*

Αποστολέας Θέμα: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 136328 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Peris ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Peris, ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:54:42 μμ »
Ανάληψη υπηρεσίας μπορεί να γίνει μόνο μετά την ημερομηνία του ΦΕΚ, αυτή τη στιγμή δεν ανήκουμε ακόμη στην α/μια. Και στη δική μου α/μια είπαν να περιμένουμε το φεκ.
Αυτό με τα μόρια απόσπασης (πίνακας http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/apospaseis-ekpaidevtikwn/1364-krithria-moria-aithseis-apospaseis.html) δεν ξέρω αν είναι σωστό, γιατί εμείς ήρθαμε με μετάταξη και όχι με απόσπαση.
Τα κενά θα φορούν μόνο σχολεία ΕΑΕΠ ή ακόμα και απλά ολοήμερα; Έχετε κάποια ενημέρωση γι'αυτό;

με την πρωτοβάθμια πειραιά που είχα μιλήσει πρίν 10 μέρες μου είχαν πεί ότι δεν είχαν ακόμα ενημέρωση για το αν πάμε στην πρωτοβάθμια μόνο για τα εαεπ.
Πάντως, λογικά, θα μπορούν να μας χρησιμοποιήσουν οπουδήποτε υπάρχει ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:56:05 μμ »
Υπάρχουν πολλά νομικά προβλήματα.... π.χ. πόσοι μεταταγμένοι δεν είχαν συμπληρώσει πενταετία από το ΦΕΚ διορισμού τους; Γιατί ο υπουργός πήγε προεδρικό μέγαρο; Για φοντανάκι....Το μόνο σίγουρο είναι πως οργανικές ΔΕΝ υπάρχουν του χρόνου αν τους ψηφίσετε μπορεί να δώσουν κάτι!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:58:04 μμ »
Ερωτηση: ο ν 4172 ειναι ο νομος που αφορα εμας που πηραμε μεταταξη απο Β/θμια σε Α/θμια και ανακοινωθηκαν τα ονοματα μας στο δελτιο τυπου την περασμενη Τεταρτη 28 Αυγουστου και που ειναι να δημοσιευτουν σε ΦΕΚ που αναμενεται να γινει ως τη Παρασκευη που μας ερχεται;Με τοσους νομους και τοσα δημοσιευματα εχω χασει τη μπαλα!!!Συγνωμη για την ανοητη ερωτηση!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:03:18 μμ »
Ερωτηση: ο ν 4172 ειναι ο νομος που αφορα εμας που πηραμε μεταταξη απο Β/θμια σε Α/θμια και ανακοινωθηκαν τα ονοματα μας στο δελτιο τυπου την περασμενη Τεταρτη 28 Αυγουστου και που ειναι να δημοσιευτουν σε ΦΕΚ που αναμενεται να γινει ως τη Παρασκευη που μας ερχεται;Με τοσους νομους και τοσα δημοσιευματα εχω χασει τη μπαλα!!!Συγνωμη για την ανοητη ερωτηση!!!!
Ναι!Αφορά και εμάς!Άρχισα και εγώ να αμφιβάλω λίγο... ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:05:56 μμ »
Ερωτηση: ο ν 4172 ειναι ο νομος που αφορα εμας που πηραμε μεταταξη απο Β/θμια σε Α/θμια και ανακοινωθηκαν τα ονοματα μας στο δελτιο τυπου την περασμενη Τεταρτη 28 Αυγουστου και που ειναι να δημοσιευτουν σε ΦΕΚ που αναμενεται να γινει ως τη Παρασκευη που μας ερχεται;Με τοσους νομους και τοσα δημοσιευματα εχω χασει τη μπαλα!!!Συγνωμη για την ανοητη ερωτηση!!!!
Ναι!Αφορά και εμάς!Άρχισα και εγώ να αμφιβάλω λίγο... ;)
Kαλα θα μας τρελανουν....με χαπια θα παμε στα σχολεια.......!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:17:22 μμ »
Τα κενά θα φορούν μόνο σχολεία ΕΑΕΠ ή ακόμα και απλά ολοήμερα; Έχετε κάποια ενημέρωση γι'αυτό;

Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Peris ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Peris, ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:20:50 μμ »
Τα κενά θα φορούν μόνο σχολεία ΕΑΕΠ ή ακόμα και απλά ολοήμερα; Έχετε κάποια ενημέρωση γι'αυτό;

Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.

Απ' ότι έχω καταλάβει θα δημιουργούν καθε χρονο κι αλλα εαεπ μεχρι το 2017. νομιζω είναι δέσμευση της χωρας μας να γινουν όλα μεχρι τότε.
Αυτό έχω καταλάβει, αλλά δεν το λέω με σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:02:33 μμ »
Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.
Έχω την εντύπωση όμως ότι οι οργανικές θα αφορούν τα ΕΑΕΠ δημοτικά. Το καλό είναι ότι αυξάνονται κάθε χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:22:24 μμ »
Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.
Έχω την εντύπωση όμως ότι οι οργανικές θα αφορούν τα ΕΑΕΠ δημοτικά. Το καλό είναι ότι αυξάνονται κάθε χρονιά.

Συμφωνώ, μόνο στα ΕΑΕΠ οργανικές.  Τώρα εάν θα αυξάνονται κάθε χρονιά μένει να το δούμε.  Από το στόμα σου και στου θεού το αφτί γιατί πάλι στη διάθεση βρεθήκαμε.

Αποσυνδεδεμένος Peris ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Peris, ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:33:53 μμ »
Ασχετο με το θέμα αλλά σας γράφω τα 2 τελευταία μηνύματα στο fb για να καταλάβεται καλύτερα το πνεύμα το ημερών...

Προτελευταίο μήνυμα

"ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ..."

τελευταίο μήνυμα

"Σκηνές Ρόκ
 Έχουν χάσει πλέον κάθε έλεγχο στο Υπουργείο και κινούνται μέσα σε κλίμα πανικού. Πριν λίγο ( στις 14.49 ) έστειλαν το παρακάτω μήνυμα προς όλες τις Περιφέρειες και Δ/νσεις της χώρας το ακόλουθο μήνυμα : " Κατ΄ εντολή Υπουργού θα πρέπει μέχρι τις 5.30 μ.μ. σήμερα να έχετε ολοκληρώσει την ενημέρωση στο Survey με τα ακριβή στοιχεία των Τμημάτων των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης σας, απο τη Γενική Διεύθυνση Διοίκησης Π.Ε και Δ.Ε."

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:38:58 μμ »
Για να γίνουν οι τοποθετήσεις θα πρέπει να μετατραπούν τα μόρια που είχαμε στην Ββάθμια στα αντίστοιχα της Αβάθμιας...μη ξεχνάτε ότι πολλές περιοχές έχουν διαφορά στα μόρια από Ββάθμια σε Αβάθμια...
Επίσης είναι παράνομο να γίνει ανάληψη υπηρεσίας χωρίς ΦΕΚ..

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:40:41 μμ »

Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.

Έχει ξεκινήσει η διαδικασία για δημιουργία και άλλων ΕΑΕΠ από όσο γνωρίζω. Και εδώ που είμαι εγώ 8 έχουν ανακοινωθεί, αλλά έχει αποφασισθεί να λειτουργήσουν άλλα 7 και γίνεται η σχετική προεργασία.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:52:46 μμ »
Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.
Το ωράριο στην Α/μια είναι 24 ώρες (μετά από 10ετία μειώνεται κατά 1 ώρα). Για να έχει κάποιος ΠΕ19 24ωρο, θα πρέπει να πηγαίνει σε 12θέσιο(22ώρες) και να συμπληρώνει ωράριο και σε 2ο σχολείο(άλλες 2 ώρες). Γι'αυτό και πιστεύω ότι οργανικές θα δοθούν σε ΕΑΕΠ δημοτικά και θα συμπληρώνουμε ωράριο και στο ολοήμερο.

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:01:06 μμ »
Είναι αδύνατον να τοποθετηθούμε όλοι σε ΕΑΕΠ.  Στο νομό μου υπάρχουν 17 ΕΑΕΠ και μεταταχθήκαμε 25 άτομα (28 θέσεις υπήρχαν στο δελτίο τύπου).  Άρα κάποιοι από μας θα πάνε και σε ολοήμερα εκτός κι εάν έχουν σκοπό να δημιουργήσουν κι άλλα ΕΑΕΠ.
Το ωράριο στην Α/μια είναι 24 ώρες (μετά από 10ετία μειώνεται κατά 1 ώρα). Για να έχει κάποιος ΠΕ19 24ωρο, θα πρέπει να πηγαίνει σε 12θέσιο(22ώρες) και να συμπληρώνει ωράριο και σε 2ο σχολείο(άλλες 2 ώρες). Γι'αυτό και πιστεύω ότι οργανικές θα δοθούν σε ΕΑΕΠ δημοτικά και θα συμπληρώνουμε ωράριο και στο ολοήμερο.
Ίσως καθοριστεί και μείωση ωραρίου για τον υπευθυνο εργαστηρίου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161384
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.