*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 369737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despeir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #812 στις: Αύγουστος 12, 2013, 07:53:43 μμ »
Να ρωτησω κατι που εχω μπερδευτεί;; ειναι η πρώτη φορά που θα κάνω αίτηση, δειξτε κατανόηση αν η ερώτηση μου είναι λίγο.. αλλα έχω μπερδευτεί... :-\ ;D

Λοιπόν, θελω να πάω στην 2βάθμια Δ' Αθήνας, και στο ιντερνετ βλέπω οτι η 2βάθμια αυτή έχει 1ο, 2ο, 3ο γραφείο. Μπορώ να κάνω την αιτηση μου σε κάποιο απο αυτά τα γραφεία ή θα πρέπει να πάω διευθυνση δευτεροβαθμιας στην Ν. Σμύρνη;;;;
Μόνο στη Διεύθυνση πρέπει να πας. Όχι στα γραφεία.

Eυχαριστώ πολυ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:42 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #813 στις: Αύγουστος 12, 2013, 07:54:31 μμ »
Να ρωτησω κατι που εχω μπερδευτεί;; ειναι η πρώτη φορά που θα κάνω αίτηση, δειξτε κατανόηση αν η ερώτηση μου είναι λίγο.. αλλα έχω μπερδευτεί... :-\ ;D

Λοιπόν, θελω να πάω στην 2βάθμια Δ' Αθήνας, και στο ιντερνετ βλέπω οτι η 2βάθμια αυτή έχει 1ο, 2ο, 3ο γραφείο. Μπορώ να κάνω την αιτηση μου σε κάποιο απο αυτά τα γραφεία ή θα πρέπει να πάω διευθυνση δευτεροβαθμιας στην Ν. Σμύρνη;;;;

Tα γραφεία έχουν καταργηθεί θα πας στην διεύθυνση δευτεροβάθμιας

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #814 στις: Αύγουστος 12, 2013, 07:56:27 μμ »
Φέτος στα ΣΚΕΔ παρατηρήθηκε το φαινόμενο των 4ωρων συμβάσεων. Αυτό έγινε για να δουλέψουν περισσότεροι αλλά και για να αποφύγουν τους ΑΜΩ.Οσοι δεν το γνωρίζεται οι ωρομίσθιοι συμφέρουν το κράτος καθώς πληρώνονται αυστηρά με τις ώρες διδασκαλίας τους ενώ οι ΑΜΩ πληρώνονται κανονικά Χριστούγεννα -  Πάσχα, εκδρομές κ.α.Άρα, ποιος μας λέει ότι δεν θα γεμίσουν τη χώρα με 4ωρους ωρομίσθιους (οι οποίοι παραδίδουν και την κάρτα ανεργίας τους και πέφτουν έτσι τα ποσοστά ανεργίας στη χώρα με εξαθλιωμένους εργαζόμενους των 4 ωρών/ εβδομαδα) προκειμένου να γλιτώσουν χρήμα τα κρατικά ταμεία;;;;
αυτο υποψιαζομαι και εγω.επομενως τι κανουμε;να δηλωσουμε μονο στο νομο μας ωρομισθιοι;δεν το εχουν ξεκαθαρισει το θεμα.
Ρε παιδιά, αφού τους αφήνουμε να μας εκμεταλλεύονται, καλά μας κάνουν! Δε βλέπετε πως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν πρέπει να δηλώσει ωρομίσθιος; Όπως σωστά είπατε, θα γεμίσουν τα σχολεία με καθηγητές του 4ώρου, για να μη θεωρούνται άνεργοι κλπ κλπ-όλα αυτά που γράψατε. Είναι ντροπή για τον κλάδο μας, αν δηλώσουμε ακόμα κι αν είναι δίπλα στο σπίτι μας το σχολείο. Με 4 ώρες δουλειάς την εβδομάδα θα λύσουμε το οικονομικό μας; Θεωρώ ότι είναι σα να τους δύνουμε εμείς το λουκέτο να μας αλυσοδέσουν.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος despeir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #815 στις: Αύγουστος 12, 2013, 07:57:43 μμ »
Να ρωτησω κατι που εχω μπερδευτεί;; ειναι η πρώτη φορά που θα κάνω αίτηση, δειξτε κατανόηση αν η ερώτηση μου είναι λίγο.. αλλα έχω μπερδευτεί... :-\ ;D

Λοιπόν, θελω να πάω στην 2βάθμια Δ' Αθήνας, και στο ιντερνετ βλέπω οτι η 2βάθμια αυτή έχει 1ο, 2ο, 3ο γραφείο. Μπορώ να κάνω την αιτηση μου σε κάποιο απο αυτά τα γραφεία ή θα πρέπει να πάω διευθυνση δευτεροβαθμιας στην Ν. Σμύρνη;;;;

Tα γραφεία έχουν καταργηθεί θα πας στην διεύθυνση δευτεροβάθμιας

Ευχαριστω!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:42 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #816 στις: Αύγουστος 12, 2013, 07:58:06 μμ »
Βασικά ούτε ΑΜΩ θα έπρεπε να δηλώναμε!!

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #817 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:04:36 μμ »
Κι εγώ αυτό πιστεύω αλλά είπα να μην το χοντρύνω. Κατανοώ τον τρόμο της ανεργίας και ό,τι αυτή συνεπάγεται. Η ωρομισθία, όμως είναι καθαρότατη σκλαβιά. Τα έξοδα (βενζίνες κλπ) είναι κατά πολύ περισσότερα από τα πενιχρά έσοδα. Το κυριότερο όμως είναι ότι υπογράφουμε τη σκλαβιά μας και μη θεωρηθεί η λέξη υπερβολική, αντικατοπτρίζει επακριβώς την πραγματικότητα. ΚΑΝΕΝΑΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ!!! Αυτοί μπορούν να ζήσουν με τις αποδοχές 16 ωρών (στην καλύτερη περίπτωση) το μήνα;  >:(
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος evi.p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02.50
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #818 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:05:13 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν στη Δυτικη Θεσ/νικη κανουμε αιτησεις σε σχολεια αναλογα με την ειδικοτητα, οπως την περασμενη χρονια?

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #819 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:15:23 μμ »
Κι εγώ αυτό πιστεύω αλλά είπα να μην το χοντρύνω. Κατανοώ τον τρόμο της ανεργίας και ό,τι αυτή συνεπάγεται. Η ωρομισθία, όμως είναι καθαρότατη σκλαβιά. Τα έξοδα (βενζίνες κλπ) είναι κατά πολύ περισσότερα από τα πενιχρά έσοδα. Το κυριότερο όμως είναι ότι υπογράφουμε τη σκλαβιά μας και μη θεωρηθεί η λέξη υπερβολική, αντικατοπτρίζει επακριβώς την πραγματικότητα. ΚΑΝΕΝΑΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ!!! Αυτοί μπορούν να ζήσουν με τις αποδοχές 16 ωρών (στην καλύτερη περίπτωση) το μήνα;  >:(
Εδώ είχαν δεσμευτεί ότι θα κόψουν τους ωρομίσθιους αλλά....

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #820 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:24:50 μμ »
Καλησπέρα.
Μήπως ξέρει κανείς αν η δευτεροβάθμια Δ Αθήνας είναι στον Άλιμο ή στην Νεα Σμύρνη, γιατί έχω ακούσει και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #821 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:29:12 μμ »
για τα ωρομισθιλικια και τα αναπληρωτες μειωμενου με 15 ωρες που ανακαλυψαν 1 λυση υπαρχει:κανενας να μην δηλωνε να παει,να φανε 1 φτυσιμο απο ολους μας!μιας και αυτο δεν προκειται δηλωστε τουλαχιστον στο σπιτι σας και αν σας παρουνε...τιποτα αλλο...
 
καταντησαν την εκπαιδευση εξτρα εισοδημα..πως παει ο αλλος 30 μερες σερβιτορος περα απο την βασικη δουλεια του σε κεντρο το καλοκαιρι...ετσι το καναν ετσι θα πηγαινουμε...χαλαρα για το εξτρα εισοδημα!σπιτι και αν κατσει!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2013, 08:32:36 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #822 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:44:42 μμ »

καταντησαν την εκπαιδευση εξτρα εισοδημα..πως παει ο αλλος 30 μερες σερβιτορος περα απο την βασικη δουλεια του σε κεντρο το καλοκαιρι...ετσι το καναν ετσι θα πηγαινουμε...χαλαρα για το εξτρα εισοδημα!σπιτι και αν κατσει!
Μα αυτό φέτος( σπιτι και αν κατσει) δεν είναι στο χέρι μας να το ρυθμίσουμε με την ενοποίηση των περιοχών πρόσληψης. Και ένα νομό της περιφέρειας σου να δηλώσεις , πάλι μπορείς να βρεθείς km μακριά από το σπίτι σου. Τέλος πάντων, όσοι θέλουν να δηλώσουν ωρομίσθιοι, αλλά διαπιστώσουν ότι δεν τους βολεύει λόγω μεγάλης απόστασης, μπορούν να παραιτηθούν χωρίς να αποκλείονται από τους πίνακες.
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #823 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:48:01 μμ »
Καλησπέρα.
Μήπως ξέρει κανείς αν η δευτεροβάθμια Δ Αθήνας είναι στον Άλιμο ή στην Νεα Σμύρνη, γιατί έχω ακούσει και τα δύο


Ομήρου 34  Ν Σμύρνη

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #824 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:56:48 μμ »
Καλησπέρα.
Μήπως ξέρει κανείς αν η δευτεροβάθμια Δ Αθήνας είναι στον Άλιμο ή στην Νεα Σμύρνη, γιατί έχω ακούσει και τα δύο


Ομήρου 34  Ν Σμύρνη

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #825 στις: Αύγουστος 12, 2013, 09:53:23 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν στη Δυτικη Θεσ/νικη κανουμε αιτησεις σε σχολεια αναλογα με την ειδικοτητα, οπως την περασμενη χρονια?
  Καλησπέρα  8)
Μία συνάδερφος σήμερα μ είπε ότι στη Δυτική Θεσ/νικη εξακολουθεί να υπάρχει ο διαχωρισμός στο που γίνονται οι αιτήσεις ανάλογα με την ειδικότητα...όσον αφορά τους φιλολόγους νομίζω μου είπε κάτι για το 1ο Γελ...Κάνε ένα τηλεφώνημα καλύτερα για πιο σίγουρα  :)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 554
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.