*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στη βάση της ΔΕΠΠΣ -Πρότυπα πειραματικά σχολεία της χώρας  (Αναγνώστηκε 123113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο 2.3 απλώς ήταν πολύ τυχεροί όσοι συμμετείχαν στην αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας. Αμέσως-αμέσως 6 μόρια από εκεί... Βάλτε μετά και κανα-δυο καινοτόμα προγράμματα και ... βουαλά!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Που φαίνεται η κάθε κατηγορία στην οποία αντιστοιχούν τα μόρια?  ???
Μπες στη βάση σου, όπου δηλώθηκες δηλαδή, και δες ο κάθε αριθμός σε τι αντιστοιχει.

Ευχαριστώ! Με το σοκ τα μπέρδεψα όλα  :o

Εγώ πάλι μάλλον είμαι ακόμη σε κατάσταση σοκ... Όταν λες "όπου δηλώθηκες";;;

Αποσυνδεδεμένος ditheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Που φαίνεται η κάθε κατηγορία στην οποία αντιστοιχούν τα μόρια?  ???
Μπες στη βάση σου, όπου δηλώθηκες δηλαδή, και δες ο κάθε αριθμός σε τι αντιστοιχει.

Ευχαριστώ! Με το σοκ τα μπέρδεψα όλα  :o

Εγώ πάλι μάλλον είμαι ακόμη σε κατάσταση σοκ... Όταν λες "όπου δηλώθηκες";;;

Την ηλεκτορνική αίτησή σου εννοώ. Πού έγραψες ηλεκτρονικά τα στοιχεία σου; Εκεί ήταν όλα τακτοποιημένα με αριθμούς (κεφάλαια θα τα λέγαμε) οπότε δες τι έγραψες σε κάθε ενότητα και παρατήρησε την πάνω πάνω σειρά του πίνακα κατάταξης για να βρεις τον αντίστοιχο αριθμό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2013, 10:10:42 μμ από ditheo »

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μήπως βρήκε κανείς πως κάνουμε ένσταση? λέω εγώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Η όλη διαδικασία αυτών των αιτήσεων ήταν εξ αρχής για τα μπάζα!! Η εγκύκλιος ήταν ασαφέστατη και "στο περίπου" σχετικά με το τι πρέπει να κάνει κανείς για να υποβάλει την αίτηση, καθώς και σχετικά με το δικαιολογητικά χρειάζονται. Τώρα πάλι λένε στην ανακοίνωση "ενστάσεις μέσω του συστήματος" και ΠΑΛΙ το ηλεκτρονικό σύστημα είναι λανθασμένο, καθώς δεν έχει πουθενά επιλογή για ένσταση.  >:(

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είδατε κάπου πότε θα γίνουν οι συνεντεύξεις:

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την ηλεκτορνική αίτησή σου εννοώ. Πού έγραψες ηλεκτρονικά τα στοιχεία σου; Εκεί ήταν όλα τακτοποιημένα με αριθμούς (κεφάλαια θα τα λέγαμε) οπότε δες τι έγραψες σε κάθε ενότητα και παρατήρησε την πάνα πάνω σειρά του πίνακα κατάταξης για να βρεις τον αντίστοιχο αριθμό

Ευχαριστώ!

Cryssa, στην ανακοίνωση (από το site του υπουργείου) αναφέρει: "Οι συνεντεύξεις θα πραγματοποιηθούν από την Τετάρτη 17-07-2013 έως και την Παρασκευή 19-07-2013. Οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερωθούν σχετικά με τις  συνεντεύξεις (ημερομηνία, ώρα και τόπο) από την ηλεκτρονική βάση. "

Αποσυνδεδεμένος ditheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο 2.3 απλώς ήταν πολύ τυχεροί όσοι συμμετείχαν στην αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας. Αμέσως-αμέσως 6 μόρια από εκεί... Βάλτε μετά και κανα-δυο καινοτόμα προγράμματα και ... βουαλά!  :)
Από το 6 ως το 23 δε νομίζεις ότι είναι σκανδαλώδης η διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος ditheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η όλη διαδικασία αυτών των αιτήσεων ήταν εξ αρχής για τα μπάζα!! Η εγκύκλιος ήταν ασαφέστατη και "στο περίπου" σχετικά με το τι πρέπει να κάνει κανείς για να υποβάλει την αίτηση, καθώς και σχετικά με το δικαιολογητικά χρειάζονται. Τώρα πάλι λένε στην ανακοίνωση "ενστάσεις μέσω του συστήματος" και ΠΑΛΙ το ηλεκτρονικό σύστημα είναι λανθασμένο, καθώς δεν έχει πουθενά επιλογή για ένσταση.  >:(
Μα γιατί βιάζεστε;Θα γεράσετε γρήγορα! ;D Μόλις βγήκαν οι πίνακες! Δεν θυμάστε ότι και η αίτηση δεν καταχωρούνταν αμέσως αλλά περιμέναμε ένα Σαββατοκύριακο;Ελπίζω τώρα ως αύριο να βάλουν στη βάση αυτήν την επιλογή γιατί θέλω να φύγω στη θάλασσα.

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο 2.3 απλώς ήταν πολύ τυχεροί όσοι συμμετείχαν στην αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας. Αμέσως-αμέσως 6 μόρια από εκεί... Βάλτε μετά και κανα-δυο καινοτόμα προγράμματα και ... βουαλά!  :)
Από το 6 ως το 23 δε νομίζεις ότι είναι σκανδαλώδης η διαφορά;

Φαντάζομαι στο 2.3.Α επίσης έγινε ένας ψιλο-χαμός. Πολλοί πρέπει να έβαζαν ο,τι ήθελαν που κατά την κρίση τους ήταν "ομαδοσυνεργατική δράση" ή "χρήση των ΤΠΕ" κλπ γιατί σε αυτή τη συγκεκριμένη κατηγορία οι έννοιες είναι αρκετα "ευρείες" και γενικές. Οπότε, ανάλογα μάλλον σε ποια επιτροπή έπεσες, θα υπήρχαν άλλες που αυτά θα τα απέρριπταν και άλλες που θα τα μετρούσαν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
angela_p ,σ' ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος maria_math

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έκανα αίτηση για θέση στο Πειραματικό, αλλά το όνομά μου δεν υπάρχει στους πίνακες που ανάρτησαν στο Υπουργείο. Έχω και αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής μου. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό; Έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι  καλημέρα. Είχα  συμπεριλάβει  στον  ατομικό  μου  φάκελο  (πορτφολιο), ένα  βιβλίο  που  έχω  εκδώσει  με  αριθμό  ISBN, βεβαίωση  εκδότη, φωτοτυπία  εξωφύλλου  κ  οπισοφύλλου. Ωστόσο  δεν  μου  προσμετρήθηκε. Μήπως  επειδή  δεν  ήταν  αμιγώς  επιστημονικό  αλλά  σχολικό  βοήθημα  για  την  γ΄ λυκείου; Λετε  να  κάνω  ένσταση; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έτσι είναι, τα βοηθήματα δεν θεωρούνται επιστημονικά συγγράμματα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.