*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στη βάση της ΔΕΠΠΣ -Πρότυπα πειραματικά σχολεία της χώρας  (Αναγνώστηκε 123547 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λέτε  αύριο, αγαπητοί  συνάδελφοι, να  βγουν  οι  πινακες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

@ spyrosk και γενικά

η διατύπωση δεν αναφέρει ωρομίσθιος αλλά αναπληρωτής. Επόμενως, είτε είναι λίγες  είτε πολλές οι ώρες δεν αναφέρεται κανένας διαχωρισμός και κυρίως δεν αναφέρεται εναλλακτικά πουθενά η λέξη "απόσπαση", "μόνιμοι εκπαιδευτικοί" όπως σε προηγούμενους νόμους. Καμία εναλλακτική. Και ποιός μας λέει ότι δεν βρίσκεται ήδη στο ίδιο ΠΥΣΔΕ ο μόνιμος του πίνακα που έπεται σε σειρά ...  Δεν καταργείς τον πίνακα έτσι απλά.

Ειδάλλως, αν π,χ. βρεθώ με απόσπαση στο τάδε ΠΥΣΔΕ που θα προκύψει το κενό (κι ας μην είμαι καθόλου στον πίνακα των υποψηφίων που αξιολογήθηκαν το καλοκαίρι) τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο/ στιγμή και δεν έχω συμπληρώσει ακόμη το ωράριό μου γιατί κι εγώ να μην διεκδικήσω τη θέση στο πειραματικό (έστω τις λίγες ώρες για συμπλήρωση) και να προηγηθεί ένας αναπληρωτής ?

Εκτός κι αν ο νομοθέτης δεν το σκέφτηκε έτσι!

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ

@ rataplan

το γεγονός πως το χθεσινό νομοσχέδιο αφορά και τα πειραματικά ίσως να καθυστερήσει εκ νέου τις τοποθετήσεις. Ίσως και για άλλο λόγο που δεν είναι τώρα εμφανής. Ίσως και όχι ..
Έχουμε όλες τις πληροφορίες στη διάθεσή μας για να βγάλουμε λογικά συμπεράσματα;
Όχι. Ως τότε, βασιζόμαστε στην διαίσθηση ?!?!

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
νομίζω  ότι  η  καθυστέρηση  στην  ανακοίνωση  των  πινάκων  έχει να  κάνει  μόνο  με  την  υπογραφή  του  υπουργού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
νομίζω  ότι  η  καθυστέρηση  στην  ανακοίνωση  των  πινάκων  έχει να  κάνει  μόνο  με  την  υπογραφή  του  υπουργού.

Την ίδια εντύπωση έχω και εγώ.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
νομίζω  ότι  η  καθυστέρηση  στην  ανακοίνωση  των  πινάκων  έχει να  κάνει  μόνο  με  την  υπογραφή  του  υπουργού.

Την ίδια εντύπωση έχω και εγώ.
Άν είναι όντως έτσι,κοντεύει 2 βδομάδες περιμένοντας υπογραφή,θα πρέπει να μπει στο βιβλίο γκίνες....Το πιο λογικό θα είναι να επανακατανέμουν τα κενά...

Αποσυνδεδεμένος alexandra-02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελευταία νέα από το τηλεφώνημα στην ευγενική κυρία που είναι γραμματέας στην Δ.Ε.Π.Π.Σ. οι πίνακες έχουν βγεί για να ανακοινωθούν χρειάζεται η οριστικοποίηση των πινάκων με υπουργική απόφαση (προφανώς εννοεί την υπογραφή του υπουργού) και αυτό θα γίνει μέχρι την Δευτέρα. Μέχρι τότε υπομονή

Αυτή δεν ήταν η τελευταία ενημέρωση από τις ευγενικές κυρίες;;;; Έμαθε κάποιος άλλος κάτι διαφορετικό ή απλά εικάζουμε διάφορα;;;;;
Αν δεν υπάρχει άλλη ενημέρωση, τότε λογικά αύριο θα βγουν οι τοποθετήσεις. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος spyrosk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Από αύριο πρωί – πρωί ετοιμάζουμε τον καφέ μας,  μουσικούλα και αναμονή στον υπολογιστή, περιμένοντας τον υπουργό να υπογράψει, αν είμαστε μέσα στην λίστα των επιλογών μας, καλή σταδιοδρομία στην νέα μας θέση, αν δεν είμαστε, απλά περάσαμε μια πρωτόγνωρη για όλους μας εμπειρία επιλογής…ουδέν κακό αμιγές καλού …. η ζωή συνεχίζεται.

Αποσυνδεδεμένος dconsta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι!
Εχοντας βάλει μουσική και εμένα στην αναμονή για την περίφημη υπογραφή, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Αν, λέμε αν, είμαστε μέσα στη λίστα όσων θα είναι με θητεία σε κάποιο πειραματικό, θα πρέπει να αναλάβουμε υπηρεσία εντός ημερών ή όταν ανοίξουν τα σχολεία?

ΥΓ: Να, είχαμε και κάτι διακοπές, για αυτό το λέω... αναφέρομαι σε διακοπές σε εξωτικό μπαλκόνι βέβαια, μην φανταστείτε...  ;)

Αποσυνδεδεμένος spyrosk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Προφανώς η εγκύκλιος με τις τοποθετήσεις θα αναφέρει και το πότε θα παρουσιαστούμε, το πιθανότερο 2 Σεπτέμβρη γιατί νωρίτερα το μόνο που θα βρούμε είναι τα ντουβάρια των σχολείων. (αφού και οι φύλακες πάνε για διαθεσιμότητα...)

Αποσυνδεδεμένος spyrosk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Η ευγενική κυρία δεν απαντάει σήμερα στο τηλέφωνο, ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος (2103443966)

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημέρα, μίλησα  μαζί  της  το  πρωι. Αναμένονται  σήμερα  κάποια  στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος dconsta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σωστά spyrosk! Μακάρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο σύντομα...

Αποσυνδεδεμένος alexandra-02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα και καλή βδομάδα!
Ας ελπίσουμε ότι σήμερα θα τελειώσει επιτέλους αυτή η μακρά περίοδος αναμονής...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159564
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 366
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 355
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.