*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1788984 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7126 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 10:57:18 μμ »
Το ερώτημα έχει ήδη γίνει όχι από μένα αλλά από το Υπουργείο άμυνας όπου ανήκει ο άντρας μου κι ακόμα περιμένω ν αποφανθεί το Παιδείας.... Και τι θα σου πει δηλαδη; Δεν αποδεσμεύεται γιατί δεν υπάρχει αντικαταστάτης. Και γιατί δεν υπάρχει; Οι διαδικασίες προχωράνε θα πει και βγάλε άκρη. Από τη στιγμή που υπάρχει νόμος που το υπαγορεύει όσο και να χτυπιόμαστε δε βγαίνει τίποτα.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:27 »

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7127 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 11:56:13 μμ »
Κι εγώ μία από τα ίδια! Πήρα τώρα απόσπαση. Δεν με αφήνει ο διευθυντής να φύγω και το ΠΥΣΔΕ, αφού βόλεψε αυτούς με 10-15 ώρες στην πρωτοβάθμια για συμπλήρωση και κάποιους εξολοκλήρου σε αυτήν, τώρα δεν έχει άτομα να με αναπληρώσουν. Και για να ολοκληρωθεί η εικόνα χάους, με πήρε τηλέφωνο ο συνάδελφος που πρόκειται να αντικαταστήσω στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης, ο οποίος με περιμένει, ενώ έχει πάρει απόσπαση εδώ και ένα μήνα, να πάω για να τον αποδεσμεύσουν κι αυτόν και να μπορέσει να πάει στον τόπο του.

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΕΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7128 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:15:13 πμ »
@ papagena
και εγω γερμανικων ειμαι και περιμενω...σε ποια διευθυνση εισαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2013, 07:26:18 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος freeasabird

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7129 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 09:09:39 πμ »
mar h : τετοια κανουν, εγω πηρα αποσπαση στις αρχες Σεπτεμβριου και αντι να κανουν πυσδε να βαλουν αμεσα αντικαταστατη για μενα (αν και δε ζητουσε το εγγραφο αντικαταστατη, οπως τωρα) διεθεσαν κοσμο εξολοκληρου στην πρωτοβαθμια και μετα λενε δεν εχουν κοσμο και σε κρατανε εκει...ειναι τρισαθλιοι! αντι να αισθανομαστε τον δντη εκπαιδευσης σαν πατερα που νοιαζεται, δυστυχως γινονται αυτα που γινονται. απλα θελει να μαλωνεις και να τους τη λες. τιποτα αλλο. αφου εισαι δθμια, εσενα πρεπει να τακτοποιησουν πρωτα, και οχι την αθμια!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:27 »

Αποσυνδεδεμένος darmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7130 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 09:35:36 πμ »
Παιδιά είμαι ΠΕ 07 κι έχω πάρει απόσπαση εδώ και δύομισι μήνες και δεν έχω αποδεσμευτεί ακόμα. Και χθες μαθαίνω πως δεν παίρνει αναπληρωτές ΠΕ 07. Η τελευταία ελπίδα πάει κι αυτή! Όλο αυτό το διάστημα έχω ανακατέψει τον κόσμο ολόκληρο αλλά τίποτα. Μόνο αν πιεστεί να πάρει πίσω την Υπουργική απόφαση μπορεί να γίνει κάτι αλλιώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα. Απελπισία, απογοήτευση, το απίστευτο μαρτύριο!
Συμφωνω, ειναι ο μονος τροπος νομιζω.
Εχω ηδη στελει μειλ στο υπουργειο ζητωντας ακριβως αυτο εξηγωντας τους λογους,δεν εγινε φυσικα τιποτα.
Πρεπει να πιεσουμε οσο μπορουμε μονο το υπουργειο.

Αποσυνδεδεμένος Pliroforikarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7131 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 09:38:39 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2013, 11:07:56 μμ από Pliroforikarios »

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7132 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 11:26:20 πμ »
πάντως εγω ήξερα οτι αν παρεις ανευ αποδοχων σε βγαζουν εκτος πινακα και δεν παιρνεις ουτε αποσπαση ουτε τιποτα.Το οτι πηραν αποσπαση ατομα που ειχαν κανει αιτηση για ανευ μου δινει ελπιδες για του χρονου..

εγώ πηρα ανευ αποδοχων για ανατροφη παιδιού και μου ειπαν οτι μπορω να 'συμμετέχω' στις υπηρεσιακες μεταβολες κανονικα- η διακοπη της άνευ ειναι θεμα καθαρα του διευθυντη εκπαιδευσης (ή του περιφερειάρχη αν προκειται για τις υπόλοιπες ανευ) να την εγκρίνει.

ευτυχως που υπάρχει αντικαταστάτης μου εδω και καιρό οπότε τωρα περιμενω να εγκριθει η διακοπή της για να αναλαβω επιτελους υπηρεσία.

παντως αυτο με την αποδεσμευση και το ντόμινο που δημιουργείται ειναι να τρελαίνεσαι. καλη δυναμη και καλή αποδεσμευση σε όλους.

Επισης, να πω σε όσους δεν πηραν να κανουν οπωσδηποτε αιτηση επανεξέτασης για την περιπτωση που γινουν κ αλλες αποσπασεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2013, 11:28:36 πμ από koukida »
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΕΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7133 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 02:49:52 μμ »
Παιδιά είμαι ΠΕ 07 κι έχω πάρει απόσπαση εδώ και δύομισι μήνες και δεν έχω αποδεσμευτεί ακόμα. Και χθες μαθαίνω πως δεν παίρνει αναπληρωτές ΠΕ 07. Η τελευταία ελπίδα πάει κι αυτή! Όλο αυτό το διάστημα έχω ανακατέψει τον κόσμο ολόκληρο αλλά τίποτα. Μόνο αν πιεστεί να πάρει πίσω την Υπουργική απόφαση μπορεί να γίνει κάτι αλλιώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα. Απελπισία, απογοήτευση, το απίστευτο μαρτύριο!
τι εννοεις δεν θα παρει αναπληρωτες;απο που εμαθες κατι τετοιο;

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7134 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 02:58:58 μμ »
Πραγματι πρεπει να γινει κατι. Προσωπικα δεν ειχα ιδεα οτι δεν εχουν αφησει ακομα καποιους να φυγουν απο παλιοτερη φαση. Σκεφτομαι τροπους κ το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι πιεσεις στις διευθυνσεις μας αλλα και τηλεφωνα στους αιρετους τοπικους κ του κυσδε. Δεν ξερω τι αλλο. Κ εμενα με πηραν τηλεφωνο απο κει που εχω "αποσπαστει".
Πηραν καποιους αναπληρωτες αλλα ειναι για δημοτικα εαεπ. Τι προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7135 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 03:09:22 μμ »
Εννοώ ότι δεν πήρε αναπληρωτές ΠΕ 07 με τις σημερινές προσλήψεις! Τώρα αν θα γίνουν προσλήψεις κι αργότερα δεν ξέρω! Αλλά ως πότε πια θ αντέχουμε το μαρτύριο της σταγόνας. Σήμερα, αύριο, την άλλη εβδομάδα, σήμερα ΠΕ 06, αύριο ΠΕ 1000, είναι απαράδεκτο αυτό που ζούμε φέτος! Μας ακούει κανείς; Υποφέρουμε! Όσο για τους αιρετούς με όσους μίλησα μου είπαν τα ίδια: οι προιστάμενοι φοβούνται άρα και υπακούνε!
 

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΕΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7136 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 03:10:34 μμ »
συγνωμη αλλα ποιες ειδικοτητες εχουμε μεινει απ εξω και δεν αποδεσμευομαστε λογω μη προσληψης αναπληρωτων;

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΕΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7137 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 03:13:01 μμ »
Εννοώ ότι δεν πήρε αναπληρωτές ΠΕ 07 με τις σημερινές προσλήψεις! Τώρα αν θα γίνουν προσλήψεις κι αργότερα δεν ξέρω! Αλλά ως πότε πια θ αντέχουμε το μαρτύριο της σταγόνας. Σήμερα, αύριο, την άλλη εβδομάδα, σήμερα ΠΕ 06, αύριο ΠΕ 1000, είναι απαράδεκτο αυτό που ζούμε φέτος! Μας ακούει κανείς; Υποφέρουμε! Όσο για τους αιρετούς με όσους μίλησα μου είπαν τα ίδια: οι προιστάμενοι φοβούνται άρα και υπακούνε!
παντως απο νομο Ηλειας αποδεσμευτηκε ατομο και δουλευει ηδη στην πολη της πε 07

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7138 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 03:22:42 μμ »
Δεν εχει να κανει τοσο με ειδικοτητες αλλα αν υπαρχει ατομο να σε αναπληρωσει.

Αποσυνδεδεμένος eirini_chat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7139 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 03:27:44 μμ »
Παντως αυτο που συμβαινει φετος ειναι για να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο. Ειμαι ΠΕ19 και εχω ζητησει αποσπαση σε χ πολεις. δεν μου δινουν οταν επρεπε και τωρα που πηρα δεν με αποδεσμευει το πυσδε μου. και βλεπω και το αλλο....στις σημερινες προσληψεις αναπληρωτων εχουν παρει στισ πολεις που ζητουσα και εγω εννοειται δεν μπορω να παω...αυτα εκαναν στο υπουργειο φετος...10 χρονια διορισμενη να μενω στο νησι, 600 χιλιομετρα απο το σπιτι μου και αναπληρωτες να πηγαινουν στις πολεις μας!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 750
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 703
Σύνολο: 709

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.