*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706607 φορές)

0 μέλη και 90 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1022 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 08:29:31 μμ »
Όχι συνάδελφοι, ΜΗΝ ρίχνετε τόσο τις τιμές. Ούτε το εκτιμούν ούτε το αναγνωρίζουν...Αρκετή είναι η εκμετάλλευση των φροντιστηρίων, όχι τα ίδια και στα ιδιαίτερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:39 »

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1023 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 08:39:59 μμ »
Όχι συνάδελφοι, ΜΗΝ ρίχνετε τόσο τις τιμές. Ούτε το εκτιμούν ούτε το αναγνωρίζουν...Αρκετή είναι η εκμετάλλευση των φροντιστηρίων, όχι τα ίδια και στα ιδιαίτερα.
ααακριβώς έτσι...και το λέω από προσωπική πείρα, θα το εχω ξαναγραψει και στο φορουμ καπου λογικα.
παρατηρω οτι οι γονεις που προτιμουν τους παμφθηνους καθηγητς πχ 6ευρω την ωρα ειναι εκεινοι που δε τους ενδιαφερει ουτε το αποτελεσμα ουτε αν το παιδι ακυρωνει μαθηματα ουτε τιποτα. συνηθως θεωρουν το παιδι τους χαμενη υποθεση αλλα του παιρνουν και μια καθηγητρια για να εχουν την συνειδηση τους ησυχη (λεμε τωρα). και μετα εμεις οι καθηγητες τραβαμε ολα αυτα που περιγραφονται στο αλλο τοπικ σχετικα με τη συμπεριφορα μας κτλ στα ιδιαιτερα...
ΜΗ ΡΙΧΝΕΤΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 13-14 για γυμνάσιο και κάτω από 20 για λύκειο και θα με θυμηθείτε...και αυτά για τις νορμάλ περιοχες...σε τιποτα βπ τριπλασιαστε τις !! ;D

από την άλλη αυτό το 'ο,τι πληρωνεις παιρνεις"εμενα δε μου λέει τιποτα..οταν εισαι νέος με όρεξη να δουλεψεις στο αντικειμενο σου και εχεις και αναγκη τα λεφτα ευκολα ριχνεις την τιμη αρκει να σε παρουν..αυτο που δε ξερεις-αλλα το καταλαβαινεις συντομα- ειναι πως γυρνάει μπουμερανγκ.. :-X

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1024 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 08:45:10 μμ »
Συμφωνώ...Και εγώ από προσωπική πείρα το λέω...

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1025 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 11:21:29 μμ »
Εγώ προσωπικά κάτω απο 10 ευρω δεν κάνω.Δέχτηκα με 8 στην αρχή της χρονιάς κ η μάνα μετά παρενέβη κιόλας στη δουλειά μου κ μου έκανε κ διδαχές.Το σταμάτησα στα 3 μαθήματα κ είπα δεν το ξανακάνω.Από τότε έχω αρνηθεί σε 2-3 ακόμα που τους φαίνονταν πολλά τα 10 ευρω ( για Αγγλικά ).Συμφωνώ ότι οι γονείς που δεν πληρώνουν είναι στην ουσία αδιάφοροι για την πορεία των παιδιών τους κ δεν τους νοιάζει αν χάνουν μαθήματα κλπ,απλά το κάνουν για το θεαθήναι.Μακάρι να υπήρχε περισσότερη συνείδηση στους "συναδελφους" των...εκπτώσεων,γιατί μετά λογικό είναι να μας λένε κ οι γονείς " Τι ?? 10 ΕΥΡΩ ??? Θα βρω φτηνότερα !!"  :P  Ε,τότε,σίγουρα " ό,τι δίνεις,παίρνεις " κ το λούζεσαι κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:39 »

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1026 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 11:35:54 μμ »
Συναδελφοι εαν ριχνετε τοσο πολυ τις τιμες δειχνει οτι εσεις οι ιδιοι δεν σεβεστε τη δουλεια σας.Εγω θεωρω πως η διδακτικη ωρα ειτε γυμνασιο ειτε λυκειο ειναι πρεπει να πληρωνεται το ιδιο.Προσωπικα εχω την ιδια τιμη σε ολα μου τα ιδιαιτερα.Επισης μια που εγινε λογος για τα αγγλικα για το παιδι μου πληρωνω 13 ευρω,τοσα μου ζητησε η καθηγητρια,και μου φαινονται πολυ λιγα.Μαλιστα της το ειπα κιολας.Στα γερμανικα ομως πληρωνω 20.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1027 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 12:09:04 πμ »
E,τι είναι ρε παιδιά ? Παγωτό ή καφές? Ακόμα κ τα τσιγάρα 4 ευρω τα πήγαν !!

Τα τσιγάρα ας πάνε και 10 ευρώ, να αυξηθούν και τα κρατικά έσοδα.. Παλιοκαπνιστές :P

 >:( >:( >:( >:( που ειναι η ανθρωπια σου συναδελφε;;;; ελπιζω να μη καλεις και στο 4ψηφιο νουμερο για καταγγελιες.. ;D ;D

οσο για τα 6 ευρω τι να πω μηπως να τους πληρωνουμε κιολας για να μας αφηνουν να κανουμε μαθημα στα βλασταρια τους;;;;ΈΛΕΟΣ δλδ!!
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1028 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 01:52:04 πμ »
Για ποιο επίπεδο Αγγλικών πληρώνετε 13 ευρω ? Προφανώς σας φαίνονται λίγα , επειδή εκτιμάτε το παιδαγωγικό έργο κ δυστυχώς 10 ευρω μπορούν να δώσουν για ένα απλό χτένισμα ή μανικιούρ ή ποτό αλλά για τα παιδιά τους όχι... Και εγώ βρίσκω λίγα τα δικά μου 10 ακόμα κ για τα μικρά επίπεδα σε σχέση με την ποιότητα του έργου μου ,αλλά είναι το λιγότερο που μπορώ να κατέβω.

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1029 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 08:14:42 πμ »
για τρίτη λυκείου ζητάτε 20 ευρώ ακόμα και αν κάνετε όλα τα μαθήματα με το παιδί; εγώ προσωπικά για όλα της θεωρητικής χρειάζομαι 10 ώρες συν 2 έκθεση... σαυτήν την περίπτωση μένουμε και πάλι στα 20 ευρώ;τη γνώμη σας δεν ξέρω μου φαίνονται πολλά πάντως

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1030 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 01:24:42 μμ »
Θέλω την άποψή σας,συνάδελφοι !

Είμαι καθηγήτρια Αγγλικών ( ΑΠΘ ) κ έχω πρόβλημα με τις τιμές των ιδιαίτερων...Ξεκινάω από 10 ευρώ κ βαθμηδόν κυμαίνονται οι τιμές μέχρι κ 20 ευρω για Proficiency. Είχα πρόταση για 2 αδέρφια καθημερινά από μια ώρα το καθένα.Βέβαια η ίδια η μητέρα δε μου τηλεφώνησε ποτέ,γιατί έμαθα ότι βρήκε άλλη με...6 ευρω ! Πείτε μου,σας παρακαλώ,για να μην αποτρελλαθώ...είναι τραγικές οι τιμές μου ή μήπως πιο τραγικοί οι "συνάδελφοι" που μειώνουν τόσο εξευτελιστικά τις τιμές κ μετά άντε να αποδειξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες ?


6!!!!!!!!!!
Αν δεν πρόκειται για φοιτητή η τιμή είναι τουλάχιστον απαράδεκτη.
Είπαμε να μην το παρακάνουμε ζητώντας μεγάλα ποσά,αλλά όχι κι έτσι.
Κι εγώ πλέον δεν πάω για μάθημα αν τα 12 τους φαίνονται λίγα,να τονίσω ότι μιλάμε για όλα τα μαθήματα και από την αρχή της χρονιάς και με δεδομένο ότι το παιδί μένει κοντά.
Εξαιρέσεις κάνω σε παιδιά γνωστών και συναδέλφων,όπου το λιγότερο που ζητάω είναι 10.

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1031 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 06:23:33 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι νηπιαγωγός κ έχω βάλει αγγελία για προετοιμασία κ καθημερινή μελέτη παιδιών δημοτικού στα βόρεια ανατολικά προάστια. Τι τιμή θα ήταν λογική για μια τέτοια περιοχή; Ξέρω ότι καθηγητές που έρχονται εδώ χρεώνουν μέχρι και 100 ευρώ το δίωρο. 10 ευρώ την ώρα για παιδιά δημοτικού είναι καλά; Με δεδομένο ότι είμαι νηπιαγωγός, ωστόσο πιστεύω πως μπορώ να ανταπεξέλθω στις ανάγκες του δημοτικού.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1032 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 12:04:04 πμ »
για αττικη μιλας;; πολυ λιγα εχω φιλη που παιρνει 60 παρακαλω την ...ωρα... εσυ με 10 θα σε κραξουν αν το μαθουν εκει οι συναδελφοι.. ;)θα τους χαλασεις την πιατσα.. ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1033 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 12:14:41 πμ »
για τρίτη λυκείου ζητάτε 20 ευρώ ακόμα και αν κάνετε όλα τα μαθήματα με το παιδί; εγώ προσωπικά για όλα της θεωρητικής χρειάζομαι 10 ώρες συν 2 έκθεση... σαυτήν την περίπτωση μένουμε και πάλι στα 20 ευρώ;τη γνώμη σας δεν ξέρω μου φαίνονται πολλά πάντως
Δυσκολα κανει ενα παιδι τοσες ωρες ιδιαιτερο.Συνηθως γινεται επιλογη μαθηματων .Μου εχει τυχει βεβαια πολλες φορες να κανει ολα τα μαθηματα.Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν αλλαζεις τιμη,περιοριζεις τις ωρες. Ουτως η αλλως στα ιδιαιτερα βγαινει με λιγοτερες ωρες απο το τμημα.

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1034 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 12:21:03 πμ »
Για ποιο επίπεδο Αγγλικών πληρώνετε 13 ευρω ? Προφανώς σας φαίνονται λίγα , επειδή εκτιμάτε το παιδαγωγικό έργο κ δυστυχώς 10 ευρω μπορούν να δώσουν για ένα απλό χτένισμα ή μανικιούρ ή ποτό αλλά για τα παιδιά τους όχι... Και εγώ βρίσκω λίγα τα δικά μου 10 ακόμα κ για τα μικρά επίπεδα σε σχέση με την ποιότητα του έργου μου ,αλλά είναι το λιγότερο που μπορώ να κατέβω.
Για Bsenior,τρεις ωρες την εβδομαδα.Θεωρω πως η καθηγητρια για τη δουλεια που κανει δεν αμειβεται.

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1035 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 01:00:21 πμ »
για αττικη μιλας;; πολυ λιγα εχω φιλη που παιρνει 60 παρακαλω την ...ωρα... εσυ με 10 θα σε κραξουν αν το μαθουν εκει οι συναδελφοι.. ;)θα τους χαλασεις την πιατσα.. ;D

Ναι για Αττική μιλάω. 60 ευρώ την ώρα για παιδί δημοτικού;; Μου φαίνονται πολλά. Από την άλλη έχω σπουδάσει νηπιαγωγός και όχι δασκάλα. Τα 100 ευρώ το δίωρο που ανέφερα πριν, αφορούσαν μαθητές λυκείου.
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 647
Σύνολο: 655

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.