*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 128480 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:51:48 μμ »
Η αίτησή μας που θα σταλεί στο Υπουργείο θα πρέπει να είναι πρωτοκολλημένη από τη Διεύθυνσή μας;



Οπωσδήποτε!!! Μόνο έτσι, είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν, διαφορετικά θα πάει στον κάλαθο των αχρήστων και δεν είσαι πουθενά κατοχυρωμένος ότι κατέθεσες αίτηση!!!!! Πάντα παίρνουμε αριθμό πρωτοκόλου για ότι στέλνουμε στο Υπουργείο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:13:25 μμ »
Πρέπει να είναι πρωτοκολλημένη!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:45:11 μμ »
Παιδιά, στείλτε όλοι e-mail στις ενώσεις των ειδικοτήτων που θίγονται, ζητώντας να πάρουν θέση σε αυτή την πρωτοφανή, αδιαφανή και πρωτόγνωρα παράνομη διαδικασία των μετατάξεων. Συνοψίζω τις διευθυνσεις και τα e-mail των ενώσεων αυτών:

Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Γερμανικής
athen@deutsch.gr

Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Γαλλικής
 http://www.pasykaga.gr

Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Πληροφορικής
www.pekap.gr

Πανελλήνια Ένωση Καλλιτεχνικών μαθημάτων
enoshkkm@otenet.gr

Σύλλογος Θεατρολόγων :
info@pesyth.gr  &  pesyth@pesyth.gr


Υπάρχουν και τηλέφωνα σε περίπτωση που προτιμάτε τηλ. επικοινωνία... Μπείτε στα αντίστοιχα site και βρείτε τα...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:40:06 μμ »
Λοιπον.Καταρχην να πω οτι υπαρχει ενα λαθος και δεν ξερω ποιανου ειναι.
Στην ανακοινωση των καλλ/κων ο αριθμος πρωτοδικειου της καταπτυστης εγκυκλιου εχει αυτο το νουμερο:<<Στις 13–08–2013 με την Υ.Α. του Υ.ΠΑΙ.Θ. αρ, πρωτ. 111966/Δ2 της Γενικής Διεύθυνσης Διοίκησης Προσωπικού Π.Ε. και Δ.Ε., καλούνται εκ νέου εκπαιδευτικοί κλάδων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μεταξύ των οποίων και ο κλάδος των Καλλιτεχνικών ΠΕ08, να υποβάλουν αίτηση υποχρεωτικής μετάταξης...>>
Στο κειμενο του blasphemy ο αριθμος ειναι αυτος:111967....Ποιο ειναι το σωστο;Το 111966 η το 111967;Οποιος εχει το επισημο κειμενο ας το γραψει,γιατι ειμαι ενα πτωμα και δενε χω κουραγιο να το βρω. :-[

Επισης στην δικια μου αιτηση εκανα καποιες προθηκες.Τις βαζω..ετσι για οποιον του αρεσουν και τις θελει.Τις εχω υπογραμισμενες.
<<Σας γνωστοποιω οτι εχω καταθεσει αιτηση στη διδε.(τη διδε μου).........με αριθμο πρωτοκολλου.(τον αριθμο πρωτοκολλου της αιτησης μου στις εθελοντικες).....συμφωνα με την εγκυκλιο αριθμ.πρωτοκ.38784/Δ1/20-03-2013 ΑΔΑ ΒΕΔΖ9-ΥΚΒ ΕΞΑΙΡ.ΕΠΕΙΓΟΝ,σε καλεσμα υποβολης αιτησεων του Υπουργειου Παιδειας,στους κλαδους ΠΕ05,ΠΕ07,ΠΕ08,ΠΕ32,ΠΕ18.41,ΠΕ19 & ΠΕ20,εφοσον επιθυμουν τη μεταταξη απο την δ/θμια στην α/θμια εκπ/ση,για την πληρωση οργανικων θεσεων εκπ/κων συμφωνα με το ΦΕΚ 1514/τΒ'/20-06-2013.Η διαδικασια πληρωσης των οργανικων αυτων θεσεων δεν εχει πραγματοποιηθει ακομη.Επειδη δεν ακυρωθηκε η παραπανω διαδικασια  της εγκυκλιου με αριθμ.πρωτοκ.38784/Δ1/20-3-2013 ΑΔΑ ΒΕΔΖ9-ΥΚΒ με επισημη πραξη,ουτε δημοσιοποιηθηκε εγκυκλιος ή Υπουργικη αποφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ. για ακυρωση της παραπανω διαδικασιας,δεν υπεβαλλα αιτηση για τις μεταταξεις πλεοναζοντος προσωπικου Δ/θμιας εκ/σης σε θεσεις της Α/θμιας εκ/σης  με τον αριθμο.............................
Επισημαινω οτι οι οργανικες θεσεις που διεκδικω με την παραπανω αιτηση,δεν δυναται να δωθουν σε εκπ/κους που δεν εχουν κανει αιτηση στη διαδικασια της 38784/Δ1/20-03-2013 εγκυκλιου,δεν πληρουν τις προυποθεσεις της συγκεκριμενης εγκυκλιου και ποσο μαλλον οταν δεν εγινε επισημνη ακυρωση και επισημη δημοσιοποιηση ακυρωσης της παραπανω διαδικασιας,ετσι ωστε να μπορεσω να συμμετασχω στη νεα διαδικασια μεταταξης πλεοναζοντοις προσωπικου με την αριθμο πρωτοκλ...........
Πιστευω σε μια πολιτεια που σεβεται τις ισες ευκαιριες και δικαιωματα σε ολους του πολιτες της.
Με την αιτηση μου αυτη διεκδικω τις συγκεκριμενες οργανικες θεσεις σε σχολεια της α/θμιας εκ/σης στην οποια  εκανα αιτηση ,και ζητω να προχωρισει και να ολοκληρωθει αμεσα η συγκεκριμενη διαδικασια με αριθμ.πρωτοκ.38784/Δ1/20-03-2013 >>

Αυτο το κειμενο βεβαια αφορα οσους εκαναν αιτηση στις εθελοντικες και ΔΕΝ εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες.
Ομως ,οσοι εχουν κανει αιτηση και στις 2 διαδικασιες,μπορουν να αφαιρεσουν το αναλογο κομματι και να το προσαρμοσουν σε αυτο που τους αφορα.
Επισης καλο θα ειναι να σταλει,εκτος απο το αναλογο τμημα ,ΚΥΣΔΕ και ΚΥΣΠΕ,που αναγραφεται στο λινκ που μας εχει βαλει ο blasphemy,και απευθειας στον υποργο.
Την διευθυνση την γραφουν στην ανακοινωση τους η ενωση των καλλιτεχνικων και ειναι αυτη
<<Προς :  τον Υπουργό Παιδείας
                                                                           κ. Κ. Αρβανιτόπουλο
                                                                        · τον  Υφυπουργό Παιδείας 
                                                                           κ. Σ. Κεδίκογλου
                                                                        · τον Γ. Γραμματέα
                                                                           κ. Α. Κυριαζή                                                           
                                                                Κοιν:  Γενική Δ/νση Διοίκησης Προσωπικού
                                                                          Α΄/θμιας και Β΄/θμιας Εκπαίδευσης   


Κύριε Υπουργέ,
[...] >>
Εγω θα το στειλω και στον υπουργο.

Ελπιζω να δικαιωθουμε,γιατι εχουμε ολο το δικιο με το μερος μας. :-[

ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΤΩ. :)

ΥΓ.Και ναι...οπωσδηποτε μεηλ σε ολες τις ενωσεις που συμμετειχαν στις εθελοντικες.
Και πιεστε οπου ξερετε και μπορειτε.Δεν ζηταμε ρουσφετι,ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΖΗΤΑΜΕ και να εφαρμοζονται οι νομοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 10:41:43 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:52:36 μμ »
χμμμ...όντως έχεις δίκιο. Αυτό συμβαίνει γτ είχαν βγει 2 υπουργικές αποφάσεις.
«Αριθμός πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού Δ.Ε. και κενές θέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού Π.Ε.»   και έχει Αριθ.Πρωτ.:  111966/Δ2
και η άλλη  «Καθορισμός αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε. και σε Διοικητικές θέσεις φορέων του  Υ.ΠΑΙ.Θ» που έχει Αριθ.Πρωτ.: 111967/Δ2.
Νομίζω πως πρέπει να μπει το 111966/ Δ2 γτ αυτό αναφέρεται στις θέσεις εκπαιδευτικών. Το 111967 αναφέρεται στις θέσεις για τους φορείς


Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:55:00 μμ »
Οι αριθμοί των αποφάσεων εχουν ως εξής:
ΥΑ 111966/Δ2/ 13-08-2013: «Αριθμός πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού Δ.Ε. και κενές θέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού Π.Ε.»
YA 111967/Δ2/ 13 -08-2013: «Καθορισμός αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε. και σε Διοικητικές θέσεις φορέων του  Υ.ΠΑΙ.Θ»
YA 113311/Δ2/ 14-08-2013: «Tροποποίηση της αριθ. 111967/Δ2/13 -08-2013 απόφασης καθορισμός αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε. και σε Διοικητικές θέσεις φορέων του Υ.ΠΑΙ.Θ.»
Πολύ καλό Γατόπαρδε!! Εγώ όμως την έκανα σήμερα....
Τέλος πάντων ας τις βγάλουν και ας μη μου απαντήσουν...  ;)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:03:48 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 09:27:07 μμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:12:37 μμ »
Το επιτελειο του υπουργου μας εχει αποδειξει οτι μπορει μεν να κινειται μυστικιστικα και πολυ ενδων εξυπηρετικα, με τους αξιοτιμους α.λ. και γκ. αλλα η προσφατη ιστορια απεδειξε οτι ειναι και χε... εεε φοβισμενοι με τα δικαστικα.
ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΨΗΦΙΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ πριν κινηθουμε δικαστικα. Αμ πως? μονο αυτοι θα βαζουν προθεσμιες???
ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΛΗΤΟ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ.
ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΗΡΕΜΗΣΩ ΥΠΟΣXΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΠΙΝΑΚΑ ΜΟΡΙΩΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕ19 που μεταταχτηκαν.
συγγνωμη για τα κεφαλαια... ξεφυγα

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ για την συμπαρασταση και την βοηθεια φιλε/η μου.Να εισαι καλα.  :)

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:14:01 μμ »
Η αίτησή μας που θα σταλεί στο Υπουργείο θα πρέπει να είναι πρωτοκολλημένη από τη Διεύθυνσή μας;
Ναι απο την διδε μας.

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:15:24 μμ »
Το επιτελειο του υπουργου μας εχει αποδειξει οτι μπορει μεν να κινειται μυστικιστικα και πολυ ενδων εξυπηρετικα, με τους αξιοτιμους α.λ. και γκ. αλλα η προσφατη ιστορια απεδειξε οτι ειναι και χε... εεε φοβισμενοι με τα δικαστικα.
ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΨΗΦΙΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ πριν κινηθουμε δικαστικα. Αμ πως? μονο αυτοι θα βαζουν προθεσμιες???
ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΛΗΤΟ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ.
ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΗΡΕΜΗΣΩ ΥΠΟΣXΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΠΙΝΑΚΑ ΜΟΡΙΩΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕ19 που μεταταχτηκαν.
συγγνωμη για τα κεφαλαια... ξεφυγα


Ελίζω να μην σου πάρει πολυ καιρό να ηρεμήσεις και πετάξει το πουλάκι!  :P
 Πρέπει να κάνεις άμεσα ένσταση στην ΔΙΔΕ σου (αύριο αν είναι δυνατόν) και δεν ξέρω μήπως θα έπρεπε να ανταλλάξουμε μέσω π.μ και κάποια περαιτέρω προσωπικά στοιχεία (π.χ ονόματα και e-mail, ισως και τηλέφωνα)για να μπορούμε να επικοινωνούμε πιο άμεσα! Τί λέτε οι υπόλοιποι;;;

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:23:10 μμ »
Παράθεση
και δεν ξέρω μήπως θα έπρεπε να ανταλλάξουμε μέσω π.μ και κάποια περαιτέρω προσωπικά στοιχεία (π.χ ονόματα και e-mail, ισως και τηλέφωνα)για να μπορούμε να επικοινωνούμε πιο άμεσα! Τί λέτε οι υπόλοιποι;;;
Σιγουρα πρεπει να γινει αυτο σε καποια φαση.Εδικα οταν απευθυνθουμε σε δικηγορο .

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:29:18 μμ »
Για πότε το βλέπεις να μιλάμε με δικηγόρο;;; Γτ θα πρέπει να καταλήξουμε σε ποιον, και να δούμε και ποιοι από εμάς μπορούν να πάνε...μια αντιπροσωπεία που θα εξηγήσει την περίπτωση και θα ζητήσει και λεπτομέρειες όσον αφορά την αμοιβή... Επειδή από την άλλη εβδομάδα θα έχουμε και υπηρεσία στα σχολεία, πόσο διάστημα λέτε να τους δώσουμε; Μέχρι την άλλη Παρασκευή ας πούμε 6/9 περίπου ή περισσότερο;

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:43:50 μμ »
Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο να ειχαμε μια τηλεφωνικη επικοινωνια πρωτα με την δικηγορο,ακριβως για να αμς πει τι να κανουμε και ποτε.

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:58:09 μμ »
Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο να ειχαμε μια τηλεφωνικη επικοινωνια πρωτα με την δικηγορο,ακριβως για να αμς πει τι να κανουμε και ποτε.

Να την καλέσω άμεσα δλδ. ή θα το κάνει κάποιος άλλος; Θες μήπως να το αναλάβεις εσύ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160916
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 796
Σύνολο: 814

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.