*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 371054 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #868 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:01:38 μμ »
Κυρώσεις για την μη αποδοχή θέσης ωρομισθίου συνεχίζουν να μην υπάρχουν, έτσι δεν είναι;
Ναι.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:29:37 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #869 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:07:06 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα.Στα ΣΚΕΔ θα πάρουν από τον πίνακα αναπληρωτών ή ωρομισθίων;Ευχαριστώ.
Δημιουργείται νέος πίνακας με τις νέες αιτήσεις για ενισχυτική αλλά προσλαμβάνουν ΑΜΩ με την σειρά στον πίνακα αναπληρωτών.

Για τους ωρομισθίους στην ενισχυτική δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει φέτος να δηλώσει κάποιος και ωρομίσθιος στην γενική εγκύκλιο. Ας το συζητήσουμε αυτό το τελευταίο...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #870 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:12:26 μμ »
Ειχα διαφωνια με μια συναδελφο. Επεμενε οτι οι συναδελφοι (φιλολογοι) απο τον πινακα μηδενικης προϋπηρεσιας εχουν πιθανοτητες να δουλεψουν στην ενισχυτικη. Ισχυει; Πολυ παραξενο μου φαινεται...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #871 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:16:14 μμ »
Φυσικά και ισχύει αν οι άλλοι με προϋπηρεσία δεν εκδηλώσαν ενδιαφέρον. Πέρσι συνέβει γιατί οι αιτήσεις έγιναν πολύ αργά αλλά φέτος θα συμβεί σε πολύ μικρότερο βαθμό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:29:37 »

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #872 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:23:45 μμ »
Οι ΠΕ06  μπορούν να  υποβάλλουν αίτηση και σε Πρωτοβάθμια ή μόνο σε Δευτεροβάθμια;

Οι ΠΕ06 μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις τόσο σε Πρωτοβάθμια όσο και σε Δευτεροβάθμια.

Αν αναφέρεσαι σε περιοχές που θα δηλώσεις, φυσικά και στις 2 βαθμίδες.
Αν αναφέρεσαι στην υπηρεσία που θα πας για να κάνεις την αίτηση, μόνο στη Δευτεροβάθμια.

Παράθεση
Η Αίτηση-Δήλωση θα υποβληθεί σε μία οποιαδήποτε Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας (κλάδοι
ΠΕ60 και ΠΕ70)
ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (λοιποί κλάδοι) αυτοπροσώπως ή με νόμιμα
εξουσιοδοτημένο πρόσωπο και αποτελεί ταυτόχρονα Υπεύθυνη Δήλωση του άρθρου 8 του
ν.1599/1986.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #873 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:37:11 μμ »
Ευχαριστώ πολύ  :)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #874 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:09:13 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα.Στα ΣΚΕΔ θα πάρουν από τον πίνακα αναπληρωτών ή ωρομισθίων;Ευχαριστώ.
Δημιουργείται νέος πίνακας με τις νέες αιτήσεις για ενισχυτική αλλά προσλαμβάνουν ΑΜΩ με την σειρά στον πίνακα αναπληρωτών.

Για τους ωρομισθίους στην ενισχυτική δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει φέτος να δηλώσει κάποιος και ωρομίσθιος στην γενική εγκύκλιο. Ας το συζητήσουμε αυτό το τελευταίο...

 Ευχαριστώ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #875 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:13:16 μμ »
Θα έπρεπε να προβλέπετε στην εγκύκλιο πως θα παραμείνει στα περσινά επίπεδα και δεν θα μειωθεί ο μισθός των αμω. Καλό θα ήταν να υπήρχε και κατώτατος μισθός  στους αμω ανεξάρτητα με τις ώρες, και έκπτωση στα εισιτήρια.
Είχαν πει και για δωρεάν σίτιση των αναπληρωτών από πέρσι αλλά μάλλον το ξέχασαν, ωστόσο χρήματα βρίσκουν για τους λαθρομετανάστες που υπάρχουν στα κέντρα φιλοξενίας, τους δίνουν και 300€ κατά άτομο  με δωρεάν επιστροφή στο σπίτι τους  5,80 για σίτιση έχουν δωρεάν περίθαλψη και φάρμακα.
Χθες άκουσα πως κοστίσουν 50€ την ημέρα το άτομο!
Μπορεί να μην ισχύει αυτό το ποσό αλλά κάποιοι θησαυρίζουν εις βάρος αυτών των ανθρώπων, το κράτος δαπανά τα χρήματα.
Πρέπει να δοθούν κάποιες παροχές και στους αναπληρωτές πέρα από το μισθό όπως συμβαίνει και με τους ένστολους.
Προσπαθώ να συμπληρώσω την αίτηση και νιώθω πως θα με καλέσουν για να υπηρετήσω την θητεία μου στην πατρίδα για 9 μήνες με την διαφορά πως δεν είναι για όλους, θα μου δίνουν μισθό και θα πρέπει να καλύψω τα έξοδα μεταφοράς  στέγασης και σίτισης μόνος μου.
Ας μας βάλουν και ένα κουτάκι που θα λέει πως παραχωρώ το μισθό στο κράτος και αυτό θα αναλάβει τα έξοδα μου για όσο εργάζομαι ως αναπληρωτής !

Μιας και χρησιμοποιείς τον όρο "Λαθρομετανάστης" για όσους προσπαθώντας να γλυτώσουν την πείνα και τον πόλεμο μπαίνουν παράνομα στη χώρα μας, να σου επισημάνω πως για τους κρατούντες εμείς οι αναπληρωτές είμαστε κάτι σαν τους μετανάστες που παίρναν οι τσιφλικάδες για μερικούς μήνες κι όταν δεν τους χρειάζονταν καλούσαν την αστυνομία και τους παρέδιδαν  απλήρωτους. Με δυο λόγια για τον κάθε κούλη (είπε σε συναδέρφισσα αναπληρώτρια όταν τον επισκέφτηκε με το προεδρείο της ΟΛΜΕ: Εσείς ΤΙ ΖΗΤΑΤΕ; Τέλειωσε η σύμβασή σας απολυθήκατε. Τι θέλετε τώρα;) και τον κάθε αρβανιτόπουλο οι αναπληρωτές είμαστε κάτι σαν λαθρο...εκπαιδευτικοί.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #876 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:16:44 μμ »
είναι ό,τι πιο βλακώδες έχω ακούσει.... Αυτά δεν πρέπει να γίνονται στις μέρες μας που ζητάνε αφορμή να σε απολύσουν ή να σου στερήσουν το διορισμό...

Πολλοί εδώ μέσα είναι εύκολοι στις συμβουλές, που αμφιβάλλω αν θα τις εφάρμοζαν ποτέ στον εαυτὀ τους....

Τι ειδικότητα είσαι και σε τί σειρά περίπου, και φοβάσαι μη σε πάρουν...

ΠΕ02, σειρά 460+ (δεν ξέρω αν άλλα άτομα θα προστεθούν) και ενδιαφέρομαι μόνο για το νομό μου Αιτ/νία που έχει 4 κενά!!!!!!!!!!! :'(

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #877 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:32:58 μμ »
είναι ό,τι πιο βλακώδες έχω ακούσει.... Αυτά δεν πρέπει να γίνονται στις μέρες μας που ζητάνε αφορμή να σε απολύσουν ή να σου στερήσουν το διορισμό...

Πολλοί εδώ μέσα είναι εύκολοι στις συμβουλές, που αμφιβάλλω αν θα τις εφάρμοζαν ποτέ στον εαυτὀ τους....

Τι ειδικότητα είσαι και σε τί σειρά περίπου, και φοβάσαι μη σε πάρουν...

ΠΕ02, σειρά 460+ (δεν ξέρω αν άλλα άτομα θα προστεθούν) και ενδιαφέρομαι μόνο για το νομό μου Αιτ/νία που έχει 4 κενά!!!!!!!!!!! :'(

Γιατι εχει κανεις καταλαβει ποσους θα παρουνε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;  :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #878 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:45:06 μμ »
Κανείς δεν ξέρει. Απλά εάν νομοί που πάντα έδιναν πολλά κενά όπως η Αιτ/νία στέρεψαν, τότε τι θα βγάλουν οι άλλες περιοχές?? Νησιά και παραμεθόριος είναι στανταράκια αλλά δεν θα τα δηλώσουν οι έχοντες υποχρεώσεις πίσω ή κάποιου άλλου είδους απασχόληση στον τόπο τους. Κοινώς φέτος όλοι καθόμαστε σε αναμμένα κάρβουνα..

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #879 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:45:54 μμ »
Δευτεροβάθμια Κορινθίας, η καλύτερη και γρηγορότερη εξυπηρέτηση που είχαμε ποτέ παρά τον πολύ κόσμο. Δε χάσαμε χρόνο συμπληρώνοντας αιτήσεις, λέγαμε κατευθείαν τις περιοχές και τις περνούσαν στους υπολογιστές (τουλάχιστον οι παλαιότεροι που δεν δίναμε άλλα στοιχεία). Μέσα σε 3 λεπτά χωρίς υπερβολή είχαμε ξεμπερδέψει...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #880 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:48:13 μμ »
Οι παλιοί πάμε μόνο με ταυτότητα? Επικυρωμένο αντίγραφο ή τη γνήσια? Μέχρι 23 έτσι δεν είναι??

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #881 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:49:47 μμ »
Οι παλιοί πάμε μόνο με ταυτότητα? Επικυρωμένο αντίγραφο ή τη γνήσια? Μέχρι 23 έτσι δεν είναι??

μόνο με την ταυτότητα! Στα Δωδεκάνησα Πρωτοβάθμια ή Δευτεροβάθμια έχει πάει κανείς;
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 848
Σύνολο: 861

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.