*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706445 φορές)

0 μέλη και 81 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1442 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 07:38:59 μμ »
εχεις δικαιο .... :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:25 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1443 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 09:22:29 μμ »
Το ξανασυζήτησα με τη μητέρα πριν λίγο και ήταν ανένδοτη. Προτιμάει να παιδευτεί λέει μόνη της η μικρή, για να νιώσει την ηθική ικανοποίηση ότι κάτι κατάφερε. Δεν επιμένω άλλο, δε βγαίνει νόημα. Θα συνεχίσω να κάνω το μάθημα όπως το κάνω σε παιδιά χωρίς δυσκολίες, άλλωστε δε γνωρίζω πώς να αντιμετωπίσω τέτοια προβλήματα. Αν δεν την πειράζει που η κόρη της θα παιδεύεται, τότε δε με πειράζει ούτε εμένα.

Το ξέρω ότι γίνομαι κυνική, αλλά μου την έφωσε γιατί μου απάντησε με στόμφο: "όχι κοπέλα μου, σου είπα ότι δε με ενδιαφέρει να ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα"...


Άντε μετά να συνεννοηθείς...

φαντασου να μην αναγνωριζαν το προβλημα (σαν την δικη μου περιπτωση)!! μωρε βασανιστηρια θελουν να κανουν στα παιδια τους??  δεν μπορω να τους καταλαβω.. τους νοιαζει περισσοτερο τι θα πουν οι αλλοι απο το να ταλαιπωρειται το παδι τους!

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1444 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 09:36:55 μμ »
gringa μου πρόσεξε μη βρεθείς και υπαίτια στο τέλος ,η μικρή είναι προφανές ότι θα χει μικρή απόδοση ,μη γυρισουν και σου ρίξουν ευθύνες .....υπομονή σου έυχομαι και απο κει και πέρα αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα το αφήνεις ,αν εχεις φιλότιμο θα βασανίζεσαι έτσι παει

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1445 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 10:01:19 μμ »
Έρση, θα προτιμούσα χίλιες φορές να το αφήσω, το θέμα είναι ότι είμαστε συγγενείς και νομίζω ότι θα το πάρουν αλλιώς. Θέλω να πω πως δεν είναι μία οικογένεια με την οποία μπορώ να επιλέξω να μην έχω καμία σχέση, αφού υποχρεωτικά θα έχουμε έτσι κι αλλιώς.

Δεν είναι θέμα φιλότιμου, είναι πρακτικό το ζήτημα, αλλά δε μπορούν να το καταλάβουν. Όσο για το οικονομικό, είμαι περισσότερο ζημιωμένη τώρα, μιας και λόγω της σχέσης μας τους παίρνω πολύ λίγα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:25 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1446 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 01:00:35 μμ »
Άσχετο, αλλά όλα τα κουλά σ' εμένα θα συμβούν. με πήρε χθες το βράδυ μαμά τηλέφωνο για να κάνω μάθημα Έκθεσης στα παιδιά της. Το ένα πάει Α Λυκείου και το άλλο Γ Λυκείου. Ωράια ως εδώ, μόνο που θέλει να τος κάνω μάθημα μαζί... ??? ???

Της εξηγώ ότι κάθε τάξη έχει διαφορετική ύλη, αλλά αδυνατεί να το καταλάβει.

Το έχει χάσει ο κοσμος... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1447 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 01:10:17 μμ »


Της εξηγώ ότι κάθε τάξη έχει διαφορετική ύλη, αλλά αδυνατεί να το καταλάβει.

Το έχει χάσει ο κοσμος... ;D ;D
χαχαχαχα!!καλο!!!αλλο τι θα ακουσουμε!!!!1 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1448 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 01:36:12 μμ »
Άσχετο, αλλά όλα τα κουλά σ' εμένα θα συμβούν. με πήρε χθες το βράδυ μαμά τηλέφωνο για να κάνω μάθημα Έκθεσης στα παιδιά της. Το ένα πάει Α Λυκείου και το άλλο Γ Λυκείου. Ωράια ως εδώ, μόνο που θέλει να τος κάνω μάθημα μαζί... ??? ???

Της εξηγώ ότι κάθε τάξη έχει διαφορετική ύλη, αλλά αδυνατεί να το καταλάβει.

Το έχει χάσει ο κοσμος... ;D ;D

κανε τους υλη  της Β' Λυκειου.....να ειναι ευχαριστημενοι ολοι !
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1449 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 01:40:27 μμ »
Μάρκο τους σούταρα κανονικότατα. Αν η γυναίκα είναι τόσο άσχετη ώστε να μη μπορεί να κατανοήσει βασικά πράγματα, φαντάσου τί έχω να τραβήξω στη συνέχεια. Να μου λείπει το βύσσινο λοιπόν, δε μπαίνω καν στη διαδικασία >:(


Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1450 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 06:44:46 μμ »
Τώρα μού θύμισες μια μαμά που ήθελε να της κάνω γερμανικά μαζί με την 10χρονη κόρη της....

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1451 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 09:50:22 μμ »
Πω πω, και από δευτέρα παίζει να ξεκινήσω ιδιαίτερα...Πφφφ,πολλά προβλήματα από τους γονείς...Μάρκο, ωραίο σχόλιο!! ;D ;D Κανε τους Β' λυκείου να είναι όλοι ευχαριστημένοι, χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1452 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 09:55:41 μμ »
Το άλλο κορυφαίο; Μιλάω σήμερα (τηλεφωνικά) με τη μαμά του κοριτσιού που θα κάνω μάθημα και συζητάμε τους τομείς στους οποίους το παιδί παρουσιάζει κάποιες αδυναμίες..Υποτίθεται ότι επέλεξε εμένα ως τελειόφοιτη του ΠΤΔΕ, αλλά στο τέλος μου λέει: "και με τί ασχολείσαι εσύ;". Ντόινγκ!Αφου έλεγε ότι ήξερε πως τελειώνω για δασκάλα...Τέλος πάντων, περνάει αυτό, συζητάμε λίγο και μου λέει "πως και δεν είσαι διορισμένη;"... "ΜΑ ΦΈΤΟΣ ΠΑΊΡΝΩ ΤΟ ΠΤΥΧΊΟ ΜΟΥ", της απαντάω...προφανώς, δεν είχε καταλάβει ποιοι βγαίνουν από το Παιδαγωγικό τμήμα και με ρωτούσε διαρκώς...

Αποσυνδεδεμένος katgodr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1453 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 10:20:44 μμ »
Κατάλαβα. Πράγματι κρίμα για το παιδί. Τι να πω...... Κι εμένα μου έχουν τύχει μανάδες που φορτώνουν τα παιδιά σαν γαιδούρια και ξεχνάνε το πιο απλό: ότι είναι παιδιά! Και μετά θα φτάσουν στο Λύκειο και θα κάνουν ένα ωραιότατο ΜΠΑΜ και θα απορούν οι μανούλες: μα καλά, τι έπαθε το παιδί μου;! Η δικαιολογία αυτών των μανάδων είναι ότι αφού μπορεί το παιδί να γίνει ακόμα καλύτερο, γιατί να μην γίνει; Γιατί απλούστατα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ! Και δεν είναι καθόλου περίεργο. Το θέμα δεν είναι αν το παιδί παίρνει 20άρια, αλλά να έχει μυαλό. Αν έχει, τότε ακόμα κι αν στο σχολείο είναι του 15, στην μετέπειτα ζωή του δε θα χαθεί.

αυτο ακριβως panickos! κ δεν μπορω να καταλαβω πως ακομα στην εποχη μας, με ολα αυτα που βλεπουμε γυρω μας, ακουμε απο γονεις νεους (40-45 αρηδες) κ πιθανον πτυχιουχους, να δινουν τοση μεγαλη σημασια στους βαθμους κ το να περασει το παιδι στο πανεπιστημιο, θελει - δεν θελει το παιδι!

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα. Ειδικά στις μέρες μας που ο πτυχιούχος απορροφάται δύσκολα στην αγορά εργασίας και αμείβεται με ελάχιστα χρήματα. Πιθανόν λειτουργούν με τη νοοτροπία του τι θα πει ο κόσμος.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1454 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 01:05:34 μμ »
Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα. Ειδικά στις μέρες μας που ο πτυχιούχος απορροφάται δύσκολα στην αγορά εργασίας και αμείβεται με ελάχιστα χρήματα. Πιθανόν λειτουργούν με τη νοοτροπία του τι θα πει ο κόσμος.
Έχω γνωστή που ήδη καθοδηγεί τα παιδιά της στο να γίνουν ο ένας υδραυλικός και ο άλλος ηλεκτρολόγος. ;)

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1455 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 02:29:58 μμ »
Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα. Ειδικά στις μέρες μας που ο πτυχιούχος απορροφάται δύσκολα στην αγορά εργασίας και αμείβεται με ελάχιστα χρήματα. Πιθανόν λειτουργούν με τη νοοτροπία του τι θα πει ο κόσμος.
Έχω γνωστή που ήδη καθοδηγεί τα παιδιά της στο να γίνουν ο ένας υδραυλικός και ο άλλος ηλεκτρολόγος. ;)

απο οσο ξερω καλη ειδικοτητα και με δουλεια ειναι και οι ψυκτικοι....(μιλαω σοβαρα, μην παρεξηγηθω)

το θεμα ειναι να κανει μεν το παιδι κατι που να εχει επαγγελματικη αποκατασταση...αλλα να του αρεσει κιολας....αλλιως..αν δεν αγαπας η αν δεν σου αρεσει εστω κ λιγο η δουλεια σου...θα εισαι μια ζωη δυστυχισμενος..... :-\

το χειροτερο παντως που εχω συναντησει ειναι οι γονεις που επιμενουν να ''υπαγορευουν ''στο παιδι το τι θα γραψει στις ερωτησεις και ασκησεις....δεν καταλαβαινουν ποσο κακο του κανουν...?  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 599
Σύνολο: 607

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.