*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370936 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 01, 2013, 04:51:16 μμ »
Αν ο αιτήσεις γίνονταν ηλεκτρονικά θα γλιτώναμε πολύ χρόνο και κόπο. Ωστόσο φοβάμαι ότι θα τρώγαμε και μισή χρονιά στις ενστάσεις μετά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:20 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 01, 2013, 04:51:35 μμ »
Τόσο αγχος για μια αίτηση !!! .... Υπερβολικούς σας βρίσκω..  ;D ;D

Εσεις δεν λετε να μην παει κανεις να κανει αιτηση? ως μερος του αγώνα κατα της εκπαιδευτικής πολιτικής?
Εσεις δεν λετε πως δεν αξιζει φετος γιατι δεν θα παρουν?
Εσεις δεν λετε πως και να την κανω, τί θα καταλαβω?

τωρα,...
Δεν παω διακοπες γιατι περιμενω την αιτηση?
Ποτε θα μας καλεσουν για να σηκωθω ξημέρωμα?

Δεν σας "πιάνω" πουθενά.... ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2013, 04:55:43 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:17:54 μμ »
Και το χειρότερο είναι ότι τρωγόμαστε κι ας μην υπάρχει περίπτωση να μας πάρουν κιόλας. 8)
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:22:37 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:20 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:25:43 μμ »
Από τη στιγμή που το υπουργείο μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω αίτηση, γιατί να μην την κάνω?
Άσε να βρίσκεται το όνομά μου στον πίνακα να φαίνεται και το πλήθος των καθηγητών.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος BadVariemai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:34:16 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.

Δεν νομίζω ότι αυτοί που κάνουν αίτηση ελπίζουν όλοι ότι θα τους πάρουν.
Εγώ έχω 2 μόρια και κάνω τα χαρτιά μου κάθε χρόνο γιατί θέλω να φαίνομαι στην λίστα.
Να βλέπω την εξέλιξή της. Ξέρω ότι δεν πρόκειται να πάω ούτε ωρομίσθιος.
Καλό είναι να φαίνονται όλοι όσοι ενδιαφέρονται έστω και αν δεν έχουν ελπίδα.
Ας τα κάνουν ηλεκτρονικά ώστε να γλιτώσουμε την ταλαιπωρία.

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:45:49 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.

Εσένα δλδ σε νοιάζει μόνο η πάρτη σου, να μην ταλαιπωρηθεις μια μέρα που θα θυμηθείς να πας στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης.Όλοι έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν αίτηση πρόσληψης εφόσον πληρούν τις προϋποθέσεις.  Για το οτι δεν υπάρχουν πολλοί υπαλληλοι να τις καταχωρησουν κ οτι υπάρχει μεγαλη γραφειοκρατία ευθύνεται το υπουργείο κ κανεις άλλος. Θα έπρεπε να υπαρχει μεγαλύτερο αίσθημα συναδελφικότητας απο αυτό που προβαλεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2013, 05:48:39 μμ από Stef_Hur88 »

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 01, 2013, 05:48:23 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.
  Καλές είναι και οι ψευδαισθήσεις...δίνουν χαρά... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Εφόσον μας δίνεται το δικαίωμα γιατί όχι...γιατί να μην πάμε...ας έχει κόσμο...όλοι θα πάρουμε ...κάποια στιγμή...αν δεν είναι τώρα, πιο μετά με την Ενισχυτική... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Δεν ξέρω για τις φρούδες ελπίδες...εγώ ξέρω μόνο τις "φλούδες"... :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 01, 2013, 06:00:59 μμ »


    Βρε παιδιά...αυτά βλέπουμε και είναι σαν να μν άλλαξε ο μήνας... :o

Από μέρα σε μέρα η εγκύκλιος

30 Ιουλίου 2013

Παρουσιάζουμε ενημερωτικό του κ.Μπράτη. Η εγκύκλιος είναι έτοιμη και αναμένει υπογραφές όπως μας ενημέρωσαν από το Υπουργείο. Είναι μεγάλη η πιθανότητα να ανακοινωθεί αύριο.

Συναδέλφισσες , συνάδελφοι

Σύμφωνα με σημερινή ενημέρωση, από τα αρμόδια τμήματα του Υπουργείου Παιδείας, το χρονοδιάγραμμα για τις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπαιδευτικών της Π.Ε. διαμορφώνεται ως εξής :

1. Εγκύκλιος για την πρόσληψη αναπληρωτών Π.Ε. και Δ.Ε.

Η εγκύκλιος για την πρόσληψη αναπληρωτών Π.Ε. και Δ.Ε. είναι σχεδόν έτοιμη και αναμένεται να εκδοθεί μέσα στην εβδομάδα .

2. Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και σε φορείς

Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ, κατά πάσα πιθανότητα, θα εξετασθούν μετά τις 20 Αυγούστου. Θα προηγηθούν οι αποσπάσεις σε φορείς και σε γραφεία ( επισημαίνω ότι οι αποσπάσεις αυτές δεν εξετάζονται από το ΚΥΣΠΕ).

3. Μετατάξεις εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε.

Οι 900 μετατάξεις εκπαιδευτικών της Δ.Ε. στην Π.Ε. έχουν παγώσει και κανείς δεν γνωρίζει αν τελικά θα πραγματοποιηθούν. Κανείς, επίσης, δεν γνωρίζει πώς, πότε και με ποια διαδικασία θα γίνουν και οι 5000 υποχρεωτικές μετατάξεις που έχουν ανακοινωθεί.

Με βάση τα παραπάνω είναι βέβαιο πως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξεκινήσουν ομαλά τα σχολεία τον Σεπτέμβρη και με τους εκπαιδευτικούς στη θέση τους. Η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, που αποκλείεται οι διαδικασίες να έχουν ολοκληρωθεί μέχρι την έναρξη του νέου σχολικού έτους , την 1η του Σεπτέμβρη.

Ο αιρετός του ΚΥΣΠΕ
Δημήτρης Μπράτης
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 01, 2013, 06:43:34 μμ »
Σαν να μην πέρασε μια μέρα ;D ;D ;D ;D
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #290 στις: Αύγουστος 01, 2013, 07:59:32 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.

Ρε Derosi και πέρσι τα ίδια έλεγες και εισέπραξες ακριβώς τις ίδιες απαντήσεις. Τι πρέπει να γίνει για να πεισθείς ότι είσαι λάθος και μεγάλος παρτάκιας; ΟΛΟΙ έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης και δεν πέφτει λόγος σε κανέναν, ειδικά σε σένα, να θέτει "κριτήρια υποβολής" για τη καλύτερη εξυπηρέτηση του. Το θέμα είναι να γίνει σωστά η διαδικασία και να μην υπάρξει ταλαιπωρία για κανέναν. Φέτος ειδικά, τη περίοδο που είναι να γίνουν οι αιτήσεις, αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά - που σιγά μη γίνουν - η ταλαιπωρία θα είναι σίγουρη, οπότε δε θα πάθεις και τίποτα να περιμένεις καμιά ωρίτσα παραπάνω. Μου αρέσει μετά που λέμε για αλληλεγγύη, συναδελφικότητα και αγώνες ενώ υπάρχουν άτομα που κοιτάνε μόνο τη πάρτη τους και τη βολή τους και ούτε λίγο ούτε πολύ σκάβουν το λάκκο τον άλλων. Δυστυχώς είνα πάρα πολλοί αυτοί που φωνάζουν "να μη πάει κανείς για αιτήσεις φέτος" και μόλις βγει η εγκύκλιος θα στηθούν έξω από τη Διεύθυνση τους στις 07:00, ικανοποιημένοι που δεν έχει κόσμο και θα ξεμπερδεύουν γρήγορα. Περαστικά μας.

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #291 στις: Αύγουστος 01, 2013, 08:19:22 μμ »
Και ποιος είπε ότι δεν παίρνουν από τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας;;;Τα τρία τελευταία χρόνια στους δασκάλους φτάνει κάτω από το 1000 νούμερο... 8).Και στους νηπιαγωγούς παίρνουν από τον Γ πιίνακα

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #292 στις: Αύγουστος 01, 2013, 09:25:43 μμ »
Αν δεν γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις, τα έχουμε ξαναπεί ότι αίτηση θα πρέπει να κάνουν μόνο όσοι έχουν δουλέψει ως αναπληρωτές τα τελευταία 3-4 χρόνια,είναι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών με προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ. Έχω τύχει καταστάσεις από άλλες χρονιές απείρου κάλους: θεολόγοι, φιλόλογοι κ.α. χωρίς προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ να ερχονται να κάνουν αιτήσεις αυξάνοντας την αναμονή και την ταλαιπωρία από τις ουρές, για να εγγραφούν στον πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να παίρνουν κάθε χρόνο στις ειδικότητες τους (σε όλες γίνεται τώρα αυτό), μόνο λίγους από τον άλλο πίνακα που είναι και ψηλά και αυτοί να μένουν στον άσο. Έλεος ας ξυπνήσουν επιτέλους μερικοί που έχουν φρούδες ελπίδες και ζουν με ψευδαισθήσεις.

Πες σε ποια περιοχή είσαι  και ώρα να μην πάει κανένας εκείνη την ώρα! Σώπα ρε φίλε; Τι άλλο θα ακούσουμε … Μερικοί νομίζω παραμιλάτε εδώ μέσα …

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #293 στις: Αύγουστος 01, 2013, 09:32:09 μμ »
Να κλείσουμε και τους γύρω δρόμους όπως με τον Σόιμπλε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.