*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706638 φορές)

0 μέλη και 85 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moagniko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1484 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:31:15 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι, είμαι φιλόλογος και θα ήθελα να ρωτήσω πώς λειτουργούν τα πράγματα στα φροντιστήρια που σου βρίσκουν ιδιαίτερα κοντά στο σπίτι που μένεις. Φαντάζομαι ότι την τιμή την καθορίζουν αυτά. Πόσο περίπου την ώρα είναι σε αυτές τις περιπτώσεις και έχει ο καθηγητής κάποιες ιδιαίτερες υποχρεώσεις απέναντι στο φροντιστήριο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:26 »

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1485 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:47:36 μμ »
Τελικα συναδελφοι ουτε λογοφεραμε ουτε αρνηθηκε την παροχη υπηρεσιων αλλα ουτε κλαφτηκε.Της ειπα πως δεν μπορουμε να συνεχισουμε υπο αυτες τις συνθηκες, πως θα ηταν καλυτερο να διακοψουμε τωρα που ειναι νωρις, ωστε να βρει αλλο...θυμα και πως θα της κανω μια τελευταια διευκολυνση για τις οφειλες μεχρι ομως τελος του μηνα. Παραδεχτηκα πως εχω χασει τη διάθεσή μου για το μαθημα και ετσι θα ηταν καλυτερα να τελειωνουμε. Με λιγα λογια, τη στριμωξα, δεν ζητησα τα χρηματα αλλα κατα καποιο τροπο τα απαιτησα. Εκεινη ειπε πως θελει να συνεχισουμε οπωσδηποτε γιατι ξερω πολυ καλα το παιδι και μου εχει εμπιστοσυνη. Υποσχεθηκε να με πληρωνει καθε μηνα και πως μεχρι μεσα Οκτωβρη θα αποπληρωσει και τα χρωστουμενα παση θυσια διοτι και αυτη νιωθει πολυ ασχημα. Ρε παιδια ηταν πολυ απλο για να ειναι αληθινο. Ή με δουλευει ή οντως θα τακτοποιηθει το θεμα. Επομένως θα δειξει. Απλα ενιωσα οτι πιεστηκε και αγχωθηκε αρκετα οπως αλλωστε ημουν εγω τους τελευταιους μηνες

Υ.Γ. Λέτε να με δολοφονησει και να εξαφανισει το πτωμα μου? Λετε να παω την επομενη φορα και να εχουν μετακομισει? Ειχα παει προετοιμασμενη να τσακωθουμε αλλα εμεινα με την τσαντιλα. Ή να την κρατησω για λιγο ακομη τουλαχιστον μεχρι να δω τα χρηματα στο λογαριασμό μου?
Δεν θέλω να στην σπάσω αλλά τα ίδια είχαν γίνει και με μένα. :( Τον 1ο χρόνο έκανα υπομονή, ζητούσα, δεν μου έδιναν ώσπου με τα πολλά με εξόφλησαν μέσα στο καλοκαίρι. Τον επόμενο χρόνο την έπιασα από την αρχή και της είπα ότι δεν προτίθεμαι να ξαναζητιανέψω κλπ κλπ και συμφώνησε. Μάλιστα, με τον σύζυγό της μου υποσχέθηκαν ότι θα με πληρώνουν κάθε 15 μέρες για να μην μαζεύονται πολλά. Μία φορά έγινε. Μετά μας πήρε η κατηφόρα!
Γι'αυτό, κράτα μία πισινή. Δε λέω ότι το ίδιο θα συμβεί και σε σένα αλλά μέχρι να σε εξοφλήσει χωρίς να σου σπάσει τα νεύρα.......κάνε υπομονή! ;)


Μωρε και δυο και τρεις πισινες θα κρατησω. Μπορει να "συμμορφωθει" προς το παρον και στο μελλον τα ιδια Παντελάκη μου τα ιδια Παντελη μου. Ειμαι με το 1 ποδι μέσα και με το αλλο να την κοπανησω στο πρωτο παραστρατημα, αφου με ξοφλησε φυσικα΄. Οπως λεει ο αδελφος μου...ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1486 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:21:54 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1487 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:25:02 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:26 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1488 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:25:30 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;
μας χαλαν τη πιατσα!! ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1489 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:26:21 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;
μας χαλαν τη πιατσα!! ;D

χαχαχαχαχαχα :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1490 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:31:34 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1491 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:33:38 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;
μας δουλευεις;;;;;;;; δλδ εμεις οι αδιοριστοι που κανουμε τι ειμαστε νομιμοι;; ??? ???

αλλωστε το θεμα εχει ξανασυζητηθει σε αλλο τοπικ αναλυτικα...μη λεμε τα ιδια και τα ιδια... :P
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1492 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:37:03 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;

Αν το κάνει κάποιος από ανάγκη, επειδή έχει μόνο ένα εισόδημα (τον "παχυλό" μισθό του εκπαιδευτικού) και πρέπει να θρέψει οικογένεια, τότε.. παρανομεί το κράτος. Αν, τώρα, είναι κάποιος απλά άπληστος και φραγκοφονιάς, τότε αλλάζει το θέμα. Επομένως, δεν μπορείς να γνωρίζεις εκ των προτέρων τι παίζει.
Όσο για το "μαύρο" χρήμα, όσοι κάνουν ιδιαίτερα χωρίς να δίνουν αποδείξεις, είτε είναι μόνιμοι εκπαιδευτικό, είτε όχι.. παρανομούν. Ας μην ανοίξουμε αυτό το θέμα τώρα περί παρανομίας..
Στο κάτω-κάτω.. καπιταλισμό δεν θέλουν κάποιοι; Ζήτηση και προσφορά...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1493 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:38:03 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;
μας δουλευεις;;;;;;;; δλδ εμεις οι αδιοριστοι που κανουμε τι ειμαστε νομιμοι;; ??? ???
Καταρχάς ο αδιόριστος δεν είναι δημόσιος υπάλληλος, οπότε δεν υπάρχει κόλλημα από τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα. Κατά δεύτερον δεν έχω απαίτηση ένας αδιόριστος να μην κάνει έστω μαθήματα για να ζήσει, αν και αυτός θα μπορούσενα τα δηλώνει. Κατά τρίτον, οι μόνιμοι που έχουν ένα σταθερό μηνιαίο εισόδημα, γιατί κόβουν μερίδιο της πίτας από τους αδιόριστους που μπορούν μόνο από τα ιδιαίτερα να βγάλουν το ψωμί τους;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1494 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:40:48 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;

Αν το κάνει κάποιος από ανάγκη, επειδή έχει μόνο ένα εισόδημα (τον "παχυλό" μισθό του εκπαιδευτικού) και πρέπει να θρέψει οικογένεια, τότε.. παρανομεί το κράτος. Αν, τώρα, είναι κάποιος απλά άπληστος και φραγκοφονιάς, τότε αλλάζει το θέμα. Επομένως, δεν μπορείς να γνωρίζεις εκ των προτέρων τι παίζει.
Όσο για το "μαύρο" χρήμα, όσοι κάνουν ιδιαίτερα χωρίς να δίνουν αποδείξεις, είτε είναι μόνιμοι εκπαιδευτικό, είτε όχι.. παρανομούν. Ας μην ανοίξουμε αυτό το θέμα τώρα περί παρανομίας..
Στο κάτω-κάτω.. καπιταλισμό δεν θέλουν κάποιοι; Ζήτηση και προσφορά...
Γιατί αφού, καλώς ή κακώς, οι μισθοί στο δημόσιο είναι μικροί δεν παραιτείσαι και να βγεις στο ελεύθερο επάγγελμα να βγάζεις 3 χιλιάρικα το μήνα; Μήπως είναι η ίδια η δικαιολογία για τους εφοριακούς που λαδώνονται και τους γιατρούς που παίρνουν φακελάκια;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2010, 04:53:37 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1495 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:41:51 μμ »
Ποια είναι η γνώμη σας για τους συναδέλφους που δουλεύουν το πρωί σε δημόσια σχολεία και το απόγευμα κάνουν και ιδιαίτερα;

Αν τα ιδιαίτερα που κάνουν ΔΕΝ είναι σε μαθητές τους, τότε τους βλέπω από αδιάφορα έως θετικά (δηλαδή αδιάφορα, εκτός αν είναι φίλος μου.. για τους άλλους τι γνώμη να έχω :P)
Αν, τώρα, κάποιος κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του από το σχολείο.. ε τότε είναι ύποπτο.
Το ότι είναι παράνομο από το νόμο, "μαύρο" χρήμα και αναγκάζει τις οικογένειες σε μεγάλα έξοδα;
μας δουλευεις;;;;;;;; δλδ εμεις οι αδιοριστοι που κανουμε τι ειμαστε νομιμοι;; ??? ???
Καταρχάς ο αδιόριστος δεν είναι δημόσιος υπάλληλος, οπότε δεν υπάρχει κόλλημα από τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα. Κατά δεύτερον δεν έχω απαίτηση ένας αδιόριστος να μην κάνει έστω μαθήματα για να ζήσει, αν και αυτός θα μπορούσενα τα δηλώνει. Κατά τρίτον, οι μόνιμοι που έχουν ένα σταθερό μηνιαίο εισόδημα, γιατί κόβουν μερίδιο της πίτας από τους αδιόριστους που μπορούν μόνο από τα ιδιαίτερα να βγάλουν το ψωμί τους;
σωστος!!! αλλα ειτε ετσι ειτε αλλιως και μεις μαυρο...κτραμι χρημα βγαζουμε... οσο για το τελευταιο συμφωνω απολυτα ...αν μου επετρεπε η ηθικη μου θα εβαζα κουκουλα και θα τους εδειχνα...μας παιρνουν το ψωμι μας!!!!! ;) :) :D
@ Landau προσεχε τι θα πεις... :P :P
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1496 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:45:46 μμ »
Θέλω να πω με όλα αυτά ότι συχνά οι εκπαιδευτικοί καταγγέλουν το κράτος για αναλγησία εναντίον τους, όταν όμως και οι ίδιοι συχνά δεν υπήρξαν περισσότερο έντιμοι απέναντί του και απέναντι στην κοινωνία κατ' επέκταση. Και ξαναλέω ότι το να είναι κάποιος σε αυτό το όντως κακοπληρωμένο και με πολλά στραβά δημόσιο σχολείο, είναι επιλογή του. Υπάρχουν πάντα τα ιδιωτικά και το ελεύθερο επάγγελμα.
Μήπως όλοι, καταγγέλοντες και καταγγελόμενοι, στον ίδιο χωρό λαμογιάς και διαφθοράς χορεύουμε; Μήπως αυτή η κατάσταση παρακμής και διαφθοράς, την οποία όλοι τόσο βδελύσσονται θεωρητικά, στην πράξη βόλεψε πολλούς;  
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2010, 04:51:48 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1497 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:48:21 μμ »

...αν μου επετρεπε η ηθικη μου θα εβαζα κουκουλα και θα τους εδειχνα...μας παιρνουν το ψωμι μας!!!!! ;) :) :D


Η Αναστασια76 σε ρολο .."Αρτέμη Μάτσα"  :P
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 658

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.