*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779201 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4424 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:22:42 μμ »
Αίτηση επανεξέτασης είναι για όσους δε πηραν; Η και γι αυτούς που πήραν αλλΑ Όχι εκεί που θέλαν και θέλουν μήπως και χωρέσουν κάπου στις επόμενες; Πχ πήρες Μεσσηνία ενώ στοχευεις Αθήνα, τι κάνεις
Το βλέπω παρατραβηγμένο αυτό! Νομίζω οτι όποιος τοποθετήθηκε δεν μπορεί να δοκιμάσει ξανά!
Εξάλλου όλοι θα ήθελαν να χωρέσουν κάπου στις επόμενες!

Μπορείς νομίζω να κάνεις νέα αίτηση. αν θα την πάρεις είναι άλλο θέμα. Προσοχή στους λόγους που επικαλείσαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:51 »

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4425 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:24:39 μμ »
Αίτηση επανεξέτασης είναι για όσους δε πηραν; Η και γι αυτούς που πήραν αλλΑ Όχι εκεί που θέλαν και θέλουν μήπως και χωρέσουν κάπου στις επόμενες; Πχ πήρες Μεσσηνία ενώ στοχευεις Αθήνα, τι κάνεις
Το βλέπω παρατραβηγμένο αυτό! Νομίζω οτι όποιος τοποθετήθηκε δεν μπορεί να δοκιμάσει ξανά!
Εξάλλου όλοι θα ήθελαν να χωρέσουν κάπου στις επόμενες!

Μπορείς νομίζω να κάνεις νέα αίτηση. αν θα την πάρεις είναι άλλο θέμα. Προσοχή στους λόγους που επικαλείσαι...
μπορείς να κάνεις αίτηση τροποποίησης της απόσπασης για να πας πιο κοντά.

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4426 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:30:31 μμ »
Σαφέστατα. Αν καποιος απΟ Χαλκίδα πήγε Κρήτη για καποιο λόγο έτυχε κάτι και θελει να ανέβει ΌΧΙ Χαλκίδα, αλλά κάπου πιο κοντά, τι να κάνει, αυτό εννοώ.. Για σοβαρο προφανώς λόγο -ιατρικό

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4427 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:33:00 μμ »
Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις νέα αίτηση (ή τροποποίηση της προηγούμενης αφού μιλάμε για ηλεκτρονικές πλέον αιτήσεις).
Επειδή ούτως ή άλλως θα πας στη νέα Διεύθυνση για να παρουσιαστείς κάνε εκεί την ερώτηση.
Λογικά θα ξέρουν να σου πουν αφού ο λόγος σου είναι όπως φαινεται σοβαρός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:51 »

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4428 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:40:42 μμ »
Ώπα για αποφυγή παρεξήγησης, δεν εννοώ ότι πήρα καπου και θέλω να κάνω βελτίωση Κιολας. Μακριά εννοώ και τώρα ότι σώσουμε ΑΝ ΣΏΖΕΤΑΙ. γιατι από Θεσσαλονίκη ως Αθήνα δε πήρε κανείς.. Δεν θα νιώσω κάπως που δεν θα μαι εκεί κοντά ΑΝ ΣΤΙΣ δεύτερες γίνει κάνα μπαμ και πάρουν μαζικά κόσμο;; Το φαντάζεστε; Η δεν δίνετε πιθανότητες

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4429 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:46:45 μμ »
@Λάζαρε

Αυτός που ζητάς το κάνουν και άλλοι οπότε δεν χρειάζεται να συζητήσουμε τον λόγο που το κάνεις.
τώρα αν θα γίνει β φάση; ποιος ξέρει;


Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4430 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:51:11 μμ »
Ο ορος ''επανεξεταση'' δεν σημαινει οτι κριθηκε η αιτηση μου μια φορα, δεν ειχα τα απαιτουμενα μορια-δικαιολογητικα συγκριτικα με αλλους, απορριφθηκε η αιτηση μου και κανω εκ νεου αιτηση, προκειμενου να επανεξεταστει σε περιπτωση που προκυψουν νεα κενα;;;
Στην περιπτωση μας δεν εξεταστηκαν καθολου οι ειδικοτητες, δεν υπηρξε Α φαση αποσπασεων για τους δικους μας κλαδους. Αρα, ενω κατι δεν εξεταστηκε καν ακομη για πρωτη φορα, εγω θα ζητησω να επανεξεταστει;;;
λογικα δε θα κανουμε εφοσον δεν εξεταστηκαν.τωρα τι πιστευτε μετα το ενημερωτικο,θα εξεταστουν οι αποσπασεις των ειδικοτητων μετα τις μεταταξεις ή οχι?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4431 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:55:55 μμ »
@GTI

Για να κάνουμε μια απογραφή της χθεσινής και σημερινής ημέρας.

Πολλοί λένε ότι θα γίνουν νέες μετατάξεις (ακόμα και "επίσημα" χείλη).
Αλλοι λένε ότι εκκρεμεί να ξεκαθαρίσει το τοπίο και στην ββθμια και στην αβθμια...να σκεφτείς ότι ακόμα και τώρα που μιλάμε τα κενά και τα πλεονάσματα ξενόγλωσσων αλλάξανε σε μια νύχτα στην Ββθμια.

Εκτίμηση μου είναι ότι απτές αποδείξεις για το που θα πάει το σκηνικό κανένας δεν έχει. Υπάρχουν πολλά επιχειρήματα και από τις δύο πλευρές αν θέλουμε να τα δούμε αντικειμένικά...

Με λίγα λόγια καλύτερη εκτίμηση θα σου δώσει το στρίψιμο ενός κέρματος...

Αποσυνδεδεμένος thanvot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4432 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:01:17 μμ »
Ο ορος ''επανεξεταση'' δεν σημαινει οτι κριθηκε η αιτηση μου μια φορα, δεν ειχα τα απαιτουμενα μορια-δικαιολογητικα συγκριτικα με αλλους, απορριφθηκε η αιτηση μου και κανω εκ νεου αιτηση, προκειμενου να επανεξεταστει σε περιπτωση που προκυψουν νεα κενα;;;
Στην περιπτωση μας δεν εξεταστηκαν καθολου οι ειδικοτητες, δεν υπηρξε Α φαση αποσπασεων για τους δικους μας κλαδους. Αρα, ενω κατι δεν εξεταστηκε καν ακομη για πρωτη φορα, εγω θα ζητησω να επανεξεταστει;;;
λογικα δε θα κανουμε εφοσον δεν εξεταστηκαν.τωρα τι πιστευτε μετα το ενημερωτικο,θα εξεταστουν οι αποσπασεις των ειδικοτητων μετα τις μεταταξεις ή οχι?

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Συνάδελφοι, δεν προκύπτει από πουθενά ότι δεν εξετάστηκαν (επίσημα εννοώ) αν και ισχύει, βέβαια.
Συνεπώς ακολουθούμε την διαδικασία σαν να έχουν εξεταστεί και απορριφθεί!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΚΑΛ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4433 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:04:16 μμ »
Οσοι συναδελφοι ειστε ειδικοτητες πρωτοβαθμιες θα κανετε αιτηση επανεξετασης της αποσπασης σας ?

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4434 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:16:16 μμ »
Ο ορος ''επανεξεταση'' δεν σημαινει οτι κριθηκε η αιτηση μου μια φορα, δεν ειχα τα απαιτουμενα μορια-δικαιολογητικα συγκριτικα με αλλους, απορριφθηκε η αιτηση μου και κανω εκ νεου αιτηση, προκειμενου να επανεξεταστει σε περιπτωση που προκυψουν νεα κενα;;;
Στην περιπτωση μας δεν εξεταστηκαν καθολου οι ειδικοτητες, δεν υπηρξε Α φαση αποσπασεων για τους δικους μας κλαδους. Αρα, ενω κατι δεν εξεταστηκε καν ακομη για πρωτη φορα, εγω θα ζητησω να επανεξεταστει;;;
λογικα δε θα κανουμε εφοσον δεν εξεταστηκαν.τωρα τι πιστευτε μετα το ενημερωτικο,θα εξεταστουν οι αποσπασεις των ειδικοτητων μετα τις μεταταξεις ή οχι?

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Συνάδελφοι, δεν προκύπτει από πουθενά ότι δεν εξετάστηκαν (επίσημα εννοώ) αν και ισχύει, βέβαια.
Συνεπώς ακολουθούμε την διαδικασία σαν να έχουν εξεταστεί και απορριφθεί!!
δεν χανουμε και τιποτα αν κανουμε για επανεξεταση η αληθεια ειναι

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4435 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:21:03 μμ »
ισχυει οτι θα δωσει κι αλλες αποσπασεις δασκαλων;ποτε;


Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4437 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:25:14 μμ »
συναδελφοι ανακοινωποιηση σε ποιον πινακα;αναπληρωτων ή δασκαλων για αποσπαση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.