*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 128707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:18:34 μμ »
Κάτι βγήκε  στο Alfavita. Μετατάξεις-αποσπάσεις. Δειτε και εσείς.


Είναι οι διοικητικές που λέγαμε....

Συνάδελφοι, σ' αυτό το αρχείο εκτός από τις μετατάξεις των Διοικητικών είναι και αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ!

Όσο για τις εθελοντικές, εάν δεν έχουμε νέα και αύριο μετά το ΚΥΣΔΕ, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Πότε περιμένουν να τα βγάλουν;;

ποιο ΚΥΣΔΕ...αφου ο αιρετός του ΚΥΣΔΕ (Καλομοίρης) σήμερα μου είπε πως έχουν ακυρωθεί οι 945....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:23:22 μμ »
Απο τετοια ενημερωση χορτασαμε.
Σημερα στην β/θμια μου,ολοι μου ελεγαν οτι θα γινουν.Μιλησα και προσωπικα με τον προισταμενο μου,ο οποιος το σαβ/κο παρευρεθηκε σε συσκεψη του περιφερειαρχη της περιφερειας μας,με τους αλλους προσταμενους,και εκει ηταν και ο γενικος γραμματεας του υπουργειου παιδειας,ο Κ.Κυριαζης.Αυτος λοιπον σε ερωτημα που τεθηκε απο τον προισταμενο της διδε μου,τι θα γινει με τις εθελοντικες των 945,απαντησε οτι ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.Το γεγονος αυτο ειναι σιγουρο.Το αν θα πιστεψουμε η οχι το υπουργειο ειναι αλλο θεμα,για αυτο και κραταω και μικρο καλαθι,αλλα σαφεστατα ειναι πολυ πιο εγκυρο να λεγεται αυτο απο το στομα του Γενικου γραμματεα του υπουργειου,απο εναν αιρετο,που τοσο καιρο ηταν αφαντος.
Για ακυρωση δεν τιθεται καν θεμα...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΥΡΩΘΕΙ.
Συνεχιστε να καταθετετε την αιτηση/υπομνημα,και πιεστε προς πασα κατευθυνση για να γινουν.

<< Στοιχεία μετατάξεων εκπαιδευτικών, λόγω πολλών ενστάσεων ζητά η ΠΕΚΑΠ
Έκκληση προς  το υπουργείο Παιδείας εξαιτίας του μεγάλου αριθμού ενστάσεων αλλά και της ανησυχίας πολλών εκπαιδευτικών επί της διαδικασίας που ακολουθήθηκε, να δημοσιεύσει τα πλήρη στοιχεία όσων αιτήθηκαν μετάταξης (αξιολογικούς πίνακες με τα μόρια που είχε ο κάθε εκπαιδευτικός, όπως όριζε το εγχειρίδιο οδηγιών που εξέδωσε το υπουργείο για την ηλεκτρονική υποβολή προτίμησης των δύο περιοχών, τις προτιμήσεις των εκπαιδευτικών και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης προέλευσης), απευθύνει με ανακοίνωσή της η Πανελλήνια Ενωση Καθηγητών πληροφορικής.
Παράλληλα η ΠΕΚΑΠ ζητά  την άμεση υλοποίηση των Μετατάξεων εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ05 Γαλλικής  Γλώσσας, ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, ΠΕ08 Καλλιτεχνικών Μαθημάτων, ΠΕ32 Θεατρικών Σπουδών, ΠΕ18.41 Δραματικής Τέχνης, ΠΕ19 Πληροφορικής Πτυχιούχων Α.Ε.Ι. και ΠΕ20 Πληροφορικής Πτυχιούχων Τ.Ε.Ι. από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση, σύμφωνα με την εγκύκλιο 38784/Δ1/20-3-2013.   
Η Π.Ε.ΚΑ.Π. υπενθυμίζει ότι από την πρώτη στιγμή συντάχθηκε με την Ο.Λ.Μ.Ε. ζητώντας την απόσυρση των Υπουργικών Αποφάσεων και την πραγματοποίηση των εθελοντικών που εκκρεμούν από τον Μάρτη και  ότι μαζί με τις υπόλοιπες επιστημονικές ενώσεις που εμπλέκονται, διεκδίκησε  επί πολλούς μήνες το άνοιγμα των οργανικών θέσεων στα Δημοτικά και την πλήρωσή τους με αδιάβλητο τρόπο και με συγκεκριμένα αξιοκρατικά κριτήρια.>>
πηγη:http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/stoixeia-metataxeon-ekpaideytikon-logo-enstaseon-zhta-pekap

Συνεχίστε να πιέζετε και να ενημερώνετε κόσμο! Εφόσον όπως όλοι λένε πως τις έχουν ξεχάσει ας τους δείξουμε ότι εμείς δεν τις έχουμε ξεχάσει και συνεχίζουμε να διεκδικούμε. Όσοι από εσάς δεν έχει δώσει τα στοιχεία σας για δικαστική διεκδίκηση (για να είμαστε προετοιμασμένοι αν χρειαστεί) δώστε τα στοιχεία σας στη naupakto!!

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:23:50 μμ »
ποιο ΚΥΣΔΕ...αφου ο αιρετός του ΚΥΣΔΕ (Καλομοίρης) σήμερα μου είπε πως έχουν ακυρωθεί οι 945....
[/quote]

Κι εσύ τί του απάντησες;;; Δεν του είπες οτι θα έπρεπε να ντρέπονται και αυτοί ως συνδικαλιστές που αφήνουν να γίνονται όλα αυτά τα πράγματα;;;Και μάλιστα σε ένα υπουργείο που διαμορφώνει την παιδεία ενός λαού!!! Για ποιά παιδεία μας μιλάνε οι απαίδευτοι;;;;  Ντροπή τους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:25:47 μμ από naupaktos »

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:26:39 μμ »
Δεν μπορω να καταλάβω με ποιον τρόπο θα γίνουν πλέον. Δηλαδή θα γίνει εκαθάριση των πινάκων από αυτους που ήδη πήραν μετάταξη ; Αυτό ειναι νόμιμο; Μπερδευει πολύ το πράγμα.
Πλακα κανεις τωρα.Εδω δεν εβγαλαν τα μορια υτων που μεταταχθηκαν υποχρεωτικα.Σε αυτο θα κολλησουν;;Προφανως και θα κανουν αυτο,για αυτο και εγω ελεγα οτι δεν θα κανω αιτηση στις υποχρεωτικες γιατι ρισκαρω τις εθελοντικες ΑΝ βγουν.Βεβαια και ΤΩΡΑ ΡΙΣΚΑΡΩ που δενε χω κανει στις υποχρεωτικες.Εκει ειναι οι επιλογες του καθενος.
Προφανως και οσοι εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες και ΠΗΡΑΝ ομως μεταταξη,θα σβηστουν απο τη λιστα .
Παρανομο δεν ξερω αν ειναι.,διοτι θα ερθει το υπουργειο και θα σπου πει.ΠΟΥ ΕΙΔΕΡΣ ΟΤΙ ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ;ΒΓΗΚΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ;;ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ.Το οτι ακουσες τις φημες,αυτο για το υπουργειο δεν το ενδιαφερει.Εφοσον εκανες στις υποχρεωτικες και την πηρες,και προηγηθηκαν τα αποτελεσματα απο των εθελοντικων,σαφως πας με τις υποχρεωτικες.
Βεβαια..προφανως και ειναι απαραδεχτο αυτο  το σκηνικο,γιατι οι ενωσεις αμς επισημα εθεταν το ερωτημα για τις εθελοντικες,και ΔΕΝ απανραγαν.Ομως για παρανομο δεν νομιζω,ακριβως γιατι δεν βγηκε επισημη ακυρωση.
Αλλα οκ,ας κραταμε μικρο καλαθι.Αυτοι τη μια λενε και την αλλη ξελενε.
Ότι υπάρχουν μπερδέματα υπάρχουν και μάλιστα πολλά. Βγάλανε και τις μετατάξεις του Ν.4057. Στην περιοχή μας συνάδερφοι που πήραν μετάταξη με τις υποχρεωτικές λείπουν από τον πίνακα αυτόν, αν και είχαν μάθει ότι πήραν με τον Ν.4057. Ξεσκαρτάρουν τους πίνακες τελικά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:28:04 μμ »
ποιο ΚΥΣΔΕ...αφου ο αιρετός του ΚΥΣΔΕ (Καλομοίρης) σήμερα μου είπε πως έχουν ακυρωθεί οι 945....

Κι εσύ τί του απάντησες;;; Δεν του είπες οτι θα έπρεπε να ντρέπονται και αυτοί ως συνδικαλιστές που αφήνουν να γίνονται όλα αυτά τα πράγματα;;;Και μάλιστα σε ένα υπουργείο που διαμορφώνει την παιδεία ενός λαού!!! Για ποιά παιδεία μας μιλάνε οι απαίδευτοι;;;;  Ντροπή τους!!!
[/quote]

σε email μου έδωσε αυτή την απάντηση....

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:29:16 μμ »
Έχουν γίνει απίστευτα μαγειρέματα!!! Σήμερα έμαθα τα μόρια των μεταταχθέντων στις υποχρεωτικές....Έχουν πάρει μετάταξη άτομα με λιγότερα και άλλοι με περισσότερα οχι... Και πλεον μιλάω με επίσημα ονοματεπώνυμα και αριθμούς μορίων... Κανονικά το υπουργείο θα έπρεπε να έχει κατακλυστεί από ενστάσεις!!! Θα φάνε ψωμί οι δικηγόροι με τις καραγκιοζιές αυτές... Για τις δικές μας δεν έχω καμία καινούρια πληροφορία δυστηχώς...  :(
Έχουν αναρτηθεί κάπου τα μόρια;Θα ανακοινωθούν ή είναι κρατικό μυστικό υψίστης ασφαλείας;

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:33:53 μμ »
Κάτι βγήκε  στο Alfavita. Μετατάξεις-αποσπάσεις. Δειτε και εσείς.


Είναι οι διοικητικές που λέγαμε....

Συνάδελφοι, σ' αυτό το αρχείο εκτός από τις μετατάξεις των Διοικητικών είναι και αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ!

Όσο για τις εθελοντικές, εάν δεν έχουμε νέα και αύριο μετά το ΚΥΣΔΕ, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Πότε περιμένουν να τα βγάλουν;;

ποιο ΚΥΣΔΕ...αφου ο αιρετός του ΚΥΣΔΕ (Καλομοίρης) σήμερα μου είπε πως έχουν ακυρωθεί οι 945....
Νομίζετε εσείς ότι ΑΥΤΟΙ δίνουν καμία αξία στα υπηρεσιακά μας συμβούλια; Εδώ το ΚΥΣΠΕ ακόμη συνεδριάζει και ΑΥΤΟΙ έχουν στείλει ήδη τη λίστα των αποσπασμένων στις διευθύνσεις!!!!!!! Δείτε και την καταγγελία του Μπράτη http://mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/852-2013-09-03-11-29-35

Αποσυνδεδεμένος achilleas01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:37:38 μμ »
Έχουν γίνει απίστευτα μαγειρέματα!!! Σήμερα έμαθα τα μόρια των μεταταχθέντων στις υποχρεωτικές....Έχουν πάρει μετάταξη άτομα με λιγότερα και άλλοι με περισσότερα οχι... Και πλεον μιλάω με επίσημα ονοματεπώνυμα και αριθμούς μορίων... Κανονικά το υπουργείο θα έπρεπε να έχει κατακλυστεί από ενστάσεις!!! Θα φάνε ψωμί οι δικηγόροι με τις καραγκιοζιές αυτές... Για τις δικές μας δεν έχω καμία καινούρια πληροφορία δυστηχώς...  :(
Έχουν αναρτηθεί κάπου τα μόρια;Θα ανακοινωθούν ή είναι κρατικό μυστικό υψίστης ασφαλείας;
τα έχεις πουθενά να μας τα δώσεις;;

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:49:28 μμ »
Είδα μια ανακοίνωση από το συνήγορο του πολίτη http://www.pde.gr/index.php?page=6637 και σκέφτηκα μήπως να απευθυνθούμε και σε αυτόν; ε θέμα αγνόηση ΥΑ;

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:53:09 μμ »
Έχουν γίνει απίστευτα μαγειρέματα!!! Σήμερα έμαθα τα μόρια των μεταταχθέντων στις υποχρεωτικές....Έχουν πάρει μετάταξη άτομα με λιγότερα και άλλοι με περισσότερα οχι... Και πλεον μιλάω με επίσημα ονοματεπώνυμα και αριθμούς μορίων... Κανονικά το υπουργείο θα έπρεπε να έχει κατακλυστεί από ενστάσεις!!! Θα φάνε ψωμί οι δικηγόροι με τις καραγκιοζιές αυτές... Για τις δικές μας δεν έχω καμία καινούρια πληροφορία δυστηχώς...  :(
Έχουν αναρτηθεί κάπου τα μόρια;Θα ανακοινωθούν ή είναι κρατικό μυστικό υψίστης ασφαλείας;
τα έχεις πουθενά να μας τα δώσεις;;

Δεν ξέρω αν θα τα δώσουν στην δημοσιότητα...Δεν νομίζω όμως γτ τότε θα ξεμπροστιαστούν!!! Όλος ο κόσμος αυτό ζητάει με τις ενστάσεις που έχουν σταλεί στο Υπουργείο... Εγώ δυστηχώς δεν μπορώ να σας δώσω τίποτα...Δεν μπορώ να εκθέσω αυτόν που μου τα είπε. Λυπάμαι...Και παρακαλώ πολύ, η κουβέντα αυτή να μην συνεχιστεί εδώ γτ είναι ο χώρος του φόρουμ που έχει να κάνει με τις εθελοντικές και όχι με τις υποχρεωτικές!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 07:32:19 μμ »
Παράθεση
Σημερα στην β/θμια μου,ολοι μου ελεγαν οτι θα γινουν.Μιλησα και προσωπικα με τον προισταμενο μου,ο οποιος το σαβ/κο παρευρεθηκε σε συσκεψη του περιφερειαρχη της περιφερειας μας,με τους αλλους προσταμενους,και εκει ηταν και ο γενικος γραμματεας του υπουργειου παιδειας,ο Κ.Κυριαζης.Αυτος λοιπον σε ερωτημα που τεθηκε απο τον προισταμενο της διδε μου,τι θα γινει με τις εθελοντικες των 945,απαντησε οτι ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.
Μίλησα με αιρετο χτες και τον ρώτησα αν θα γίνουν οι εθελοντικές των 945 και μου λέει : Είναι στο γραφείο του Μητσοτάκη για υπογραφή.
Οι εθελοντικές των 945 ξαναρωτάω ή οι 4600; Όχι οι εθελοντικές.
Αφού κλείνω το τηλέφωνο παίρνω και άλλο αιρετό για επιβεβαίωση και καταλήξαμε ότι.... η άλλη εννοούσε τις εθελοντικές για τους διοικητικούς. Ο δεύτερος αιρετός μου είπε ότι και αυτός τις είχε ξεχάσει αυτές τις μετατάξεις και μου υποσχέθηκε να ρωτήσει στο υπουργείο;
Καταλαβαίνετε;;;;;;;; ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΜΑΥΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ.
Μήπως λοιπον και ο κ. Κυριαζης εννοούσε τις εθελοντικές των διοικητικών;;
Ρε παιδια,το εχω πει τοσες φορες.100 ΦΟΡΕς ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΜΟΥ,αν εννοουσε τις δικες μας η τις διοικητικες.Και μου ειπε πως του απανρτησε οτι:Θα γινουν και οι διοικητικες,και αυτες των 945 στην α/θμια.
Τωρα αν δεν καταφεραν να συννενοηθουν δεν ερω,αλλα ο προισταμενος μου ηταν καθετος που ξεκαθαρα μιλησαν για των 945.
Γενικως γινεται ενας απιστευτος χαμος απο οτι βλεπω.Εγω δεν καταλαβα ποιες ειναι αυτες οι μεταταξεις που βγηκαν.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:15:20 μμ »
Ρε παιδιά, συγνώμη δηλαδή αλλά εδώ στο νομό μου σήμερα οι συνάδελφοι που πήραν με τις υποχρεωτικές κάναν και αιτήσεις τοποθέτησης σε δημοτικά και μάλιστα ΕΑΕΠ που υποτίθεται είναι κλεισμένα για τις εθελοντικές. Αυτό δε σας ανησυχεί;;;

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:23:50 μμ »
Ρε παιδιά, συγνώμη δηλαδή αλλά εδώ στο νομό μου σήμερα οι συνάδελφοι που πήραν με τις υποχρεωτικές κάναν και αιτήσεις τοποθέτησης σε δημοτικά και μάλιστα ΕΑΕΠ που υποτίθεται είναι κλεισμένα για τις εθελοντικές. Αυτό δε σας ανησυχεί;;;
Δεν μπορει να εγινε αυτο.Το ΦΕΚ δεν ειχε βγει το μεσημερι.Αλλα ακομα και αιτησεις να εκαναν..δεν λεει τιποτα αυτο.Δεν σημαινει οτι θα τις παρουν.Αιτηση εκαναν,δεν τις πηραν.
Ομως τιποτα δεν αποκλειεται πλεον.Εδω βλεπουμε να κανουν αποσπασεις,ενω συνεδριαζει το ΚΥΣΠΕ για τις αποσπασεις.Δεν καταλαβαινω τιποτα απολυως..χαμος γινεται.Δειτε αλφα βιτα και τον τοιχο του μπρατη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:25:53 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:19:45 μμ »
Όντως και εμένα μου έκανε εντύπωση πως τους δέχτηκε το ΠΥΣΠΕ χωρίς το ΦΕΚ και μάλλον τους έβαλε προκαταρκτικά να κάνουν δήλωση τοποθέτησης.

Πραγματικά έχουμε φτάσει στο τελευταίο σκαλοπάτι απαξίωσης του κλάδου με αυτά που βλέπουμε. Εγώ εδώ και 9 χρόνια που είμαι διορισμένος έκανα όλες μα όλες τις απεργίες (για προσωπικούς λόγους και δε κατηγορώ κανέναν που ίσως να μην έχει κάνει ούτε μία). Απεργία διαρκείας ζητούσα στις ΕΛΜΕ εδώ και 2 χρόνια. Θέλω να δω τι θα κάνει ο κλάδος (πλειοψηφία συναδέλφων 50% + ένας) αυτή τη φορά!!!!

Μας εμπαίζουν (εθελοντικές, αποσπάσεις, διαθεσιμότητες κτλ) και εμείς ελπίζω (και με το συμπάθιο που λένε) να "μην τον εμπαίζουμε" άλλο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.