*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1538862 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2884 στις: Απρίλιος 22, 2014, 06:22:29 μμ »
Στον Δήμο που θα είσα γραμμένη και θα συμπληρώνεις διετία από την τελευταία εγγραφή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:41:54 »

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2885 στις: Απρίλιος 22, 2014, 06:29:36 μμ »
Στον Δήμο που θα είσα γραμμένη και θα συμπληρώνεις διετία από την τελευταία εγγραφή.

Το θέμα είναι ότι δεν θα συμπληρώνω διετία σε κανέναν από τους δύο δήμους!!!!!!!! Από τον Α θα έχω διαγραφεί για 1 μήνα και στον Β θα είμαι γραμμένη για 1 μήνα... Οπότε μάλλον δεν θα έχω πουθενά εντοπιότητα...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2886 στις: Απρίλιος 22, 2014, 06:31:42 μμ »
Το θέμα είναι ότι δεν θα συμπληρώνω διετία σε κανέναν από τους δύο δήμους!!!!!!!! Από τον Α θα έχω διαγραφεί για 1 μήνα και στον Β θα είμαι γραμμένη για 1 μήνα... Οπότε μάλλον δεν θα έχω πουθενά εντοπιότητα...

Τότε σου εύχομαι καλό προεκλογικό αγώνα.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2887 στις: Απρίλιος 22, 2014, 06:48:01 μμ »
H διετής υποχρεωτική παραμονή σε δυσπρόσιτο ισχύει μόνο για νεοδιόριστους ή και για μετατιθέμενους; Σκέφτομαι να ζητήσω μετάθεση για Λήμνο για να μαζέψω κανά μόριο ,μπας και γυρίσω ποτέ σπίτι  μου, αλλά τρέμει το χέρι μου όταν πάω να συμπληρώσω την αίτηση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:41:54 »

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2888 στις: Απρίλιος 22, 2014, 07:19:35 μμ »
παιδια επειδή ειμαι στη διαθεση πρεπει να γραψω πανω στην αιτηση και για οριστικη  υποχρεωτικά;
Και για μουσικα σχολεια ξανακανω φακελο ασχετα αν εστειλα περσυ;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2889 στις: Απρίλιος 22, 2014, 07:21:56 μμ »
@spiromilios

α) το α έχει απαντηθεί προγενέστερα
β) για τα μουσικά από όσο ξέρω ναι. Εξάλλου το λέει και η εγκύκλιος ανδεν κάνω λάθος

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ Ι: Όλοι ανεξαιρέτως οι εκπαιδευτικοί – ακόμη και όσοι έχουν καταθέσει αίτηση και
φάκελο δικαιολογητικών για μεταθέσεις σε Μουσικά (ή άλλα) σχολεία προηγούμενων ετών, θα πρέπει
να καταθέσουν εκ νέου βιογραφικό σημείωμα και φάκελο δικαιολογητικών με την αίτησή τους.
ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΙΙ: Τα υποβληθέντα δικαιολογητικά δεν θα επιστρέφοντα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2014, 08:07:40 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2890 στις: Απρίλιος 22, 2014, 07:52:40 μμ »
τι απαντηθηκε, 3 διαφορετικες απαντησεις εχω δει.

τελικα τι κανουμε εμεις που ειμαστε στη διαθεση? θα παω αβαθμια αυριο να ρωτησω κιολας.

επισης, τι εννοει "προηγούνται οι μεταθέσεις στην Ειδική Αγωγή και στα διαπολιτισμικά σχολεία"?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2891 στις: Απρίλιος 22, 2014, 07:58:16 μμ »
τι απαντηθηκε, 3 διαφορετικες απαντησεις εχω δει.

τελικα τι κανουμε εμεις που ειμαστε στη διαθεση? θα παω αβαθμια αυριο να ρωτησω κιολας.

επισης, τι εννοει "προηγούνται οι μεταθέσεις στην Ειδική Αγωγή και στα διαπολιτισμικά σχολεία"?

α) έχει απαντηθεί ανάλογα την βαθμίδα. Για την αβθμια έχει βγει έντυπο.
β) για το άλλο που ζητάς προηγούνται εξαρτάται που το είδες (σελ αρχείου κ.τ.λ.)...μπορεί να εννοεί ότι ανακοινώνονται πρώτα αυτές, ότι αν έχεις δηλώσει σε πολλες κατηγορίες τότε πρώτα κοιτάνε αν έχεις πάρει μετάθεση σε αυτές που αναφέρεις και μετά προχωράνε αναλογα στις υπόλοιπες επιλογές σου κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2892 στις: Απρίλιος 22, 2014, 08:38:02 μμ »
H διετής υποχρεωτική παραμονή σε δυσπρόσιτο ισχύει μόνο για νεοδιόριστους ή και για μετατιθέμενους; Σκέφτομαι να ζητήσω μετάθεση για Λήμνο για να μαζέψω κανά μόριο ,μπας και γυρίσω ποτέ σπίτι  μου, αλλά τρέμει το χέρι μου όταν πάω να συμπληρώσω την αίτηση...
ισχύει μόνο για νεοδιόριστους (δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι η συλλογή μορίων θα εξασφαλίζει από το επόμενο σχολικό έτος το πολυπόθητο "να γυρίσω επιτέλους μια ώρα νωρίτερα στο σπίτι μου', ήδη "φημολογείται" ότι φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα πραγματοποιηθούν μεταθέσεις με το ισχύον νομικό πλαίσιο, αν  βέβαια έχουμε και του χρόνου την ίδια ηγεσία στο παιδείας ή έστω την ίδια πολιτική) ;D.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2893 στις: Απρίλιος 22, 2014, 09:31:53 μμ »
ισχύει μόνο για νεοδιόριστους (δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι η συλλογή μορίων θα εξασφαλίζει από το επόμενο σχολικό έτος το πολυπόθητο "να γυρίσω επιτέλους μια ώρα νωρίτερα στο σπίτι μου', ήδη "φημολογείται" ότι φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα πραγματοποιηθούν μεταθέσεις με το ισχύον νομικό πλαίσιο, αν  βέβαια έχουμε και του χρόνου την ίδια ηγεσία στο παιδείας ή έστω την ίδια πολιτική) ;D.
Αυτό ναι, φημολογείται. Ωστόσο δεν έχω κανέναν ικανό να καταρτίσει και να εφαρμόσει ένα άλλο σύστημα και όχι αυτό με τη συλλογή μορίων. Βέβαια σε περιόδους αυταρχισμού εφαρμόζεις ότι θέλεις, τι να λέμε τώρα; Και απλώς τα μόρια θα τα βλέπουμε, χωρίς να έχουν κανένα νόημα. Κάτι άλλο θα βρουν που να έχει νόημα οι εγκέφαλοι....
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2894 στις: Απρίλιος 22, 2014, 10:01:46 μμ »
Αυτό ναι, φημολογείται. Ωστόσο δεν έχω κανέναν ικανό να καταρτίσει και να εφαρμόσει ένα άλλο σύστημα και όχι αυτό με τη συλλογή μορίων. Βέβαια σε περιόδους αυταρχισμού εφαρμόζεις ότι θέλεις, τι να λέμε τώρα; Και απλώς τα μόρια θα τα βλέπουμε, χωρίς να έχουν κανένα νόημα. Κάτι άλλο θα βρουν που να έχει νόημα οι εγκέφαλοι....

Ε όχι και δεν βλέπεις κανένα ικανό...μην λέμε και ότι θέλουμε....
Δες τον Υπουργό αν του δώσεις έναν άδειο κουβά και του πεις να πάει στην θάλασσα και να σου τον γεμίσει με νερό και να στον φέρει πίσω πιστεύεις οτι θα τα καταφέρει ή όχι;
Αμ ο άλλος, ο Υφυπουργός, σε αυτόν άμα του πεις να πάρει έναν άδειο κουβά να πάει στο βενζινάδικο να τον γεμίσει αέρα και να στον φέρει πίσω πιστεύεις ότι δεν θα σε ρωτήσει ποιο έιναι το πλησιέστερο βενζινάδικό ή πάλι όχι;
Για ν α κάνω και μια γενική ερώτηση αν είχατε ένα μαγαζί και θέλατε προσωπικό για την διαχείριση των οικονομικών του και σας έστελναν βιογραφικό με τις φάτσες τους θα τους προσλαμβάνατε ή όχι;

Ρητορικά τα ερωτήματα βέβαια όπως πάντα...

Αποσυνδεδεμένος elle1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2895 στις: Απρίλιος 22, 2014, 10:04:28 μμ »
Ξέρει κανείς να μου λύσει τίς εξής απορίες?
1.αίτηση για βελτίωση θέσης κάνουμε τώρα μαζί με την αίτηση μετάθεσης?σωστά?
2.αν πάρω την βελτίωση θέσης θα πρέπει να την υπηρετήσω προκειμένου να μπορώ να κάνω του χρόνου αίτηση μετάθεσης?ή επειδή θα είναι βελτίωση και όχι μετάθεση δεν χρειάζεται να την υπηρετήσω?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2896 στις: Απρίλιος 22, 2014, 10:05:53 μμ »
Ξέρει κανείς να μου λύσει τίς εξής απορίες?
1.αίτηση για βελτίωση θέσης κάνουμε τώρα μαζί με την αίτηση μετάθεσης?σωστά?
2.αν πάρω την βελτίωση θέσης θα πρέπει να την υπηρετήσω προκειμένου να μπορώ να κάνω του χρόνου αίτηση μετάθεσης?ή επειδή θα είναι βελτίωση και όχι μετάθεση δεν χρειάζεται να την υπηρετήσω?

1. ναι
2 ναι χρειάζεται. (μιλάμε για βελτίωση πάντα και όχι για οριστική τοποθέτηση)

Αποσυνδεδεμένος elle1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2897 στις: Απρίλιος 22, 2014, 10:31:19 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159735
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 393
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.