*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706246 φορές)

0 μέλη και 41 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1554 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:49:41 μμ »
αυτά είναι .... :)
μόλις ανεβήκαμε ε πίπεδο  ;)
Kαι λίγα είπα φίλε....μετά μας πείραξε το Υπουργείο που μας εκμεταλλεύεται ως ΑΜΩ και ωρομίσθιους...όταν πρόκειται για την δική μας κακοπάθεια οι άλλοι είναι "ξεδιάντροποι"...όταν τα κάνουμε εμείς έχουμε άλλοθι...ποιο ακριβώς βέβαια δεν έχω καταλάβει!!!  ??? ??? ??? ???
 
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:14 »

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1555 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 12:30:15 μμ »
Προσκυνώ Μάρκο, ΛΩΡΑ και fivo!!! Αποστομοτικοί!!!

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1556 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 01:10:28 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Μας αρέσει δεν μας αρέσει, είμαστε σε μια καπιταλιστική κοινωνία, όπου λειτουργεί ο νόμος της πρσοφοράς και της ζήτησης. Από τη στιγμή που υπάαρχουν αυτοί που θα δώσουν 60 και παραπανω ευρώ για μάθημα, γιατί οι καθηγητές να μην τα ζητήσουν;

Αυτά είναι επιλογές! Όπως επίσης επιλογή είναι το αν θα πάρεις μία νηπιαγωγό ή έναν απόφοιτο λυκείου (που έιχε 20 στα αρχαία) για να κάνει στο παιδί, σου που είναι στο γυμνάσιο ή στο λύκειο, μάθημα!
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....

Και μια τελευταία κουβέντα. Εμένα με παίρνουν κάθε χρόνο πάνω από 10 γονείς για να αναλάβω τα παιδιά τους για Αγγλικά. Ξεκινάνε τις οικονομικές τους προσφορές από τα 30 ευρώ την ώρα για παιδιά που θα ξεκινησουν Αγγλικά εκείνη τη χρονιά και φτάνουν μέχρι τα 50 ευρώ την ώρα για παιδιά που θέλουν αν προετοιμαστούν για εξετάσεις. Όταν τους λέω ότι δεν κάνω μαθήματα, νομίζουν ότι αρνούμαι λόγω χρημάτων, και μου λένε σου δίνουμε όσα ζητήσεις και 40 και 50 και 70! Για μια ώρα και σε επαρχιακή πόλη! Πού και να έκανα μαθήματα!

Ευτυχώς που δεν κάνεις δηλαδή, γιατί θα βούλιαζες την τοπική οικονομία!! Θα δούλευαν οι άνθρωποι μόνο για να σε πληρώνουν να κάνεις αγγλικά!! :-X
Ξεκαβαλήστε ορισμένοι λίγο, σας εχουν πάρει χαμπάρι! ::)
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1557 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 01:12:46 μμ »
κι εγώ ψάχνω καθηγητή για ιδιαίτερο, να τον πληρώνω 100 ευρώ την ώρα και δεν βρίσκω ρε παιδιά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:14 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1558 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 03:03:04 μμ »
κι εγώ ψάχνω καθηγητή για ιδιαίτερο, να τον πληρώνω 100 ευρώ την ώρα και δεν βρίσκω ρε παιδιά

Εδώ! Και ειδικά για σένα.. ειδική τιμή: 150 ευρά  ;D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος samou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1559 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 03:10:04 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Μετριοπάθεια και σεμνότητα πάνω απ' όλα!!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1560 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:21:39 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Μας αρέσει δεν μας αρέσει, είμαστε σε μια καπιταλιστική κοινωνία, όπου λειτουργεί ο νόμος της πρσοφοράς και της ζήτησης. Από τη στιγμή που υπάαρχουν αυτοί που θα δώσουν 60 και παραπανω ευρώ για μάθημα, γιατί οι καθηγητές να μην τα ζητήσουν;

Αυτά είναι επιλογές! Όπως επίσης επιλογή είναι το αν θα πάρεις μία νηπιαγωγό ή έναν απόφοιτο λυκείου (που έιχε 20 στα αρχαία) για να κάνει στο παιδί, σου που είναι στο γυμνάσιο ή στο λύκειο, μάθημα!
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....

Και μια τελευταία κουβέντα. Εμένα με παίρνουν κάθε χρόνο πάνω από 10 γονείς για να αναλάβω τα παιδιά τους για Αγγλικά. Ξεκινάνε τις οικονομικές τους προσφορές από τα 30 ευρώ την ώρα για παιδιά που θα ξεκινησουν Αγγλικά εκείνη τη χρονιά και φτάνουν μέχρι τα 50 ευρώ την ώρα για παιδιά που θέλουν αν προετοιμαστούν για εξετάσεις. Όταν τους λέω ότι δεν κάνω μαθήματα, νομίζουν ότι αρνούμαι λόγω χρημάτων, και μου λένε σου δίνουμε όσα ζητήσεις και 40 και 50 και 70! Για μια ώρα και σε επαρχιακή πόλη! Πού και να έκανα μαθήματα!

Ευτυχώς που δεν κάνεις δηλαδή, γιατί θα βούλιαζες την τοπική οικονομία!! Θα δούλευαν οι άνθρωποι μόνο για να σε πληρώνουν να κάνεις αγγλικά!! :-X
Ξεκαβαλήστε ορισμένοι λίγο, σας εχουν πάρει χαμπάρι! ::)

Το πρόβλημα σου μαζί μου ποιό είναι ακριβώς; Σου φαίνεται να έχω καβαλήσει καλάμι; Γιατί αν έχεις αυτή την άποψη είναι λάθος!
Η περιγραφή ενός γεγονότος δεν είναι καβάλημα καλαμιού! Αν δεχόμουν και τα έπαιρνα τότε, ναι, θα είχα καβαλήσει καλάμι. Αλλά πάλι επιμένω, το φταίξιμο είναι και των γονιών που τα δίνουν και μάλιστα τα προσφέρουν και από μόνοι τους!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1561 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:29:56 μμ »
Εμμάκι εσύ δεν είσαι στο εξωτερικό για σπουδές?

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1562 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:34:19 μμ »
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά τι αεροδιαστημικές τιμές ακούω;;;;;; Εδώ στην Αθήνα που ζω εγώ δεν έχω ακούσει ποτε κανέναν ξενόγλωσσο να παίρνει πάνω απο 20 ευρώ και πιστέψ'τε με γνωρίζω άπειρα άτομα που έβγαλαν την αγγλική. Για Γερμανικά έχω ακούσει και παραπάνω (25) αλλά είπαμε...
Πέρσι που έψαχνα για προφισινσι μια κοπελιά μου είχε πει 30! Απόφοιτος της Αγγλικής με προφορά.....να μην τη σχολιάσω! Εννοείται οτι δεν της τα έδωσα! Μ' αυτά τα χρήματα πλέον βρίσκω άτομο με πτυχίο αντίστοιχης φιλολογίας και μητρική τα αγγλικά/αμερικάνικα!

Υ.Γ στείλτε μου σε πμ σε ποια πόλη της Ελλάδας δίνετε 50,60,100ευρώ για ξένη γλώσσα γιατί θέλω να μετακομίσω εκεί  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2010, 06:41:33 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1563 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:41:44 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Μας αρέσει δεν μας αρέσει, είμαστε σε μια καπιταλιστική κοινωνία, όπου λειτουργεί ο νόμος της πρσοφοράς και της ζήτησης. Από τη στιγμή που υπάαρχουν αυτοί που θα δώσουν 60 και παραπανω ευρώ για μάθημα, γιατί οι καθηγητές να μην τα ζητήσουν;

Αυτά είναι επιλογές! Όπως επίσης επιλογή είναι το αν θα πάρεις μία νηπιαγωγό ή έναν απόφοιτο λυκείου (που έιχε 20 στα αρχαία) για να κάνει στο παιδί, σου που είναι στο γυμνάσιο ή στο λύκειο, μάθημα!
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....

Και μια τελευταία κουβέντα. Εμένα με παίρνουν κάθε χρόνο πάνω από 10 γονείς για να αναλάβω τα παιδιά τους για Αγγλικά. Ξεκινάνε τις οικονομικές τους προσφορές από τα 30 ευρώ την ώρα για παιδιά που θα ξεκινησουν Αγγλικά εκείνη τη χρονιά και φτάνουν μέχρι τα 50 ευρώ την ώρα για παιδιά που θέλουν αν προετοιμαστούν για εξετάσεις. Όταν τους λέω ότι δεν κάνω μαθήματα, νομίζουν ότι αρνούμαι λόγω χρημάτων, και μου λένε σου δίνουμε όσα ζητήσεις και 40 και 50 και 70! Για μια ώρα και σε επαρχιακή πόλη! Πού και να έκανα μαθήματα!

Ευτυχώς που δεν κάνεις δηλαδή, γιατί θα βούλιαζες την τοπική οικονομία!! Θα δούλευαν οι άνθρωποι μόνο για να σε πληρώνουν να κάνεις αγγλικά!! :-X
Ξεκαβαλήστε ορισμένοι λίγο, σας εχουν πάρει χαμπάρι! ::)

Το πρόβλημα σου μαζί μου ποιό είναι ακριβώς; Σου φαίνεται να έχω καβαλήσει καλάμι; Γιατί αν έχεις αυτή την άποψη είναι λάθος!
Η περιγραφή ενός γεγονότος δεν είναι καβάλημα καλαμιού! Αν δεχόμουν και τα έπαιρνα τότε, ναι, θα είχα καβαλήσει καλάμι. Αλλά πάλι επιμένω, το φταίξιμο είναι και των γονιών που τα δίνουν και μάλιστα τα προσφέρουν και από μόνοι τους!

Θα σου απαντήσω αλλά δεν ξέρω ποιό από όλα τα μηνύματά και σχόλιά σου να χρησιμοποιήσω πρώτα! ::) Έχουμε χάσει το λογαριασμό μαζί σου... Αλλά ας ασχοληθώ μόνο με αυτό το τελευταίο. Καβάλημα καλαμιού είναι και η περιγραφή ενός γεγονότος δημοσίως στο οποίο απλά... ψωνίζεσαι για το πόσα σου προσφέρουν για να κάνεις στα παιδιά τους μάθημα και μας λες ότι δεν τα δέχεσαι όχι για κάποιο άλλο λόγο, αλλά επειδή λείπεις (πόσες φορές εχουμε ακούσει για τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά σου!!!!) και μάλιστα στο τέλος του μηνύματός σου λές "που και να έκανα μαθήματα" -δηλαδή που και να έκανα πόσα θα μου έδιναν!!! Μήπως δεν είναι καλά τα ελληνικά μου και κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά; Σημαίνει κάτι άλλο η φράση σου και το παρεξήγησα; ??? Αν αυτό δεν είναι καβάλημα τότε τί είναι; :-X Που προσφέρουν οι γονείς τόσα λεφτά για να κάνουν τα παιδιά τους μάθημα αγγλικών μια ώρα (και πόσες ακόμα τη βδομάδα) και η χρονιά να τους βγαίνει όσο 3 σε φροντιστήριο; ??? Εκτός και αν η επαρχιακή πόλη που μένεις είναι το Μονακό!!! ;D
Δεν έχω διάθεση να ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου, απλά κάποια πράγματα μιλάνε από μόνα τους. 8)
Όσο για τους γονείς συμφωνώ.

ΥΓ: ΤΕΜ, στο εξωτερικό είναι αλλά την παίρνουν τηλ κάθε χρόνο να τους κάνει μέσω ίντερνετ!! Κάτι δεν κολλάει στην εικόνα λέω εγώ αλλά άντε... ας μη συνεχίσω και γίνω πιο "κακιά". :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2010, 06:47:35 μμ από anastasia86 »
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1564 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:48:32 μμ »
Μήπως λέω μήπως να λύσετε το θέμα μέσω πμ ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2010, 06:50:43 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1565 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 06:54:12 μμ »
Μπα, λύθηκε το θέμα από μόνο του... Δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε. ;)
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1566 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:25:57 μμ »
Πραγματικά δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε.
Ο καθένας βγαζει τα συμπεράσματα του, και εσείς για μένα, αλλά και εγώ!
Δεν έχω να απολλογηθώ για τίποτα και σε κανέναν!

Ευχαριστώ πολυ!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1567 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:29:18 μμ »
Παρακαλούμε. ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 613
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.