*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 696675 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:55:45 μμ »
tzhna και kamia elpida αν περνάτε τόσο δύσκολα μπορούμε να αλλάξουμε θέσεις...εσείς αναπληρώτριες στο μέρος σας κι εγω μόνιμη κάπου μακριά!!!  ;D

Αν μπορουσες να το πραγματοποιησεις, θα το προτιμουσα αλήθεια.

Μου εβαλες ιδεες, το φαντασιώνομαι κιόλας!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:57:23 μμ από tzhna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:52 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:59:51 μμ »
Ισως το καλυτερο ειναι με καλη σειρα αναπληρωτης στον τόπο σου.
Πάει και αυτή η πολυτέλεια. Κουτάκι γιατί αλλιώς κινδυνεύεις να μην προσληφθείς...

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:03:56 μμ »
Να πω κατι αλλο και μην πεσετε να με φατε  ;D εκτος απο τους ανθρωπους που εχουν οικογενεια πισω (που και παλι, οικογενεις δεν μπορουν να μεινουν ολοι μαζι στο τοπο διορισμου πχ. ; ) γιατι σωνει κ ντε πρεπει να γυρισουν ολοι οι μονιμοι στον τοπο καταγωγης τους; δεν εχουν δημιουργησει δεσμους στα μερη που βρισκονται;
οκ, μπορει να ακουγεται καπως αφελης η ερωτηση μου, το δεχομαι αλλα και παλι... :)

και επιπλεον αν το δημοσιο εχει χαλια ο ιδιωτικος εχει χαλια2  ;D και παντα ετσι ηταν, ακομα κ στις καλες εποχες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:05:30 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:11:16 μμ »
Να πω κατι αλλο και μην πεσετε να με φατε  ;D εκτος απο τους ανθρωπους που εχουν οικογενεια πισω (που και παλι, οικογενεις δεν μπορουν να μεινουν ολοι μαζι στο τοπο διορισμου πχ. ; ) γιατι σωνει κ ντε πρεπει να γυρισουν ολοι οι μονιμοι στον τοπο καταγωγης τους; δεν εχουν δημιουργησει δεσμους στα μερη που βρισκονται;
οκ, μπορει να ακουγεται καπως αφελης η ερωτηση μου, το δεχομαι αλλα και παλι... :)

και επιπλεον αν το δημοσιο ειχε χαλια ο ιδιωτικος εχει χαλια2  ;D και παντα ετσι ηταν, ακομα κ στις καλες εποχες.
...δεν ήταν έτσι αδερφέ..τόσο το δημόσιο όσο και ο ιδιωτικός τομέας ήταν κλάσης καλύτερα...τώρα για το άλλο που λες πως θα σου φαινόταν καμιά δεκαετία χωρίς μετάθεση απόσπαση σε νησί με 500 άτομα...?? άσε έχει αλλάξει το παραμύθι πολύ και ακόμα περισσότερο για κάποιες ειδικότητες..πάντως καταλαβαίνω απόλυτα τα αδιόριστα παιδιά..και γω κάποτε στην απέξω ήμουν...προσοχή όμως τα πράγματα είναι πολύ πιο μαύρα από ότι ήταν...
Υ.Σ για να σας μαυρίσω τη ψυχή λίγο ακόμα να πω ότι τα πράγματα στην ειδικότητα των ΠΕ06 είναι μαύρα και άραχνα..είμαι πολύ περίεργος να δω αν - πόσους και που θα διορίσει αναπληρωτές...και πάλι αδέρφια sorry για τη μαυρίλα αλλά κάπως έτσι αισθάνομαι το όλο σκηνικό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:52 »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:18:15 μμ »
Δεν μιλω για το κουτακι, ναι τα ξερω οτι ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα και σε αυτο. Για αυτο ειπα το ιδανικο ισως ειναι αναπληρωτης στον τοπο σου ή καπου που να πηγαινοερχεσαι.
Οσο για το γιατι δεν στεριωνει καποιος αλλου, μαλλον πρεπει καποιος να το ζησει καποιος για να το καταλαβει. Και οταν μιλαμε για ανθρωπους που ζησανε και θελουν να ζουν σε αστικα κεντρα, που εχουν σπιτι αλλου, δανεια, που εχουν γονεις που μεγαλωνουν, προβληματα δικα τους, αλλα και ονειρα δικα τους, τα χωρια και τα νησια και οι περιοχες που δεν σε δενει τιποτα δεν σε κρατουν για πανω απο 2-3 χρονια. Και δε μιλω καν για οικογενειες με παιδια που κοντευουν να διαλυθουν, ουτε καν εκπαιδευτικοι και οι δυο δεν ειναι ευκολο να βρισκονται μαζι. Και οι ντοπιοι ποτε δεν σε θεωρουν δικο τους  ακομα κι αν ζεις 15 χρόνια εκει ή αν εχει παντρευτει ντόπιο.
Τελοσπαντων, μαλλον θα μας θεωρειτε αχαριστους αλλα αυτην την πραγματικοτητα βιώνουμε πολλοι.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:18:51 μμ »
@kamiaelpida  Ναι ηταν κλασης ανωτερα και τα δυο αλλα κ παλι οσα χαλια κ να εχει το δημοσιο, που εχει, ο ιδιωτικος θα εχει καποια περισσοτερα. χερι, χερι πανε και το ενα ριχνει το αλλο.  τες πα, το θεμα ειναι ειναι τι μπορουμε, αν μπορουμε, να αλλαξουμε και να καλυτερευσουμε και στους δυο τομεις.  οχι "να ψοφησει η κατσικα του γειτονα".
καλα και εγω, ειδικα με το τελευταιο με την ιστορια, νομιζω οτι σκουρυναν πολυ τα πραγματα με τους αναπληρωτες.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:23:51 μμ »
...ε-μα ρε evi προσπαθεί να σας τελειώσει από την Β/μια --- δες μόνο τι ώρες έχει κόψει σε 1 μήνα μέσα...μετα θα λέει να τα πλεονάσματα των ΠΕ06...και δεν βλέπω αντίδραση

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:28:11 μμ »
Καλα αμα περιμενεις απο τους εκπαιδευτικους αντιδραση.... ;D ο πιο μιζερος και "προβατο" κλαδος ever! και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο!

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:31:09 μμ »
το δημοσιο σχολειο πεθανε για μας αν δεν μεινουμε απεξω φετος θα μεινουμε του χρονου.Φαγαμε τα ψωμια μας.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:32:05 μμ »
πολλες σφαλιαρες μεσα σ'ενα καλοκαιρι! νομιζω οτι μολις αρχισα να ξεπερναω τα απανωτα εγκεφαλικα που επαθα και στην ηλικια που ειμαι ειναι κι επικινδυνα γιατι μπορουν να με στειλουν μια και καλη να συναντησω το δημιουργο μου!

και πως μπορουμε ν'αντιδρασουμε? να το βαλουμε φωτια να ησυχασουμε μαζι με τους υπουργους και τους υφυπουργους που ειναι μεσα και οσους αλλους νομιζουν οτι μπορουν να παιζουν με τις ζωες μας? εγω ειμαι μεσα! γιατι τα ορια μου τα εχω ξεπερασει εδω και καιρο και το μ@λ@κ@ βαρεθηκα να τον κανω.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος natasa rapti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:48:55 μμ »
Αν και δεν ανηκω στον κλάδο σας συμφωνώ απόλυτα. Ο φιλοτομαρισμός πρέπει να πάψει και οφείλουμε να δώσουμε ένα αντάξιο μάθημα σε όλους αυτούς που καπηλεύονται τη ζωή μας

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:55:45 μμ »
Πάντως συνάδελφοι πολυ μεροληψια υπερ των φιλολογων!ασε που διάβασα ´´επιτελους η ιστορία γύρισε στους κλασσικού φιλολογους´´
Ποιους εννοούν άραγε;τους θεολογους ;τους κοινωνιολογους ;τους νομικούς;
Μεγάλη κοροϊδια τόσο απο το υπουργείο όσο και απο τουςΣυναδελφους

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 06:00:13 μμ »
εγω λεω να μας παρουν και την α' αναθεση να τελειωνουμε. μπορουν να δωσουν τ'αγγλικα σε οσους εχουν πιστοποιηση. μ'αυτον τον τροπο και θα μας εξαφανισουν μια και καλη και θα τους βγουν και τα νουμερακια!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 06:05:56 μμ »
Οι αναθέσεις παρακαλώ στα αντίστοιχα θέματα στο Εργασιακά-->Αναθέσεις/Ωράριο και ενδεικτικά στο θέμα: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)

Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.