*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1547630 φορές)

0 μέλη και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6314 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:48:27 μμ »
Που είναι η Γατόπαρδος; Ακόμη στο μινι μάρκετ; :D
Συγχαρητήρια σε ΌΛΟΥΣ όσους πήραν μετάθεση.
Μεταξύ αυτών και εγώ που επιτέλους έφθασα στην "Ιθάκη" μου.
Καλή Συνέχεια σε Όλους. :)
Μπραβο βρε ΜΑΤ μου,χαιρομαι παρα πολυ! ;D
Μια απο τα ιδια τελικα.Και εγω πηρα,στην δυτικη αττικη,οχι στην πρωτη μου επιλογη,Ιθακη δενε χω φτασει ακομα.αλλα δεν πειραζει καθολου δεν γκρινιαζω,εφτασα κοντα. :) Εξαλλυ τωρα περιμενα τα χειροτερα.
Οντως για την ειδικοτητα μου ηταν πιο καλα φετος,νομιζω το δικαιουμασταν..διοτι τις αλλες χρονιες τρωγαμε σκονη..
Ευχομαι σε οσους περισσοτερους καλα αποτελεσματα,αλλα εδω ειμαι..δεν χανομαι. ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:40:00 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6315 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:49:58 μμ »
15 φιλόλογοι μόνο μπήκαν αθήνα, εκ των οποίων οι 11 ειδική κατηγορία. Μόνο 4 μπήκαν κανονικά στη β αθήνας με βάση 128 μορια. Εντάξει με αυτά τα κριτήρια ούτε σε 10ετία δεν επιστρέφουμε...
😳😳😳😳😳
Ο Κορδης τι εχει να πει γι αυτο;;;;(γιατι ως φιλολογος θα ξερει οτι ο αριθμος 4,ισουται με μηδενικες προσληψεις στην ειδικοτητα μας)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6316 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:52:11 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους πήρανε μετάθεση, καλό κουράγιο και καλή υπομονή για ακόμα μία χρονιά στους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6317 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:53:03 μμ »
Μαλλον υπάρχει ένα μικρό τυπογραφικό λαθάκι,
εντόπισα έναν με οργανική κοζάνη που παίρνει μετάθεση κοζάνη.
α και μια απο Α ΘΕΣ/νικη που πήγε Α Θες/νίκη.Μάλλον θα ανακοινοποιηθούν, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, αυτά είναι μικροπράγματα.
Συγχαρητήρια σε όσους πήρανε μετάθεση. Καλό κουράγιο στους υπόλοιπους
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 08:57:27 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:40:00 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6318 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:54:57 μμ »
😳😳😳😳😳
Ο Κορδης τι εχει να πει γι αυτο;;;;(γιατι ως φιλολογος θα ξερει οτι ο αριθμος 4,ισουται με μηδενικες προσληψεις στην ειδικοτητα μας)

Τι να πει κι ο Κορδής κι ο κάθε βολεμένος; Ή τα πράγματα είναι τόσο χάλια για εμάς ή παίζεται χοντρό παιχνίδι στις πλάτες μας...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6319 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:55:38 μμ »
Μαλλον υπάρχει ένα μικρό τυπογραφικό λαθάκι,
εντόπισα έναν με οργανική κοζάνη που παίρνει μετάθεση κοζάνη. Μάλλον θα ανακοινοποιηθούν, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, αυτά είναι μικροπράγματα.

το ειδα και εγω ... ήταν σε Μουσικό στην Κοζάνη και μπήκε στον Νομό
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6320 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:58:34 μμ »
μάλιστα ;)

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6321 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:59:18 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση μέσα  από την καρδιά μου. Θα ήθελα να καταλήξω σε κάποια συμπεράσματα όμως
1) Ολη η διαδικασία  ξανάτρεξε  για να επωφεληθούν κάποια βύσματα της τελευταίας στιγμής ή που από από λάθος δεν συμπεριλήφθηκαν στους αρχικούς πίνακες. Εάν τον λοβέρδο τον πείραζε η άνιση μεταχείριση στις βασικές ειδικότητες ,όπως διέρρευσε, τότε θα είχαμε είτε εξίσωση προς τα κάτω(αλγόριθμο όλοι) (στο 5%), είτε προς τα πάνω (εκτιμηση πυσδε ολοι) στο 17
Τίποτα από ολα αυτά δεν έγινε. Το ότι τα γύρισε για να πάμε από το 8,5 στο 8,9 που είναι μια μικρή διαφορά δείχνει ξεκάθαρα ότι έγινε για να προστεθούν κάποια ονόματα της τελευταίας στιγμής. Βγάζει μάτια, πρέπει να είναι τυφλός κάποιος να μην το βλέπει.
Ας απαντήσει  ο υπουργός γιατί τα γύρισε πίσω αλλά φυσικα απάντηση δεν θα παρουμε. Για να παραμεινει το ποσοστο ικανοποιησης περιπου το ιδιο σημαινει ότι  ο τροπος υπολογισμού δεν άλλαξε. Εγώ ξέρω τα γυρνάς πίσω όταν διαφωνείς επί του τρόπου υπολογισμού που αποτελεί σημαντικό λόγο διαφωνάς. Δεν τα γυρνάς πίσω  για μικροαλλαγές που μάλιστα δεν αιτιολογούνται στη βάση κάποιας αλλαγής στον τρόπο υπολογισμού.
2) ο απόλυτος σφαγιασμός των βασικών ειδικοτήτων  με κριτήρια έξω από κάθε νομική βάση(επιλεκτική χρησιμοποίηση του αλγόριθμου σε αυτές τις ειδικότητες) και εδώ προκύπτει θέμα τεράστιας αδικίας. Στο κάλαθο των αχρήστων εκτίμηση περιφερειακου διευθυντη, διευθυντη εκπαιδευσης... ο λόγος; Να υπάρξει απόθεμα στα μακρινά μέρη βασικών ειδικοτήτων γιατί δεν έχουν χρήματα να πάρουν αναπληρωτές ή γιατί πολλοί αναπληρωτές δεν πηγαίνουν στα μακρινά μέρη. Λόγοι που έχουν πολιτική εξήγηση και συνυφαίνονται με την προσπάθεια του υπουργού να επιβιώσει πολιτικά στο καταραμένο αυτό υπουργείο γιατί ως γνωστον το στοιχημα από το οποίο κρίνεται η επιβίωση  ή η ανεπάρκεια του εκάστοτε υπουργού παιδείας στα τηλεπαραθυρα των 8 είναι  ο βαθμός πληρότητας των σχολείων το Σεπτέμβριο. Μόνο αυτό πουλάει  καιι εκεί παίζονται όλα
Ούτε λόγος βέβαια για τη συνταγματική υποχρεωση του κρατους να διαφαλίζει τις καλύτερες συνθήκες για την προαγωγή της παιδείας δίνοντας τα αναγκαία κονδύλια για πρόσληψη αναπληρωτών...
3)Καταρρίφθηκε  ο μύθος ότι  οι βασικές ειδικότηετς φώναξαν και πήραν στο λαιμό τους και τους άλλους. Το τι ακουσαμε εδω μεσα τοσες μερες δεν περιφραφεται.
4) Ειδικότητες ξεχασμένες τα προηγούμενα χρόνια και μικρές αύξησαν πολύ τα νούμερα των μεταθέσεων.  Σίγουρα υπάρχουν περιπτώσεις όπου υπήρχαν κενά  αλλά μου προξενεί εντύπωση το γεγονός ότι σε μία ειδικότητα από αυτές έχασα το μέτρημα  από το πλήθος αυτών που ήρθαν μόνο αθήνα ενώ πέρυσι  σε όλη την έλλαδα στην εν λόγω ειδικότητα υπήρχε 1 μετάθεση ή
καμία. (ίσως κκαι σε άλλες ειδικότητες κάτι παρόμοιο) Δυσκολο μου φαίνεται αυτοί να πάρουν οργανική.........
Τέλος πάντων  ανθρώπινα να το δεις  θα πρεπει ολοι να χαιρομαστε οταν άνθρωποι ξεκολλάνε από μακρινά μέρη και γυρίζουν στις οικογένειες τους
Συγχαρητηρια και παλι σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6322 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:02:19 μμ »
Πρώτα από όλα συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση. Η Θεσσαλονίκη για τους ΠΕ 13 τίποτα. Όχι ότι για τις άλλες ειδικότητες άνοιξε ιδιαίτερα. Την τιμητική της είχε η Αθήνα. Βέβαια σε σχέση με τους κοινωνιολόγους και οικονομολόγους (μια και έχουμε α  ανάθεση το ίδιο μάθημα) πήραμε τις λιγότερες μεταθέσεις. Αν δεν έχω κάνει λάθος στο μέτρημα ΠΕ13 28, ΠΕ09 120, ΠΕ10 52. Ελπίζω αυτό να μην σημαίνει κάτι

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6323 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:02:26 μμ »
 Προφανώς, για τις "βασικές" ειδικότητες, ήταν προαποφασισμένο να μην "αποψιλώσουν" την παραμεθόριο.
  

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6324 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:05:00 μμ »
Γατοπαρδε συγχαρητηρια τσαμπα ανησυχουσες !!! Mat συγχαρητηρια και σε σενα τι ειδικοτητα εισαι;
[/quote ]
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  :D
ΠΕ10 είμαι ...
Γατόπαρδε εύχομαι σύντομα και στη δική σου "Ιθάκη"  ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6325 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:05:47 μμ »
Μαλλον υπάρχει ένα μικρό τυπογραφικό λαθάκι,
εντόπισα έναν με οργανική κοζάνη που παίρνει μετάθεση κοζάνη.
α και μια απο Α ΘΕΣ/νικη που πήγε Α Θες/νίκη.Μάλλον θα ανακοινοποιηθούν, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, αυτά είναι μικροπράγματα.
Συγχαρητήρια σε όσους πήρανε μετάθεση. Καλό κουράγιο στους υπόλοιπους
Μάλλον ήταν σε ειδικά σχολεία ( διαπολιτισμικά, μουσικά) και πήραν μετάθεση Κοζάνη ή Α Θεσσαλονίκης.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6326 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:07:42 μμ »
συγχαρητηρια mat και γατοπαρδε. Δεν ξερω εαν ξεχασα καποιον αλλο. Ήταν η χρονια σας φετος, ας ελπίσουμε οτι για εμας θα ειναι του χρονου.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6327 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:11:15 μμ »
δεν έχω αποδείξεις για αυτό που είπα, γιατί ξανάτρεξε το σύστημα, ούτε μπορώ να είμαι σίγουρος 100 τα 100  αλλά νομίζω ότι η κοινή λογική εκεί οδηγεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 774
Σύνολο: 787

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.