*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 696608 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #980 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 03:41:48 μμ »
Εμενα μου λες??? που ερχεται ο θειος μου και χλευαστικα μου λεει, δεν πειραζει παρε 5-10 παιδια και πηγαινε να κανεις μαθηματα με την ξαδερφη σου ( η οποια με proficiency εδω και δυο χρονια σιγα σιγα θα παρει εργολαβια ολους τους μαθητες του χωριου!!)

και καπου εδω ερχεται ο μαρκος να γραψει, παρακαλω στο θεμα σας,,,, αληθεια τις τελευταιες μερες εχει εξαφανιστει. μπας και τον διορισανε πουθενα και μας εγκατελειψε??

μόνο που το διαβάζω αυτό νευριάζω πάλι! αμάν αυτή η σχολή μας εν έτει 2013 και ακόμα δεν έχουμε τα αποκλειστικά επαγγελματικά δικαιώματα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:08:12 »

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #981 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 03:47:38 μμ »
Καλησπέρα...μόλις ήρθα από υπουργείο...βρέθηκα για άλλο λόγο εκεί,αλλά είπα να ρωτήσω και για την ειδικότητά μας...πήρα λοιπόν σβάρνα τα γραφεία ένα ένα:
1)Διορισμοί Δευτεροβάθμιας:μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία η οποία μου είπε ότι δεν έχει μείνει καμία πίστωση...ειδικά η δική μας ειδικότητα είναι πολύ δύσκολη
2)Διορισμοί Πρωτοβάθμιας:ένας ευγενέστατος κύριος μου είπε ότι περιμένουμε αποσπάσεις και μετατάξεις και μετά θα γίνουν κλήσεις...μετά με παρέπεμψε στο γραφείο της κας Καρδαμίτση
3)Στο εν λόγω γραφείο απέξω συνάντησα 3 κυρίες:η πρώτη πέρασε δίπλα μου και με κοίταξε με μίσος-ούτε καν μου μίλησε...η δεύτερη,όταν τη ρώτησα πότε θα γίνουν οι μετατάξεις κλπ με ρώτησε"είστε μόνιμη;" της απαντάω"'οχι είμαι αναπληρώτρια και περιμένω"..."και ποιος σας έστειλε εδώ;"(του στυλ"τι δουλειά έχεις εσύ στο ΑΒΑΤΟ;")...και μετά μου λέει"εσείς είστε ακομη αναπληρώτρια...γίνετε πρώτα μόνιμη και βλέπουμε"(με ειρωνικό χαμόγελο)....η τρίτη κυρία με βοήθησε περισσότερο...μού είπε περιμένουν να υπολογίσουν κενά από τις περ/κες διευθύνσεις και μετά...κι όταν τη ρώτησα πόσο περίπου θα μας πάρει αυτό,μού είπε"μια βδομάδα σίγουρα"...
ΥΓ:περιττό να πω ότι τη δεύτερη κυρία ήθελα να τη χαστουκίσω..Α!Παρεμπιπτόντως,μίλησα και με τον ευγενικό κυριούλη που σηκώνει τα τηλέφωνα της δευτεροβάθμιας..είναι όντως γλυκύτατος!
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #982 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 03:53:59 μμ »
του'δωσες χαιρετισματα απο μενα?  ;D
παιδια μια παρακληση...μην κανετε ερωτησεις τυπου "τι θα παρουμε?", "τι παιρνουμε?", "τι πηραμε?" κλπ...γιατι εχω ετοιμη την απαντηση εδω και μερες και θα φαω καμια διαγραφη στο τελος!  ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #983 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:02:30 μμ »
Να είσαι καλά για την ενημέρωση mariag_83 ...άρα ελπίδες από βδομάδα!!! φρομ γουίκ!!!!!  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:08:12 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #984 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:06:03 μμ »
Καλησπέρα...μόλις ήρθα από υπουργείο...βρέθηκα για άλλο λόγο εκεί,αλλά είπα να ρωτήσω και για την ειδικότητά μας...πήρα λοιπόν σβάρνα τα γραφεία ένα ένα:
1)Διορισμοί Δευτεροβάθμιας:μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία η οποία μου είπε ότι δεν έχει μείνει καμία πίστωση...ειδικά η δική μας ειδικότητα είναι πολύ δύσκολη
2)Διορισμοί Πρωτοβάθμιας:ένας ευγενέστατος κύριος μου είπε ότι περιμένουμε αποσπάσεις και μετατάξεις και μετά θα γίνουν κλήσεις...μετά με παρέπεμψε στο γραφείο της κας Καρδαμίτση
3)Στο εν λόγω γραφείο απέξω συνάντησα 3 κυρίες:η πρώτη πέρασε δίπλα μου και με κοίταξε με μίσος-ούτε καν μου μίλησε...η δεύτερη,όταν τη ρώτησα πότε θα γίνουν οι μετατάξεις κλπ με ρώτησε"είστε μόνιμη;" της απαντάω"'οχι είμαι αναπληρώτρια και περιμένω"..."και ποιος σας έστειλε εδώ;"(του στυλ"τι δουλειά έχεις εσύ στο ΑΒΑΤΟ;")...και μετά μου λέει"εσείς είστε ακομη αναπληρώτρια...γίνετε πρώτα μόνιμη και βλέπουμε"(με ειρωνικό χαμόγελο)....η τρίτη κυρία με βοήθησε περισσότερο...μού είπε περιμένουν να υπολογίσουν κενά από τις περ/κες διευθύνσεις και μετά...κι όταν τη ρώτησα πόσο περίπου θα μας πάρει αυτό,μού είπε"μια βδομάδα σίγουρα"...
ΥΓ:περιττό να πω ότι τη δεύτερη κυρία ήθελα να τη χαστουκίσω..Α!Παρεμπιπτόντως,μίλησα και με τον ευγενικό κυριούλη που σηκώνει τα τηλέφωνα της δευτεροβάθμιας..είναι όντως γλυκύτατος!
Την κυρια που σου ειπε γινετε πρωτα μονιμη την ξερω.Της εχω μιλησει κι εγω τετ α τετ και μου εχει δωσει την ιδια απαξιωτικη απαντηση.Αντε μην το πω εγω αυτο που δε λεει η Γιωτα δε θελω πολυ ενα νουμερακι ειναι.

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #985 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:09:47 μμ »
Να μην είμαι άδικη,ήταν όλοι τους πολύ εντάξει...εκτός από αυτές τις δύο εξω από το γραφείο της Καρδαμίτση...α,πέρασα έξω από το γραφείο του Παληγιάννη,δεν τον είδα κάπου μέσα...αλλιώς ήθελα να κάνω κι εκεί ντου...ούτε το Μπράτη είδα κάπου...θα ήμουν θρασύτατη,να είστε σίγουροι...
Σοφία αλίμονο,αφού πήγα που πήγα...
Ladylav,η εν λόγω"κυρία" μάλλον δεν έχει άνεργο παιδί...άσε και στο τσακ κρατήθηκα να μην αρπαχτώ!!!
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #986 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:12:17 μμ »
Την κυρια που σου ειπε γινετε πρωτα μονιμη την ξερω.Της εχω μιλησει κι εγω τετ α τετ και μου εχει δωσει την ιδια απαξιωτικη απαντηση.Αντε μην το πω εγω αυτο που δε λεει η Γιωτα δε θελω πολυ ενα νουμερακι ειναι.

είχαμε έναν κύριο,εδώ στη διεύθυνση του νομού που δουλεύω,που έδινε πάντα περίεργες απαντήσεις,ειρωνευόταν,"μαγείρευε" αποτελέσματα,απειλούσε..
το καλοκαίρι βγήκε σε διαθεσιμότητα..
πείτε με κακιά,αλλά πόσο το χάρηκα δε λέγεται.κανονικά δε θα πρεπε να χαρώ,αλλά έχει κάνει τόσα πολλά απ'τη θέση που είχε,που ναι,χαίρομαι

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #987 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:29:36 μμ »
Από facebook Μπράτη:
Με αφορμή σχετικά ερωτήματα από περιφερειακές υπηρεσίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, διευκρινίζεται ότι οι εκπ/κοί κλάδου ΠΕ70-Δασκάλων που προσλήφθηκαν σε εφαρμογή της ανωτέρω Υπουργικής Απόφασης, θα τοποθετηθούν αποκλειστικά στο ολοήμερο πρόγραμμα των κλασσικών ολοήμερων δημοτικών σχολείων ή/και στο ολοήμερο πρόγραμμα των δημοτικών σχολείων με ενιαίο αναμορφωμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα.

Όπως καταλαβαίνετε,εφευρίσκουν τρόπους για να απορροφήσουν δασκάλους...βαφτίζουν τα κλασικά ολοήμερα"άξονας προτεραιότητας ω" και άλλες τέτοιες μπούρδες κι εμάς που δικαιούμαστε να είμαστε στα ΕΑΕΠ,ΔΕ μας βάζει!!
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #988 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:30:49 μμ »
Ε, αυτοί έχουν και το καρπούζι και το μαχαίρι!  >:(
  

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #989 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:33:55 μμ »
Από facebook Μπράτη:
Με αφορμή σχετικά ερωτήματα από περιφερειακές υπηρεσίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, διευκρινίζεται ότι οι εκπ/κοί κλάδου ΠΕ70-Δασκάλων που προσλήφθηκαν σε εφαρμογή της ανωτέρω Υπουργικής Απόφασης, θα τοποθετηθούν αποκλειστικά στο ολοήμερο πρόγραμμα των κλασσικών ολοήμερων δημοτικών σχολείων ή/και στο ολοήμερο πρόγραμμα των δημοτικών σχολείων με ενιαίο αναμορφωμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα.

Όπως καταλαβαίνετε,εφευρίσκουν τρόπους για να απορροφήσουν δασκάλους...βαφτίζουν τα κλασικά ολοήμερα"άξονας προτεραιότητας ω" και άλλες τέτοιες μπούρδες κι εμάς που δικαιούμαστε να είμαστε στα ΕΑΕΠ,ΔΕ μας βάζει!!

δεν είναι παράνομο αυτο? έβγαλαν μία απόφαση πριν λίγες μέρες ότι μετατρέπουν κάποια δημοτικά σε ολοήμερα και τώρα,πήραν και τους 800 δασκάλους σε αυτά.Κοινώς δημιούργησαν θέσεις! με εμάς τι θα γίνει?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2013, 04:35:35 μμ από luxe »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #990 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:35:18 μμ »
δε θα ηταν καλυτερα να ηταν αυτοι το καρπουζι και να ειχαμε εμεις το μαχαιρι?

απο τη στιγμη που καταφεραν να περασουν τους δασκαλους στα κλασσικα ολοημερα στο ΕΣΠΑ, δε βλεπω κανεναν απολυτως λογο να μην μπορουν να το κανουν και για μας, αλλα...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #991 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:37:09 μμ »
δε θα ηταν καλυτερα να ηταν αυτοι το καρπουζι και να ειχαμε εμεις το μαχαιρι?

απο τη στιγμη που καταφεραν να περασουν τους δασκαλους στα κλασσικα ολοημερα στο ΕΣΠΑ, δε βλεπω κανεναν απολυτως λογο να μην μπορουν να το κανουν και για μας, αλλα...

πρέπει να πιεστούν και από τον κλάδο μας ή απο τους γονείς και να δημιουργήσουν θέσεις και για μας,εφόσον,τόσο ευκολά το κάνουν για δασκάλους και μάλιστα 800+  !!!

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #992 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:48:13 μμ »
To δυσάρεστο είναι ότι κάτι τέτοιες ώρες  τον θυμόμαστε όλοι τον κλάδο μας , ο οποίος από οργάνωση για διεκδήκηση θέσεων σε σχέση με άλλους κλάδους , μηδέν....

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #993 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:54:03 μμ »
πράγματι..εγώ αυτές τις μέρες σκέφτηκα σοβαρά να πάρω τηλ.τη σύμβουλό μας και να την ρωτήσω αν αυτή μπορεί να απευθυνθεί στο υπουργείο και να διαμαρτυρηθεί για τη μείωση των ωρών μας,την καθυστέρηση για κλήση αναπληρωτών,την υποβάθμιση του κλάδου γενικώς.
δεν ξέρω άλλο τρόπο να αντιδράσω,ξέρω μόνο τη σύμβουλο στο νομό μου και την ένωση καθηγητών αγγλικής που έχουμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 438
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.