*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις ΠΕ04  (Αναγνώστηκε 14384 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις ΠΕ04
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 16, 2024, 07:55:33 μμ »
Η ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής στην περίπτωση που με τον ίδιο αριθμό ωρών εμφάνισε απ' το πουθενά οργανικό κενό σε γεωλόγο, το οποίο δεν έδωσε σε υπεραριθμία, είναι υπόλογη και παράνομη. Εκτός κι αν υπήρξε επικαιροποίηση ωρών όπως προανάφερα. Το θέμα είναι σοβαρό. Εδώ πράγματι πρέπει να πάρουμε τηλέφωνα στο υπουργείο.
Πριν φτασω στο σημειο που ειχαμε σταματησει τη συζητηση, να σχολιασω αρχικα τις τελευταιες σου αναρτησεις.
Ειπες  οτι φωναζω μέσα απο τα σεντονια μου προκειμενου να πεισω.
Ειναι ολοκάθαρο  ομως γιατι συμβαινει αυτο, εφοσον περιεχουν κατα το ημισυ τις δικες σου παραθεσεις, διαφορες ιστοσελιδες +οποια νομοθεσια βρω+ τα σχόλια μου. Σε αντιθεση με τις δικες σου που περιεχουν την αποψη σου με αρ.πρωτ.
Για αυτο λοιπον σκεφτηκα να τα κοψω σε μικροτερα κομματια και να τα αναρτω λιγα λιγα μπας και παρω πισω καποια τεκμηριωση στα ερωτήματά μου.

Ως προς τις τελευταιες σου δηλωσεις:

Που το ειδες το «απ το πουθενα εμφανισε οργανικο κενο σε γεωλογο το οποίο δεν έδωσε σε υπεραριθμία » ??
Στην αρτεμιδα το πυσδε ανατ αττικης τηρησε απολυτως τη νομοθεσια δηλ
 Σsτην Α  φαση , εφαρμοζοντας την 111364/Ε2, υπολογισε ενιαια τις ωρες του πε04 και οι οποιες ηταν -11 και κατα συνεπεια δεν εδωσε οργανικο κενο, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΦΕΙΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ,
ενω στη Β φαση, εκ νεου κινηθηκε σε απολυτως νομιμα πλαισια δινοντας ως οργανικο κενο το 15αρι ωρων Α Αναθεσης στο γεωλογο, εφοσον αυτο της ελεγε να κανει η 60818
«οι βελτιώσεις, οι τοποθετήσεις των νεομετατιθέμενων και όσων εκπαιδευτικών βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ στον κλάδο ΠΕ04 θα γίνουν κατά κλάδο και ειδικότητα» και κυριως η 84852
«Δώδεκα (12) ώρες μαθήματος (κατ ΄ ελάχιστον) συνιστούν οργανικό κενό το οποίο δίνεται σε εκπαιδευτικό που καλύπτει τις ώρες αυτές με Α΄ ανάθεση, ανεξαρτήτως αν υπάρχουν εκπαιδευτικοί που θα μπορούσαν να συμπληρώσουν το ωράριό τους αναλαμβάνοντας το μάθημα ως Β΄ ανάθεση ή έχοντας δεύτερη ειδικότητα».
Επιπλεον ειχε ενημερωσει, μεσω της αναλυσης των ωρων του γυμν αρτεμιδας στη  Α φαση, για το «σκηνικο» που θα εβρισκε ως προς τη συμπληρωση ωραριου ο εν δυναμει τοποθετηθεις γεωλογος.
Ομως εσυ για να λες την εκφραση «οτι απ το πουθενα δοθηκε οργανικο κενο» σημαινει οτι εγινε καποια παρανομη ενεργεια, στην ανατ αττικη μιας και η αντιστοιχη νομιμη, που εχεις δει καπου γραμμενη προφανως,  ανεφερε διαφορετικες ενεργειες σε σχεση με αυτες που ακολουθησε τελικα η συγκεκριμενη δδε.
Πες μου λοιπον για ποιο λογο ειναι παρανομη ενεργεια η εμφανιση  στη Β φαση του 15ωρου κενου γεωλογου, και σε ποιο σημειο εχεις δει γραμμενη την αντιστοιχη νομιμη?

Το θέμα είναι σοβαρό. Εδώ πράγματι πρέπει να πάρουμε τηλέφωνα στο υπουργείο.

Η δικη μου αισθηση ειναι οτι το υπουργειο θα σου απαντουσε καπως ετσι:

ΥΠ: λεει η 60818 να εφαρμοσει τοποθετησεις στην β φαση κατα κλαδο και ειδικότητα?
-    ΝΑΙ
-    Επισης λεει η 84852 να δωσει κενο οταν υπαρχουν 12 ωρες Α αναθεση ?
-   ΝΑΙ
-   Η ανατ αττικη, τηρωντας τα παραπανω,  σεβεται τους  συναδελφους γεωλογους δινοντας τους εστω αυτες τις 11 εναπομεινασες ωρες του δικου τους μαθηματος?
Απ την αλλη, εχουμε βγαλει εμεις καποιο  νομο που να γραφει οτι αν δεν πληρειται το ενιαιο αθροιστικο 12ωρο απαγορευται η καταγραφη οργανικου κενου?
-   Οχι
-   Τοτε γιατι πηρες εμας τηλ? Να παρεις αυτους και να τους  πεις συγχαρητηρια..

Και μιαν ερώτηση. Ο g.t. ανέφερε πως υπήρξε γραμματέας ΠΥΣΔΕ. Στην Ανατολική Αττική ήταν; Ή σ' άλλο ΠΥΣΔΕ όπου έκρυβαν κενά απ' την Α' και τα 'διναν στη Β' Φάση; Εδώ το πράγμα έχει ενδιαφέρον. 8)
Δηλωση ενδεικτικη της ποσότητας και της συναισθηματικης σου ηλικιας
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2024, 07:59:40 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις ΠΕ04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:34:48 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3012
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις ΠΕ04
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 16, 2024, 08:01:15 μμ »
Τι έγινε; Απέτυχες να βρεις όσα λες και το 'ριξες στη φλυαρία πάλι; ::)

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις ΠΕ04
« Απάντηση #72 στις: Μάιος 17, 2024, 03:12:09 μμ »

Aπαντηση στο προηγουμενο κοκκινο ερωτημα δεν πηρα. Συνεχιζω

Ακόμη περιμένω ώρες Β' Φάσης ανά ειδικότητα

Και συ ομως συνεχιζεις να δειχνεις ασχετος με τις υπηρεσιακες μεταβολες, εφοσον μου ζητας να σου βρω δδε που να εχει πληρη αναλυση ωρων στη Β φαση, κι ενω δεν τους υποχρεωνει η νομοθεσια [πδ50] να κανουν κατι τετοιο. Μονο στη Γ φαση [60818] πρεπει να προβουν σε πληρη καταγραφη ωρων. Απλως καποιες δδε και για λογους ενημερωσης των εκπκων, βαζουν στους πινακες της β φασης τις ωρες των ατοφιων οργανικων κενων.

Παρ ολα αυτα συνεχιζω σχολιαζοντας τις τελευταιες σου αναρτησεις . Μου ειπες οτι
Ούτε ένα παράδειγμα σχολειού δεν έχει δοθεί όπου να μην υπολογίζονται, μετά τις υπεραριθμίες, αθροιστικά οι ώρες για να βρεθούν τα κενά. Βρες μου παράδειγμα με +1 φυσική -12 χημεία 0 βιολογία όπου να βγαίνει κενό για χημικό και θα σου πω "ναι έχεις δίκιο, εδώ το ΠΥΣΔΕ δεν υπολόγισε άθροισμα". Τότε δεσμεύομαι δημοσίως να σ' το πω. Μέχρι τώρα τέτοιο παράδειγμα δε μου 'χεις δείξει. Δε λέω ότι, σώνει και καλά, δεν υπάρχει. Απλά βρες το. :)


Καταρχας να καταγραψουμε τα αριθμητικά αυτονοητα :

Μια δδε τηρει τον ενιαιο υπολογισμο οργανικου κενου στη Β φαση οταν δινει με 0 εως -11 ωρες=μηδεν κενα, -12 εως -31 = 1 κενο [όταν βεβαια υπαρχει ατοφιο 12αρι, οπως εδειξα σε προηγουμενη παραθεση οτι συμβαινει στα  τουλαχιστον μισα πυσδε της ελλαδας ],-32 εως -51= 2 κενα  [εαν κι εφοσον υπαρχουν σε αυτο το ελλειμμα τουλαχιστον δυο 12αρια  Α   αναθεσης] κ.ο.κ.
Υπαρχουν ομως και δδε που δεν τηρουν καν τον ανωτερω κανονα-πατεντα και δεν ασχολουνται επ ουδενι με αθροισματα στη Β φαση, εφαρμοζοντας πιστα την 84852, με αποτελεσμα να δινουν οργανικο κενο στη Β φαση στις εξης περιπτωσεις:
12-31 ωρες  Α αναθεσης τουλαχιστον=1 οργανικο κενο, 32-51=2 οργανικα κενα κ.ο.κ
χωρις να κοιτανε πως εξελισσεται παραλληλα η πατεντα του ενιαιου αθροισματος.

Παρολο λοιπον οτι οι δδε συνηθως δεν αναρτουν στη Β φαση αναλυση ωρων, σου βρηκα την ανατ αττικη που ειχε αναλυση ωρων στη Β φαση και επιπλεον το παραδειγμα που μου ζητησες.
 Σφυριζοντας κινέζικα, προσπαθησες να ξεφυγεις απ την παραδοχη μιας αντιθετης απο τη δικη σου αποψη, λεγοντας κατι σαν  το παρακατω
[γενικα αν διαπιστωσεις οτι σε ερμηνευω καπου λαθος, εστω κι αν θα μπεις σε κοπο, θα θελα να  μου το πεις]:

«εσυ gt μου εδειξες εναν πινακα Α φασης που ειχε στην αρτεμιδα αρχικα
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ   -7(Ω)
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΙ   8(Ω)
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ   3(Ω)
ΠΕ04.05 ΓΕΩΛΟΓΟΙ   -15(Ω)
Και αθροισμα= -11

Και στη συνεχεια στη β φαση εναν πινακα
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ   
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΙ   
 
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ   
ΠΕ04.05 ΓΕΩΛΟΓΟΙ   -15(Ω)

Που ειναι οι υπολοιπες ωρες ? γιατι εξαφανιστηκαν απο τον πινακα? Ααα για βαστα λιγο! δεν ισχυει το επιχειρημα σου για το οτι
 το αθροιστικο ελλειμμα ειναι -11 και παρολα αυτα η συγκεκριμενη δδε εδωσε οργανικο κενο στη Β φαση, αφου μπορει  η συγκεκριμενη δδε γενικως  να τηρει τον ενιαιο υπολογισμο [υποθεση εργασιας Νο1], αλλα να συνεβη, στο ενδιαμεσο των φασεων  Α+Β, πχ μια μειωση ωραριου ενος πλεοναζοντα χημικου ή βιολογου κατα 2 ωρες, με αποτελεσμα να δοθηκε νομιμως και βασει του «κανονα» περί  «ενιαιου αθροιστικου ελλειμματος»

[σσ. ακομα περιμενω να μου παραθεσεις τη συγκεκριμενη νομοθεσια και η οποια βγαζει ολες τις δδε που δεν την εφαρμοζουν παρανομες.. Εσυ ομως απλα  σφυριζεις σε ρυθμους τσιν-τσον-τσαν]

 το οργανικο κενο [15ωρο γεωλογου],  γιατι το αθροιστικο ελλειμμα θα εγινε -13».

Μα αυτο ειναι μια αυθαιρετη σκεψη, θα σου ελεγα γω κι οπως μου εχεις πει και συ ο ιδιος –ο fun της τεκμηριωσης- δεν μπορουμε να βγαζουμε συμπερασματα με αυθαιρετες σκεψεις. Κι ειναι αυθαιρετη σκεψη γιατι αυτη η υποθεση {Νο 2] της μειωσης ωραριου δεν μπορει να τεκμηριωθει, εφοσον δε συνεβη ανακοινοποιηση πινακων.
Πιο συγκεκριμενα:

Εαν μεταξυ των φασεων ειχε συμβει μειωση ωραριου, κι ενω  ειχε αρχικα αναρτησει [ στην Α ΦΑΣΗ] μηδεν κενα στην αρτεμιδα μιας και υπηρχε ενιαιο ελλειμμα -11, θα αναδιαμορφωνονταν  το ελλειμμα σε -13 και  θα υποχρεωνε τη δδε να δωσει  1 κενο πριν παμε στη Β φαση,

{για να μη σου πω οτι αφου εδωσε -15 ωρες κενου θα έπρεπε στο ιδιο σχολειο να εχει μειωθει ταυτοχρονα σε 2 εως και 4 πε04 το ωραριο..  :o],

γεγονος που θα οδηγουσε  το πυσδε να ανακοινοποιησει στην ιστοσελιδα τον πινακα της αρτεμιδας ωστε να το γνωριζουν οι υπεραριθμοι . Παρ ολα αυτα αν μεταβεις στη σελ 39 της ιστοσελιδας και αφιερωσεις λιγο χρονο θα διαπιστωσεις οτι δεν υπηρξε καμμία ανακοινοποιηση πινακων.
Ειδικότερα στις 25/5/23 το πυσδε αναρτησε στην ιστοσελιδα τον πινακα κενων/πλεονασματων με το  -11 [μηδεν κενα] στην αρτεμιδα.
Μεχρι της 19/6 εγιναν οι  αιτησεις αρσης και δηλωσης κενων απο τους υπεραριθμους, γνωριζοντας οτι στην αρτεμιδα δεν υπαρχει οργανικο κενό, και ειναι βεβαιο οτι μεχρι εκεινη την ημερα δεν εγινε καμμία μειωση ωραριου/ανακοινοποιηση πινακων. Στις 3 το μεσημερι πηγαν στα σπιτια τους οι χριστιανοι. ;D

Στις 20/6 συνεδριασε το πυσδε [πραξη 8] για να τοποθετησει υπεραριθμους και να προβει σε αναμορφωση πινακων. Πότε να γινε αυτη η αλλαγη ωραριου?

-    «Μπορει να εγινε την τελευταια στιγμη  ;D» [υποθεση εργασιας Νο3}

-   Δηλαδη εννοεις οτι πχ την ημερα της συνεδριασης του πυσδε, που ηταν προγραμματισμενη ξερω γω κατα τις 9 το πρωι της 20ης/6, καλεσε ο διευθυντης αρτεμιδας τον προισταμενο εκπ θεματων να του αναφερει μειωση ωραριου και την οποια μολις αυτος  τσεκαρε οτι ισχυει, ετρεξε στο συμβουλιο για να την αναφερει στον γραμματεα λέγοντάς του
«ρε  Γιαννάρα με πηραν τηλ απο αρτεμιδα οτι μειωθηκε ωραριο για κανε τα κουμαντα σου»..

-   «ναι,γιατι δεν μπορει να εχει συμβει»??

-   Ναι αλλα αν συνεβη κατι τετοιο θα έπρεπε να γινει αναβολη του θεματος «τοποθετηση υπεραριθμων» για την επομενη συνεδριαση, ωστε να γινονταν ανακοινοποιηση της αρτεμιδας προς ενημερωση των εκπκων για την υπαρξη κενου, ετσι ωστε να μην υπαρξει ζητημα ακυρωσης της διαδικασιας.
 Και οπως ηδη εχω πει τετοια ανακοινοποιηση  δεν υπηρξε ουτε στις 20/6.

-   «Ναι αλλα μπορει να το ΄πνιξαν το  κουνελακι΄τα μελη του πυσδε, ωστε να τελειωνουν επιτελους με αυτη τη ρημαδιακη τη συνεδριαση και να προχωρησαν κανονικα επι της διαδικασιας.. ;)» [υποθεση  εργασια; νο 4]

-   Τεσπα ας το δεχτω. Ομως απο την άλλη, αν δεχτω την βασικη σου υποθεση [νο 1] της πιθανης τηρησης εκ μερους της συγεκριμενης δδε του ενιαιου υπολογισμου,
  παρατηρω να  συμβαινουν στους πινακες και αλλα ασυμβατα με την υποθεση νο1 συμβαντα
οπως πχ

https://dide-anatol.att.sch.gr/wp-content/uploads/2023/05/%CE%9F%CE%9B%CE%91-%CE%A4%CE%91-%CE%9F%CE%A1%CE%93.-%CE%9A%CE%95%CE%9D%CE%91-%CE%A0%CE%9B%CE%95%CE%9F%CE%9D%CE%91%CE%A3%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91-%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%98%CE%9C%CE%99%CE%95%CE%A3-%CE%93%CE%95%CE%9D.-%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%9C..xlsx


παρατηρω στο ΓΛ. ΝΕΡΩΝ ΛΥΚΕΙΟ 1ο  να συμβαινει αυτο

ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ   -28(Ω)
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΙ   -4(Ω)
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ   -2(Ω)
ΠΕ04.05 ΓΕΩΛΟΓΟΙ   


δηλ ενω το αθροιστικο ελλειμμα ειναι -34 και με την υποθεση  νο1 σε ισχυ, θα επρεπε να δοθουν 2 κενα στη β φαση.
Εντουτοις δινεται 1 κενο [-28] που ειναι το μοναδικο ατοφιο κενο που υπερβαινει το 12αρι α αναθεσης.

https://dide-anatol.att.sch.gr/wp-content/uploads/2023/06/%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%94_%CE%9F%CE%A1%CE%93%CE%91%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%A9%CE%9D_%CE%9A%CE%95%CE%9D%CE%A9%CE%9D_%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%93_%CE%95%CE%9A%CE%A0._%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F-2023.xlsx

Εδω λοιπον leon τι μπορει να συνεβη και εξαφανιστηκαν απο τον πινακα της  β φασης τα -4, -2 ? Μη μου πεις μειωση ωραριου και με τρελλανεις? Η μειωση ωραριου δεν μπορει  να μηδενισει τα ελλειμματα..Ειναι ατοπο!

Σα να μου φαινεται πως  ηρθε η ωρα να ανεβεις στο αναλογιο για τις σχετικες δηλωσεις leon..

-   Τι λες καλε? Εδω θα γινε λαθος υπλογισμος απο τον διευθυντη του σχολειου και την τελευταια στιγμη ..

-   στις 9 το πρωι της συνεδριασης???

-   Ε, ναι! Τελευταια στιγμη λοιπον πηρε τηλ ο διεθυντης των γλυκων νερων και ανεφερε το λαθος δηλ το οτι ΔΕΝ  υπηρχε το ελλειμμα χημειας, οποτε εγινε   -30 το ενιαιο και ως εκτουτου ορθως δοθηκε 1 κενο [υποθεση  εργασιας νο 5].

-   - ελα ρε leon δε γινονται αυτα! Εσυ ο οπαδος της τεκμηριωσης εχεις φουλαρει στην αυθαιρεσια..

-   Μπορεις gt να μου αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας??

-   Μα σου χω παραθεσει συγκεκριμενη επιχειρηματολογια πλαισιωμενη με παραδειγματα!


-   Εγω δε βλεπω επιχειρηματα και παραδειγματα κι ουτε καν τη μυτη σου δε βλεπω.. Αυτο που βλεπω ειναι μονο μια προβοσκιδα.  Δεν δεχομαι τον συγκεκριμενο πινακα

-   Ομως leon για κοιτα τι γινεται και στο διπλανο 2ο λυκειο!!

-   
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ   14(Ω)
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΙ   -16(Ω)
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ   -16(Ω)
ΠΕ04.05 ΓΕΩΛΟΓΟΙ   

ΑΝ υποθεσουμε οτι το πυσδε τηρει ενιαιο υπολογισμο τοτε θα επρεπε στη β φαση να δοθει 1 κενο, εφοσον το αθροισμα ειναι -18 παρολα αυτα ομως δοθηκαν τα 2 ατοφια 16αρια. Εδω αραγε τι θα σκαρφιστεις??
-   Το κλασσικο δηλ μειωση ωραριου των πλεοναζοντων [υποθεση νο 6].

-   Για βάστα λιγο.. εδω θα πρεπει να εχει μηδενιστει το πλεονασμα , ωστε να σηκωθει το ενιαιο ελλειμμα στο -32 δηλ μου λες οτι εγινε μειωση ωραριου κατα 14 ωρες?? δηλ σε 7 φυσικους του σχολειου {αν υποθεσουμε οτι εγινε μειωση ωραριου κατα 2 ωρες] και σε 14 φυσικους αν εγινε μειωση ωραριου κατα 1 ωρα? 14 φυσικοι στο ιδιο σχολειο?

-    Τοτε θα γινε λαθος υπολγισμος στο πλεονασμα.. Θα ηταν μηδεν και θα δοθηκε +14.

-   Αιντέε..  Εσυ εισαι ικανος το ξημερωμα να μου το βγαλεις ξεχασμενο απο βραδυς φως.. :-\

  Και στο ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΛΥΚΕΙΟ που βλεπω αυτο?
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ   
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΙ   -10(Ω)
ΠΕ04.03 ΦΥΣΙΟΓΝΩΣΤΕΣ   
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ   -24(Ω)
ΠΕ04.05 ΓΕΩΛΟΓΟΙ   

Αν ισχυε η βασικη σου υποθεση  νο 1  θα έπρεπε να δοθουν 2 κενα στη β φαση, αλλα τελικα δοθηκε ενα. Εδω τι εχεις να πεις? [υποθεση Νο 7]

-Ακουσε για να μη με ζαλιζεις.. Απο δω και κατω θα σου απανταω, οταν με συμφερει να μειωθει το πλεονασμα= μειωση ωραριου, οταν θελω μειωση ελλειμματος=λαθος υπολογισμος και οταν αποτελουν εμποδιο επιβεβαιωσης της σκεψης μου ταυτοχρονα πλεονασμα+ελλειμμα, τοτε θα σου απανταω και τα  δυο..

ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3ο?
Τι να συνεβη αραγε?

-Και τα δυο { υποθεση εργασιας νο 8}

ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟ?

- Λαθος υπολογισμος [νο 9]

ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΛΥΚΕΙΟ 2ο  που ειναι μαλιστα  ακριβως ιδιο παραδειγμα με την αρτεμιδα?

-Α , εδω βαλε μια απο τα ιδια! Μια σκεψη λιγοτερη.. ;)

- Ομως leon για κοιτα λιγο στο γυμνασιο κορωπιου!


ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3ο
φ=0
χ= -8(Ω)
β=11(Ω)
γ= -12(Ω)

και το οποιο  ειναι ακομα πιο ευγλωττη περιπτωση σε σχεση με την  αρτεμιδα και την παλληνη, γιατι παρολο οτι ο κλαδος βγαζει μονο -9 στην Α φαση, εντουτοις στη  Β  φαση η ανατ αττικη δειχνει απολυτο σεβασμο στους εκπκους, στη νομοθεσια και στην Α ΑΝΑΘΕΣΗ ΑΥΤΩΝ, ΔΙΟΤΙ δινει το 12αρι του γεωλογου κι ενω τον εχει ηδη ενημερωσει πως θα βρει μονο 9 πραγματικες ωρες. Εδω τι να συνεβη αραγε??
-   [Σιγα μη σου παραδεχτω  οτι ξημερωσε κιολας..]
Θα γινε μία απο ολα προφανως.. [υποθεση νο 10]


Μα αυτα  τα 10 παραδειγματα ηταν μονο η Α ομαδα και ειναι αλλες 5 ομαδες?? Υπαρχουν αλλες 30 παρομοιες περιπτωσεις σχολειων που σημαινει οτι στο συνολο εχεις παρει 40 υποθεσεις εργασιας.

Δηλαδη ρε leon θελεις να μου πεις οτι 40 διευθυντες σχολειων πηρανε το πρωινο της συνεδριασης του πυσδε τηλεφωνο στη δδε για διορθωσεις?

 - Γιατι οχι?

- Ομως τωρα που τα  κοιταω καλυτερα εχουν αφαιρεθει  ΟΛΑ τα γκριζα κελια, με τα λειψά  πλεονασματα/ελλειμματα, απο ολα τα σχολεια! Και απο τα 100! Δηλ ολοι διευθυντες σχολειων της δδε πηρανε ταυτοχρονα ενα πρωινο τηλ στη δδε?

- Μια χαρα ρεαλιστικο σεναριο μου  ακουγεται.. 8)

Δε βγαζω ακρη! Το ασπρο δε θα το δει ποτε ασπρο . Ακομα κι αν ειχαν αναλυση ωρων στη β φαση, εχει φασόν την απαντηση: ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΔΔΕ! Ενας καταγγελτικος χωρις αιτία..

Και θα τον ρωταγα γω «γιατι ειναι παρανομη?»
-   Γιατι πολυ απλα ειναι παρανομη. Τοσο απλα.Τελεία  8)

Ειναι ολοφανερο λοιπον οτι υποτιμας νοημοσυνη με τον ισχυρισμο οτι δεν εχει ο πινακας πληρη αναλυση ωρων ανα ειδικοτητα, και εξ αυτου του λογου δεν μπορουν να εξαχθουν συμπερασματα για τη διαδικασια της Β φασης.
Ειναι ολοκαθαρο νομιζω οτι το συγκεριμενο πυσδε δεν χρησιμοποιει ως μεθοδολογια υπολογισμου κενων στη Β φαση τον αθροιστικο υπολογισμο.και επομενως ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ  [οπως –ατσεκάριστα κιολας- διατυμπανιζες] σε ολα τα πυσδε ο ενιαιος υπολογισμος οργανικου κενου απλα και μονο με την υπαρξη μινιμουμ αθροιστικου 12ωρου γιατι απαιτειται πρωτα και πανω απ ολα [και στην ανατ αττικη αποκλειστικα κιόλας] η υπαρξη ενος 12αριου/ειδικοτητα.

Ζητησες λοιπον

Ούτε ένα παράδειγμα σχολειού δεν έχει δοθεί όπου να μην υπολογίζονται, μετά τις υπεραριθμίες, αθροιστικά οι ώρες για να βρεθούν τα κενά. Βρες μου παράδειγμα με +1 φυσική -12 χημεία 0 βιολογία όπου να βγαίνει κενό για χημικό και θα σου πω "ναι έχεις δίκιο, εδώ το ΠΥΣΔΕ δεν υπολόγισε άθροισμα". Τότε δεσμεύομαι δημοσίως να σ' το πω. Μέχρι τώρα τέτοιο παράδειγμα δε μου 'χεις δείξει. Δε λέω ότι, σώνει και καλά, δεν υπάρχει. Απλά βρες το. :)

στα παρουσιασα στην οθονη σου ορμωμενο απο την αν αττικη και συ, κρυβομενος πισω απο μια κλωστη, μου απαντησες

ΥΓ: Επαναπροσδιορισμός ωρών δεν απαιτεί οργανική μεταβολή. Απλά μια επικοινωνία με το διευθυντή του σχολείου. Μπορεί συνάδελφος ν' άλλαξε ωράριο και να ενημερώθηκε τότε το σύστημα κτλ. Οπότε θέλω ώρες Β' Φάσης ξεκάθαρα με -11 ενιαίο κι απόδοση οργανικού. ::)

Συνοψιζοντας μεχρι εδω:

Ειπες, στις αρχικες σου αναρτησεις, οτι ολα τα πυσδε υπολογιζουν τις ωρες στη  β φαση αθροιστικα και αρα ενιαια, χωρις ομως να αναφερθεις τοτε στο αν  συνυπολογιζουν και καποια αλλη συνθηκη, οπως πχ τη συνυπαρξη ενος 12αριου- τουλαχιστον- ωρων  Α αναθεσης [στην 4η  μολις  σχετικη σου αναρτηση συνειδητοποιησες ΚΑΙ αυτη τη συνθηκη]. Στις πρωτες μου αναρτησεις εδειξα οτι 27 τουλαχιστον πυσδε στην ελλαδα δινουν διακριτα τα ελλειμματα, ονοματίζοντάς τα κατα κλαδο και ειδικοτητα, τηρωντας ομως και τα 27 τη συνθηκη της υπαρξης ατοφιου 12αριου, ενω καποια απο αυτα ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΘΡΟΙΣΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΛΕΓΧΩΝΤΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ νέτα-σκετα  τουλαχιστον  12ΑΡΙ.
Εσυ μου ζητησες να σου βρω ενα τουλαχιστον σχολειο που μετα τις υπεραριθμιες ΝΑ ΜΗΝ υπολογιζονται αθροιστικα οι ωρες.
Σου βρηκα την ανατ αττικη και παρολα αυτα δεν το δεχτηκες με τον ισχυρισμο οτι ο πινακας β φασης δεν ειχε πληρη αναλυση ωρων και οτι θα μπορουσε να εχει συμβει επικαιροποιηση ωρων.
Σου παραθετω λοιπον τα επιχειρηματά μου και τα οποια δειχνουν-κατ εμε- οτι δεν εχει λογικη, στην εφαρμογη του, ο ισχυρισμος σου.
Θελω λοιπον να μου πεις μια εξηγηση-απαντηση
στο αν θεωρεις λογικο να εχουν παρει ταυτοχρονα ολα τα σχολεια του πυσδε αυτου τηλ στη διευθυνση τους για να ανακοινωσουν αλλαγες? Ή αν μπορεις να βρεις εστω καποια αλλη τεκμηριωση σε σχεση με το ζητημα αυτό.

Επισης τεκμηριωνεται  οτι στο συγκεκριμενο πυσδε ΟΥΤΩΣ ή ΑΛΛΩΣ δεν εκαναν ουτε ενα αθροισμα, γιατι οπως βλεπουμε, στη συγκριση των πινακων α και Β φασης,  η μονη διαφορα του πινακα β φασης με τον αντιστοιχο της Α φασης ειναι οτι εξαφανιστηκαν πληρως τα πλεονασματα καθως  και καθε ελλειμμα που δεν συμπληρωνε το -12 Α αναθεσης και εμειναν
ΑΥΤΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ 100%  μονο τα ατοφια 12αρια [και ανω] μαθηματων Α αναθεσης
Θελω λοιπον να μου πεις μια εξηγηση και γι αυτο.

Παρολα αυτα και εχοντας συνειδητοποιησει πλεον τον τροπο με τον οποιο απαντας σε αναλογες συνθηκες, θα συνεχισω με την παραθεση των επομενων πραγματων που εχω γιατι με ιντριγκαρει το 'σκάρφισμα' της επόμενης 'απάντησής' σου


Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις ΠΕ04
« Απάντηση #73 στις: Μάιος 19, 2024, 05:46:54 μμ »
και για να μη ξεχνιομαστε κι απο δω..
Μου ειχες πει
Ούτε ένα παράδειγμα σχολειού δεν έχει δοθεί όπου να μην υπολογίζονται, μετά τις υπεραριθμίες, αθροιστικά οι ώρες για να βρεθούν τα κενά. Βρες μου παράδειγμα με +1 φυσική -12 χημεία 0 βιολογία όπου να βγαίνει κενό για χημικό και θα σου πω "ναι έχεις δίκιο, εδώ το ΠΥΣΔΕ δεν υπολόγισε άθροισμα". Τότε δεσμεύομαι δημοσίως να σ' το πω. Μέχρι τώρα τέτοιο παράδειγμα δε μου 'χεις δείξει. Δε λέω ότι, σώνει και καλά, δεν υπάρχει. Απλά βρες το. :)
πραγματι σου φερα στην οθονη σου μπροστα την αν αττικη

Ξεφυγες με την μπουρδα περι μειωσης ωραριου οπως σου εδειξα στο
https://www.pde.gr/index.php?topic=29017.msg1211677#msg1211677

Αιντε λοιπον, τι περιμενεις? ειχες υποσχεθει δηλωσεις
Ιδου η ροδος λοιπον ιδου και το αναλογιο [με το μικροφωνο τοποθετημενο]

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161979
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.