*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1790421 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2660 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:31:53 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Παρά πολύ ωραία!!!!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!
Δεν θα έπρεπε τόσα χρόνια μαζί με όλα τα προβλήματα που έχει ο κλάδος μας να προσπαθούσαμε να το διορθώσουμε???? Να αλλάξουμε την κατάσταση σε όλους τους τομείς που αφορούν τον κλάδο μας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2661 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:33:25 μμ »
λες και ξερουν οι τοπικοι αιρετοι! Εγω ρωτησα κανα 2 εδω στην περιοχη μου οτι να ναι μου ελεγαν! Ταχα δε θα παρουν κανενα, η τροικα ειπε να γυρισουμε ολοι πισω, θα σταματησουν οι αποσπασεις, δε θα γινουν καθολου στα γραφεια..... μπλα μπλα!!!!!!!!  Τιποτα απο ολα αυτα δε θα γινει!
Μακάρι, αν και εγώ προσωπικά έχω απογοητευτεί........

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2662 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:36:13 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................





Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Παρά πολύ ωραία!!!!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!



δηλαδή οι εκπαιδευτικοί που είναι παντρεμένοι με ιδιωτικούς υπαλλήλους να μην ελπίζουν καθόλου έτσι??? >:( αυτοί δεν είναι οικογένεια?δεν έχουν λόγο να πάρουν απόσπαση????έλεος!!!!φτάνει πια!θα τρελαθούμε!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2663 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:40:30 μμ »
δηλαδή οι εκπαιδευτικοί που είναι παντρεμένοι με ιδιωτικούς υπαλλήλους να μην ελπίζουν καθόλου έτσι??? >:( αυτοί δεν είναι οικογένεια?δεν έχουν λόγο να πάρουν απόσπαση????έλεος!!!!φτάνει πια!θα τρελαθούμε!
Όχι, οι εκπαιδευτικοί δεν επιτελούν λειτούργημα!!!!!!!!!............Τι να πω και εγώ?????????Τι................
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:59:01 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2664 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:41:34 μμ »
 Να κανω και εγω καποιες σκεψεις ....¨φωναχτα¨. Που ειναι λοιπον η ΟΛΜΕ για τα δικαιωματα των αποσπασεων των καθηγητων; Γιατι, αν δεν κανω λαθος, οι στρατιωτικοι οταν μετατιθενται και χρηματα παιρνουν για τη μετακομιση και αν ειναι τυχεροι μπορει και να μεινουν σε καποιο απο τα κτιρια του στρατου με μικρο ενοικιο. Για τα μελη των ΔΕΠ ειναι στον τοπο τους αρα κανενα προβλημα και για τους δικαστικους δοξα το θεο εχουν τον τροπο τους . Δεν εχω καποιο προβλημα με τις παραπανω κατηγοριες αλλα τονιζω το εξης: που ειναι η ισοτητα μεταξυ των ανθρωπων; Πως εγω μια εκπαιδευτικος συζυγος εκπαιδευτικου πρεπει να αισθανομαι ιση ως προς ολους τους παραπανω;

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2665 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:43:14 μμ »
δηλαδή οι εκπαιδευτικοί που είναι παντρεμένοι με ιδιωτικούς υπαλλήλους να μην ελπίζουν καθόλου έτσι??? >:( αυτοί δεν είναι οικογένεια?δεν έχουν λόγο να πάρουν απόσπαση????έλεος!!!!φτάνει πια!θα τρελαθούμε!
και με συζυγο ιδιωτικο υπάλληλο παιρνεις τα δεκα μορια της συνυπηρετησης, όπως και εγω με συζυγο εκπ/κο, όπως και η άλλη με συζυγο αγρότη. παίρνεις μόρια. όμως το υπουργειο μας για τους υπαλλήλους του επρεπε ισως να κανει κατι περισσοτερο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:58:19 μμ από Stelios »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2666 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:45:41 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................





Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Παρά πολύ ωραία!!!!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!



δηλαδή οι εκπαιδευτικοί που είναι παντρεμένοι με ιδιωτικούς υπαλλήλους να μην ελπίζουν καθόλου έτσι??? >:( αυτοί δεν είναι οικογένεια?δεν έχουν λόγο να πάρουν απόσπαση????έλεος!!!!φτάνει πια!θα τρελαθούμε!
και με συζυγο ιδιωτικο υπάλληλο παιρνεις τα δεκα μορια της συνυπηρετησης, όπως και εγω με συζυγο εκπ/κο, όπως και η άλλη με συζυγο αγρότη. παίρνεις μόρια. όμως το υπουργειο μας για τους υπαλλήλους του επρεπε ισως να κανει κατι περισσοτερο

Να κάνω τον συνήγορο του δια...ου; Οταν λέτε για τους υπαλλήλους να κάνει κάτι περισσότερο εννοείτε και οι σύζυγοι που είναι εκπαιδευτικοί (δηλαδή ζευγάρι εκπαιδευτικών) να εξετάζονται όπως οι συγκεκριμένες περιπτώσεις κατά προτεραιότητα; Η' να μην υπάρχουν προτεραιότητες και όλοι οι σύζυγοι να εξετάζονται το ίδιο;

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2667 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:53:52 μμ »
και με συζυγο ιδιωτικο υπάλληλο παιρνεις τα δεκα μορια της συνυπηρετησης, όπως και εγω με συζυγο εκπ/κο, όπως και η άλλη με συζυγο αγρότη. παίρνεις μόρια. όμως το υπουργειο μας για τους υπαλλήλους του επρεπε ισως να κανει κατι περισσοτερο
Φυσικά και έπρεπε να κάνει κάτι περισσότερο. Ή για όλους το ίδιο σύστημα ή για κανέναν. Δικαία πράγματα. Σκοπός όμως συνάδελφοι είναι αυτά που λέγονται εδώ μέσα να ακουστούν και στο υπουργείο. Όσο δεν υπάρχει αντίδραση τα πράγματα θα χειροτερεύουν
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:56:51 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2668 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:55:26 μμ »
Συμφωνω παρα πολλες γνωστες παιρνουν αποσπαση καθε χρονο διπλα στις οικογενειες τους λογω συνυπηρετησης με ιδιωτικο υπαλληλο η ελευθερο επαγγελματια.  εγω ομως που ο συζυγος ειναι επισης δασκαλος δεν παιρνουμε μορια συνυπηρετησης σε ολους τους νομους. Για ποιο λογο? Δε συνυπηρετουμε σε ολους τους νομους? Πως συνυπηρετει η συναδελφος με συζυγο μαγαζατορα????

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2669 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:57:51 μμ »
Συμφωνω παρα πολλες γνωστες παιρνουν αποσπαση καθε χρονο διπλα στις οικογενειες τους λογω συνυπηρετησης με ιδιωτικο υπαλληλο η ελευθερο επαγγελματια.  εγω ομως που ο συζυγος ειναι επισης δασκαλος δεν παιρνουμε μορια συνυπηρετησης σε ολους τους νομους. Για ποιο λογο? Δε συνυπηρετουμε σε ολους τους νομους? Πως συνυπηρετει η συναδελφος με συζυγο μαγαζατορα????
Μα σε καμία απόσπαση σεν παίρνεις μόρια συνυπηρέτησης για όλους τους νομούς.Μόνο στην περιοχή εργασίας του συζύγου.Ό,τι επάγγελμα κι αν κάνει...νομίζω.Αλλά μόνο για αυτή την περιοχή!
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2670 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:59:32 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

Οχι! οι εκπαιδευτικοί που





Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Παρά πολύ ωραία!!!!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!



δηλαδή οι εκπαιδευτικοί που είναι παντρεμένοι με ιδιωτικούς υπαλλήλους να μην ελπίζουν καθόλου έτσι??? >:( αυτοί δεν είναι οικογένεια?δεν έχουν λόγο να πάρουν απόσπαση????έλεος!!!!φτάνει πια!θα τρελαθούμε!

Ε, οχι!!! αφού δεν είχαν το μυαλό να ερωτευτούν δημοσιο υπάλληλο δε θα πάρουν απόσπαση!!! Καλά να πάθουν!!κ έτσι κ αλλιώς ο ιδιωτικός υπάλληλος, ειδικά τώρα,  μπορεί να μην έχει δουλειά, οπότε θα ακολουθήσει τον εκπαιδευτικό όπoυ και να πάει , οπο΄τε problem solved!!! !!!Ελλαδάραααα! απλα!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2671 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 03:00:37 μμ »
Εγώ γνωρίζω στρατιωτικό που δεν  έχει πάει ποτέ σε νησί, και δεν θα πάει.. Ενώ εγώ την Τετάρτη θα φύγω σε νησί και τα χρόνια που δουλεύω ήμουν πάντα σε νησί

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2672 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 03:01:19 μμ »
Καλησπέρα.Μόλις επέστρεψα από το σχολείο.Μπήκε η διευθύντρια κάποια στιγμή στο γραφείο των καθηγητών με ένα μέιλ ανά χείρας ότι δεν πρόκειται να φύγει με απόσπαση κανείς αν δεν έρθει ο αντικαταστάτης του.τα πράγματα είναι πάρα πολύ άσχημα συνάδελφοι.επίσης πήρα τηλ αιρετό του κυσδε.πιέζουν να εξετάσουν όλες τις αιτήσεις αλλά προς το παρόν η πολιτική ηγεσία είναι ανένδοτη.δεν ξέρω  τι πρέπει να κάνουμε πια.απελπίστηκα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2673 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 03:04:22 μμ »
Στους εκπαιδευτικους επρεπε να γινεται... αφου υπηρετουν μαζι οπου κι αν πανε!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160987
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.