*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στη βάση της ΔΕΠΠΣ -Πρότυπα πειραματικά σχολεία της χώρας  (Αναγνώστηκε 123555 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
και για να μην ταλαιπωριουνται κι αλλα παιδια κ περιμενουν πανω στον υπολογιστη...

οσοι εκαναν αιτηση για δημοτικα και ανηκουν στη β/βαθμια ηρθε χαρτι να μην γινουν δεκτες. Δεν εχω δει το χαρτι ουτε ξερω ποτε ηρθε, ενημερωθηκα μολις σημερα. υστερα απο τοσες μερες που περιμενω ,εχω κανει οτι ζητουσε η προκηρυξη και εχω λαβει κ ιμεηλ οτι θα με ειδοποιησουν για το χρονο της συνεντευξης...Αυτα για οσους μπορει να κανονιζουν τη ζωη τους κ τις πιθανες διακοπες τους με αυτη την αναμονη.
Οσο για τους αλλους που περιμενουν επισης πανω στον υπολογιστη για μεταταξεις -διαθεσιμοτητες και κινητικοτητες νομιζω πηρατε το μηνυμα. Μας θελουν σα νουμερα.Πιο ξεκαθαρα δεν το εχω δει πουθενα. Τα σχολεια αυτα δεν θα εχουν προσωπικο τουλαχιστον στα μικρα μερη γιατι κανεις που εχει οργανικη δε διακινδυνευει να τη χασει. Αυτους που δεν εχουν δεν τους κανουν δεκτους οποτε;Πειραματικα με αναπληρωτες; με ετησιες αποσπασεις; παρτε κ διαλλεξτε.Ουτε οι ιδιοι που αποφασιζουν δεν ξερουν τι τους γινεται. Καντε τουλαχιστον τα μπανια σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ένα λεπτό να καταλάβω. ας πούμε ότι ισχύει αυτό που λες για την πρωτοβάθμια.
Δεν έχεις δηλώσει και κενά δευτεροβάθμιας? αυτά δεν παίζουν?
επίσης τι mail σου ήρθε για συνέντευξη? εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα.

και επίσης τι εννοείς ότι αυτούς που δεν έχουν οργανική δεν τους κάνουν δεκτούς?  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2013, 05:27:14 μμ από antonispe20 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Τί εννοείς οτι αυτούς που δεν έχουν οργανικές δεν τους κάνουν δεκτούς?Πού το λέει αυτό?Σου είπαν κάτι τέτοιο?
Η εγκύκλιος ήταν ξεκάθαρη,δεν λέει πουθενά οτι απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις οργανική...

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως και εμένα όταν πήγα να κάνω την αίτηση που είπε ότι είναι πολύ σημαντικό να αναφέρω πως έχω κάνει αίτηση μετάταξης για την πρωτοβάθμια. Να γράψω μάλιστα και τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης αυτής. Τώρα που το βρήκε η διευθύντρια αυτό γραμμένο δεν ξέρω. Τελικά βέβαια έκανα ανάκληση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
δεν ειπα αυτους που δεν εχουν οργανικη, ειπα αυτους που δεν ανηκουν στην α/θμια (εισαι πχ. αγγλικων/γυμναστης διορισμενος β/θμια κ ζητησες δημοτικο).

το μεηλ ηταν απο το σχολειο που καταθεσαμε. Το πηραν ολοι οι υποψηφιοι του συγκεκριμενου σχολειου.Ελεγε απλα να ειμαστε σε αναμονη για τη συνεντευξη κ εδινε τηλ. κλπ. θελω να πω οτι κ οι ανθρωποι δεν ηξεραν οσο καταθεταμε. Τωρα ηρθε αυτο .
Β/θμια δεν εχω δηλωσει.Δεν υπαρχουν ολες  οι βαθμιδες σε ολα τα μερη. Εγω βλεπω σαφη συνδεση με τα θεματα που τρεχουν παντως.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Πάντως και εμένα όταν πήγα να κάνω την αίτηση που είπε ότι είναι πολύ σημαντικό να αναφέρω πως έχω κάνει αίτηση μετάταξης για την πρωτοβάθμια. Να γράψω μάλιστα και τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης αυτής. Τώρα που το βρήκε η διευθύντρια αυτό γραμμένο δεν ξέρω. Τελικά βέβαια έκανα ανάκληση.

Για ποιό λόγο στο είπαν αυτό?Ανήκεις στη δευτεροβάθμια κ' έκανες αίτηση για πειραματικό πρωτοβάθμιας?

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ κατάλαβα.
Κοίτα μην απελπίζεσαι, αν έχεις τα προσόντα θα τη βρεις την άκρη.
Αν ισχύει αυτό που λες πάω στοίχημα ότι αυτές οι θέσεις θα μείνουν κενές, και μετά μπορεί να ξαναβγούν και να κάνεις αίτηση.
Όπως και να έχεις μην απογοητεύεσαι έτσι εύκολα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και έχω έτρεχα μια εβδομάδα για να μαζέψω διάφορα χαρτιά τα οποία δεν ξέρω αν θα μετρήσουν κιόλας.
Να δεις που θα ξαναβγουν κενά και τότε θα έχεις δυνατότητα να τα διαλέξεις  ;)

ΥΓ. Δηλαδή για εμάς τους πληροφορικούς θα μείνουν όλες οι θέσεις κενές στα δημοτικά αφού κανείς πληροφορικός δεν ανήκει στην πρωτοβάθμια? περίεργο

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
δεν καταλαβες μαλλον αντονις. Ποιος να παει που; μετα τη μεταταξη-διαθεσιμοτητα-απολυση; κα να ζητησει τι; μονοετη αποσπαση; απο που;

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
οχι με εσας δεν ειναι το ιδιο Μου εξηγησαν οτι αυτο συμβαινει με ειδικοτητες που ηδη υπαρχουν οργανικα μεσα στην α/θμια.

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν είναι απόαπαση είναι θέση με 5ετή θητεία.
Επίσης που ξέρεις οτι θα βγεις σε διαθεσιμότητα? Μην είσαι απαισιόδοξη

δεν καταλαβες μαλλον αντονις. Ποιος να παει που; μετα τη μεταταξη-διαθεσιμοτητα-απολυση; κα να ζητησει τι; μονοετη αποσπαση; απο που;

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
δε μιλησα για τον εαυτο μου  μονο, ενημερωσα για το τι συμβαινει με την κατηγορια των πε6 κ 11 τουλαχιστον στα πειραματικα. Δεν ειμαι αδικαιολογητα ανησυχη σημερα, ειδες οτι κατι παιζοταν.
θα ηθελα να μαθω παντως αν κ σε αλλα σχολεια ειδοποιηθηκαν καποιοι να παρουν πισω τους φακελους τους. Μου κανει εντυπωση.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Εγώ που είμαι πε06 δεν ειδοποιήθηκα να πάρω πίσω το φάκελο μου.Ανήκω όμως στη β'βαθμια και έχω κάνει αίτηση μόνο για εκεί.

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ που είμαι πε06 δεν ειδοποιήθηκα να πάρω πίσω το φάκελο μου.Ανήκω όμως στη β'βαθμια και έχω κάνει αίτηση μόνο για εκεί.
Κι εγώ μία από τα ίδια-ΠΕ06 Δευτεροβάθμια, δεν μου εστάλη κανένα email ούτε με ενημέρωσε κάποιος να πάρω πίσω το φάκελό μου. Είμαι στη Β/θμια χωρίς οργανική και δήλωσα μόνο σχολεία Β/θμιας.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
ευχαριστω για την ενημερωση και ευχομαι καλη επιτυχια.
Η κατηγορια η δικια μας ξαναλεω ειναι: ειδικοτητες που ανηκουν (οργανικα )σε β/θμια οχι οργανικα σε σχολειο.
Και, υπαρχουν ηδη μονιμοι εκει (α/θμια) της ειδικοτητας αυτης.(γενικα, οχι στα πειραματικα)
Και ζητησαν δημοτικο πειραματικο.
Αυτο δεν παιζει.Ελπιζω να εγινα σαφης.
Το γιατι δεν μου ειναι ακομα σαφες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.