*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 369742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #770 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:13:23 μμ »
Διευθυνση ανατ. Αττικης στο Γερακα: απελπιστικη η κατασταση. Ως τις 12:45 ειχαν περασει 42 ατομα. Δεν προλαβα να την κανω, παλι τα ιδια αυριο. :( Πιστευα οτι πρωτη μερα δε θα ειχε κοσμο....
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:16 »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #771 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:18:10 μμ »
Αναφέρει κάπου ξεκάθαρα η εγκύκλιος ότι οι ωρομίσθιοι παίρνουν μέχρι 4 ώρες; Αναφέρομαι κυρίως στις καταργημένες ειδικότητες.
Επίσης μήπως δίνεται στο δικαίωμα σε όσους είναι σε διαθεσιμότητα να πάρουν και 4 ώρες σαν ωρομίσθιοι;

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #772 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:23:20 μμ »
Διευθυνση ανατ. Αττικης στο Γερακα: απελπιστικη η κατασταση. Ως τις 12:45 ειχαν περασει 42 ατομα. Δεν προλαβα να την κανω, παλι τα ιδια αυριο. :( Πιστευα οτι πρωτη μερα δε θα ειχε κοσμο....
Αν στέλναμε ηλεκτρονικά την αίτηση δε θα περνούσαμε αυτή την ταλαιπωρία!

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #773 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:36:39 μμ »
Αναφέρει κάπου ξεκάθαρα η εγκύκλιος ότι οι ωρομίσθιοι παίρνουν μέχρι 4 ώρες; Αναφέρομαι κυρίως στις καταργημένες ειδικότητες.
Επίσης μήπως δίνεται στο δικαίωμα σε όσους είναι σε διαθεσιμότητα να πάρουν και 4 ώρες σαν ωρομίσθιοι;
Στην εγκύκλιο δεν θυμάμαι αν το αναφέρει αλλά μου το τόνισε η υπάλληλος στη δευτεροβάθμια πολλές φορές ότι είναι μέχρι 4 ώρες την εβδομάδα.Αλλά νομίζω ότι κάτι δεν έχουν υπολογίσει καλά και θα χουμε τρεχάματα.Δεν ξέρω πως είναι εφικτό να  λειτουργήσει ένας τομέας  μόνο με ωρομίσθιους .πόσο λειτουργικό θα είναι αυτό ? τέτοιο ξεφτιλίκι δεν νομίζω να έχει υποστεί ξανά κανένας εκπαιδευτικός..
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να είσαι και ωρομίσθιος και να πληρώνεσαι λόγω διαθεσιμότητας  από το δημόσιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:16 »

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #774 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:39:09 μμ »
Tι εννοείτε κάποιοι με αυτό που λέτε "όσοι είναι ψηλά στον πίνακα??" ??? Ποιός αριθμός με τα νέα δεδομένα θεωρείται ψηλά στον πίνακα?? Το 30-50-100 ή 10?? ;D

10

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #775 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:41:13 μμ »
Αναφέρει κάπου ξεκάθαρα η εγκύκλιος ότι οι ωρομίσθιοι παίρνουν μέχρι 4 ώρες; Αναφέρομαι κυρίως στις καταργημένες ειδικότητες.
Επίσης μήπως δίνεται στο δικαίωμα σε όσους είναι σε διαθεσιμότητα να πάρουν και 4 ώρες σαν ωρομίσθιοι;
Στην εγκύκλιο δεν θυμάμαι αν το αναφέρει αλλά μου το τόνισε η υπάλληλος στη δευτεροβάθμια πολλές φορές ότι είναι μέχρι 4 ώρες την εβδομάδα.Αλλά νομίζω ότι κάτι δεν έχουν υπολογίσει καλά και θα χουμε τρεχάματα.Δεν ξέρω πως είναι εφικτό να  λειτουργήσει ένας τομέας  μόνο με ωρομίσθιους .πόσο λειτουργικό θα είναι αυτό ? τέτοιο ξεφτιλίκι δεν νομίζω να έχει υποστεί ξανά κανένας εκπαιδευτικός..
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να είσαι και ωρομίσθιος και να πληρώνεσαι λόγω διαθεσιμότητας  από το δημόσιο.

ξεφτιλίκι συνάδελφε είναι η απόλυση των συναδέλφων των ΕΠΑΛ....

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #776 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:42:21 μμ »
Στην εγκύκλιο, στις περιοχές πρόσληψης Δ.Ε. έχει και τα Μειονοτικά σχολεία Θράκης, στην δίπλα στήλη, Νομός/Δήμοι γράφει: "Περιλαμβάνει συγκεκριμένα Σχολεία Β/θμιας Εκπ/σης
των Νομών Έβρου, Ξάνθης και Ροδόπης" και δίνει και link για πληροφορίες http://www.syntonistiko.compulaw.gr Στο ευρετήριο Μειονοτικών Γυμνασίων/Λυκείων της σελίδας όμως, αναφέρεται μόνο το Ιεροσπουδαστήριο της Κομοτηνής!! Δεν ξέρω για Έβρο αλλά υπήρχε σίγουρα και στην Ξάνθη! Τα υπόλοιπα μειονοτικά καταργήθηκαν ή η σελίδα δεν είναι ενημερωμένη;;


Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #777 στις: Αύγουστος 12, 2013, 02:47:55 μμ »
Αναφέρει κάπου ξεκάθαρα η εγκύκλιος ότι οι ωρομίσθιοι παίρνουν μέχρι 4 ώρες; Αναφέρομαι κυρίως στις καταργημένες ειδικότητες.
Επίσης μήπως δίνεται στο δικαίωμα σε όσους είναι σε διαθεσιμότητα να πάρουν και 4 ώρες σαν ωρομίσθιοι;
Στην εγκύκλιο δεν θυμάμαι αν το αναφέρει αλλά μου το τόνισε η υπάλληλος στη δευτεροβάθμια πολλές φορές ότι είναι μέχρι 4 ώρες την εβδομάδα.Αλλά νομίζω ότι κάτι δεν έχουν υπολογίσει καλά και θα χουμε τρεχάματα.Δεν ξέρω πως είναι εφικτό να  λειτουργήσει ένας τομέας  μόνο με ωρομίσθιους .πόσο λειτουργικό θα είναι αυτό ? τέτοιο ξεφτιλίκι δεν νομίζω να έχει υποστεί ξανά κανένας εκπαιδευτικός..
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να είσαι και ωρομίσθιος και να πληρώνεσαι λόγω διαθεσιμότητας  από το δημόσιο.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή. Η φετινή χρονιά θα είναι όλο εκπλήξεις για την τεχνική εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #778 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:12:21 μμ »
Αναφέρει κάπου ξεκάθαρα η εγκύκλιος ότι οι ωρομίσθιοι παίρνουν μέχρι 4 ώρες; Αναφέρομαι κυρίως στις καταργημένες ειδικότητες.
Επίσης μήπως δίνεται στο δικαίωμα σε όσους είναι σε διαθεσιμότητα να πάρουν και 4 ώρες σαν ωρομίσθιοι;
Στην εγκύκλιο δεν θυμάμαι αν το αναφέρει αλλά μου το τόνισε η υπάλληλος στη δευτεροβάθμια πολλές φορές ότι είναι μέχρι 4 ώρες την εβδομάδα.Αλλά νομίζω ότι κάτι δεν έχουν υπολογίσει καλά και θα χουμε τρεχάματα.Δεν ξέρω πως είναι εφικτό να  λειτουργήσει ένας τομέας  μόνο με ωρομίσθιους .πόσο λειτουργικό θα είναι αυτό ? τέτοιο ξεφτιλίκι δεν νομίζω να έχει υποστεί ξανά κανένας εκπαιδευτικός..
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να είσαι και ωρομίσθιος και να πληρώνεσαι λόγω διαθεσιμότητας  από το δημόσιο.

ξεφτιλίκι συνάδελφε είναι η απόλυση των συναδέλφων των ΕΠΑΛ....
Βεβαίως η απόλυση-διαθεσιμότητα των μονίμων  και η επιλογή που τους δινει το κράτος να δουλέψουν μόνο ως ωρομίσθιοι αλλά ξεφτιλίκι είναι κ αυτό  των αναπληρωτών που πήγαιναν στην άκρη της ελλάδας για χρόνια χωρίς διορισμό αλλά και των μελλοντικών αναπληρωτών που τα σκαγαν στην ασπαιτε αφήνοντας δουλειές και σπίτια για να πάρουν παιδαγωγική επάρκεια....Και οι 3 αυτές κατηγορίες για μένα είναι ένα και το αυτό.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #779 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:18:13 μμ »
Συχνά γίνεται αυτό το φαινόμενο συνάδελφε!! Δεν έγινε μόνο πέρσι!!

Περσι την πατησα εγω... Τις αλλες χρονιες ειχα γλυτωσει  ::)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #780 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:21:14 μμ »
αληθεύει ο αποκλεισμός των μουσικών;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #781 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:24:38 μμ »
Αυτό που λέει η εγκύκλιος είναι ότι αν οι ώρες είναι πάνω από 4 προσλαμβάνεται ΑΜΩ (άρα όχι ωρομίσθιος?) Στις καταργημένες απορώ και εγώ εάν γίνεται να κάνει παραπάνω ο ωρομίσθιος φέτος.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #782 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:28:30 μμ »
Αυτό που λέει η εγκύκλιος είναι ότι αν οι ώρες είναι πάνω από 4 προσλαμβάνεται ΑΜΩ (άρα όχι ωρομίσθιος?) Στις καταργημένες απορώ και εγώ εάν γίνεται να κάνει παραπάνω ο ωρομίσθιος φέτος.
Για να σε κάνει αμω όμως δεν πρέπει να σε αφήσουν να κάνεις αίτηση για αναπληρωτή?Γνωρίζει κανείς αν γίνεται από ωρομίσθιος να γίνεις αμω έτσι απλά ? Γιατί αν γίνεται αλλάζει το πράγμα...

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #783 στις: Αύγουστος 12, 2013, 03:29:00 μμ »
αληθεύει ο αποκλεισμός των μουσικών;
Τι εννοείς, από πού να αποκλείονται;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.144 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.