*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706505 φορές)

0 μέλη και 90 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1358 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:44:48 μμ »
Συνάδελφοι, ΜΗΝ μπαίνετε στη διαδικασία να απολογείστε. ΜΗΝ απαντάτε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:19:15 »

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1359 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:48:34 μμ »
Συνάδελφοι, ΜΗΝ μπαίνετε στη διαδικασία να απολογείστε. ΜΗΝ απαντάτε.
εχεις απολυτο δικιο!!!

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1360 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 01:10:20 πμ »
Μια ψυχανάλυση δεν θα έκανε κακό  ;)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1361 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 01:37:35 πμ »

Παρακαλώ να επανέλθουμε στο θέμα μας "τιμές για ιδιαίτερα".
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:19:15 »

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1362 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 01:43:52 πμ »
Συνάδελφε killbill,
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει να αποδώσω τα εύσημα στον όποιον καθηγητή κάνει μάθημα σε 25 και 30 παιδιά στην τάξη, γράφει με κιμωλία ή αντιμετωπίζει το πρόβλημα που του δημιουργεί το κάθε πιτσιρίκι... Ως εκπαιδευτικός και παιδαγωγός υποχρεούται να υπηρετήσει το λειτούργημά του και να αποδώσει το μέγιστο δυνατό που του επιτρέπουν οι υπαρχουσες συνθήκες και με μεράκι να προσπαθήσει στο μικρόκοσμο της σχολικής μονάδας να βελτιώσει (όσο μπορεί...) την κατάσταση.
Θα συμφωνήσω ότι εγώ εκμεταλλεύομαι τις ώρες που εσύ χάνεις, αλλά, ας μην κοροϊδευόμαστε, δεν είναι μόνο οι προβλεπόμενες από το νόμο αυτές που χάνονται... Και σε αυτό δεν είμαι τελείως λάθος, όπως με απεριόριστα δογματικό τρόπο υποστήριξες... Αναφέρθηκα στους πολλούς (και όχι σε όλους, αλλά προτίμησες να το προσπεράσεις...) -ο Θεός να τους κάνει!- συναδέλφους, οι οποίοι βολεμένοι στο μισθό που λαμβάνουν μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει και στην ασφάλεια που τους εξσφαλίζει η θέση στο Δημόσιο προτιμούν να αντιμετωπίζουν το λειτούργημά μας ως μέσο βιοπορισμού! Και αυτή μου η άποψη δεν αποτελεί βεβιασμένο συμπέρασμα, αλλά πόρισμα της εφταετούς θητείας μου στο Δημόσιο, το οποίο οικειοθελώς εγκατέλειψα για λόγους που μπορώ να σου εκθέσω σε προσωπικό μήνυμα, όποτε και αν το θελήσεις.
Είδα καθηγητές
- να μπαίνουν στην τάξη και να ρωτούν τα παιδιά μέχρι ποιο κεφάλαιο Μαθηματικών έχουν φτάσει στο φροντιστήριο, για να ξεκινήσουν την παράδοση από κει,
- που εξιστορούσαν την προσωπικά τους τα οποία αντιμετώπιζαν ως αυθεντία, για να αναπτύξουν το θεματικό κύκλο της έκθεσης,
- να ζητούν ευθαρσώς ιδιαίτερα από γονείς, για βοηθήσουν το παιδί να βελτιωθεί το επόμενο τετράμηνο,
- να είναι ανίδεοι για την καινούρια ύλη στη λογοτεχνία και να επιμένουν να διδάσκουν την παλιά, γιατί αυτοί "ξέρουν καλύτερα",
- να βγάζουν μαθητές με μονόωρη απουσία από την ταξη, ώστε να ξεκινήσουν ανενόχλητοι την παράδοση
        ... και οι παρόμοιες περιπτώσεις συνεχίζουν ατέρμονα!
Σέβομαι τους συναδέλφους που εργάζονται όχι μόνο για το ζην, αλλά, γιατί το γουστάρουν. Δυστυχώς η εμπειρία μου με δίδαξε ότι η πλειοψηφία αυτών δουλεύουν στην παραπαιδεία, η οποία επαναλαμβάνω πως δε θα υπήρχε, αν το δημόσιο εκπαιδευτικό σύστημα λειτουργούσε εύρυθμα...
Γι' αυτό, θα επαναληφθώ... Ευχαριστώ εκείνους τους πραγματικούς εκπαιδευτικούς που η "ποιοτική" δουλειά τους μού επιτρέπει να υπάρχω...

Μετά τιμής (για τελευταία φορά...)


Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1363 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 02:14:07 πμ »
Angel1ca, έχεις δίκιο, κατά τη γνώμη μου, σε αρκετά σημεία. Πριν πάει να εργαστεί κάποιος στο δημόσιο σχολείο, προφανώς γνωρίζει ότι δεν θα υπηρετήσει το τέλειο εκπαιδευτικό σύστημα-αντιθέτως, ένα από τα χειρότερα. Ωστόσο είναι εμφανές ότι αποτελεί επιθυμία χιλιάδων ανθρώπων να διοριστούν σε αυτό. Το ότι στα φροντιστήρια οι καθηγητές διδάσκουν σε καθαρές αίθουσες, ολιγομελή τμήματα και λευκούς πίνακες με μαρκαδόρο, ΔΕΝ σημαίνει ότι εργάζονται σε ιδανικές συνθήκες, αν είναι δυνατόν !! Με ωρομίσθια της πεινας, χωρίς δώρα-επιδόματα, ατέλειωτες ώρες προετοιμασίας, με τη δαμόκλειο σπάθη πάνω από το κεφάλι σε περίπτωση οποιουδήποτε σφάλματος και απίστευτη πίεση από τους εργοδότες προκειμένου να μην σταματήσει κανένας μαθητής-πελάτης τα μαθήματα...Angel1ca, θα μου φαινόταν πολύ ενδιαφέρον να διαβάσω τους λόγους για τους οποίους εγκατέλειψες τη δημόσια εκπαίδευση-το όνειρο πολλών εκπαιδευτικών...Αν θέλεις, φυσικά, μας γράφεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1364 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 08:46:50 πμ »
Συγνώμη,

έχει δίκιο ο jack13, απλά δεν το πρόσεξα, η συζήτηση έχει όντως παρεκτραπεί. Εδώ το θέμα αναφέρεται μόνο σε ΤΙΜΕΣ για ιδιαίτερα και εμείς συζητάμε για το ποιός φταίει που υπάρχουν τα φροντιστήρια κλπ

Για το λόγο αυτό, η συζήτηση σχετικά με τα φροντιστήρια "κόντρα" στο δημόσιο σχολείο ας συνεχιστεί εδώ:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20727.0
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2010, 10:55:43 πμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1365 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:36:36 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1366 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:52:25 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

μεχρι να σου απαντησει κπς συναδελφος πιο κατατοπισμενος να σου πω ο,τι ξερω απο παλαια συμφοιτητρια μου, οτι στο proficiency στη θεσααλονικη οι τιμες κυμαινονται στα 25 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1367 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 11:49:37 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

μεχρι να σου απαντησει κπς συναδελφος πιο κατατοπισμενος να σου πω ο,τι ξερω απο παλαια συμφοιτητρια μου, οτι στο proficiency στη θεσααλονικη οι τιμες κυμαινονται στα 25 ευρω.

Σ'ευχαριστώ πολύ! €25 το ένα παιδί ή το γκρουπ; ??? Γιατί για γκρουπ σαν λίγα μου φαίνονται.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1368 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:06:17 μμ »
οχι το παιδι 25e. κ μου ελεγε οτι αυτη ηταν η πιο χαμηλη τιμη που ηξερε για proficiency.


Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

μεχρι να σου απαντησει κπς συναδελφος πιο κατατοπισμενος να σου πω ο,τι ξερω απο παλαια συμφοιτητρια μου, οτι στο proficiency στη θεσααλονικη οι τιμες κυμαινονται στα 25 ευρω.

Σ'ευχαριστώ πολύ! €25 το ένα παιδί ή το γκρουπ; ??? Γιατί για γκρουπ σαν λίγα μου φαίνονται.

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1369 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:01:16 μμ »
Πως σου ακουγεται η ιδεα 25ε για το πρωτο παιδι συν 50% στο δευτερο 13ε ισον 38ε η ωρα?
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1370 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 06:28:42 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

μεχρι να σου απαντησει κπς συναδελφος πιο κατατοπισμενος να σου πω ο,τι ξερω απο παλαια συμφοιτητρια μου, οτι στο proficiency στη θεσααλονικη οι τιμες κυμαινονται στα 25 ευρω.

Σ'ευχαριστώ πολύ! €25 το ένα παιδί ή το γκρουπ; ??? Γιατί για γκρουπ σαν λίγα μου φαίνονται.
εγω στην επαρχια παιρνω 22 ευρω first year και 25 ευρω second year proficiency...για first year σε γκρουπακι θα επαιρνα 38 με 40 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1371 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:22:57 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα παίρνατε από 2 αδέρφια (γκρουπ), Proficiency στην Θεσσαλονίκη. Έχω χάσει επαφή με τις τιμές πλέον. Thanx

μεχρι να σου απαντησει κπς συναδελφος πιο κατατοπισμενος να σου πω ο,τι ξερω απο παλαια συμφοιτητρια μου, οτι στο proficiency στη θεσααλονικη οι τιμες κυμαινονται στα 25 ευρω.

Σ'ευχαριστώ πολύ! €25 το ένα παιδί ή το γκρουπ; ??? Γιατί για γκρουπ σαν λίγα μου φαίνονται.
εγω στην επαρχια παιρνω 22 ευρω first year και 25 ευρω second year proficiency...για first year σε γκρουπακι θα επαιρνα 38 με 40 ευρω.
€40 σκεφτόμουν κι εγώ αλλά λόγω της κρίσης έλεγα μήπως έπεσαν οι τιμές. Βέβαια αφού θέλουν να δώσουν φέτος μιλάμε για 2nd year άρα θα μπορούσα και περισσότερα. Αλλά δεν μου πάει η καρδιά ..... :-\ Ευχαριστώ πάντως για όλες τις απαντήσεις. :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 615
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.