*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1392839 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4200 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:12:28 μμ »
Ντροπή σας , στους τελευταίους σχολιαστές, δεν δείχνετε αλληλεγγύη, κοιτάτε μόνο την πάρτη σας, εγωιστές, όλοι θα απολυθούμε και τα συναφή.

Δεν δείχνω καμία αλληλεγγύη.Εγώ θέλω να πάρω μετάταξη στη Βουλή των Ελλήνων κι ας απολυθούν όλοι οι συνάδελφοί μου . Εμένα ο πατέρας μου είναι από τον Πειραιά και η μάνα μου από την Καλαμάτα. Ξέρεις ποιός είμαι εγώ;Ψηφίζω και Β΄Αθήνας τον Κυριάκο. Ευτυχώς που έγινε υπουργός να βάλει τα πράγματα σε μια τάξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:42 »

Αποσυνδεδεμένος bathmosvita2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4201 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:13:51 μμ »
εγώ θα ήθελα να πάω στην πρώην ΕΡΤ να παίρνω 7-10 χιλιάρικα το μήνα, να με απολύσουν, να πάρω 70,000 αποζημίωση και να ξαναπροσλάβουν κιόλα, αφού θα έχω πουλήσει και "αγωνιστικότητα" στους χαζούς που πληρώνουν χαράτσι για να καλοπερνάω.

Ας ελπίσουμε ότι θα μας βολέψει με καμία δυνατότητα μετάταξης στην Εθνική Τράπεζα, να πάρουμε και εθελούσια έξοδο με βάση όσα ΘΑ παίρναμε αν δουλεύαμε (μισθός παλιού ΔΕ περί τα 2800), ή σε καμία Ολυμπιακή ρε αδερφέ.

Κρατάμε την αναπνοή μας διότι έχουμε την πανάξια ΟΛΜΕ που θα τα καταφέρει με τους "αγώνες" της. ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ (όχι αυτό που φανταστήκατε, το άλλο)

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4202 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:15:51 μμ »
εγώ θα ήθελα να πάω στην πρώην ΕΡΤ να παίρνω 7-10 χιλιάρικα το μήνα, να με απολύσουν, να πάρω 70,000 αποζημίωση και να ξαναπροσλάβουν κιόλα, αφού θα έχω πουλήσει και "αγωνιστικότητα" στους χαζούς που πληρώνουν χαράτσι για να καλοπερνάω.

Ας ελπίσουμε ότι θα μας βολέψει με καμία δυνατότητα μετάταξης στην Εθνική Τράπεζα, να πάρουμε και εθελούσια έξοδο με βάση όσα ΘΑ παίρναμε αν δουλεύαμε (μισθός παλιού ΔΕ περί τα 2800), ή σε καμία Ολυμπιακή ρε αδερφέ.

Κρατάμε την αναπνοή μας διότι έχουμε την πανάξια ΟΛΜΕ που θα τα καταφέρει με τους "αγώνες" της. ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ (όχι αυτό που φανταστήκατε, το άλλο)

Καλά εσύ με ξεπέρασες! θα μπορούσα να γίνω και πρεσβευτής στην Ουάσιγκτον. Ή έστω  Α/ΓΕΕΘΑ!

Αποσυνδεδεμένος bathmosvita2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4203 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:17:39 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα πάντως ζήτησαν από τις ΔΔΕ προβλέψεις για αυτοδίκαιες συνταξιοδοτήσεις μέχρι και το 2017 και μάλιστα το mail  ήταν κατεπείγον...

ώπα, σημαντικό αυτό, πολύ σημαντικό θα έλεγα. Ζήταγαν συγκεκριμένες ειδικότητες ή ήταν γενικό για ξεκάρφωμα;

για δώσε λεπτομέρειες αν ΄έχεις. Μη το φωνάζεις όμως ίσως ξυπνήσει η όλοιστουςδρόμουςολμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:42 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4204 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:18:39 μμ »
εγώ θα ήθελα να πάω στην πρώην ΕΡΤ να παίρνω 7-10 χιλιάρικα το μήνα, να με απολύσουν, να πάρω 70,000 αποζημίωση και να ξαναπροσλάβουν κιόλα, αφού θα έχω πουλήσει και "αγωνιστικότητα" στους χαζούς που πληρώνουν χαράτσι για να καλοπερνάω.

Ας ελπίσουμε ότι θα μας βολέψει με καμία δυνατότητα μετάταξης στην Εθνική Τράπεζα, να πάρουμε και εθελούσια έξοδο με βάση όσα ΘΑ παίρναμε αν δουλεύαμε (μισθός παλιού ΔΕ περί τα 2800), ή σε καμία Ολυμπιακή ρε αδερφέ.

Κρατάμε την αναπνοή μας διότι έχουμε την πανάξια ΟΛΜΕ που θα τα καταφέρει με τους "αγώνες" της. ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ (όχι αυτό που φανταστήκατε, το άλλο)

Καλά εσύ με ξεπέρασες! θα μπορούσα να γίνω και πρεσβευτής στην Ουάσιγκτον. Ή έστω  Α/ΓΕΕΘΑ!
Γεεθα δεν συμφέρει,τσ τσ τσ με μισθουλάκο ?
Ουτε πρέσβης. Εγώ θέλω στην παγκόσμια τράπεζα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2013, 10:20:38 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4205 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:19:50 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες γενικά,με βάση το έτος γέννησης.Ήρθε στις 10 και μέχρι 12 ήθελαν απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4206 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:20:17 μμ »
είστε όλοι άδικοι. Δεν θυμάστε πόσο μας στήριξαν όλοι όταν (λέμε τώρα) απεργήσαμε;
πρώτα από όλους η αδεδυ και οι φωτόπουλοι - μπαλασόπουλοι- παπαγαλάκια ερτ

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4207 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:24:28 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα πάντως ζήτησαν από τις ΔΔΕ προβλέψεις για αυτοδίκαιες συνταξιοδοτήσεις μέχρι και το 2017 και μάλιστα το mail  ήταν κατεπείγον...
Είδα που το ζήτησε μια βουλευτής ΝΔ ημαθίας στην βουλή χθές. Ειδικά για τους εκπαιδευτικούς.
Συνήθως ζητάνε κάτι που έχει ήδη συμφωνηθεί για να μοιράζουν credit

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4208 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:25:51 μμ »
Αντί να κάνουν αυτά τα παρανοικά καραγκιοζιλίκια έπρεπε να δώσουν δώρο 3-4 χρόνια σε αυτούς που πλησιάζουν στη σύνταξη. Αλλά είπαμε: νέοι είμαστε θα βρούμε δουλειά στον ιδιωτικό τομέα. Ειδικά στην ακμάζουσα βαριά βιομηχανία της Ελλάδας.

Αποσυνδεδεμένος bathmosvita2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4209 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:28:00 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες γενικά,με βάση το έτος γέννησης.Ήρθε στις 10 και μέχρι 12 ήθελαν απάντηση.

Πιθανολογώ με κάποια ασφάλεια, ότι η γραμμή που θα τραβήξουν σε αυτούς που περισσεύουν θα σταματήσει στον αριθμό όσων καλύπτουν τις κενούμενες θέσεις την επόμενη 4ετία. Ακούγεται λογικό, αν προσθέσεις και τις έκτακτες αποχωρήσεις

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4210 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:36:51 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες γενικά,με βάση το έτος γέννησης.Ήρθε στις 10 και μέχρι 12 ήθελαν απάντηση.
για να βγουν τώρα ή το 17;

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4211 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:39:04 μμ »

για να βγουν τώρα ή το 17;
[/quote]

Καλή ερώτηση....

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1718
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4212 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:43:32 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες γενικά,με βάση το έτος γέννησης.Ήρθε στις 10 και μέχρι 12 ήθελαν απάντηση.
Μέχρι 3 ήταν η προθεσμία και ήρθε 11:30. Όχι ότι έχει πολλή σημασία, απλά καλό είναι να είμαστε ακριβείς.

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4213 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:52:54 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες γενικά,με βάση το έτος γέννησης.Ήρθε στις 10 και μέχρι 12 ήθελαν απάντηση.
Μέχρι 3 ήταν η προθεσμία και ήρθε 11:30. Όχι ότι έχει πολλή σημασία, απλά καλό είναι να είμαστε ακριβείς.

Νωρίτερα ήταν συνάδελφε,για την απάντση μπορεί να ήταν όντως λίγο αργότερα αλλά δεν έχει σημασία...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 607
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.