*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706491 φορές)

0 μέλη και 85 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1470 στις: Οκτώβριος 03, 2010, 08:49:08 μμ »
συμφωνω με panickos. Πολυ καλα εκανες. Τη γυφτια δεν την ανεχομαι ουτε δευτερολεπτο οπουδηποτε και αν αυτη εμφανιζεται.
Αντιθετα, την ειλικρινεια τη θαυμαζω και θα μπορουσα να κανω ακομα και δωρεαν μαθημα αν διαπιστωνα πραγματι οτι ετσι ειναι η κατασταση.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1471 στις: Οκτώβριος 03, 2010, 09:14:29 μμ »
Αντιθετα, την ειλικρινεια τη θαυμαζω και θα μπορουσα να κανω ακομα και δωρεαν μαθημα αν διαπιστωνα πραγματι οτι ετσι ειναι η κατασταση.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1472 στις: Οκτώβριος 03, 2010, 09:22:33 μμ »
Νομίζω ότι σε επαγγελαμτικά θέματα δεν χωράνε συναισθηματισμοί.
Κυρία μου, θες το παιδί σου να κάνει ιδιαίτερα; Άρα εσύ θα πρέπει να αναλάβεις την υποχρέωση να πληρωνεις το δάσκαλο που κάνει μάθημα στο παιδί σου.
Στη θέση σου θα της έκανα αυτή την εξήγηση τώρα στην αρχή, πριν προλάβουν να μαζευτουν πολλά χ΄ρηματα, και ανάλογα θα έπραττα μετά.
Εάν δηλαδή δεχτεί και σου δώσει τα χρήματα που σου χρωστάει, τότε θα μπορούσες να συνεχίσεις κανονικά το μάθημα. Αν δεις ότι τσινάει, τότε...sorry, καλή η γνωριμία μας, αλλά υπάρχουν και άλλες υποχρεώσεις και αυτό είναι μια δουλειά!

Άλλο πράγμα να κάνεις από την αρχή συμφωνία ότι δεν θα πληρώνεσαι για τον Χ, Ψ λόγο και άλλο πράγμα να κάνει συμφωνία ότι θ α παίρνεις τόσα χρήματα.

Είμαι σκληρή, το ξέρω, αλλά τα επαγγελματικά είναι επαγγεματικά! Ο φιλικός/εθελοντικός κλπ χώρος είναι τελέιως διαφορετικός.
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1473 στις: Οκτώβριος 03, 2010, 11:24:53 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ πως στο χώρο της δουλειάς δε χρειάζεται και δεν πρέπει να είμαστε πολύ συναισθηματικοί, ειδικά στο οικονομικό κομμάτι. Ναι, καταλαβαίνουμε τις δυσκολίες που μπορεί να αντιμετωπίζει μια οικογένεια αλλά τις ίδιες είναι πιθανό να αντιμετωπίζουμε κι εμείς. Κι εμείς έχουμε έξοδα και υποχρεώσεις. Και δε μιλάω φυσικά για μια μικρή καθυστέρηση στην πληρωμή. Προσωπικά, αν κάποιος γονιός μου μιλήσει και ζητήσει να με πληρώσει λίγο αργότερα, θα το δεχτώ. Άνθρωποι είμαστε. Ακόμα και να μην πληρωθώ αν δω ότι υπάρχει πραγματική ανάγκη. Αυτό που απεχθάνομαι είναι η εκμετάλλευση της καλοσύνης και το να κάνουν την πάπια.

Έχω υπάρξει αρκετά συναισθηματική παλιότερα αλλά το χω μετανιώσει. Και σε μια περίπτωση που μου έτυχε πρόσφατα σταμάτησα το μάθημα. Στο κάτω κάτω αν θέλουν ιδιαίτερο, πρέπει να το πληρώσουν. Όπως εγώ είμαι υποχρεωμένη να πάω προετοιμασμένη στο μάθημα και να κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ, έτσι κι οι γονείς θα πρέπει να τηρούν τις συμφωνίες που θα πρέπει να γίνονται από την αρχή.

Κάντε αν γίνεται διακανονισμό για τα περυσινά χρήματα και ζήτα να πληρώνεσαι για φέτος π.χ. κάθε βδομάδα για να μη μαζεύονται πολλά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1474 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 12:50:31 πμ »
Συνάδελφοι αυτη την εβδομαδα θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα διοτι δεν παει αλλο, ξεφτιλιστηκε η κατασταση, εχω ξενερωσει απιστευτα και δε φταιει σε τιποτα η μικρη να με βλεπει ετσι, να με ρωταει αν ειμαι καλά και να υποκρινομαι οτι απλα ειμαι λιγο κουρασμενη. Χωρις να το θελω βγαινει η απογοητευση μου και το παιδι την εισπράττει. Αυτη την εβδομαδα λοιπον αρκει να την πετυχω διοτι εχει αρχισει να ξεπορτιζει λιγο. Δε θελω να της τα πω απο το τηλεφωνο μουρη με μουρη που λενε. Θα σας ενημερωσω
Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας

Υ.Γ. Απο οτι φανηκε καποιοι εδω μεσα εχουν καει απο παρομοια περιστατικά :-\
Για να θυμουνται οι παλιοτεροι λοιπον και να μαθαινουν οι νεοι

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1475 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:45:46 μμ »
συμφωνω με τους προλαλησαντες! θα σου πει σε λιγο αυτο που ειπε ενας συναδελφος οτι δεν σου χρωσταω τιποτα , δεν εχεις αποδειξεις...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1476 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 12:20:31 πμ »
Τελικα συναδελφοι ουτε λογοφεραμε ουτε αρνηθηκε την παροχη υπηρεσιων αλλα ουτε κλαφτηκε.Της ειπα πως δεν μπορουμε να συνεχισουμε υπο αυτες τις συνθηκες, πως θα ηταν καλυτερο να διακοψουμε τωρα που ειναι νωρις, ωστε να βρει αλλο...θυμα και πως θα της κανω μια τελευταια διευκολυνση για τις οφειλες μεχρι ομως τελος του μηνα. Παραδεχτηκα πως εχω χασει τη διάθεσή μου για το μαθημα και ετσι θα ηταν καλυτερα να τελειωνουμε. Με λιγα λογια, τη στριμωξα, δεν ζητησα τα χρηματα αλλα κατα καποιο τροπο τα απαιτησα. Εκεινη ειπε πως θελει να συνεχισουμε οπωσδηποτε γιατι ξερω πολυ καλα το παιδι και μου εχει εμπιστοσυνη. Υποσχεθηκε να με πληρωνει καθε μηνα και πως μεχρι μεσα Οκτωβρη θα αποπληρωσει και τα χρωστουμενα παση θυσια διοτι και αυτη νιωθει πολυ ασχημα. Ρε παιδια ηταν πολυ απλο για να ειναι αληθινο. Ή με δουλευει ή οντως θα τακτοποιηθει το θεμα. Επομένως θα δειξει. Απλα ενιωσα οτι πιεστηκε και αγχωθηκε αρκετα οπως αλλωστε ημουν εγω τους τελευταιους μηνες

Υ.Γ. Λέτε να με δολοφονησει και να εξαφανισει το πτωμα μου? Λετε να παω την επομενη φορα και να εχουν μετακομισει? Ειχα παει προετοιμασμενη να τσακωθουμε αλλα εμεινα με την τσαντιλα. Ή να την κρατησω για λιγο ακομη τουλαχιστον μεχρι να δω τα χρηματα στο λογαριασμό μου?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1477 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:05:12 πμ »
Τελικα συναδελφοι ουτε λογοφεραμε ουτε αρνηθηκε την παροχη υπηρεσιων αλλα ουτε κλαφτηκε.Της ειπα πως δεν μπορουμε να συνεχισουμε υπο αυτες τις συνθηκες, πως θα ηταν καλυτερο να διακοψουμε τωρα που ειναι νωρις, ωστε να βρει αλλο...θυμα και πως θα της κανω μια τελευταια διευκολυνση για τις οφειλες μεχρι ομως τελος του μηνα. Παραδεχτηκα πως εχω χασει τη διάθεσή μου για το μαθημα και ετσι θα ηταν καλυτερα να τελειωνουμε. Με λιγα λογια, τη στριμωξα, δεν ζητησα τα χρηματα αλλα κατα καποιο τροπο τα απαιτησα. Εκεινη ειπε πως θελει να συνεχισουμε οπωσδηποτε γιατι ξερω πολυ καλα το παιδι και μου εχει εμπιστοσυνη. Υποσχεθηκε να με πληρωνει καθε μηνα και πως μεχρι μεσα Οκτωβρη θα αποπληρωσει και τα χρωστουμενα παση θυσια διοτι και αυτη νιωθει πολυ ασχημα. Ρε παιδια ηταν πολυ απλο για να ειναι αληθινο. Ή με δουλευει ή οντως θα τακτοποιηθει το θεμα. Επομένως θα δειξει. Απλα ενιωσα οτι πιεστηκε και αγχωθηκε αρκετα οπως αλλωστε ημουν εγω τους τελευταιους μηνες

Υ.Γ. Λέτε να με δολοφονησει και να εξαφανισει το πτωμα μου? Λετε να παω την επομενη φορα και να εχουν μετακομισει? Ειχα παει προετοιμασμενη να τσακωθουμε αλλα εμεινα με την τσαντιλα. Ή να την κρατησω για λιγο ακομη τουλαχιστον μεχρι να δω τα χρηματα στο λογαριασμό μου?
Δεν θέλω να στην σπάσω αλλά τα ίδια είχαν γίνει και με μένα. :( Τον 1ο χρόνο έκανα υπομονή, ζητούσα, δεν μου έδιναν ώσπου με τα πολλά με εξόφλησαν μέσα στο καλοκαίρι. Τον επόμενο χρόνο την έπιασα από την αρχή και της είπα ότι δεν προτίθεμαι να ξαναζητιανέψω κλπ κλπ και συμφώνησε. Μάλιστα, με τον σύζυγό της μου υποσχέθηκαν ότι θα με πληρώνουν κάθε 15 μέρες για να μην μαζεύονται πολλά. Μία φορά έγινε. Μετά μας πήρε η κατηφόρα!
Γι'αυτό, κράτα μία πισινή. Δε λέω ότι το ίδιο θα συμβεί και σε σένα αλλά μέχρι να σε εξοφλήσει χωρίς να σου σπάσει τα νεύρα.......κάνε υπομονή! ;)

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1478 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:18:58 πμ »
Τελικα συναδελφοι ουτε λογοφεραμε ουτε αρνηθηκε την παροχη υπηρεσιων αλλα ουτε κλαφτηκε.Της ειπα πως δεν μπορουμε να συνεχισουμε υπο αυτες τις συνθηκες, πως θα ηταν καλυτερο να διακοψουμε τωρα που ειναι νωρις, ωστε να βρει αλλο...θυμα και πως θα της κανω μια τελευταια διευκολυνση για τις οφειλες μεχρι ομως τελος του μηνα. Παραδεχτηκα πως εχω χασει τη διάθεσή μου για το μαθημα και ετσι θα ηταν καλυτερα να τελειωνουμε. Με λιγα λογια, τη στριμωξα, δεν ζητησα τα χρηματα αλλα κατα καποιο τροπο τα απαιτησα. Εκεινη ειπε πως θελει να συνεχισουμε οπωσδηποτε γιατι ξερω πολυ καλα το παιδι και μου εχει εμπιστοσυνη. Υποσχεθηκε να με πληρωνει καθε μηνα και πως μεχρι μεσα Οκτωβρη θα αποπληρωσει και τα χρωστουμενα παση θυσια διοτι και αυτη νιωθει πολυ ασχημα. Ρε παιδια ηταν πολυ απλο για να ειναι αληθινο. Ή με δουλευει ή οντως θα τακτοποιηθει το θεμα. Επομένως θα δειξει. Απλα ενιωσα οτι πιεστηκε και αγχωθηκε αρκετα οπως αλλωστε ημουν εγω τους τελευταιους μηνες

Υ.Γ. Λέτε να με δολοφονησει και να εξαφανισει το πτωμα μου? Λετε να παω την επομενη φορα και να εχουν μετακομισει? Ειχα παει προετοιμασμενη να τσακωθουμε αλλα εμεινα με την τσαντιλα. Ή να την κρατησω για λιγο ακομη τουλαχιστον μεχρι να δω τα χρηματα στο λογαριασμό μου?
Δεν θέλω να στην σπάσω αλλά τα ίδια είχαν γίνει και με μένα. :( Τον 1ο χρόνο έκανα υπομονή, ζητούσα, δεν μου έδιναν ώσπου με τα πολλά με εξόφλησαν μέσα στο καλοκαίρι. Τον επόμενο χρόνο την έπιασα από την αρχή και της είπα ότι δεν προτίθεμαι να ξαναζητιανέψω κλπ κλπ και συμφώνησε. Μάλιστα, με τον σύζυγό της μου υποσχέθηκαν ότι θα με πληρώνουν κάθε 15 μέρες για να μην μαζεύονται πολλά. Μία φορά έγινε. Μετά μας πήρε η κατηφόρα!
Γι'αυτό, κράτα μία πισινή. Δε λέω ότι το ίδιο θα συμβεί και σε σένα αλλά μέχρι να σε εξοφλήσει χωρίς να σου σπάσει τα νεύρα.......κάνε υπομονή! ;)

εκανα μαθημα σε παιδακι δασκαλου παρακαλω..........μ χε πει πως θα με πληρωνει στο τελος καθε εβδομαδας...με ρωτουσε του ελεγα οκ.....(του ειχα πει να τα σημειωνουν κ εκεινοι αν ηθελαν...)
καποια στιγμη δεν ρωτησε...λεω...θα χουμε θεμα οι ανθωρποι ας περιμενω...(ηταν κ γνωστος....)
δεν ειπα τιποτα....περιμενα ενα μηνα..1,5....με ρωταει λοιπον...κ του λεω το ποσο...(μην φαναστειτε τιποτα φοβερο...καπου 100 ευρο νομιζω ηταν....)...του το λεω....

και η απαντηση? μου τη  ειπε! αντι να μου ζητησει συγνωμη μου την ειπε! οτι επρεπε εγω να του το πω νωριτερα ωστε να μην μαζευτουν τοσα πολλα κ πως θα τα πληρωσει......... :-\
εμεινα αφωνη....του λεω...μα εγω δεν ειπα κατι να μην σας φερω σε δυσκολη θεση.....θεωρησα οτι θα υπαρχει καποιο προβλημα....... :-\ και συνεχισε να μου τη λεει.......ουτε καν συγνωμη.........

εγω επρεπε να του θυμίσω οτι μου χρωσταει??  :-\

με πληρωνει λοιπον, καναμε αλλη μια βδομαδα μετα....σταματησαμε γιατι δεν ειχαν αλλα μαθηματα...πλησιαζε καλοκαιρι (γ΄δημοτικου ηταν) και τη μια βδομαδα αυτη....ακομα την πληρωνομαι................. :-\ δεν πηραεκαν τηλεφωνο να πει κατι..τι χρωσταω για το υπολοιπο......?
(η μαμα του παιδιου παρεμπιπτοντως ηταν καθημερινα στο σπιτι....)

θα εκανα φασαρια....αλλα επειδη ηταν ενα πολυ αγαπητο μου προσωπο στη μεση δεν ηθελα.... :-\

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1479 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:37:49 πμ »
και η απαντηση? μου τη  ειπε! αντι να μου ζητησει συγνωμη μου την ειπε! οτι επρεπε εγω να του το πω νωριτερα ωστε να μην μαζευτουν τοσα πολλα κ πως θα τα πληρωσει......... :-\
εμεινα αφωνη....του λεω...μα εγω δεν ειπα κατι να μην σας φερω σε δυσκολη θεση.....θεωρησα οτι θα υπαρχει καποιο προβλημα....... :-\ και συνεχισε να μου τη λεει.......ουτε καν συγνωμη.........

εγω επρεπε να του θυμίσω οτι μου χρωσταει??  :-\
Καλά, βρε Ελένη μου κι εσύ, δεν ξέρεις ότι μες στις υποχρεώσεις μας είναι να μυρίζουμε τα νύχια μας; Αυτός ήθελε να του υπενθυμίζεις τις υποχρεώσεις του. ¨Επρεπε να το καταλάβεις. Κάποιος άλλος αν του υπενθυμίσεις, θα θιχτεί και θα σε πει φραγκοκίλερ. Πάλι πρέπει να το μυριστείς για να φερθείς σωστά.
Δεν είμαστε καλά! Λες κι εμείς δεν έχουμε άλλα προβλήματα, θα ασχολούμαστε με τις ιδιοτροπίες των άλλων, και δη συναδέλφων! >:(

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1480 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:43:15 πμ »
το "πολυ αγαπητο μας προσωπο" Ελενη μου, και γιαυτο ειναι αγαπητο (και μαλιστα πολυ) οταν πραγματικα μας νοιαζετε. Επρεπε να του πεις( του αγαπητου προσωπου ) πως εχει η κατασταση και αυτο με τη σειρα του θα τους "εβαζε χερι" γιατι αυτος/η βρεθηκε εκτεθημενος/η σε σενα και επισης οι γονεις προσβαλλαν με τη σταση τους και το γνωστο  που σου συστησε το μαθημα.

Να σου συστησω μαθημα και να μαθω πως δεν σου φερονται σωστα? θα τους πλακωσω Ελενη μου, γιατι πανω και απο αυτους υπαρχει η φιλια μας και θα εβγαινα μπροστα να σε υπερασπιστω.
Η δικη σου η σταση ηταν "αψογη"
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1481 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:46:08 πμ »
ακριβως....συναδελφων και μαλιστα.....με πολυ καλη οικονομικη κατασταση........... :-\
τι να πω....καποιοι ανθρωποι ειναια νηθικοι και δεν εχουν καθολου τσιπα που λεει κ η γιαγια μου..... :-\
λες να κανουμε μεταπτυχιακο στο να μυριζουμε νυχια? :P
(παντως καμια φορα...καταλαβαινεις το τι ανθρωπος ειναι καποιος....μια μαμα παιδιου παλι που οι ανθρωποι εχουν κ οικονομικο προβλημα....με πληρωνει σε καθε μαθημα...κ μια φορα ξεχασα εκει 5 ευρο...κ -επειδη μενουμε κοντα- εστειλε το απιδι να μου τα φερει...μηπως τα χρειαστω.....γιατι ανθρωποι ειμαστε.......
αυτη η γυναικα τι να πω...οτι και να πω ειναι λιγο....ειναι απλα καλος ανθρωπος.......και σωστος.... :))

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1482 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 09:48:25 πμ »
το "πολυ αγαπητο μας προσωπο" Ελενη μου, και γιαυτο ειναι αγαπητο (και μαλιστα πολυ) οταν πραγματικα μας νοιαζετε. Επρεπε να του πεις( του αγαπητου προσωπου ) πως εχει η κατασταση και αυτο με τη σειρα του θα τους "εβαζε χερι" γιατι αυτος/η βρεθηκε εκτεθημενος/η σε σενα και επισης οι γονεις προσβαλλαν με τη σταση τους και το γνωστο  που σου συστησε το μαθημα.

Να σου συστησω μαθημα και να μαθω πως δεν σου φερονται σωστα? θα τους πλακωσω Ελενη μου, γιατι πανω και απο αυτους υπαρχει η φιλια μας και θα εβγαινα μπροστα να σε υπερασπιστω.
Η δικη σου η σταση ηταν "αψογη"


οχι εχεις δικιο Μαρκο...το αγαπητο προσωπο δεν εμαθε κατι-απο μενα τουλαχιστον -γαι την κατασταση κ φανταζομαι ουτε κ απο τον αλλον.....και επειδη γνωριζω πως δεν ειναι μεταξυ τους φιλοι να το πω ετσι...απλα συναδελφοι....με συστησε ξεροντας οτι ψαχνω για δουλεια.....που να φανταστει ο ανθρωπος..... :-\ εγω δεν ηθελα να τον ενημερωσω για να μην τον φερω σε δυσκολη θεση...... :-\

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1483 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 10:13:50 πμ »
τοτε ΟΚ,  σωστα επραξες και σε αυτη τη περιπτωση!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 608
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.