη θέση 1050...μπορεί κάποιος με μικρή προϋπηρεσία να περιμένει κάτι;;;
Είμαι από άλλο κλάδο και δεν ξέρω πως δουλεύουν τα πράγματα στο ΠΕ02...
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 18, 2007, 10:06:36 πμ »
νομιζω οτι αν εχει πανω απο 18 μορια μπορει να ελπιζει και για αναπληρωτρια.νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος linaskl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ?!?!?!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 18, 2007, 10:12:58 πμ »
να κοιτάξω δηλαδή στον πίνακα των αναπληρωτών να δω τα μόρια???
γνωρίζει κανείς πόσους αναπληρωτές θα πάρουν;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 736

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.