*

Αποστολέας Θέμα: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 136242 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:57:41 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:36:08 »

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:07:03 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )

Κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι. Τι πιστεύουν, ότι θα μας περιμένει καράβι όταν βγει ανακοίνωση για να μας πάει την ώρα και μέρα που θέλουνε;;;

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:23:20 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )
Αλιμονο....υπαρχει τροπος.....θα διακτινιστουμε.....απλα πραγματα!!!  ;D
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:27:27 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )
Αλιμονο....υπαρχει τροπος.....θα διακτινιστουμε.....απλα πραγματα!!!  ;D
Έτσι όπως το πάνε, μόνον τέτοιου είδους λύσεις θα υπάρχουν! Κάποτε λέγαμε: "εκεί που σταματάει η λογική αρχίζει ο στρατός".
Μάλλον πρέπει αυτό να το αλλάξουμε λίγο!  >:( ;D 8) 8)
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:36:08 »

Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:42:37 μμ »
επίσης έχετε κάποια ενημέρωση για τον τρόπο που θα γίνουν οι τοποθετήσεις?
εμάς (Μεσσηνία) μας είπαν να παρουσιαστούμε αθμια (ευτυχώς όμως και η βθμια είναι στον ίδιο όροφο!!) και θα δούμε τι θα γίνει με τις τοποθετήσεις, αφού δεν έχουν κάποια διευκρίνηση...
θα γίνουν (οι τοποθετήσεις) με βάση τα μόρια των μεταθέσεων? θα προσμετρηθούν τα +5, +7, +14 ανάλογα με τα επιπλέον προσόντα?

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:56:46 μμ »
επίσης έχετε κάποια ενημέρωση για τον τρόπο που θα γίνουν οι τοποθετήσεις?
εμάς (Μεσσηνία) μας είπαν να παρουσιαστούμε αθμια (ευτυχώς όμως και η βθμια είναι στον ίδιο όροφο!!) και θα δούμε τι θα γίνει με τις τοποθετήσεις, αφού δεν έχουν κάποια διευκρίνηση...
θα γίνουν (οι τοποθετήσεις) με βάση τα μόρια των μεταθέσεων? θα προσμετρηθούν τα +5, +7, +14 ανάλογα με τα επιπλέον προσόντα?
γενικά αυτά δε μετράνε.Μετράει όμως η συνυπηρέτηση στην τοποθέτηση.Στην εδώ Αθμια που έχει και στη διάθεση, πώς θα γίνουν οι τοποθετήσεις αν δε γίνει μετατροπή των μορίων;
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος epafos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:06:31 μμ »
Στο δελτίο τύπου της ανακοίνωσης των μετατάξεων, γράφει "οι 2.495 θα καλύψουν εκπαιδευτικές θέσεις εντός της Περιφερειακής Διεύθυνσης και στην πόλη που ήδη βρίσκονται". Αυτό σημαίνει ότι η εντοπιότητα έχει απόλυτη προτεραιότητα; Μοριοδοτείται; Ή μήπως η τοποθέτηση θα γίνει στην ίδια πόλη όπου ο καθένας υπηρέτησε το προηγούμενο σχολικό έτος;

Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:08:05 μμ »
επίσης έχετε κάποια ενημέρωση για τον τρόπο που θα γίνουν οι τοποθετήσεις?
εμάς (Μεσσηνία) μας είπαν να παρουσιαστούμε αθμια (ευτυχώς όμως και η βθμια είναι στον ίδιο όροφο!!) και θα δούμε τι θα γίνει με τις τοποθετήσεις, αφού δεν έχουν κάποια διευκρίνηση...
θα γίνουν (οι τοποθετήσεις) με βάση τα μόρια των μεταθέσεων? θα προσμετρηθούν τα +5, +7, +14 ανάλογα με τα επιπλέον προσόντα?
γενικά αυτά δε μετράνε.Μετράει όμως η συνυπηρέτηση στην τοποθέτηση.Στην εδώ Αθμια που έχει και στη διάθεση, πώς θα γίνουν οι τοποθετήσεις αν δε γίνει μετατροπή των μορίων;
Λογικά θα γίνει πρώτα η μετατροπή των μορίων και στη συνέχεια οι τοποθετήσεις....

Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:11:36 μμ »
Στο δελτίο τύπου της ανακοίνωσης των μετατάξεων, γράφει "οι 2.495 θα καλύψουν εκπαιδευτικές θέσεις εντός της Περιφερειακής Διεύθυνσης και στην πόλη που ήδη βρίσκονται". Αυτό σημαίνει ότι η εντοπιότητα έχει απόλυτη προτεραιότητα; Μοριοδοτείται; Ή μήπως η τοποθέτηση θα γίνει στην ίδια πόλη όπου ο καθένας υπηρέτησε το προηγούμενο σχολικό έτος;

Αν μοριοδοτηθεί η εντοποιότητα δεν θα πρέπει να μοριοδοτηθεί και η συνυπηρέτηση?
Θέλω να ελπίζω ότι από Δευτέρα θα έχουμε επίσημες οδηγίες για τον τρόπο που θα γίνουν οι τοποθετήσεις, την μοριοδότηση των οικογενειακών λόγων/εντοποιότητας/συνυπηρέτησης κλπ....

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:20:03 μμ »
 Θα είναι τουλάχιστον τρελό να μας βάλουν να μετακινηθούμε στα νησιά για 1-2 μέρες!
[/quote]
Αυτό ξαναπές το!!Δεν παίζει να τρέχουμε για 1-2 μέρες,είναι και τα έξοδα στη μέση πέρα απτή ταλαιπωρία,θα πέσει η αναρρωτική σύννεφο!Εκτός αυτού,θα γίνει και το κλασσικό:οι μισοί(οι άτυχοι) θα πάνε,οι άλλοι μισοί δεν θα πάνε(οι τυχεροί ή οι πιό ''έξυπνοι''  ;)   ) και γενικά θα επικρατήσει ψιλοχάος...!
Εμένα από πρωτοβάθμια ανατολ αττικής μου είπαν οτι μέσα στη μέρα ελπίζουν το υπουργείο να έχει βγάλει κάτι για να το ανακοινώσουν και αυτοί,από το υπουργείο μου είπαν οτι τυπικά πρέπει νάμαι στο πυσδε αλλά να συνεννοηθώ με αυτούς μήπως με διευκολύνουν...Πιάσ'το αυγό και κούρευ'το...
Όσο για τις τοποθετήσεις,πιστεύω και εγώ οτι θα μετατραπούν τα μόρια μας σε α'βάθμιας και μετά θα γίνουν.

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:22:01 μμ »
Hello everyone!

Φαντάζομαι είμαι στο θέμα, στη ΔΔΕ Μαγνησίας έβγαλαν ανακοίνωση ότι και οι μεταταγμένοι (σε οποιοδήποτε ΠΥΣΠΕ & οποιαδήποτε διοικητική θέση) θα παρουσιαστούν σε σχολείο που όρισαν (για όσους ήταν στη διάθεση) ή στη μέχρι τώρα οργανική τους θέση. Σήμερα το έβγαλαν.
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:23:09 μμ »
Στο δελτίο τύπου της ανακοίνωσης των μετατάξεων, γράφει "οι 2.495 θα καλύψουν εκπαιδευτικές θέσεις εντός της Περιφερειακής Διεύθυνσης και στην πόλη που ήδη βρίσκονται". Αυτό σημαίνει ότι η εντοπιότητα έχει απόλυτη προτεραιότητα; Μοριοδοτείται; Ή μήπως η τοποθέτηση θα γίνει στην ίδια πόλη όπου ο καθένας υπηρέτησε το προηγούμενο σχολικό έτος;

Δεν είναι λογικό αυτό αφού καποιοι από όσο βλέπω έχουν πολύ λιγότερα μόρια από εμένα... όπως επίσης ήρθαν από άλλο ΠΥΣΔΕ εκτός περιφέρειας... πρεπει να γίνουν τοποθετήσεις αλλα δεν είναι ξεκάθαρο με ποιο καθεστώς... αναμένουμε διευκρινίσεις... :-X

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:25:30 μμ »
Hello everyone!

Φαντάζομαι είμαι στο θέμα, στη ΔΔΕ Μαγνησίας έβγαλαν ανακοίνωση ότι και οι μεταταγμένοι (σε οποιοδήποτε ΠΥΣΠΕ & οποιαδήποτε διοικητική θέση) θα παρουσιαστούν σε σχολείο που όρισαν (για όσους ήταν στη διάθεση) ή στη μέχρι τώρα οργανική τους θέση. Σήμερα το έβγαλαν.

Που το έβγαλαν ανακοίνωση αυτό???

Ενταξει το είδα στο site... Η κάθε ΔΔΕ τα δικά της λοιπόν!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 04:31:11 μμ από Emmortal »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:34:16 μμ »
Δημήτρης Μπράτης (facebook)

Οι υποχρεωτικές μετατάξεις των εκπκών της βθμιας,καθώς και εκείνες που είχε εγκρίνει το ΚΥΣΠΕ στις 11 Ιουλίου,έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό Παιδείας και πηγαίνουν για δημοσίευση σε ΦΕΚ.Όπως με ενημέρωσαν ίσως αυτό γίνει και σήμερα.

Πιστευω θα λεει κ που θα παρουσιαστουμε κ ποτε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.