*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706404 φορές)

0 μέλη και 73 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1512 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:02:50 μμ »
Στο θέμα μας.  :)Απορία:
Παίρνετε για μια τάξη 15 ευρώ την ώρα. Έρχονται δυο παιδιά γκρουπάκι. Πόσα παίρνετε την ώρα? 30? 15? ενδιάμεσα? υπόψιν έχετε ανάγκη τα παιδιά, και είναι και οικονομικά στενεμένα τα πράγματα στην κοινωνία...

ουτε 30 ουτε 15 αλλα κατι ενδιάμεσο δηλ 20 , 10 απο το καθε παιδι

Το ίδιο ακολουθείται και όταν είναι αδέρφια?

Nαι, νομίζω συμφέρει και το γονιό και για τον καθηγητή είναι καλά. Η αρχική τιμή βέβαια ανάλογα με το μάθημα, το επίπεδο κλπ. Πάντως τη διαμόρφωση για τα 2 άτομα με αυτό τον τρόπο την κάνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:03 »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1513 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:19:11 πμ »
Παιδιά, κάποιο άτομο θα δώσει δεύτερη φορά πανελλήνιες και θέλει να κάνει ιδιαίτερα σε όλα τα μαθήματα της θεωρητικής κατεύθυνσης.Πόσα πιστεύετε ότι πρέπει να ζητήσω? Τι να κάνω, που έχω ένα θεματάκι όσον αφορά τα χρήματα  και όταν  ένας μαθητής να δίνει πολλά συνολικά πολλά χρήματα,στενοχωριέμαι και δεν σκέφτομαι τη δουλειά που ρίχνω εγώ και ότι αν θέλει μπορεί να πάει σε φροντιστήριο!Γενικά προβληματίζομαι, αλλά περισσότερο όταν κάνει πολλά μαθήματα με εμένα! :-\ :-XΕυχαριστώ! :-* :)

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1514 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:55:14 πμ »
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1515 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:57:40 πμ »
Ηράκλειο Κρήτης! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:03 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1516 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:07:27 πμ »
Εγω στεναχωριεμαι ακομα κι αν κανω λιγα μαθηματα....
κοιτα ειναι κατευθυνση...οποτε απαιτει δουλεια πολυ κ απο σενα...οποτε οχι κατω απο 12 την ωρε κατα τη γνωμη μου....ποσο πιο κατω? αν δινεις φωτοτυπιες και εχεισ να διαβαζεισ κιολας εσυ (εξαρταται κ απο το τι πειρα εχεις παντα)....εσυ τι σκεφτοσουν?

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1517 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:16:07 πμ »
Α!Ωραία, οπότε υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα, ψυχοπονιάρηδες! :P Πρέπει να αλλάξω τακτική όμως.Όποιοι κάνουν ιδιαίτερα έχουν να δώσουν.Αλλιώς κάνουν φροντιστήριο!(Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ, γιατί τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιος δεν έχει χρήματα αλλά δεν είναι δυνατός μαθητής; Στο φροντιστήριο θα χαθεί...)ΚΙ εγώ εκεί γύρω σκεφτόμουν.Υπολόγισα 13 το μάθημα σκεπτόμενη μόνο το οικονομικό βάρος του μαθητή και όχι τη δική μου δουλειά, χρόνο κ.τ.λ, αλλά μετά μου φάνηκαν πολλά στο σύνολο...Ευχαριστώ, θα δω τι θα κάνω!Αν έχει και κάποιος άλλος κάτι να με συμβουλέψει, ας το κάνει!

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1518 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:36:11 πμ »
17.5 την ώρα..ξέρεις τι προετοιμασία έχεις για ολα τα μαθήματα;;;;τόσο να φανταστείς χρώνει το φροντιστήριο για ιδιαίτερο μέσα σε αυτό ,είναι μια χαρά τιμή ,μη στεναχωριέσαι και εσένα δουλειά σου είναι

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1519 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:08:13 μμ »
 Δε θα σου πω ποσα να παρεις αλλα θα σου καταθεσω την εμπειρια της αδελφης μου. Ανελαβε κι εκεινη σε ιδιαιτερο προετοιμασια για πανελλαδικες και ζητησε 12 ευρω την ωρα μιας και θα ηταν η πρωτη φορα για εκεινη αυτο το επιπεδο. Σε πληροφορώ οτι έριξε τρελο διαβασμα γιαι να ειναι οκ, αρνηθηκε να αναλαβει αλλα ιδιαιτερα διοτι δεν προλαβαινε και χαλασε ουκ ολιγα σε βοηθηματα και φωτοτυπιες. Θα μου πεις οτι ολα αυτα μενουν αλλα αργοτερα ειδε οτι ναι μεν της εκανε καλο που ασχοληθηκε με προετοιμασια καθοτι ψηθηκε που λενε απο την αλλη ομως δε βγηκε και πολυ κερδισμενη με τοσα χρηματα την ωρα. Πραττεις κατα βουληση λοιπον

Υ.Γ. Ρε παιδια κατι 30αρια την ωρα που ακουω για προετοιμασια ισχυουν?Μενω Αθηνα δυτικα προαστια και νομιζω οτι ειναι υπερβολικο ποσο!!!
Παντως ο διευθυντης του σχολειου στη γειτονια παιρνει 50 ευρω την ωρα σε παιδι Γυμνασιου και τα δινουν οι γονεις του... :-X

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1520 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:20:22 μμ »
30αρια?
εγω ακουω 50αρια και τρελαινομαι...εχω ακουσει κ για 60αρια......απο εκπαιδευτικο λεει που δουλευει ως συμβουλος......................... :-\ :-X
εγω το θεωρω ντροπη παντως οσο πειρα κ να εχει καποιος καθηγητης , οσο καλος και να ειναι.....δλδλ τι 50 την ωρα?????????κανει μαγικα και τα βαζει μεσα στο κεφαλι των παιδιων????
ειναι απαραδεκτο...κ κακως οι γονεις εμπιστευονται τετοιους ανθρωπους..... :-\

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1521 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:27:12 μμ »
Παντως ο διευθυντης του σχολειου στη γειτονια παιρνει 50 ευρω την ωρα σε παιδι Γυμνασιου και τα δινουν οι γονεις του... :-X
Αφού υπάρχει ατιμωρησία και ο κύριος είναι ακόμα στη θέση του, καλά κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1522 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:29:17 μμ »
Δε θα σου πω ποσα να παρεις αλλα θα σου καταθεσω την εμπειρια της αδελφης μου. Ανελαβε κι εκεινη σε ιδιαιτερο προετοιμασια για πανελλαδικες και ζητησε 12 ευρω την ωρα μιας και θα ηταν η πρωτη φορα για εκεινη αυτο το επιπεδο. Σε πληροφορώ οτι έριξε τρελο διαβασμα γιαι να ειναι οκ, αρνηθηκε να αναλαβει αλλα ιδιαιτερα διοτι δεν προλαβαινε και χαλασε ουκ ολιγα σε βοηθηματα και φωτοτυπιες. Θα μου πεις οτι ολα αυτα μενουν αλλα αργοτερα ειδε οτι ναι μεν της εκανε καλο που ασχοληθηκε με προετοιμασια καθοτι ψηθηκε που λενε απο την αλλη ομως δε βγηκε και πολυ κερδισμενη με τοσα χρηματα την ωρα. Πραττεις κατα βουληση λοιπον

Υ.Γ. Ρε παιδια κατι 30αρια την ωρα που ακουω για προετοιμασια ισχυουν?Μενω Αθηνα δυτικα προαστια και νομιζω οτι ειναι υπερβολικο ποσο!!!
Παντως ο διευθυντης του σχολειου στη γειτονια παιρνει 50 ευρω την ωρα σε παιδι Γυμνασιου και τα δινουν οι γονεις του... :-X

:o :o :o :o :o ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΚΑΙ ΣΦΆΖΕΙ .... :o :o :o >:( >:(
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1523 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:31:21 μμ »
Αλλά δεν φταίει μόνο αυτός.. φταίνε και οι γονείς που τα σκάνε. Η άγνοια βλέπεις..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1524 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:07:51 μμ »
30αρια?
εγω ακουω 50αρια και τρελαινομαι...εχω ακουσει κ για 60αρια......απο εκπαιδευτικο λεει που δουλευει ως συμβουλος......................... :-\ :-X
εγω το θεωρω ντροπη παντως οσο πειρα κ να εχει καποιος καθηγητης , οσο καλος και να ειναι.....δλδλ τι 50 την ωρα?????????κανει μαγικα και τα βαζει μεσα στο κεφαλι των παιδιων????
ειναι απαραδεκτο...κ κακως οι γονεις εμπιστευονται τετοιους ανθρωπους..... :-\
Βασικά το πρόβλημα δεν είναι αυτός που τα ζητάει αλλά αυτός που τα δίνει. Και 100 να ζητούσαν εντύπωση δεν θα μου έκανε...ελεύθερη αγορά. ;)
Εκτός αν μιλάμε για περίπτωση "βρωμοδουλειας" όπου έχεις συναλλαγή και από τις 2 πλευρές π.χ καθηγητής σχολείου που κάνει ιδιαίτερα σε μαθητή του. Πάντως είμαι  περίεργος για το τι δουλειά κάνουν όσοι δίνουν τόσο εύκολα 50ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1525 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:28:55 μμ »
Αλλά δεν φταίει μόνο αυτός.. φταίνε και οι γονείς που τα σκάνε. Η άγνοια βλέπεις..

Δεν τα σκανε απο αγνοια. Το κανουν με πληρη συνειδηση και μαλιστα κομπαζουν οτι τους κανει μαθημα ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ, χωρις ωστοσο να γνωριζουν οτι δεν πρεπει να το πολυλενε. Μα το Θεο, αν ημουν μαθηματικός θα τους ελεγα να ριξω μια ματια  για να δω τι σκ@τ@ κανουν!Δεν τολμω να σκεφτω ποσα παιρνει στο Λυκειο 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.