*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706221 φορές)

0 μέλη και 33 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1218 στις: Αύγουστος 17, 2010, 10:26:53 μμ »

Από την αρχή ήθελα να πω ότι ή συγκρίνεις μισθό συμβασιούχου με μισθό συμβασιούχου ή παροχή υπηρεσιών με παροχή υπηρεσιών, για τα δύο επαγγέλματα. Κάθε διαφορετική σύγκρισή είναι παραπλανητική.
Για τη σύγκριση λοιπόν με τα ιδιαίτερα ενός καθηγητή ανάφερα ως παράδειγμα για το λογιστή, τη συμπλήρωση μιας φορολογικής δήλωσης ως παροχή υπηρεσιών. (΄0χι της δικιάς του).
Ποδόσφαιρο βλέπεις και δε με παρακολουθείς; ;D
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:20 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1219 στις: Αύγουστος 17, 2010, 10:32:35 μμ »

Από την αρχή ήθελα να πω ότι ή συγκρίνεις μισθό συμβασιούχου με μισθό συμβασιούχου ή παροχή υπηρεσιών με παροχή υπηρεσιών, για τα δύο επαγγέλματα. Κάθε διαφορετική σύγκρισή είναι παραπλανητική.
Για τη σύγκριση λοιπόν με τα ιδιαίτερα ενός καθηγητή ανάφερα ως παράδειγμα για το λογιστή, τη συμπλήρωση μιας φορολογικής δήλωσης ως παροχή υπηρεσιών. (΄0χι της δικιάς του).
Ποδόσφαιρο βλέπεις και δε με παρακολουθείς; ;D


με μπερδεψε αυτο με "μεικτο " "καθαρο" εισφορες εργαζομενου, εργοδοτη"......
ΟΚ then...!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1220 στις: Αύγουστος 17, 2010, 11:26:30 μμ »

Οκ.  :)
Βέβαια εγώ δεν έγραψα πουθενά για μεικτά και καθαρά. Έγραψα για τις εργοδοτικές εισφορές στο συμβατικό μισθό για να τονίσω το άνισο της σύγκρισης. ;)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1221 στις: Αύγουστος 18, 2010, 01:18:06 πμ »
Επίσης φίλε Μάρκο δεν υπάρχουν 25 πραγματικές εργάσιμες σε κανένα μήνα.
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:20 »

Αποσυνδεδεμένος konstantina_ena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1222 στις: Αύγουστος 18, 2010, 01:37:58 πμ »
Αγαπητε μανολη 2046!!!!Δεν ξέρω για ποιους αναφέρεσαι εγω πάντως δεν έχω κολλήματα ούτε ψώνιο για το ιεκ μου το λέω καταμουτρα ούτε και εδω νομιζω ότι έγραψα κάτι ανάλογο!!!Εξαλλου δεν με ξέρει και κανείς θα μπορούσα να έλεγα οτι εχω τελειωσα τα απίστευτα και πίστεψε με μπορει να μην τα έχω τελειωσει αλλα τα έχω ψάξει πολύ καλα θα μπορούσα λοιπόν να σας πέίσω για το οτιδηποτε κομπλεξ δεν έχω όμως και δεν θεωρω οτι το ιεκ δεν θέλει διάβασμα γιατι να δωσεις πιστοποιηση θέλει διαβασμα και δεν ειναι το τιποτα οπως πρωτοαναφερθηκε!!!!(οχι απο εσενα)Αποψη μου και δεν το λεω για εσενα δεν ξεχωρίζω τους ανθρωπους με τα πτυχια γιατι δεν ξέρω τα βιωματα του καθενος και το τι προβληματα μπορει να είχε ή τι δυσκολιες!!!!!!!!!!!!Επίσης έχω γνωρίζει καθηγητές πανεπιστημίου ιατρικής με απιστευτα πτυχία που ειναι άξεστοι και αν τους έβλεπες έξω δεν θα τους έκανες ούτε για σκουπιδιάρηδες!!!!!!Επίσης απο ότι καταλαβαίνω απο αυτο που έγραψες για τα ιεκ έχεις τελειώσει χρόνια το μαθηματικό!!!!Αυτος ο νόμος που ανέφερες έχει καταργηθεί πλεον για τα ιεκ και δεν μπορούμε να πάμε πουθενά μετά απο τα ιεκ ουτε καν με κατατακτηριες!!!!Όσο για το μαθηματικό δεν θα έπρεπε να νοιώθεις ότι δεν έκανες τίποτα είναι βαρβάτη σχολή και πολυ σεβαστή και μάλιστα είναι λιγοι αυτοι που καταφερνουν
να το βγάλουν γιατι ειναι πολυ δυσκολο και για να μην κοροιδευομαστε υπάρχουν και σχολές που βγαινεις πολύ ευκολα μαθηματικο,φυσικο και γενικά όλες οι καθηγητικες σχολές είναι παλούκια!!!!
Οσο για τους λογιστές ας μην το σχολιασω γιατι έχω δουλεψει και σε λογιστικό όπου παίρνει τη δηλωση 100 ευρω και αν εχεις και ακινητα 150 ευρω .................η αισχροκερδια σε όλο της το μεγαλείο για αυτο φέτος πολύ την έκαναν μόνοι τους και οι λογιστές ξυνόντουσαν!!!!Η αχαριστια και η αλαζονια πληρώνονται δεν πειράζει!!!!Δεν γίνεται να λές στον άλλον θα σου έπαιρνα 150 ευρω αλλά επειδη εισαι καθε χρόνος πελατης σου κάνω καλυτερη τιμή!!!!!!!!!Ξεφτιλα έλεος!!Πάντως γενικά και με την οικονομική κριση απο εδω κάι πέρα ο άλλος θα δίνει πολύ δυσκολα χρηματα και θα το ψαχνει πάρα πάρα πολύ!!!!!!!!!!!Και γενικά το ειδος πολυτελείας απο εδω και πέρα θα πάψει να υπάρχει!!!!!!!Ψυχολογοι - γιατροι -καθηγητές-λογιστές-συμβολαιογραφοι-δικηγοροι-μηχανικοι και γενικά ελευθεροι επαγγελματιες θα ρίξουν πολύ της τιμές τους!!Και γενικα με το άνοιγμα των επαγγελματων θα γίνει της κακομοίρας και ήδη έξω έχει μεγάλη διαφορά στις τιμέςσυμβολαιογραφων και μηχανικων!!(και είναι και το δίκαιο κατα τη γνώμη μου)(Ξέφυγα απο το θέμα)
Επισης να πώ ότι της νεοπροσλαμβανομενης ο μισθος ειναι κάτω απο 600 ευρω!!!! Τρελλή πείνα ...καμία σχέση ούτε με 6.5 ευρω;DΕπίσης οτι υπάρχουν εργοδότες που δεν δίνουν επίδομα πτυχίου δηλαδη ή τελειωσες σχολή ή οχι ένα κια το αυτό ειναι!!!!!!!
Πέρα απο όλα αυτα(οικονομικα) που ο καθενας εκφραζει την άποψη του θα μπορουσατε να μου πειτε κάτι !!!!Είσαστε ευχαριστημενοι απο το επαγγελμα σας!!!!Αλήθεια ο αναπληρωτής είναι μέσω ασεπ??????????(Ασχετο απορία μου)

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1223 στις: Αύγουστος 18, 2010, 02:19:04 πμ »
Συγγνώμη κιόλας... Προσπαθώ να διαβάσω αυτά που γράφεις και δυσκολεύομαι... Πού θέλεις να καταλήξεις? Στο ότι θα κοπούν τα χρήματα των ιδιαιτέρων μαθημάτων λόγω κρίσης;

Δεν το νομίζω. Ίσα-ίσα που λόγω της κρίσης ο γονιός θα επιδιώξει ό,τι καλύτερο για το παιδί του, ακριβώς γιατί η μόρφωση και οι σπουδές είναι για πολλούς το μοναδικό όπλο που έχουν για να επιβιώσουν στις δύσκολες οικονομικές συνθήκες. Και η πόρτα για τη μόρφωση είναι (δυστυχώς) και μέσα από τα φροντιστήρια.

Όταν το 1995 έδινα για ιδιαίτερο στη Β Λυκείου 5000 δραχμές (δηλαδή 15 ευρώ) δε νομίζω ότι 15 χρόνια μετά τα 25 ευρώ είναι μεγάλο ποσό. Το ξέρω ότι οι ανάγκες της οικογένειας έχουν αυξηθεί, αλλά το ίδιο έχουν αυξηθεί και οι ανάγκες της οικογένειας των καθηγητών.

Και κλείνοντας, μια προσωπική ερώτηση: Αν με το καλό περάσεις στο Μαθηματικό (που σου το εύχομαι) πόσα χρήματα θα ζητάς την ώρα για ιδιαίτερο μάθημα στην κατεύθυνση; Πραγματικά το έχω απορία...


Αποσυνδεδεμένος konstantina_ena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1224 στις: Αύγουστος 18, 2010, 03:18:38 πμ »
Αρχικά δεν έχω πεί πουθενα οτι τα 25 ευρω ειναι πολλά έχω πει ότι απο 25 και πάνω το θεωρω χωρίς  απόδειξη απαράδεκτο!!!!!
Το ξέρω ότι πάντα η παιδεία έχει ψωμί όταν ο άλλος όμως απολύεται απο την δουλειά του και έχει δάνειο να πληρώσει και δεν βρίσκει δουλειά δεν νομίζω να βάζει προτεραιότητα τα ιδιαίτερα!!!!Και επειδή έχω πάρα πολλές περιπτώσεις θα σου πώ ότι φίλες μου που τους έχουν κάνει προειδοποιητική απόλυση που σημαίνει μισή αποζημίωση και είναι 15 χρόνια σε αυτη την δουλειά ξέρουν ότι στα παιδιά τους δεν θα μπορέσουν ούτε φροντιστήριο να προσφέρουν φέτος!!!!Μάλιστα μια φίλη έκλαιγε γιατί πέρα απο αυτό το ότι δεν μπορει να του προσφέρει φροντιστήριο σκέφτεται μην της πάρουν το σπίτι το οποίο ειναι με δάνειο!!!!!!Μακάρι να βρεί δουλειά αν και χλωμό,το γεγονος όμως ότι είναι 45 χρονών παντρεμένη με 2 παιδιά δεν ξέρω αλλα δεν της δίνει και πολλές ελπίδες!!!Και δεν είναι η μόνη περίπτωση πίστεψε με!!!!!!!Στην δουλεια μου 6 προειδοποιητικες απολύσεις δώσαμε αυτο το μήνα!!!!Και επειδή είμαι στο λογιστήριο θα σου πώ τι έχει σκοπό να κάνει η εργοδότρια μας η ξεφτιλισμένη σόρρυ κίολας όλους αυτούς θα τους αντικαταστήσει με παιδάκια των 550 ευρω βασικό μισθό!!!!!Αυτο γίνεται σε όλες τις μεγάλες επιχειρήσεις αυτό το καιρο πίστεψε με!!!!!Υποστηρίζουν την οικονομική κρίση και μετά σου λένε συγγνωμη και απολύουν ατομα μεγάλης ηλικια που τους στοιχίζουν!!!!!!
Σε ευχαριστώ για την ευχη αν και ειναι χλωμό με 11000 μόρια για φέτος δεν έχω καταλήξει θα δώσω και του χρόνου!(δεν ξέρω τι θελω ακριβως μαθηματικό ή οικονομικο)Το οικονομικο το έχω γνωρίσει απο την επαγγελματικη πλευρα το μαθημτικό όχι!!!!αρχικα κοιτάω την επιστημη και τα δυο μου αρέσουν εξίσου!!!!Οσο για το πόσο που θα έπαιρνα πολυ μακρινό όνειρο, γιατι για να πεις ότι κάνεις κατευθυνση πρέπει να έχουν περάσει πάρα πάρα πολλα χρόνια για να είσαι σίγουρος για την δουλεια σου!!!!Δεν είμαι η κατάλληλη να σου απαντησω είμαι άτομο των 750 ευρω με αρκετα χρόνια προυπηρεσία,πιστοποίηση του ιεκ και ας την σνομπαρετε πολλοί,proficiency,ecdl και πολλές υπερωρίες απλήρωτες(δεν πληρώνουν ποτέ)!!!Ασε που σε 10 με 15 χρόνια απο τωρα δεν ξέρω που θα είμαστε σαν χώρα!!!!!!!!!!! :P

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1225 στις: Αύγουστος 18, 2010, 05:30:35 πμ »
konstantina_ena ο τρόπος γραφής σου μου είναι ιδιαίτερα κουραστικός, κυρίως επειδή δεν βρίσκω κάποιο συγκεκριμένο ειρμό (περισσότερο σαν σκόρπιες σκέψεις μου ακούγονται αυτά που γράφεις)

Διαφώνω σε πολλά αλλά δεν θέλω να γράψω ένα τεράστιο μήνυμα που ξεφεύγει από το θέμα.
(π.χ. τα 100 ευρώ για τη δήλωση δεν τα θεωρώ υπερβολικά - στο κάτω-κάτω σου στέλνει ολόκληρο βιβλιαράκι που σου λέει ΑΚΡΙΒΩΣ τι νούμερο μπαίνει και που. Αν κάποιος βαριέται να φάει ένα 2ωρο, τότε θα το πληρώσει σε κάποιον που δεν βαριέται. Λογιστική είναι, δεν είναι αεροναυπηγική- απλή καταγραφή αριθμών ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ)

..., γιατι για να πεις ότι κάνεις κατευθυνση πρέπει να έχουν περάσει πάρα πάρα πολλα χρόνια για να είσαι σίγουρος για την δουλεια σου!!!!Δεν είμαι ..

Θα σταθώ μόνο σε αυτό που σημείωσα πιο πάνω και με τόνο συμβουλευτικό.
(Επειδή διαβάζω ότι στις επιλογές σου είναι και το Μαθηματικών)
Είναι εντελώς λάθος η σύνδεση που κάνεις.
Πολύ καλή προετοιμασία, μεν, αλλά από την αρχή στα βαθιά, δε.
Αν δεν είσαι καλός όταν είσαι νέος, τότε δεν θα γίνεις ποτέ καλός.
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος konstantina_ena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1226 στις: Αύγουστος 18, 2010, 06:08:47 πμ »
Σκόρπιες δεν είναι απλά προσπαθώ να απαντήσω σε αυτα που με ρωτάνε όλοι οι προηγούμενοι!!!!!!!!!!!


Αντε και πες ότι 100 ευρω είναι μια σωστή τιμή είσαι βεβαιος ότι η δηλωση σου είναι σωστή??????
Φιλος μου πληρωσε απο λαθος του λογιστη του στην εφορια 10000!!!!(πίστεψε με όμως οι περισσότερες δηλώσεις έχουν λάθη έστω και μικρά)!!!


Ευχαριστω για τη συμβουλη μπορεί και να έχεις δίκιο είναι ο τομέας σου εξάλλου,έχεις πείρα μεγαλυτερη απο εμενα!!!! :P

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1227 στις: Αύγουστος 18, 2010, 09:05:30 πμ »
Επίσης φίλε Μάρκο δεν υπάρχουν 25 πραγματικές εργάσιμες σε κανένα μήνα.


τοσο τις υπολογιζουν στις εισφορες ΙΚΑ και για τον υπολογισμο των ενσημων.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1228 στις: Αύγουστος 18, 2010, 09:25:14 πμ »

Επισης να πώ ότι της νεοπροσλαμβανομενης ο μισθος ειναι κάτω απο 600 ευρω!!!! Τρελλή πείνα ...καμία σχέση ούτε με 6.5 ευρω;DΕπίσης οτι υπάρχουν εργοδότες που δεν δίνουν επίδομα πτυχίου δηλαδη ή τελειωσες σχολή ή οχι ένα κια το αυτό ειναι!!!!!!!


αυτο που λες ειναι αληθεια! πολλοι πλεον δεν δινουν το επιδομα πτυχιου. Επισης, ο βασικος ειναι πολυ χαμηλος,οπως αναφερεις γυρω στα 600. εξαρταται ομως απο το ειδος της επιχειρησης.
Προσφατα, προσλαβαμε (μαλιστα εγω λογω της θεσης μου εκανα την επιλογη του ατομου και πραγματικα ειδα και ακουσα πολλα απο τα παιδια) με βασικο μισθο γυρω στα 900 ευρω + πτυχιο+μεταπτυχιακο, ανεβαινει κι αλλο.


Αλήθεια ο αναπληρωτής είναι μέσω ασεπ??????????(Ασχετο απορία μου)


ειθισται....γιατι σε καθε κανονα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις (γιαυτο υπαρχουν και οι κανονες εξαλλου) ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1229 στις: Αύγουστος 18, 2010, 09:28:46 πμ »

 Το ξέρω ότι οι ανάγκες της οικογένειας έχουν αυξηθεί, αλλά το ίδιο έχουν αυξηθεί και οι ανάγκες της οικογένειας των καθηγητών.



μια επισημανση: δεν εχουν αυξηθει οι αναγκες, το κοστος ζωης αυξανεται....

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος konstantina_ena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1230 στις: Αύγουστος 18, 2010, 09:34:35 πμ »
Ενα έχω να πώ μάρκο είσαι θεός!!!!!!!!!!!Όντως ειναι γεγονός το ικα θεωρεί 25 μέρες εργάσιμες!!!!

Οσο για αυτό που έγραψες για τους αναπληρωματές!!!Ο nick 1981 απο γεωλόγος τι κάνει στα παιδιά του γυμνασίου έχουν βάλει και γεωλογία καλέ στο γυμνάσιο????Αντι να βάλουν σεξολογία βάλανε γεωλογία έλεος!!!!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1231 στις: Αύγουστος 18, 2010, 09:40:27 πμ »
konstantina_ena ο τρόπος γραφής σου μου είναι ιδιαίτερα κουραστικός, κυρίως επειδή δεν βρίσκω κάποιο συγκεκριμένο ειρμό (περισσότερο σαν σκόρπιες σκέψεις μου ακούγονται αυτά που γράφεις)


προσωπικα μου αρεσει ο τροπος γραφης γιατι ειναι "γνησιος" μοιαζει πολυ με τους διαλογους του Πλατωνα, και μερικες αληθειες ακουγονται και κατανουνται με αυτον τον απλο τροπο!Επισης, δεν εχουμε ολοι τον ιδιο τροπο γραφης.


Διαφώνω σε πολλά αλλά δεν θέλω να γράψω ένα τεράστιο μήνυμα που ξεφεύγει από το θέμα.
(π.χ. τα 100 ευρώ για τη δήλωση δεν τα θεωρώ υπερβολικά - στο κάτω-κάτω σου στέλνει ολόκληρο βιβλιαράκι που σου λέει ΑΚΡΙΒΩΣ τι νούμερο μπαίνει και που. Αν κάποιος βαριέται να φάει ένα 2ωρο, τότε θα το πληρώσει σε κάποιον που δεν βαριέται. Λογιστική είναι, δεν είναι αεροναυπηγική- απλή καταγραφή αριθμών ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ)



με αυτο το σκεπτικο τοτε και ο γονιος που θελει μαθημα για παιδι στο δημοτικο (που δεν ειναι αεροναυπηγικη  ;D) θα μπορουσε 1 ωρα την ημερα να του διαβασει....αντι να δωσει 15 ευρω/ωρα.
και επισης, αν εχεις παιδι που δινει πανελληνιες τοτε ως γονιος θα σκεφτεις να δωσεις 100 ευρω για τη συμπληρωση της δηλωσης οπως θα σκεφτεις και πολλα αλλα περιττα. Συμφωνω μαζι σου σε αυτο.


Αν δεν είσαι καλός όταν είσαι νέος, τότε δεν θα γίνεις ποτέ καλός.


Αυτο ΔΕΝ ισχυει...

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 639

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.