*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 696636 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:00:27 πμ »
απο φιλους και γνωστους γονεις παντως μαθαινω οτι σε δημοτικα υπαρχουν κενα. Περιοχες Αττικη και Αχαια. αλλα δεν ξερω αν ειναι επειδη δεν εχουν τοποθετηθει οι μεταταγμενοι ή οσοι ειναι, αν υπαρχουν, στη διαθεση ή δεν εχουν προσωπικο.
Οσοι πηραν μεταταξη αραγε εχουν τοποθετηθει σε σχολεια; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:10:03 »

Αποσυνδεδεμένος Tangerine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:17:52 πμ »
vaggis, αν κρίνω από το νομό που γνωρίζω, τα κενά που έδινε η ΔΟΕ ήταν προ μετατάξεων και διαθέσεων απο Β/θμια. Έγιναν οι τοποθετήσεις αυτών και τώρα δεν έχει μείνει κανένα κενό, εκτός από κάτι μειωμένου ή ακόμα και ωρομίσθιων. Φοβάμαι οτι όλα τα κενά που έδωσαν τακτοποιούνται με διαθέσεις που τώρα γίνονται. Εξάλλου, ετοιμάζεται και η εγκύκλιος για Β' φάση μετατάξεων.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:30:09 πμ »
υπαρχει μεγαλο θεμα με τα ολοημερα και ειναι κατι που "καιει" πολυ τους γονεις. οποτε θα πιεσουν για προσληψεις. 

Αποσυνδεδεμένος kostis78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • χχχχ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:24:25 μμ »
στον απολυτο νησιωτικο και δυσκολο νομο που δουλευα εγω τοσα χρονια, περυσι πηραν 7 εσπα αγγλικων και 3-4 κανονικου μετα απο καιρο... φετος μεταταχθηκαν στο νομο 11 πε06. σε ενα νομο που παντα εβγαζε κενα και ολοι εφευγαν με αποσπασεισ κλπ... φετος οχι απλα δεν εφυγαν αλλα ηρθαν κ μεταταγμενοι. συμπερασμα... 0 κενα στισ κυκλαδες για πε06....
και μιλαμε για κυκλαδεσ που ηταν του πεταματου για ολους... και ψαχνουμε να βρουμε τωρα τι? κενα στη στερια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:10:03 »

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:47:51 μμ »
στον απολυτο νησιωτικο και δυσκολο νομο που δουλευα εγω τοσα χρονια, περυσι πηραν 7 εσπα αγγλικων και 3-4 κανονικου μετα απο καιρο... φετος μεταταχθηκαν στο νομο 11 πε06. σε ενα νομο που παντα εβγαζε κενα και ολοι εφευγαν με αποσπασεισ κλπ... φετος οχι απλα δεν εφυγαν αλλα ηρθαν κ μεταταγμενοι. συμπερασμα... 0 κενα στισ κυκλαδες για πε06....
και μιλαμε για κυκλαδεσ που ηταν του πεταματου για ολους... και ψαχνουμε να βρουμε τωρα τι? κενα στη στερια?
Κατάλαβα...αν γίνεται αυτό στις κυκλάδες....καλύτερα να ψάξουμε για άλλη δουλειά!...

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 02:50:48 μμ »
στο αγαθονησι και στους λειψους ομως εχει κενο  ;D ;D ;D
εμενα μου μυριζει πολυ ΑΜΩ  φετος αν και δεν εχω δηλωσει
ισως βρεθει ομως καποιο εξωτικο κενο ΑΚΩ  ;D ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 06:27:38 μμ »
Επειδή με ανεχτήκατε ,να σας ανταμοίψω
ΚΑβάλα ο διευθυντή πρωτο.. λέει
10 κενά αγγλικών
Επίσης χρειάζεται λίγους γερμανικών , μουσικής και θεατρολόγους που θα τους ζητήσει από την δευτεροβάθμια, της τάξης του δέκα νομίζω.
Δάσκαλοι και νηπιαγωγοί είναι κομπλέ με το γνωστό κόλπο.
Ειδική αγωγή θέλει 35 που περιμένει αναπληρωτές.
Απορώ αυτός ο άνθρωπος δεν είναι δάσκαλος; Γιατί μου ψιλοφάνηκε ότι περηφανευόταν που τακατάφερε. το παιδαγωγικό κόστος δεν το κοίταξε καθόλου; Είναι παιδαγωγός; ή Μανατζερ; Γιατί αν θέλει να το παίζει μάνατζερ, εγώ ξέρω ένα σωρό παιδιά που έχουν περισσότερα προσόντα και το έχουν σπουδάσει, να μας το πει να τον αντικαταστήσουμε με πραγματιό μάνατζερ και όχι γιαλλαντζί. Πίσω στα σχολεία και διαθεσιμότητα για τον ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 09:11:39 μμ »
παρομοια νεα εχω να μεταφερω κι εγω! σε σχολειο στην κρητη θα δουλεψουν το ολοημερο οσοι δεν συμπληρωνουν ωραριο, στο ιδιο σχολειο για 18 τμηματα και 400 περιπου μαθητες υπαρχουν 8-9 δασκαλοι και 1 ή 2 ειδικοτητες!!!αα και το ολοημερο θα ξεκινησει οκτωβρη ισως και λιγο πιο μετα.τραγικα!!!!
σε αλλο νομο μου ειπαν οτι εκει επειδη δεν περισσευουν ωρες απο τους δασκαλους θα αναλαβουν το ολοημερο οι ειδικοτητες!!! επιτρεπεται αυτο? ειχα την εντυπωση οτι πρεπει υποχρεωτικα να υπαρχει δασκαλος υπευθυνος ολοημερου.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 09:26:58 μμ »
σε αλλο νομο μου ειπαν οτι εκει επειδη δεν περισσευουν ωρες απο τους δασκαλους θα αναλαβουν το ολοημερο οι ειδικοτητες!!! επιτρεπεται αυτο? ειχα την εντυπωση οτι πρεπει υποχρεωτικα να υπαρχει δασκαλος υπευθυνος ολοημερου.
Αυτό επιτράπηκε πρόσφατα, και αν θυμάμαι καλά από τη διατύπωση δεν αποκλειόταν το ενδεχόμενο να είναι υπεύθυνος άλλος κάθε μέρα της εβδομάδας, και κάπως έτσι βγήκαν τα περισσεύματα στους δασκάλους.
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 09:52:03 μμ »
Σε Αγαθονησι και Λειψους τοποθετηθηκαν διαθεσιτες.

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:24:05 μμ »
σε αλλο νομο μου ειπαν οτι εκει επειδη δεν περισσευουν ωρες απο τους δασκαλους θα αναλαβουν το ολοημερο οι ειδικοτητες!!! επιτρεπεται αυτο? ειχα την εντυπωση οτι πρεπει υποχρεωτικα να υπαρχει δασκαλος υπευθυνος ολοημερου.
Αυτό επιτράπηκε πρόσφατα, και αν θυμάμαι καλά από τη διατύπωση δεν αποκλειόταν το ενδεχόμενο να είναι υπεύθυνος άλλος κάθε μέρα της εβδομάδας, και κάπως έτσι βγήκαν τα περισσεύματα στους δασκάλους.

Σύμφωνα με την τελευταία ρύθμιση του υπουργείου , αν την έχω καταλάβει σωστά , δεν διατίθεται κανένας δάσκαλος στο ολοήμερο , αντίθετα θα λειτουργήσει με προσωπικό ειδικοτήτων , αν τους περισσεύουν ώρες από την πρωινή ζώνη , και αν δεν υπάρχουν ώρες σε άλλα σχολεία στην πρωινή ζώνη για να συμπληρώσουν το ωράριό τους.Επίσης δεν θα λειτουργεί όλο το ωράριο για όλες τις τάξεις όπως γινόταν ως τώρα αλλά ανάλογα με τις ώρες που " περισσεύουν" στις ειδικότητες , θα εξυπηρετούνται πρώτα οι μικρότερες και έπειτα οι μεγαλύτερες τάξεις. Δεν είναι μία ωραία ρύθμιση??

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:29:52 μμ »
Εννοείται ότι δεν κυριολεκτώ για το "ωραία ρύθμιση"  , όσον αφορά τουσ αναπληρωτές ΠΕ06 , αφού πάρα πολλές θέσεις έχουν ήδη , όπως είναι γνωστό σε όλους μας , καλυφθεί με μεταταχθέντες.
'

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 11:11:13 πμ »
gvasiliw σ'ευχαριστουμε πολυ. και οχι ο κυριος που μιλησες δεν ειναι εκπαιδευτικος. ειναι κατι αλλο το οποιο δεν μπορω να το γραψω εδω γιατι θα με κοψει η λογοκρισια!
Rhonan θα συμφωνησω και γω μαζι σου, φαινεται να ειναι μια πολυ ωραια ρυθμιση...τοσο ωραια που μου ερχεται να τη φτυσω για να μην τη ματιαξω! εχει καταλαβει αραγε ο υπουργος ποιος ειναι ο σκοπος του ολοημερου? γιατι απ'αλλου ξεκινησε και ειδικα φετος εδειξαν ξεκαρα την προθεση τους...παρκινγκ παιδιων θελουν να δημιουργησουν και μετα τους δασκαλους, που δεν τους θεωρουν απαραιτητους για τη λειτουργια του ολοημερου, ερχεται και η σειρα μας.
α ρε κατακαημενη εκπαιδευση! πως σε καταντησαν ετσι ολα αυτα τα καραγκιοζακια που περασαν και νομισαν οτι ειχαν την ικανοτητα να σ'αναβαθμισουν! και στο ονομα αυτης της αναβαθμισης σε κατεστρεψαν...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 11:35:23 πμ »
Γιώτα μου για τα ολοήμερα πρέπει να σε διορθώσω. Η αρχική ονομασία ήταν φύλαξη. Αργότερα που η ονομασία άλλαξε ίσως θυμάσαι τον ντόρο που έγινε στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ με την απάντηση που θεωρήθηκε σωστή όσον αφορά τον ρόλο των ολοήμερων.  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 437

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.