*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706268 φορές)

0 μέλη και 49 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:33:19 μμ »
και ντρέπομαι....πωλήτρια είναι μη φανταστείς αλλά ούτε να με ενημερώσει ούτε τπτ !!!!!μα να κάνεις μαθημα και να μην πληρώνεσαι;δεν υπάρχει φιλότιμο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:54 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:36:28 μμ »
και ντρέπομαι....πωλήτρια είναι μη φανταστείς αλλά ούτε να με ενημερώσει ούτε τπτ !!!!!μα να κάνεις μαθημα και να μην πληρώνεσαι;δεν υπάρχει φιλότιμο

μη ντρεπεσαι εσυ,εκεινη πρεπει να ντρεπεται...ρε συ την δουλεια σου κανεις..καταλαβαινω οτι ειναι αχαρο να ζητας τα λεφτα αλλα οι υποχρεωσεις τρεχουν και εσυ αφηνεις τις δικες σου πισω...ρωτα ποτε εχει σκοπο να σε πληρωσει γιατι πρεπει να κανονισεις και εσυ τις υποχρεωσεις σου...απλο και ευγενικο.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:38:24 μμ »
Αυτή πρέπει να ντρέπεται! Απαίτησέ τα, λέγοντας αυτό που είπε η Αναστασία.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:38:53 μμ »
παίδες καλησπέρα !!!τί πράττουμε στην περίπτωση που μας χρωστούν σε μαθηματα κατεύθυνσης  ιδιαίτερο 400 ευρω ;την άλλη βδομάδα πάμε στα 500 ευρω!!!σταματάμε το μάθημα;λέμε στη μητέρα για διακανονισμό;η οποία όλο λούσα και μεγαλομανία και εγώ να μην ξέρω πότε πληρώνομαι ,βλακέια μου που το άφησα τόσο πολυ και γω αλλά τώρα τί με συμβουλεύεται να πράξω;

Σίγουρα δεν μπορείς να συνεχίσεις να εργάζεσαι ,χωρίς να γνωρίζεις σχετικά με την πληρωμή σου...Καλό είναι όταν ξεκινάς συνεργασία με κάποια οικογένεια να τιθεται και το ζήτημα του κάθε πότε θα σε πληρώνουν..( σε κάθε μάθημα / ανά εβδομάδα /ανά μήνα ..)

Δυστυχώς πολλές φορές πρέπει να συζητάμε τα αυτονόητα...
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:54 »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:47:29 μμ »
σκεφτόμουν να πω ότι σταματάμε μέχρι να πληρωθώ,απ τη αλλη λ'εω σκληρο είναι .Είχαμε συνεννοηθεί κάθε 1 και 15 ,πάντα άφηνε ένα υπόλοιπο αλλά όχι και τόσα .Στο μεταξύ το παιδί τί να σας πω ..άψογη,στεναχωριέμαι και γι άυτό...θα της πω κυρια τάδε είναι τόσα πότε σκοπεύετε να με ξοφλήσετε;υπάρχει οικονομικό πρόβλημα;μπορούμε να μειώσουμε τις ώρες αλλά να υπάρχει συνέπεια στην πληρωμή μου.Τα λέω για να τα κάνω πρόβα χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:50:53 μμ »
Θα την πάρεις τηλέφωνο και θα της πεις "στο επόμενο μάθημα που θα έρθω φροντίστε να με ξοφλήσετε".

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:55:53 μμ »
να σταματησεις στη μεση της χρονιας ,και εφοσον το παιδι παει καλα ,δεν το θεωρω σωστο,ομως μη καταλαβει αυτο το δεσιμο με το παιδι γιατι τοτε θα σε  :-X :-X :-X κοτσοβολος θα τα παρεις τα χρηματα σου ;D.Πες της επειδη βλεπω οτι δεν με εχετε πληρωσει ακομα και κατανοω την οικονομικη κατασταση δωστε μου οσα μπορειτε τωρα με παραλληλη μειωση των ωρων ωστε να μην ανεβει κι αλλο το ποσο και ερχεστε και σεις σε δυσκολη θεση ,οταν επελθει εξοφληση τοτε ξανασυζηταμε ...
ή αλλιως πεστεις οτι σκεφτεσαι να σταματησεις γιατι οι υποχρεωσεις σου τρεχουν και πρεπει να βρεις κατι αλλο ωστε να μπορεσεις να βγαζεις τα εξοδα σου...αν αυτη βλεπει οτι το παιδι της παει καλα μαζι σου λογικα δεν θα σε αφησει να φυγεις..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 03:00:26 μμ »
Αναστασία μου το έχει καταλάβει το δέσιμο και ίσως αυτό εκεμταλλεύτηκε και ότι φυσικα έχω υπομονή αλλά βλέπω γόβες νέες ,ρούχα  και λέω στον εαυτό μου βρε βλάκα δεν πας για καφέ μάθημα κάνεις!!!!Θα της πω τί σκοπεύει να κάνει,πότε θα με πληρώσει,να μειώσουμε τις ώρες μέχρι να με ξοφλήσει .Θα της μιλήσω το βράδυ και δεν έχω και καμιά φίλη να μοιάζουν οι φωνές μας,,,γυφτια............

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 03:10:50 μμ »
ξεκινα μια φιλικη συζητηση και πες της τις υποχρεωσεις σου μηπως ετσι την ριξεις στο φιλοτιμο...τι αλλο βρε ερσουλα...δυσκολα τα πραγματα οπως και να το δεις,αλλα οσο δεν μιλας δεν προκειται να στο πει απο μονη της....προσπαθησε οσο δυσκολο και να φαινεται στην πραξη θα ειναι πιο ευκολο..οσες προβες και να κανεις αν δεν ειναι και εκεινη εκει να δεις τι θα σου πει,τσαμπα τις κανεις...η μια κουβεντα φερνει την αλλη.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1073 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 03:49:23 μμ »
Πρώτον,θα έπρεπε να μην είχες αφήσει τόσο μεγάλο ποσό χωρίς να το πληρωθείς.Υπάρχει κ ο κίνδυνος να μην παραδεχτεί ότι είναι όντως αυτό το ποσό,ακόμα κ αν έχεις σημειώσει τις ώρες σου στο προσωπικό σου ημερολόγιο( η πιο...κάφρικη εκδοχή ).Καλύτερα στο τέλος του μήνα να της πεις να σε πληρώσει όλα τα χρεωστούμενα που αντιστοιχούν μέχρι τότε κ αν σου πει δεν μπορεί,πες κ εγώ όμως έχω έξοδα που τρέχουν κ θα ήθελα να τακτοποιήσουμε τα οικονομικά κ έρχομαι κ εγώ σε δύσκολη θέση ζητώντας τα λεφτά ( το αυτονόητο δηλαδή ).

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1074 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 07:33:43 μμ »
εχω καιρό να μπω στο forum... και καθόμουν και διάβαζα σελίδες στο θέμα αυτο....
Σα να έβλεπα τη ζωή μου σε επανάληψη ήταν!

Το λοιπόν... κάνω ιδιαίτερα... από το 2ο έτος της φοιτητικής μου ζωής.

περίπτωση1. Με καλούν, μέσω συναδέλφου αλλης ειδικότητας, να κάνω μάθημα σε έναν πιτσιρικά 3ης γυμνασίου, που έδινε το Σεπτεμβρη μαθηματικά, φυσική, χημεία, να περάσει την τάξη.
Επι ένα μήνα κάναμε ένα δίωρο την ημέρα, 4 φορές την εβδομάδα. υπολογίστε επίσης ότι χρειαζόμουν 2 lexotanil (ένα πριν και ένα μετά) το μάθημα γιατι ο μικρός... απλά ήταν αδιάφορος.
Στη βδομάδα, ζητάω από τη μάνα να με πληρώσει. "ξέρεις, έχω κάποιες δυσκολίες κτλ κτλ... θα σε πληρώσω τον άλλο μήνα". Στα μέσα του μήνα συνιστώ στη μητέρα να πάει το παιδί για εξετάσεις δυσλεξίας. Όχι ότι ήξερα πολλά γι'αυτή την πάθηση, αλλα μου κέντρισαν το ενδιαφέρον κάποια "συμπτώματα". Όντως βγήκα αληθινή και ο μικρός πήρε χαρτί για προφορική εξέταση. Καταλήγω ότι 2 μήνες μετά την έναρξη της σχολικής χρονιάς και αφού είχε περάσει την τάξη ήμουν ακόμα απλήρωτη. Τηλεφωνώ απο τα πολλά στον πατέρα.... δεν ξέρω αν η κίνηση αυτή προκάλεσε διαζύγιο, σίγουρα όμως θυμάμαι ότι με πλήρωσε η μάνα την επόμενη μέρα κάνοντας μου γκρίνιες που απευθύνθηκα στον άντρα της.

περίπτωση 2ή. Αν και δεν αναλαμβάνω πολυ μικρά παιδιά (πρώτης και δευτέρας γυμνασίου, εκτός και αν συντρέχουν σοβαροί λόγοι) αναλαμβάνω μια μικρούλα 1η γυμνασίου. Στην αρχή κάνουμε κανονικά μάθημα και πληρώνομαι ανα μάθημα. Λιγο καιρό μετα... αρχίσαν να ξεχνιούνται... στο δίμηνο το παιδί εξαφανίζεται. Τηλεφωνώ στη μάνα της ότι το παιδί δεν ήρθε για μάθημα, απλα γιατι ανησύχησα. Με διαβεβαίωσε ότι είναι άρρωστη με πνευμονία. Χωριό η περιοχη που δουλευω, βγαίνω μια βόλτα και την πετυχαίνω έξω (την μικρή) να παίζει με τους φίλους της. Ουτε στο επόμενο μάθημα ήρθε. Ξανα-τηλεφωνώ στη μητέρα να μου πει με το "γειά σας" ότι θέλει να σταματήσει τα μαθήματα γιατι είμαι ακριβή... (15 euro/ώρα) της λέω, ότι απλά θα μπορούσε να μου το πει από την αρχή και όχι να με έχουν να ψάχνομαι και της λέω ότι θα περάσω 3 μέρες μετά για να με πληρώσει το υπόλοιπο. Όσο το είδατε... το είδα! Ακόμα τα ψάχνω....

περίπτωση 3η. Επί 2 μήνες κάνω μάθημα σε κοπελίτσα 2ας γυμνασίου. Η μαμα της ενθουσιασμένη. Το παιδί καταλαβαίνει, λύνει ασκήσεις κτλ. Γράφουν διαγώνισμα και δεν γράφει καλά. Αρχίζουν τα καντήλια προς τον καθηγητη του σχολείου. Προσπαθώ να ηρεμήσω τα πνευματα... αλλα βδομάδα με τη βδομάδα τα πράγματα χειροτερεύουν. Η μικρή με ειρωνεύεται, γνωρίζοντας ότι δεν ξέρω γαλλικά, μου απαντάει σε ότι την ρωτάω στα γαλλικά. Της βάζω ασκήσεις για το σπίτι, μου τις φέρνει αντιγραφή από το λυσσάρι. Ζητάω από τη μητέρα να πάρει το λυσσάρι και να μου το δώσει αλλα μου λέει ότι η κόρη της δεν αντιγράφει! Σκίζω τις λύσεις από το βίβλίο επιπλεον ασκήσεων που της έχω δώσει... και γίνετε ο πανικός! Ερχεται έξαλλη η μάνα σπίτι μου και απαιτεί τις λύσεις των ασκήσεων για να "ελεγχει το μάθημα που κάνω". Οπως καταλαβαίνετε, επι τόπου έληξε η συνεργασία μας... και πληρωμή των τελευταίων μαθημάτων δεν είδα.

περίπτωση 4η. Επι 2 ΧΡΟΝΙΑ κάνω μάθηματα κατευθυνσης σε έναν νεαρό. Μετά το πρώτο έτος οι γονείς χωρίζουν και  η μάνα που έχει όλα τα έξοδα είναι αυτή που με πληρώνει. Ας το πούμε κάνω 25% έκπτωση στην περίπτωση του, μόνο και μόνο για να διευκολύνω τη μονογονεική οικογένεια. Στο τέλος της χρονιάς συμβουλευω το παιδί και τη μητέρα να βρούν κάποιο παιδάκι ακόμα για γκρουπακι ώστε να μοιράζουν τα έξοδα για την επόμενη χρονιά που είναι και η πιο δύσκολη και τους ενημερώνω ότι τα μαθήματα κατευθυνσης τα ξεκινάω 2 εβδομάδες μετα τη λήξη των εξετάσεων του Ιουνίου. Τους τηλεφωνώ για να τους το υπευνθυμίσω. Κανεις δεν απαντάει στα τηλέφωνα, στα μηνύματα που αφήνω. 3 μήνες μετα, και απλήρωτη για τον τελευταίο μήνα πετυχαίνω τη μητέρα στο δρόμο (μικρή περιοχή είπαμε....) και μου ζητάει να ξεκινήσουμε μαθήματα και αν της βρήκα παιδί για γκρούπ! Την ενημέρωσα ότι οι μαθητές που έχω στην ίδια τάξη, δεν επιθυμούν να κάνουν σε γκρουπάκι... αρα πρέπει να κοιτάξει η ίδια. Της υπενθυμίζω το υπόλοιπο....
3 μήνες μετά (ανα τρίμηνο το πηγαίναμε) την παίρνω τηλεφωνο (με απόκρυψη... γιατι αλλιως δεν απαντούσε) και ζητάω τα χρήματα. Επρεπε να πληρώσω το σήμα του 2010 και δεν έβγαινα... τι να κάνω;;;; Απο τα πολλα 2 εβδομάδες μετα μου τα έστειλε με κοινό γνωστό μας. Στα καπάκια μαθαίνω (είπαμε... μικρός ο κόσμος!!) ότι διαδίδει ότι με έψαχνε να κάνω μάθημα στο γιό της επι 3 μήνες και δεν απαντούσα στα τηλέφωνα, ότι έχω καβαλήσει το καλάμι και δεν θέλω δουλειά.

Περίπτωση 5η. Αυτή δεν είναι δική μου. Είναι του φίλου μου και συναδελφου μου. Κάνει μαθήματα εδω και ένα χρόνο σε έναν πιτσιρικά. Το τελευταίο εξάμηνο δεν έχει πάρει μία.... Δυστυχώς είναι πρωτάρης στις δυσκολίες πληρωμής ακόμα και πιστεύει ότι η μάνα θα φιλοτιμηθεί και θα τον πληρώσει....

Στα τόσα χρόνια σε αυτό το επάγγελμα βέβαια υπάρχουν και οι νορμάλ οικογένειες που είναι σαφέστατα περισσότερες. Πληρώνουν στάνταρ κάθε μήνα αλλα μερικοί και να το ξεχάσουν ή να δυσκολευτούν τους έχω εμπιστοσύνη. Οταν για παράδειγμα έχεις μαθητές το ένα μετα το άλλο 3 αδέρφια και επι 6 χρόνια είναι κύριοι στις υποχρεώσεις τους δεν είναι δυνατό να μην κατανοήσεις μια δυσκολία. Πόσο μάλλον όταν οι δύο πια είναι φοιτητές σε διαφορετικές πόλεις.
Επιπλέον νομίζω ότι δεν είναι ντροπή να ζητάτε τα χρήματα που δουλέψατε. Αυτοί θα έπρεπε να ντρέπονται που αγοράζουν τα playstation ενω δεν έχουν πληρωμενους τους καθηγητές τους.
Αυτά....
Καλό σας βράδυ!!! (πω πω.... πολλά εγραψα!) ;D
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος trelokotsidou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1075 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 08:57:54 μμ »
Για τις δικές μου απορείες κανείς ρε παιδιά?   :'(

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1076 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 10:58:33 μμ »
Tελικά παίδες της μίλησα ναι ναι βρήκα το σθενος και μου λέει η μάνα ...<<πόσα ποσα;;;έχω μείνει άλαλη δεν εχω ειδοποιηθεί για τέτοιο ποσό!!!!!>><<βέβαια θα γίνει κίνηση στο τέλος του μήνα >>Μάλιστα της πρότεινα να μειώσουμε τις ώρες ώστε να της βγαίνουν λιγότερα το μήνα και είπε ότι θα το συζητησει με τη μαθήτρια αυτο.Σιγά που δεν το ξερε.......και χιλια συγγνώμη και τα συναφη ,λέω αύριο που θα πάω για μάθημα να μάθω τί αποφάσισαν για τις ώρες και να προτείνω να διακόψουμε για την επόμενη βδομάδα μέχρι να πληρωθεί η μητερα.Και το καλύτερο;;;;;;;;; Η εν λόγω μαθητρια είπε σε κοπέλα που της κάνω επίσης μάθημα ότι δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα στο σχολειο γιατί ότι πει η κ.ταδε ή η κ.μάδε είναι αυτό και ισχύει!!!Καταλάβατε και απλήρωτη και να μην εκτιμούν και τη δουλειά μου  ???

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1077 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 11:05:54 μμ »
Tελικά παίδες της μίλησα ναι ναι βρήκα το σθενος και μου λέει η μάνα ...<<πόσα ποσα;;;έχω μείνει άλαλη δεν εχω ειδοποιηθεί για τέτοιο ποσό!!!!!>><<βέβαια θα γίνει κίνηση στο τέλος του μήνα >>Μάλιστα της πρότεινα να μειώσουμε τις ώρες ώστε να της βγαίνουν λιγότερα το μήνα και είπε ότι θα το συζητησει με τη μαθήτρια αυτο.Σιγά που δεν το ξερε.......και χιλια συγγνώμη και τα συναφη ,λέω αύριο που θα πάω για μάθημα να μάθω τί αποφάσισαν για τις ώρες και να προτείνω να διακόψουμε για την επόμενη βδομάδα μέχρι να πληρωθεί η μητερα.Και το καλύτερο;;;;;;;;; Η εν λόγω μαθητρια είπε σε κοπέλα που της κάνω επίσης μάθημα ότι δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα στο σχολειο γιατί ότι πει η κ.ταδε ή η κ.μάδε είναι αυτό και ισχύει!!!Καταλάβατε και απλήρωτη και να μην εκτιμούν και τη δουλειά μου  ???

χμ....το καλο ειναι οτι ξεπερασες τους φοβους σου.. ;D ;D για ολα τα αλλα ....ασχολιαστο...δλδ τι νομιζαν οτι δεν θα τα ζηταγες τα χρηματα σου;;;;  ??? ???
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 629

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.149 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.