*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1789472 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2394 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:18:55 μμ »
Αυτο θα πει να "σφαζονται" για παρτη σου! Καλα, τι ειναι? Τοσο απαραιτητος, αναντικαταστατος, δεν ξερω τι αλλο... Ο "ανθρωπος-αποσπαση"?????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013 Αργολίδα - λαθος θαγινε
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:21:55 »

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013 Αργολίδα - λαθος θαγινε
« Απάντηση #2395 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:28:15 μμ »
ναι αξιος ο μισθός της, δεν φταίει φυσικά η κυρία, λάθος θαγινε

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2396 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:33:08 μμ »
Αντε παιδια,καλο ταξιδι σε οσους θα ταξιδεψουν αυριο,εμεις απο αανατ.μακεδονια παμε ιονια νησια.καλη δυναμη και καλη αποσπ

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2397 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:33:27 μμ »
Ενημερωτικά , για όσους συναδέλφους , αφορά η σημερινή ανακοίνωση του υπουργείου,για να παρουσιαστούν στις 5 /9 αντί στις 2/9.Μίλησα με τη διευθύντρια Δευτεροβάθμιας εκεί όπου υπηρετώ και μου είπε τα εξής:Στο σχολείο που ανήκουμε οργανικά , να ζητήσουμε στο πρακτικό της πράξης ανάληψης να αναφέρεται οτι δεν παριστάμεθα , λόγω του συγκεκριμένου εγγράφου (και σαφώς να αναφέρεται ποιο είναι ) και στις 5/9, όπυ παρουσιαστεί πλέον ο καθένας μας και κάνει πράξη ανάληψης , πάλι να αναγράφεται ότι αναλαμβάνουμε τη συγκεκριμένη ημερομηνία υπηρεσία , λόγω του συγκεκριμένου εγγράφου .   

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.
Θα πρότεινα επίσης να στείλετε ένα φαξ στην δ/νση σας (και καλό είναι άμα έχετε οργανική και σε σχολείο, να ζητάτε να κοινοποιηθεί και στο σχολείο οργανικής) που να γράφετε τον λόγο που δεν παρουσιάζεστε (βάσει και του συγκεκριμένου χθεσινού εγγράφου) και να ζητήσετε και αριθμό πρωτοκόλλου εισερχομένου φαξ (αργότερα). Ξέρω μπελαλίδικο αλλά θεωρώ καλό να το κάνετε.

Πολύ σωστό και αυτό που λες, καλό είναι να το κάνουμε, για να είμαστε καλυμμένοι . Ευχαριστώ για τη συμβουλή .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:21:55 »

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2398 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:37:41 μμ »
Ενημερωτικά , για όσους συναδέλφους , αφορά η σημερινή ανακοίνωση του υπουργείου,για να παρουσιαστούν στις 5 /9 αντί στις 2/9.Μίλησα με τη διευθύντρια Δευτεροβάθμιας εκεί όπου υπηρετώ και μου είπε τα εξής:Στο σχολείο που ανήκουμε οργανικά , να ζητήσουμε στο πρακτικό της πράξης ανάληψης να αναφέρεται οτι δεν παριστάμεθα , λόγω του συγκεκριμένου εγγράφου (και σαφώς να αναφέρεται ποιο είναι ) και στις 5/9, όπυ παρουσιαστεί πλέον ο καθένας μας και κάνει πράξη ανάληψης , πάλι να αναγράφεται ότι αναλαμβάνουμε τη συγκεκριμένη ημερομηνία υπηρεσία , λόγω του συγκεκριμένου εγγράφου .   
επειδη σημερα δεν παρακολουθησα, αναφερεις για ΣΗΜΕΡΙΝΗ ανακοινωση του υπουργειου..ειχαμε κατι νεοτερο ή αναφερεσε στην ανακοινωση που βγαλαν χτες σχετικα με τις ειδικες κατηγοριες?

Αναφέρομαι στη σημερινή ανακοίνωση σχετικά με τις αποσπάσεις κατά προτεραιότητα, ειδικές κατηγορίες κλπ. Από ό,τι κατάλαβα όμως αυτά που μου υπέδειξε , θα πρέπει να τα κάνει οποιοσδήποτε από εμάς , δεν παρίσταται στο σχολείο της οργανικής του τη Δευτέρα , λόγω κάποιας ανακοίνωσης του υπουργείου .

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013- 4057;
« Απάντηση #2399 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:43:32 μμ »
Οι μεταταχθέντες του 4057/2012, ποιούς ενοούν;

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2400 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:43:56 μμ »
Στο λινκ με τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΣΕ Ε.Β.Ε.- Δ.Β 2013-2014, εμφανίζεται το αρχείο με τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΣΕ Γ.Α.Κ. 2013-2014. ::)
Θεέ μου, τί τραβάει κι αυτός ο άνθρωπος που τα αναρτά! ;D ;D ;D

http://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=10015
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2401 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:48:38 μμ »
πισω έχει η αχλάδα την ουρα! πε02

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2402 στις: Αύγουστος 31, 2013, 11:17:52 μμ »
Αντε παιδια,καλο ταξιδι σε οσους θα ταξιδεψουν αυριο,εμεις απο αανατ.μακεδονια παμε ιονια νησια.καλη δυναμη και καλη αποσπ

Κι εγω ταξιδευω αυριο το απογευμα για ιονιο. Καλη αρχη να εχουμε ολοι...και συντομα σπιτακια μας!

Αποσυνδεδεμένος Νάντια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2403 στις: Αύγουστος 31, 2013, 11:22:18 μμ »
Εύχομαι καλό ταξίδι σε όσους φύγουν αύριο. Εγώ θα ταξιδέψω πάνω από 900 χλμ. για να ξαναδώ τους ανθρώπους που είχα γνωρίσει πριν από  πέντε χρόνια. Ίσως είναι το μόνο αισιόδοξο στην υπόθεση. Αποχαιρέτησα τη μικρή μου και την άφησα στη γιαγιά της, ποιος ξέρει για πόσο! Ευτυχώς ήταν χαρούμενη και δεν κατάλαβε τι συμβαίνει. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους και να είστε κοντά στις οικογένειές σας σύντομα. 
Το ταξίδι είναι μακρύ!!!
Καλό βράδυ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2404 στις: Αύγουστος 31, 2013, 11:40:02 μμ »
Εγκλημα..... Δεν υπαρχουν λογια....

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2405 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:09:04 πμ »
Εύχομαι καλό ταξίδι σε όσους φύγουν αύριο. Εγώ θα ταξιδέψω πάνω από 900 χλμ. για να ξαναδώ τους ανθρώπους που είχα γνωρίσει πριν από  πέντε χρόνια. Ίσως είναι το μόνο αισιόδοξο στην υπόθεση. Αποχαιρέτησα τη μικρή μου και την άφησα στη γιαγιά της, ποιος ξέρει για πόσο! Ευτυχώς ήταν χαρούμενη και δεν κατάλαβε τι συμβαίνει. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους και να είστε κοντά στις οικογένειές σας σύντομα. 
Το ταξίδι είναι μακρύ!!!
Καλό βράδυ!!!

Και εγώ κάτι παρόμοιο. 960 χιλιόμετρα μακρυά για να ξαναδώ τους ανθρώπους που είχα γνωρίσει πριν από  έξι χρόνια.
Οζμπόντεν πια;

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2406 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:27:52 πμ »
Αφήνω το παιδί στη γιαγιά :( και κάνω 600 χλμ να δω τους ανθρώπους που γνώρισα πριν 1 χρόνο (δεν τα καταφέρνω πολύ καλά με τις αποσπάσεις όπως καταλάβατε ???)

Αποσυνδεδεμένος redarmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει…
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2407 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:53:52 πμ »
Αφήνω το παιδί στη γιαγιά :( και κάνω 600 χλμ να δω τους ανθρώπους που γνώρισα πριν 1 χρόνο (δεν τα καταφέρνω πολύ καλά με τις αποσπάσεις όπως καταλάβατε ???)

AΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΣΣΣΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ.ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΟΝΤΑΝ ΣΑΝ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΣΥΝ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ.ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΕ ΠΑΡΚΙΣΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ.ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΜΑΛΘΑΚΟΙ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160914
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 768
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 760
Σύνολο: 771

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.