*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1789210 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5698 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:36:10 πμ »
επειδή την ειδική τη παρακολουθώ χρόνια....δε μας λες και σε ποια παράγραφο και ποιο νόμο είναι....θα το ψάξω να το βρω....επειδή εγώ το καλοκαίρι ρώτησα αν μπορώ να πάρω απόσπαση στο ΚΕΔΥΥ η απάντηση ήταν ότι δε προβλέπεται γυμναστής εκει...τώρα προβλέπεται και οργανική.....? εγώ από βουνό είμαι και δε ξέρω...

μάλλον δεν την παρακολουθείς πολυ στενά..εκεί ψηλά από τα βουνά  :P
για ρίξε μια ματιά στο 3699/2008 όπως επίσης και στην εγκύκλιο μεταθέσεων
τώρα, γιατί σου είπαν ότι δεν προβλέπεται, δυο εξηγήσεις θα μπορούσα να δώσω, άγνοια ή δόλος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:02 »

Αποσυνδεδεμένος greekgamer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Είμαι στην εκπαίδευση από ανάγκη, όχι από επιλογή.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5699 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:39:25 πμ »

Προσωπικά τις κατά προτεραιότητα τις θεωρώ παράνομες.....δεν είναι δυνατόν να θέλουν να δεχτούμε ότι αυτοί με 2 μισθούς πρέπει να αποσπαστούν και εγώ με 2 παιδιά, το ένα φοιτητής...προσπαθούμε να το βάλουμε στην εστία...ένα μισθό και στην άλλη άκρη της Ελλάδας μπορώ να ζήσω.....
Και όταν κάποιος συνάδελφος έχει κάνει μετάταξη ...πάει σε άλλη βαθμίδα θα πρέπει να κάνει την οργανική του, 2 χρόνια. σωστά? Πως λοιπόν στο συνάδελφο που μόλις πήρε μετάταξη στη α/θμια τον αποσπά κατά προτεραιότητα επειδή ο σύζηγος είναι στρατιωτικός? Ούτε σ αυτό το κομμάτι δεν έχουμε ισονομία!

Έθιξες ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα που δεν το έχουμε ακουμπήσει ποτέ και πρέπει κάποια στιγμή να το αναθεωρήσουμε από μηδενική βάση. (Προσωπικά όμως θα εξαιρέσω τις Κ.Π. αποσπάσεις για λόγους υγείας - ίσως τις μόνες δίκαιες)

Αποσυνδεδεμένος chrissy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5700 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:45:43 πμ »
Καλημέρα σε όλους ! Να ρωτήσω .. εμείς των ειδικοτήτων που ζητούμε (και δεν παίρνουμε) απόσπαση πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση επανεξέτασης μήπως και γίνει κάποια στιγμή β φάση; Τί κάνουμε ;;;

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5701 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:06:53 πμ »
Ενας εισαγγελεας για συσταση εγκληματικής  οργάνωσης μπορεί να παρεμβει; Αυτα που γίνονται εδώ ξεπερνουν ακομα και την πιο νοσηρη φαντασια.Εχω δεκατεσσερα χρονια υπηρεσια ,τρια ανηλικα παιδια και συνηπερετηση με εκπαιδευτικο του ιδιου κλαδου (ΠΕ11).Ζηταω μεταθεση σε νομους της Θεσσαλιας αλλα δεν παίρνω γιατί δεν υπαρχουν κενα.Πριν δυο μηνες κανουν μεταταξεις και στην Καρδιτσα φερνουν δευτεροβαθμιους απο την επικρατεια με λιγοτερα μορια απο μενα.Στην συνεχεια αυτη η περιοχή χαρακτηριζεται πλεονασματικη και αποσπουν συναδελφους στην Λαρισα με τα μισα μορια απο μενα στην οποια εχω κανει αιτηση για αποσπαση και εγω.
Υ.Γ Ο συζυγός μου εχει κανει αιτηση για αποσπαση στο νησί που υπηρετώ και εγω και δεν ικανοποιείται η αιτηση του....Ελεος
Ποσες παρνομιες να ανεχθουμε πια......


Είμαι σε παρόμοια θέση: ο σύζυγος μου δεν έρχεται στον ακριτικό νομό  που υπηρετώ εγώ με απόσπαση!  Στις κ.π. αποσπάσεις όμως ήρθαν 26 άτομα!!! και έτσι ο νομός χαρακτηρίστηκε πλεονασματικός!
Η ΑΠΟΛΥΤΗ  ΠΑΡΑΝΟΙΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:02 »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5702 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:07:28 πμ »
καλημέρα κι απο δω !!

σχετικά με την ανάκληση και την διακοπή των αποσπάσεων η διαφορά ειναι η εξής :
η ανάκληση αφορά σε πρόσωπα που- κατά κύριο λόγο, οπως είδα -  μετατάχθηκαν σε πρωτοβάθμια και άρα η απόσπασή τους ( σε κλάδο και απο ΠΥΣΔΕ στο οποίο πλέον δεν ανήκουν) ανακαλείται ( θεωρείται δηλαδή ως μη γενόμενη).

η διακοπή αφορά σε πρόσωπα που ενώ πηραν απόσπαση, αιτήθηκαν τα ίδια να την διακόψουν και να επανέλθουν στο ΠΥΣΔΕ οργανικής τους.

κατά τα άλλα.... το Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ της χώρας,συνεχίζεται... πάω να κάνω φασίνα γιατί ο παραλογισμός δεν παλεύεται....

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνηση bitch!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5703 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:22:49 πμ »
Θα τρελαθώ! Κανείς μουσικός στην πρωτοβάθμια δεν πήρε απόσπαση και έχουν πάρει ένα σωρό αναπληρωτές...

Κάτι πρέπει να γίνει! Πώς μπορούμε να το κυνηγήσουμε, ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5704 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:27:47 πμ »
Θα τρελαθώ! Κανείς μουσικός στην πρωτοβάθμια δεν πήρε απόσπαση και έχουν πάρει ένα σωρό αναπληρωτές...

Κάτι πρέπει να γίνει! Πώς μπορούμε να το κυνηγήσουμε, ξέρει κανείς;
Μόνο αν τους κυνηγήσουμε!  >:( >:(
  

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5705 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:39:32 πμ »
Θα τρελαθώ! Κανείς μουσικός στην πρωτοβάθμια δεν πήρε απόσπαση και έχουν πάρει ένα σωρό αναπληρωτές...

Κάτι πρέπει να γίνει! Πώς μπορούμε να το κυνηγήσουμε, ξέρει κανείς;


Εσεις που απροκαλυπτα αδικειστε, μην καθεστε, ψαξτε το και διεδικηστε το.
Μην τους αφηνετε να αλωνιζουν.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5706 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:41:37 πμ »
Ένα αίτηση απόσπασης για Μεσσηνία από ορεινή Αρκαδία και αίτηση επανεξέτασης φυσικά και αφού δεν έγινε δεκτή πηραν 2 αναπληρωτές ενώ είχα όλους τους λόγους να αποσπαστώ (οικονομικά, οικογένεια, υγεία). Σκεφτομαι εκτός από αίτηση επανεξέτασης να κινηθώ και νομικά και να απαιτήσω ανταλλαγή θέσεων. Οικονομικά καταστρέφομαι, η οικογένειά μου διαλύεται! Αν είναι έτσι να γίνω εγώ αναπληρωτής και ο αναπληρωτής μόνιμος!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5707 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:51:32 πμ »
Ένα αίτηση απόσπασης για Μεσσηνία από ορεινή Αρκαδία και αίτηση επανεξέτασης φυσικά και αφού δεν έγινε δεκτή πηραν 2 αναπληρωτές ενώ είχα όλους τους λόγους να αποσπαστώ (οικονομικά, οικογένεια, υγεία). Σκεφτομαι εκτός από αίτηση επανεξέτασης να κινηθώ και νομικά και να απαιτήσω ανταλλαγή θέσεων. Οικονομικά καταστρέφομαι, η οικογένειά μου διαλύεται! Αν είναι έτσι να γίνω εγώ αναπληρωτής και ο αναπληρωτής μόνιμος!

Πήραν αναπληρωτές αγγλικών; Εκτός κι αν το 06 στο nickname αναφέρεται σε κάτι άλλο.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5708 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:10:41 μμ »
αναφερεται σε κάτι άλλο. Για φυσικούς μιλάω εγώ! Δεν απέσπασαν κανένα και πήραν αναπληρωτές!!

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5709 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:15:06 μμ »
Στην Αθήνα έστειλε 210 δασκάλους εκτός ΠΥΣΠΕ και πήρε ένα σωρό αναπληρωτές...

Η μ......α δεν έχει όρια...

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5710 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:40:20 μμ »
Ένα αίτηση απόσπασης για Μεσσηνία από ορεινή Αρκαδία και αίτηση επανεξέτασης φυσικά και αφού δεν έγινε δεκτή πηραν 2 αναπληρωτές ενώ είχα όλους τους λόγους να αποσπαστώ (οικονομικά, οικογένεια, υγεία). Σκεφτομαι εκτός από αίτηση επανεξέτασης να κινηθώ και νομικά και να απαιτήσω ανταλλαγή θέσεων. Οικονομικά καταστρέφομαι, η οικογένειά μου διαλύεται! Αν είναι έτσι να γίνω εγώ αναπληρωτής και ο αναπληρωτής μόνιμος!

Είμαι παρόμοια περίπτωση...αν βγάλεις άκρη για το τι μπορεί να γίνει είμαι μέσα, όπως και πολλοί άλλοι που ξέρω

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5711 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:42:53 μμ »
Ένα αίτηση απόσπασης για Μεσσηνία από ορεινή Αρκαδία και αίτηση επανεξέτασης φυσικά και αφού δεν έγινε δεκτή πηραν 2 αναπληρωτές ενώ είχα όλους τους λόγους να αποσπαστώ (οικονομικά, οικογένεια, υγεία). Σκεφτομαι εκτός από αίτηση επανεξέτασης να κινηθώ και νομικά και να απαιτήσω ανταλλαγή θέσεων. Οικονομικά καταστρέφομαι, η οικογένειά μου διαλύεται! Αν είναι έτσι να γίνω εγώ αναπληρωτής και ο αναπληρωτής μόνιμος!

Να κάνεις όποια νομική ενέργεια χρειάζεται!Για όνομα πια!!!
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 686
Σύνολο: 691

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.