*

Αποστολέας Θέμα: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 111974 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:31:48 μμ »
Lasid, δε με ενδιαφερει τι εκανε η καθε ΟΛΜΕ, ουτε τα παιχνιδια του καθε υπουργειου.
Εγω ξερω να λεω οτι εβγαινε η εγκυκλιος , η οποια ειχε παρει την αναλογη εγκριση και ελεγε οτι θα διορισθουν αυτοι και αυτοι και αυτοι.Αν κατι ηταν παρανομο , ας το επωμισθει το αντιστοιχο υπουργειο. Προφανως επειδη επι σειρα ετων οι διορισμοι εγινοντο κατα τον ιδιο τροπο , δεν υπαρχει πουθενα νομικο θεμα, μαλιστα και κατα τη μεταβατικη τα ιδια ισχυουν, απλα καποιοι πειναλεοι δικηγορισκοι εχουν αναξει την ευχη σε νομικο ερεισμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:55:16 »

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:32:06 μμ »
ξαναζω μερες του 2000 οταν ο καθε αποτυχων του ασεπ ειχε ακουσει οτι ο διαγωνισμος ηταν διαβλητος, ειχε παιδια και δεν μπορουσε να διαβασει, ειχε μπουγαδα στο σπιτι κτλ. καταλαβαινω τον κρυο ιδρωτα και τον φθονο. σας συμβουλευω οσο ειναι καιρος να φροντισετε να χωθειτε σε καμια κατηγορια εξαιρεθησομενων. ξερετε εσεις!

Τα γνωστά... όσα δεν φτάνει η αλεπού... :D :D
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:36:10 μμ »
Εμείς πιστεύουμε ότι και ο σύλλογος διοριστέων του ΑΣΕΠ 2008 πρέπει να υπάρχει, εφόσον δεν έχουμε διοριστεί
και ο σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ πρέπει να υπάρχει εφόσον βοηθά στο να διασφαλίζονται τα θιγόμενα δικαιώματα των μελών του. Αν έχουμε άδικο θα αποδειχτεί στο μέλλον. Αν δικαιωθούμε θα το συμμεριστείτε;

Αποσυνδεδεμένος leonidass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:37:34 μμ »
Διορίστηκα μέσω ΑΣΕΠ, άγνωστος μεταξύ αγνώστων, με 45 ώρες την εβδομάδα δουλειά σε φροντιστήριο, αφιερώνοντας διακοπές και ελεύθερο χρόνο στο προσωπικό διάβασμα και δίχως τη συνδρομή κανενός φροντιστηρίου προετοιμασίας. Οι δε βαθμοί μου, ήταν ακριβὠς αυτό που έγραψα και μάλιστα σε θέματα που δεν άπτονταν παπαγαλίας-κάθε άλλο μάλιστα. Λοιπόν, ούτε ο Αινστάιν είμαι, ούτε ο συγχωρεμένος ο Καστοριάδης. Απλά, έπαιξα με τους όρους του παιχνιδιού που υποσχόταν αξιοκρατία και μάλλον έπαιξα σωστά. Αυτό δε με κατατάσσει στους καθηγητές "πρώτης γραμμής" αλλά σίγουρα στους αξιολογημένους σε πρώτη φάση. Διαβάζω αναρτήσεις με έωλους αναλογικούς συλλογισμούς του τύπου "εμένα ένας φίλος του κουμπάρου του πρωτου ξαδέρφου......μου είπε πως υπήρχε διαρροή θεμάτων" ή "εγώ τότε που γινόταν ο διαγωνισμός είχα νεογέννητο ή ήμουν μακριά", άρα η κάθε υποπερίπτωση -ο πόνος του καθενός μας-ξαφνικά ανάγεται σε γενικό αντικειμενικό αξίωμα το οποίο κρίνεται και ορθό. Ε, δεν είναι έτσι. Όποιος έχει στοιχεία για διαρροή, γιατί δεν τα κατέθεσε τότε στον εισαγγελέα; Δηλαδή θεωρείτε πως θα υπήρχε διαρροή στον ΑΣΕΠ και η ΟΛΜΕ δεν θα έδραττε την ευκαιρία να πλήξει το κύρος του διαγωνισμού που ούτως ή άλλως ανέκαθεν εχθρευόταν για ευνόητους λόγους; Όσο για τις προσωπικές υποπεριπτώσεις αδυναμίας επιτυχίας ή συμμετοχής στο διαγωνισμό, αυτά ανήκουν στη σφαίρα του βιωματικού ημερολογίου του καθενός μας και δεν αφορούν το γενικό αποτέλεσμα. Το ίδιο γίνεται και στις Πανελλήνιες αλλά και σε κάθε είδους αξιολόγηση παγκοσμίως όπου και προσμετρώνται τα ποσοτικά χαρακτηριστικά του αξιολογούμενου.
Και για να σταματησει το παραμυθι των...διορισμενων μεσω ΑΣΕΠ και του συλλογου τους , εχω να πω τα εξης.
-Να καταλαβουμε ολοι οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει αρδην και κατι το οποιο καποτε δεν αποτελουσε προβλημα, σημερα εχει αναχθει σε θεμα επιβιωσης.
-Να ακολουθηθει η νομικη οδος για τα παρανομα φροντιστηρια ΑΣΕΠ,με ατομικες η συλλογικες προσφυγες, για  αφαιρεση αδειας οπως νομος οριζει.
-Να υποχρεωθουν τα φροντστηρια στην καταθεση ονοματων οσων παρακολουθησαν.
-Να απαιτηθει οι διορισμενοι μεσω  ασεπ, οι φοιτησαντες σε τετοια φροντιστηρια , να τεθουν σε καθεστως αμφισβητησης διορισμου.

Η επιχειρηματολογια:
-Η συσταση φροντιστηριων απαγορευεται απο τον ιδιο νομο ασεπ.
- Τα φροντιστηρια ειναι παρανομα αρα οσοι φοιτησαν γνωριζαν οτι ακολουθουσαν μια παρανομη διαδικασια, κατα συνεπεια και το προιον τετοιων φροντιστηριων ειναι παρανομο,
-O θιγομενος με προυπηρεσια δεν τελεσε κατα το παρελθον μια αξιοποινη πραξη για να στοχοποιειται και να διαπομπευεται πολλω δε μαλλον να τυχει απολυσης,ο δε  διορισμος εγινε ακριβως λογω της προυπηρεσιας επειδη ετσι ειχε προβλεφθει κατα τον ιδιο τροπο οπως και οι διορισμοι μεσω ασεπ.
Μαλιστα αναπληρωτες δεν ακολουθησαν τη διαδικασια ασεπ επειδη συμπληρωναν τον απαιτουμενο χρονο προυπηρεσιας για διορισμο, που εαν γνωριζαν οτι ο διορισμος τους θα υπηρχε περιπτωση να τεθει σε καθεστως αμφισβητησης , θα ειχαν φροντισει και θα συμμετειχαν σε διαγωνισμο ασεπ, με συνεπεια πολλοι απο διοριστεους σημερα να ειναι απλοι επιτυχοντες.
-Δεν μπορει να τιθενται εκ των υστερων διορισμοι σε καθεστως αμφισβητησης, οταν κατα το χρονο διορισμου ικανοποιουνταν πληρως ολες οι προυποθεσεις.

Αν και το καθυστερούσα για δικούς μου λόγους μετά από αυτά τα δύο ποστ σήμερα κιόλας θα γραφτώ στο σύλλογο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:55:16 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:44:25 μμ »
Lasid, ανεκαθεν η δικαιωση πρεπει να γινεται σεβαστη απο ολους.
Leonidass,  μου ειναι εντελως αδιαφορο η οποιαδηποτε και οπουδηποτε εγγραφη σου και  παντα ηταν προσωπικο σου θεμα.

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:50:11 μμ »
Παλιά που ήταν μια επετηρίδα και 1 πτυχίο για διορισμό μια χαρά μαθαίναμε μαθημα από τους δασκάλους μας...
Μου φαίνεται σημερα με τα πολλά προσόντα άλλος ΑΣΕΠ άλλος παιδιά άλλος μόρια άλλος δευτερα πτυχια είναι καταστροφή για τον μαθητή και ευλογία για το κάθε Υπουργείο να χωρίζει τον κόσμο σε ομάδες και να παίζει μπάλα όπως το συμφερει...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:51:02 μμ »
ξαναζω μερες του 2000 οταν ο καθε αποτυχων του ασεπ ειχε ακουσει οτι ο διαγωνισμος ηταν διαβλητος, ειχε παιδια και δεν μπορουσε να διαβασει, ειχε μπουγαδα στο σπιτι κτλ. καταλαβαινω τον κρυο ιδρωτα και τον φθονο. σας συμβουλευω οσο ειναι καιρος να φροντισετε να χωθειτε σε καμια κατηγορια εξαιρεθησομενων. ξερετε εσεις!
Προσωπικά είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 2 φορές. Καλή σειρά αλλά όχι διοριστέα. ;) Εργάζομαι από τον πρώτο μου ΑΣΕΠ σαν αναπληρώτρια. Παράλληλα με τον ΑΣΕΠ έκανα άλλη δουλειά για να επιβιώσω. Διάβασα λίγο και δεν θα πλήρωνα ποτέ φροντιστήριο για να με προετοιμάσει για τα αυτονόητα. Μετά τις σπουδές με απολυτήριο 8 έκανα μεταπτυχιακό με υποτροφία στο εξωτερικό. Δεν πλήρωσα μια από την τσέπη μου. Τελείωσα με 9. Από τότε που γύρισα Ελλάδα εργάστηκα σε αρκετές δουλειές σχετικές και κυρίως άσχετες με τις σπουδές μου γιατί δεν είχα πλούσιο μπαμπά να με τρέφει όσο διάβαζα για ΑΣΕΠ και τα έσκαγα σε Μπόνια.

sadam21 μην μιλάς απαξιωτικά για παιδιά-μπουγάδες κτλ. Πλην του Καβάφη και την μάχη του Αλεξάνδρου στο Γρανικό ποταμό (εμπέδωσα τη θεματολογία του ΑΣΕΠ ΠΕ02), υπάρχουν συνάδελφοι με μεγάλα οικογενειακά προβλήματα που δεν τα κατάφεραν στον ΑΣΕΠ και μην είσαι τόσο σίγουρος περί διαβλητότητας. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 02:55:34 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:02:12 μμ »
Συνάδελφοι είμαστε όλοι, ασεπίτες είναι μόνο εκείνοι που κρίνονται διοριστέοι. Οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ μοριοδοτούνται για να διδάξουν ως συμβασιούχοι και όχι για να γίνουν μόνιμοι.

Επίσης είναι γενικός κανόνας κανένας να μην προσβάλλει τον άλλον και θεωρώ ότι οι συζητήσεις περί διαβλητότητας του ΑΣΕΠ πρέπει να σταματήσουν, εφόσον κανείς δεν έχει κάνει καταγγελία με αποδείξεις στον εισαγγελέα! Ας μην απαξιώνουμε το μοναδικό σύστημα αξιολόγησης για διορισμούς/προσλήψεις στο δημόσιο!

Αποσυνδεδεμένος viti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:02:52 μμ »
΄΄Το θέμα είναι γιατί δεν ήθελαν οι εκπαιδευτικοί να γίνονται όλοι οι διορισμοί μόνο με ΑΣΕΠ;;;΄΄
Το 1998,επί Αρσένη έιχε προβλεφτεί μεταβατική πενταετία για την επετηρίδα -για όσους δηλ ήταν κοντά στο μεταίχμιο.Απο κει και πέρα,ο λόγος είναι προφανής.Η αμαρτωλή -στις περισσότερες περιπτώσεις- πδσ με συζύγους και τέκνα διευθυντών, στελεχών, κολλητών και συναφών λοιπών ΄΄διαμαντιών΄΄έπαιξε το ρόλο της.Σε δυσπρόσιτα που βρέθηκα ,ελέω τοποθέτησης, σφαζόντουσαν παλλικάρια για την πδς διότι εκεί τα μόρια διπλασιάζονταν και έφευγες πιο γρήγορα αναπληρωτής-άρα διοριζόσουνα πολύ πιο γρήγορα.Επίσης τα ιδιωτικά σχολεία ή η Σιβιτανίδειος, αποτελούσαν παράθυρο διορισμού εις υγείαν των κορόιδων.Όλες αυτές οι συνομοταξίες ανθρώπων(αναφέρομαι σε όσους μετήλθαν αθέμιτων μέσων) αναγνώρισαν αυτή τη μη αξιοκρατικά αποκτημένη προυπηρεσία και μισθολογικά  αλλά και σε ό,τι αφορά τις υπηρεσιακές μεταβολές και τώρα και στο μέλλον (ενδεχομένως). Οι δε συμμετέχοντες στο αμαρτωλό παιχνίδι εμφορούνταν και ΄΄από υπεροψία και μέθη΄΄και σε ερωτήσεις τύπου΄΄θα δώσεις ΑΣΕΠ;΄΄η αφοπλιστική και χαιρέκακη γι΄αυτούς απάντηση ήταν΄΄όχι,δε χρειάζεται΄΄ἠ ΄΄ναι,για την εμπειρία΄΄.Όλοι αυτοί λοιπόν χρωστάνε χάρες στο πολιτικό σύστημα -οι Ασεπίτες ή οι καθηγητές που γύρισαν στις εσχατιές-δε χρωστάνε χάρες σε κανέναν.Άρα δε χειραγωγούνται και δεν πείθονται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:15:21 μμ »
Λοιπόν έως ότου οι πολιτικές αποφάσεις αλλάξουν  και πάρουν σάρκα και οστά  διορισμό δικαιούνται  το  60-40 και 24μηνο!
Οι αναλύσεις γι άυτους εκεί πάνω περιττεύουν!Εγώ θα ήθελα έναν πίνακα αλλά η γνώμη μου δεν τούς αφορά ...... : :P ::);)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:16:19 μμ »
Λοιπόν έως ότου οι πολιτικές αποφάσεις αλλάξουν  και πάρουν σάρκα και οστά  διορισμό δικαιούνταν και δικαιούνται  το  60-40 και 24μηνο!
Οι αναλύσεις γι άυτους εκεί πάνω περιττεύουν!Εγώ θα ήθελα έναν πίνακα αλλά η γνώμη μου δεν τούς αφορά ...... : :P ::);)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 01:19:00 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:33:44 μμ »
Μα και οι ασεπίτες έναν πίνακα θέλουν μόνο...και θα φροντίσουμε να τους αφορά και τους από πάνω.
Όταν θα βγούνε οι δικαστικές αποφάσεις, θα αναγκαστούν να τις υιοθετήσουν/εφαρμόσουν! ;)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:49:40 μμ »
ξαναζω μερες του 2000 οταν ο καθε αποτυχων του ασεπ ειχε ακουσει οτι ο διαγωνισμος ηταν διαβλητος, ειχε παιδια και δεν μπορουσε να διαβασει, ειχε μπουγαδα στο σπιτι κτλ. καταλαβαινω τον κρυο ιδρωτα και τον φθονο. σας συμβουλευω οσο ειναι καιρος να φροντισετε να χωθειτε σε καμια κατηγορια εξαιρεθησομενων. ξερετε εσεις!

Προσωπικά είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 2 φορές. Καλή σειρά αλλά όχι διοριστέα. ;) Εργάζομαι από τον πρώτο μου ΑΣΕΠ σαν αναπληρώτρια. Παράλληλα με τον ΑΣΕΠ έκανα άλλη δουλειά για να επιβιώσω. Διάβασα λίγο και δεν θα πλήρωνα ποτέ φροντιστήριο για να με προετοιμάσει για τα αυτονόητα. Μετά τις σπουδές με απολυτήριο 8 έκανα μεταπτυχιακό με υποτροφία στο εξωτερικό. Δεν πλήρωσα μια από την τσέπη μου. Τελείωσα με 9. Από τότε που γύρισα Ελλάδα εργάστηκα σε αρκετές δουλειές σχετικές και κυρίως άσχετες με τις σπουδές μου γιατί δεν είχα πλούσιο μπαμπά να με τρέφει όσο διάβαζα για ΑΣΕΠ και τα έσκαγα σε Μπόνια.
Συμπεράσματα από αυτά που γράφεις ή μάλλον φιλικές συμβουλές από ΑΣΕΠίτισσα προς ΑΣΕΠίτη:Πρώτον- Μάθε τονισμό
Δεύτερον-Μάθε ορθογραφία
Τρίτον-Μην μιλάς απαξιωτικά για παιδιά-μπουγάδες κτλ. Πλην του Καβάφη και την μάχη του Αλεξάνδρου στο Γρανικό ποταμό (εμπέδωσα τη θεματολογία του ΑΣΕΠ ΠΕ02), υπάρχουν συνάδελφοι με μεγάλα οικογενειακά προβλήματα που δεν τα κατάφεραν στον ΑΣΕΠ.
Τέταρτον- Μην είσαι τόσο σίγουρος περί διαβλητότητας.

Έχω 2 περιπτώσεις καραμπινάτες μονίμων συναδέλφων διορισμένων με ΑΣΕΠ που είναι αδύνατον να έγραψαν σ'αυτόν...
Πραγματικά είναι παντελώς άσχετοι...
Έστω...
Τα δεδομένα στους προηγούμενους ΑΣΕΠ ήταν τελείως διαφορετικά. Υπήρχε μεγάλος αριθμός υποψηφίων που πήγε για τους δικούς του λόγους αδιάφορος. Είναι στρουθοκαμηλισμός να μην το παραδέχονται κάποιοι αυτό...
Όπως ήρθαν τα πράγματα πρέπει να διορισθούν ΜΟΝΟ οι Ασεπίτες και όλοι οι άλλοι να πάμε σε νέο διαγωνισμό, όπου ο παρονομαστής πλέον θα είναι κοινός...
Προσωπικά θα αναγνωρίσω μόνο τον επόμενο ΑΣΕΠ ως αντικειμενικό, όσον αφορά τις γνώσεις, γιατί όπως προείπα ο καθένας θα δώσει πλέον το μέγιστο των δυνατοτήτων του. Βέβαια θα πρέπει επιτέλους να σταματήσουν να ποτίζονται κάποιες (λιγοστές έστω) "γλάστρες" μαζί με το βασιλικό...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 14, 2013, 01:12:34 πμ »
Ο Μπονιας αλλα και αλλοι, αυτοδιαφημιζονται οτι απο τα φροντιστηρια τους "πετυχαν" χιλιαδες σε
διαγωνισμο του ΑΣΕΠ και διοριστηκαν .

Ως γνωστον , εχω ξαναγραψει, η καθε ειδους φροντιστηριακη εκπαιδευση για ΑΣΕΠ απαγορευεται, παρολα αυτα σε αυτο το κρατος οπερετα, οι καθε λογης Μπονηδες δε δισταζουν να διαφημιζουν αυτο που δια νομου απαγορευεται.
Που ειναι λοιπον το υπουργειο διοικητικης μεταρρυθμισης και το παιδειας να πουνε στον Μπονια να γνωστοποιησει αμεσα τα ονοματα αυτων  που διαφημιζει?
Μηπως να στειλουμε καποιο e-mail στα αρμοδια υπουργεια με λινκ στην ιδια ιστοσελιδα των παρανομων φροντιστηριων?

Καλο ειναι οι διοριστεοι ασεπ οταν αναφερονται στην  αξιοκρατια να εχουν υποψη τους ολο το νομο συστασης ΑΣΕΠ.
Οι διορισμένοι με ασεπ δεν έχουν να φοβηθούν απολύτως τίποτα.Όποιος συνάδελφος νομίζει πως μπορεί να αποδείξει πως οι γνώσεις που παίρνει απο οπουδήποτε ευθύνονται για τον διορισμό του στον ΑΣΕΠ,ας πάει δικαστικά.Όποιος έχει αποδείξεις πως κάποιος φροντιστηριούχος είχε τα θέματα του ασεπ,επίσης ας πάει στα δικαστήρια.Όσο για την ανοησία περί παράνομων φροντιστηρίων του ΑΣΕΠ,το έχω ξαναπεί,οι συνάδελφοι που δεν γνωρίζουν νομικά,να μην ασχολούνται με μια επιστήμη που δεν γνωρίζουν.Λοιπόν,κύριοι,το σύνταγμα επιτρέπει την παροχή σεμιναρίων γύρω απο πανεπιστημιακά μαθήματα.Έτσι λειτουργούν όλα τα φροντιστηρια για κατακτήριες εξετάσεις,για ασεπ,για την σχολή δικαστών και για την σχολή δημόσιας διοίκησης.Τα μαθήματα γίνονται σε συγκεκριμένες συνεδρίες και σε σύντομο χρονικό διάστημα,όπως προβλέπει ο νόμος για τα πανεπιστημιακά σεμινάρια.Μα καλά,πιστεύει κάποιος συνάδελφος πως θα στήνονταν επιχειρήσεις στον αέρα και ειδικά να ασχολούνται με ασεπ,για να αφήσουν περιθώρια στους αποτυχόντες του ασεπ να κινηθούν νομικά;!;!;!Γι αυτό συνάδελφοι,όποιος νομίζει πως μπορεί να κάνει κάτι,ιδού η ρόδος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.