*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706343 φορές)

0 μέλη και 67 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1652 στις: Μάρτιος 11, 2011, 02:37:13 μμ »
νόμιζα για ξένη γλώσσα!!!
 :-[
***

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:33 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1653 στις: Μάρτιος 11, 2011, 06:19:20 μμ »
Να τους τα πάρεις τα 15 ευρώ .Αν τα έχουν να τους τα πάρεις ! Αρκετά έχουμε καταντήσει σταχτομαζώχτρες όλοι μας .Θα σε σέβονται και πιο πολύ. Έχω μια κουμπάρα που την πήραν τηλέφωνο για μάθημα και αυτή δεν το ήθελε γιατί είχε αρκετά και τους πετάει ..για παιδί δημοτικού τώρα ...το αστρονομικό ποσό των 50 ευρώ .Το δέκτηκαν παρακαλώ ..Πάρτο με τόσα που θες  ;)

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1654 στις: Μάρτιος 11, 2011, 06:34:30 μμ »
Ξέρει κανείς πόσο πάει η τιμή για μάθημα φυσικής για μαθητή που ακολουθεί πρόγραμμα ΙΒ;
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1655 στις: Μάρτιος 11, 2011, 10:10:43 μμ »
Ξέρει κανείς πόσο πάει η τιμή για μάθημα φυσικής για μαθητή που ακολουθεί πρόγραμμα ΙΒ;

πολλα, παρα πολλα φανταζομαι  ;D οσο περισσοτερο νομιζεις, χτυπα  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:33 »

Αποσυνδεδεμένος lion22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • θα με λατρέψει η Εκπαίδευση??
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1656 στις: Μάρτιος 11, 2011, 10:52:09 μμ »
τι ειναι το πρόγραμμα ΙΒ;



Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1657 στις: Μάρτιος 11, 2011, 11:07:28 μμ »
To ιντερνάσιοναλ μπακαλορεά, Διεθνές Απολυτήριο..
***

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1658 στις: Μάρτιος 11, 2011, 11:08:22 μμ »
τι ειναι το πρόγραμμα ΙΒ;

το international baccalaureate. το διεθνες απολυτηριο. ειναι το προγραμμα που παρακολουθουνε στα ιδιωτικα σχολεια οσοι ενδιαφερονται αποκλειστικα για σπουδες στο εξωτερικο κ κυριως αμερικη.

τωρα εμενα μου γεννηθηκε αλλη απορια. αυτος ο μαθητης το ιδιαιτερο στην φυσικη το θελει για το μαθημα φυσικης αυτου του προγραμματος? τα μαθηματα δεν γινονται εξ'ολοκληρου στα αγγλικα?

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1659 στις: Μάρτιος 11, 2011, 11:17:35 μμ »
Να τους τα πάρεις τα 15 ευρώ .Αν τα έχουν να τους τα πάρεις ! Αρκετά έχουμε καταντήσει σταχτομαζώχτρες όλοι μας .Θα σε σέβονται και πιο πολύ. Έχω μια κουμπάρα που την πήραν τηλέφωνο για μάθημα και αυτή δεν το ήθελε γιατί είχε αρκετά και τους πετάει ..για παιδί δημοτικού τώρα ...το αστρονομικό ποσό των 50 ευρώ .Το δέκτηκαν παρακαλώ ..Πάρτο με τόσα που θες  ;)

η κουμπάρα εργάζεται ως;;;; :)

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1660 στις: Μάρτιος 12, 2011, 11:52:05 πμ »
Γνωστός μου μαθηματικός παίρνει 80 ευρώ /ώρα για προετοιμασία για  ΙΒ και μάλιστα τον παρακαλάνε. Βέβαια είναι αξιόλογος επιστήμονας με μεταπτυχιακά στο εξωτερικό, δημοσιεύσεις για τη διδακτική κλπ.
’σχετα από την οικονομική κρίση η γνώση και το καλό ιδιαίτερο μάθημα πρέπει πάντα να πληρώνονται. Μη διστάζετε να ζητήσετε αυτά που νομίζετε ότι αξίζετε αφού εμείς οι ίδιοι διαμορφώνουμε τις τιμές στην αγορά. Και πριν 30 χρόνια που είμασταν εκτός ευρώ και δεν υπήρχε χρήμα, πάλι κάποιοι καθηγητές που είχαν καλό όνομα στην αγορά χρέωναν υπέρογκα για την εποχή ποσά και κάποιοι μαθητές τα έδιναν.  Καλύτερα να έχεις λίγα και καλοπληρωμένα μαθήματα παρά να τρέχεις όλη μέρα να μαζέψεις 10ευρα. Νομίζω ότι από τη στιγμή που ο μπαρμπέρης της γειτονιάς χρεώνει 10 ευρώ για 10 λεπτά κούρεμα ο καθηγητής που έρχεται και στο σπίτι σου δικαιούται να ζητήσει 18 και πάνω για μια ώρα, ασχέτως μαθήματος. Όταν ζητάς λιγότερα είναι σαν να παραδέχεσαι ότι δεν έχεις ζήτηση στην αγορά και δεν σταυρώνεις πελάτη παρά μόνο αν ρίξεις στα τάρταρα την τιμή. Εδώ στο ΕΑΠ να γραφτείς πληρώνεις 200 ευρώ τη συνάντηση χονδρικά και δεν κάνεις και ιδιαίτερο...Η μόρφωση δεν είναι ποτέ ακριβή συγκριτικά με το πόσο κοστίζει η αμάθεια.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1661 στις: Μάρτιος 12, 2011, 12:06:03 μμ »
ib και κρίση, δεν πάνε μαζί!!
***

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1662 στις: Μάρτιος 12, 2011, 02:41:42 μμ »
Έρση ,είναι αγγλικής . Αλλά θέλω να τονίσω το οξύμωρο του θέματος .Λέμε όλοι να μην παίρνουμε πολλά αλλά λεφτά υπάρχουν ....Για το ΙΒ συνάδελφε χτύπα όσο θέλεις , δεν υπάρχει πρόβλημα έχω και εγώ μαθήτρια σε ΙΒ και σε πληροφορώ της φάνηκε πολύ λίγη η τιμή .Όταν μπήκα στο σπίτι ....κατάλαβα τι ηλίθια πιάστηκα ...

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1663 στις: Μάρτιος 12, 2011, 04:10:02 μμ »
τι ειναι το πρόγραμμα ΙΒ;
το international baccalaureate. το διεθνες απολυτηριο. ειναι το προγραμμα που παρακολουθουνε στα ιδιωτικα σχολεια οσοι ενδιαφερονται αποκλειστικα για σπουδες στο εξωτερικο κ κυριως αμερικη.
τωρα εμενα μου γεννηθηκε αλλη απορια. αυτος ο μαθητης το ιδιαιτερο στην φυσικη το θελει για το μαθημα φυσικης αυτου του προγραμματος? τα μαθηματα δεν γινονται εξ'ολοκληρου στα αγγλικα?
Πάντως έχω πετύχει κάτι μαθητές που έγιναν δεκτοί σε προγράμματα IB και δεν σκαμπάζαν τίποτα από αγγλικά.
Και μετά σου λένε "καλά" ιδιωτικά σχολεία ;) Όλα με τα μπικικίνια τα μετράνε. >:(

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1664 στις: Μάρτιος 12, 2011, 06:10:15 μμ »
Γνωστός μου μαθηματικός παίρνει 80 ευρώ /ώρα για προετοιμασία για  ΙΒ και μάλιστα τον παρακαλάνε. Βέβαια είναι αξιόλογος επιστήμονας με μεταπτυχιακά στο εξωτερικό, δημοσιεύσεις για τη διδακτική κλπ.
’σχετα από την οικονομική κρίση η γνώση και το καλό ιδιαίτερο μάθημα πρέπει πάντα να πληρώνονται. Μη διστάζετε να ζητήσετε αυτά που νομίζετε ότι αξίζετε αφού εμείς οι ίδιοι διαμορφώνουμε τις τιμές στην αγορά. Και πριν 30 χρόνια που είμασταν εκτός ευρώ και δεν υπήρχε χρήμα, πάλι κάποιοι καθηγητές που είχαν καλό όνομα στην αγορά χρέωναν υπέρογκα για την εποχή ποσά και κάποιοι μαθητές τα έδιναν.  Καλύτερα να έχεις λίγα και καλοπληρωμένα μαθήματα παρά να τρέχεις όλη μέρα να μαζέψεις 10ευρα. Νομίζω ότι από τη στιγμή που ο μπαρμπέρης της γειτονιάς χρεώνει 10 ευρώ για 10 λεπτά κούρεμα ο καθηγητής που έρχεται και στο σπίτι σου δικαιούται να ζητήσει 18 και πάνω για μια ώρα, ασχέτως μαθήματος. Όταν ζητάς λιγότερα είναι σαν να παραδέχεσαι ότι δεν έχεις ζήτηση στην αγορά και δεν σταυρώνεις πελάτη παρά μόνο αν ρίξεις στα τάρταρα την τιμή. Εδώ στο ΕΑΠ να γραφτείς πληρώνεις 200 ευρώ τη συνάντηση χονδρικά και δεν κάνεις και ιδιαίτερο...Η μόρφωση δεν είναι ποτέ ακριβή συγκριτικά με το πόσο κοστίζει η αμάθεια.

εχεις απολυτο δικιο!! εχει υποτιμηθει αρκετα νομιζω η δουλεια μας οσον αφορα τον οικονομικο τομεα! και στο κατω κατω τα ιδιαιτερα (για οποιοδηποτε μαθημα ) θεωρειται ειδος πολυτελειας. εαν δεν εχουν οσα τους ζητας ας στειλουν το παιδι τους σε φροντιστηριο που ειναι πολυ πιο οικονομικο.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1665 στις: Μάρτιος 12, 2011, 06:25:38 μμ »
προσφορά και ζήτηση .....από τη στιγμή που είμαστε τόσοι χιλιάδες θα ρίξουμε και την τιμή και ευχαριστώ θα πούμε και θα επιδιώξουμε να κρατήσουμε το μαθητή ...μακάρι να είχαμε και όλοι οι υπόλοιποι τέτοιου είδους ακριβοπληρωμένα ιδιαίτερα αλλά στις λαικές συνοικίες είναι πολύ δύσκολό ούτε  πιστεύω ότι η τιμή επειδή θέλεις να χεις δουλειά και του χρόνου συνεπάγεται και έλλειψη σε κατάρτιση 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 611

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.