*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779288 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3374 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:11:25 μμ »
Υποτίθεται σήμερα θα συνεδρίαζε το κυσδε για τις κπ στη δευτεροβάθμια.Γνωρλιζει κάποιος αν έγινε κάτι ή αν θα εξεταστούν τις επόμενες μέρες ως την παρασκευή και οι υπόλοιπες αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσδε;
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3375 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:16:08 μμ »
Μερικοί από εσάς να σέβεστε τις ειδικές κατηγορίες και να μην τους αποκαλείτε βύσματα.Ειδικά τις ασθένειες ...... αλλού είναι τα βύσματα,όπως ανύπαντροι χωρίς κανένα πρόβλημα που ξημεροβραδιάζουν στα πολιτικά γραφεία γιατί δεν αντέχουν να είναι μακριά από τον γκόμενο ή την γκόμενα και μυξοκλαίγονται όλη την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος dafina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3376 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:16:16 μμ »
Πάλι απ' την αρχή. Για να μην ξεχνιόμαστε. Αναβολή από μέρα σε μέρα!!

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3377 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:18:59 μμ »
;D ;D ;D ;D
Μα δεν γνωριζεις συναδερφε τους αριθμους των εγγράφων απέξω;; Τι κοιτας τις ημερομηνιες;;;
Τις κοιτάω γιατί είμαι ήδη από τη Δευτέρα το πρωί στον τόπο της οργανικής μου,300 χλμ από το σπίτι μου και προβλέπεται να μείνω για 10 μέρες ακόμα γιατί ΔΕΝ παντρεύτηκα ούτε στρατιωτικό, ούτε αστυνομικό, ούτε δημ σύμβουλο, ούτε μέλος ΔΕΠ και με τέτοιες επιλογές πρέπει να μη βλέπω εγώ το παιδί μου και να ακούω και γκρίνιες από όσους φρόντισαν να πράξουν αλλιώς!!
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΕΦΕΡΑ>
Οπότε ας είστε λίγο πιο διακριτικοί.
ΑΥΤΑ.

Πέστα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3378 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:21:11 μμ »
Υποτίθεται σήμερα θα συνεδρίαζε το κυσδε για τις κπ στη δευτεροβάθμια.Γνωρλιζει κάποιος αν έγινε κάτι ή αν θα εξεταστούν τις επόμενες μέρες ως την παρασκευή και οι υπόλοιπες αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσδε;

Ποιες ΚΠ αφού ήδη τις βγάλαν χωρίς να συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3379 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:27:03 μμ »
Υποτίθεται σήμερα θα συνεδρίαζε το κυσδε για τις κπ στη δευτεροβάθμια.Γνωρλιζει κάποιος αν έγινε κάτι ή αν θα εξεταστούν τις επόμενες μέρες ως την παρασκευή και οι υπόλοιπες αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσδε;
Η συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ για τις κατά προτεραιότητα θα συνεχιστεί αύριο, όπου και θα ολοκληρωθεί και θα ανακοινωθούν οι αποσπάσεις αυτές.

Αποσυνδεδεμένος radiki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3380 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:27:46 μμ »
Παρασκευή το ΚΥΣΠΕ....


Εχω τη σειρά μάλιστα κε υπουργέ σε DVD. Θα κάτσω να τη δω.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3381 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:29:42 μμ »
Υποτίθεται σήμερα θα συνεδρίαζε το κυσδε για τις κπ στη δευτεροβάθμια.Γνωρλιζει κάποιος αν έγινε κάτι ή αν θα εξεταστούν τις επόμενες μέρες ως την παρασκευή και οι υπόλοιπες αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσδε;
Η συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ για τις κατά προτεραιότητα θα συνεχιστεί αύριο, όπου και θα ολοκληρωθεί και θα ανακοινωθούν οι αποσπάσεις αυτές.
Θα ακολουθήσουν οι τοποθετήσεις των στη διάθεση σε λειτουργικά κενά;
  

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3382 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:30:44 μμ »
Μερικοί από εσάς να σέβεστε τις ειδικές κατηγορίες και να μην τους αποκαλείτε βύσματα.Ειδικά τις ασθένειες ...... αλλού είναι τα βύσματα,όπως ανύπαντροι χωρίς κανένα πρόβλημα που ξημεροβραδιάζουν στα πολιτικά γραφεία γιατί δεν αντέχουν να είναι μακριά από τον γκόμενο ή την γκόμενα και μυξοκλαίγονται όλη την ημέρα.
Διάβασε πιο προσεχτικά τι έγραψα με κεφαλαία και θα δεις ότι όχι μόνο υπάρχει σεβασμός αλλά και μεγάλη εκτίμηση για όσους ενώ έχουν σοβαρά προβλήματα δεν τα χρησιμοποιούν για να κάθονται αλλά εξακολουθούν να μπαίνουν στην τάξη.

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3383 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:33:29 μμ »
Ελεος εφτασα στο λιμανι κ τωρα μου λενε να γυρισω πισω.παιδια περιμενω αποσπαση κατα προτ. Και ειμαι δευτεροβαθμια αφορα κ εμενα το εγγραφο για να παρουσιαστω την δευτερας;βοηθεια νααπαντισει καποιοςγια να μην μπω στο πλοιο.....

Και εσενα αφορά η ανακοίνωση . Όλους όσους αφορούσε η προηγούμενη που έλεγε να παρουσιαστούμε αυριο. Οπότε γύρνα πίσω συνάδελφε
θεε μου εκαψα τοση βενζινη για το τιποτα...δεν πανε καλα...ευχαριστω παιδια γυριζω πισω...


Κουράγιο συνάδελφε και εγώ έχασα 170 ευρω σε αεροπορικό εισιτήριο...ευτυχώς όμως εγω δεν μπήκα.....κουράγιο...ευτυχώς που πρόλαβες,κάτι είναι και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3384 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:37:16 μμ »
Υποτίθεται σήμερα θα συνεδρίαζε το κυσδε για τις κπ στη δευτεροβάθμια.Γνωρλιζει κάποιος αν έγινε κάτι ή αν θα εξεταστούν τις επόμενες μέρες ως την παρασκευή και οι υπόλοιπες αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσδε;

Ποιες ΚΠ αφού ήδη τις βγάλαν χωρίς να συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ.

Προφανως αναφερεσαι στη λιστα που κυκλοφορησε χθες. Αυτη η λίστα προφανως δεν περιεχει ολες τις κατα προτεραιοτητα αποσπασεις. Ειναι ενα μικρο κομματι αυτων. Το ιδιο εγινε και με την πρωτοβαθμια που κυκλοφορησε λιστα με 78 αν θυμαμαι καλα ονοματα και τελικα η επισημη λιστα ηταν για 781 νομιζω εκπαιδευτικους  !!!!
Τωρα το πως κυκλοφορουν τετοιες λιστες χωρις τη συνεδριαση των ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ ειναι ευκολα κατανοητο κατα την αποψη μου.
Οταν συνολικα μπορει να μιλαμε για 10000-12000 αιτησεις αποσπασης δεν πιστευω να θεωρει καποιος οτι εξεταζονται μια προς μια στις συνεδριασεις ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ.
 Εννοειται πως γινεται απο πριν προπαρασκευαστικη εργασια, εισηγησεις κτλ. και απλα τις 2 ημερες των συνεδριασεων επικυρωνονται οι αποσπασεις με τις τελευταιες πινελιες (κοψε-ραψε) οπου και τελικα υπογραφονται απο τον Υπουργο.
Οι λιστες ειναι απο πριν ετοιμες. Οπως καθε χρονο ετσι και φετος, εμεις αναμενουμε τις επισημες ανακοινωσεις αλλα καποιοι που εχουν προσβαση , αυτη τη στιγμη γωριζουν αν η αιτηση τους εχει εγκριθει ή απορριφθει. Αυτο γινεται καθε χρονο αλλωστε.
Απλα καποιος εμπλεκομενος στη διαδικασια, εβγαλε προς τα εξω ενα κομματι απο τις ανεπισημες λιστες που αναμενουν τελικη επισημη εισηγηση απο το ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ  και στη συνεχεια υπογραφη απο τον Υπουργο

Αποσυνδεδεμένος vasw99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:45:02 μμ από vasw99 »

Αποσυνδεδεμένος GMaθΕrΦr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3386 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:46:09 μμ »
Αναφέρονται σε όλους όσους έχουν ζητήσει απόσπαση ή κάνω λάθος;
Οπότε περιμένουμε ανακοίνωση;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2013, 09:03:42 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3387 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:49:50 μμ »
eidolonen και xerxis,

Νομιζα οτι ηταν ξεκαθαρο οτι κανω πλακα γιατι αλλιως θα το χασουμε εντελως. Αν διαβασες και τα αλλα σχολια μου ισως ηταν πιο ξεκαθαρο. Αν δεν ηταν, ζητω συγγνωμη, η προθεση μου ηταν άλλη. Ξερω οτι τα νευρα ολων εχουν κουρελιαστει. Κι  εγω στην οργανικη μου ειμαι απο την Κυριακη. Εκατονταδες χιλιομετρα και εκατονταδες ναυτικα μιλια μακρια. Κι εγω αποσπαση περιμενω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159832
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.