*

Αποστολέας Θέμα: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 59869 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος deputy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύω και (εκ)-παιδεύομαι
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #252 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:25:55 μμ »
Φυσικά και θα γίνει δεύτερη φάση... τα κενά της ανατολικής αττικής έμειναν για τα λαμόγια και τα κοριτσάκια με το μπάρμπα στην "Αθήνα". Άπο την άλλη η Μακεδονιά Θράκη Ήπειρο απλά ανύπαρκτες σε αυτή τη φάση! Πολύ απλά απόσπαση, θα πάρει κι η κουτσή Μαρία, μπορεί να θέλουν τάχα να καταργήσουν τη μονιμότητα αλλά μάλλον τα πλοκάμια της είναι βαθιά αγκυλωμένα στις τσέπες τους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #253 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:26:37 μμ »
που το διάβασες ότι θα πάνε στη β βάθμια τα υπόλοιπα;ρε παιδιά θα τρελαθούμε;χτες με έπιασε απίστευτη απογοήτευση με όλα αυτά που έγιναν. αλλά όσο περνάει η ώρα τόσο δεν το χωράει το μυαλό μου ότι  οι προσλήψεις τελείωσαν χτες..Κι εμείς καθόμαστε.Αν δε δουν αντίδραση, εδω θα σταματήσουν.

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #254 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:28:24 μμ »
Κορίτσια καλό κουράγιο! Αυτό που συμβαίνει είναι απίστευτο! Διαβάζω και ξαναδιαβάζω και δεν μπορώ να το πιστέψω! Τι άλλο θα κάνουν?

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #255 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:35:10 μμ »
καλημερα. Και εμεις της β/θμιας ψυχή εχουμε που περιμενουμε. μην κοιτατε μονο τον εαυτό σας.
θελετε και την πιτα ολοκληρη και το σκυλι χορτατο.
παντου εχει κενα. μονο τα νηπιαγωγεια εχουν...
Θελετε ολες τις πιστωσεις για τον εαυτό σας.....και η β/θμια μονο με 187 προσλήψεις;
Φτανει πια...τετοια αγνωμοσυνη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος deputy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύω και (εκ)-παιδεύομαι
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #256 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:49:39 μμ »
dora22 αν δεν το έχεις προσέξει βρίσκεσαι σε θέμα των Νηπιαγωγών οπότε είναι απολύτως λογικό να σχολιάζονται εδώ μέσα τα κενά και οι θέσεις των ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ σε σχέση όχι με τους άλλους κλάδους αλλά με τα περσινά και προπέρσινα δεδομένα...
Αν οι υπόλοιποι κλάδοι έχουν ψυχή ή όχι αυτό το ξέρουν οι συνάδελφοι των άλλων κλάδων που σέβομαι και εκτιμώ.
Το να μιλάμε όμως για αγνωμοσύνη  όπως το θέτεις ή για πίτες τέτοιες ώρες το θεωρώ απλά τραγικό :(

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #257 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:56:30 μμ »
καλημερα. Και εμεις της β/θμιας ψυχή εχουμε που περιμενουμε. μην κοιτατε μονο τον εαυτό σας.
θελετε και την πιτα ολοκληρη και το σκυλι χορτατο.
παντου εχει κενα. μονο τα νηπιαγωγεια εχουν...
Θελετε ολες τις πιστωσεις για τον εαυτό σας.....και η β/θμια μονο με 187 προσλήψεις;
Φτανει πια...τετοια αγνωμοσυνη...
Μάλλον είσαι τσιτωμένη και δεν σκέφτεσαι σωστά......Χαλάρωσε.

Αποσυνδεδεμένος JANELA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #258 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 12:57:04 μμ »
dora22 αν δεν το έχεις προσέξει βρίσκεσαι σε θέμα των Νηπιαγωγών οπότε είναι απολύτως λογικό να σχολιάζονται εδώ μέσα τα κενά και οι θέσεις των ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ σε σχέση όχι με τους άλλους κλάδους αλλά με τα περσινά και προπέρσινα δεδομένα...
Αν οι υπόλοιποι κλάδοι έχουν ψυχή ή όχι αυτό το ξέρουν οι συνάδελφοι των άλλων κλάδων που σέβομαι και εκτιμώ.
Το να μιλάμε όμως για αγνωμοσύνη  όπως το θέτεις ή για πίτες τέτοιες ώρες το θεωρώ απλά τραγικό :(

Απολύτως και dora22 άσε κοριτσάκι μου τους κανιβαλισμούς να υποθέσω ότι είσαι μικρή και δεν καταλαβαίνεις ακόμη οπότε δείχνω κατανόηση δεν καταλαβαίνεις ότι όλους μας περιπαίζουν σταματήστε επιτέλους τον ατομισμό και ενωθείτε να πετύχουμε κάτι τέλος πάντων. Στο ipaideia είδα άρθρο συνάδελφοι περίπου σε αναμονή 600 προσλήψεων στη δευτεροβάθμια και ότι οι πιστώσεις για μας τελειώνουν.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #259 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:03:20 μμ »
που το διάβασες ότι θα πάνε στη β βάθμια τα υπόλοιπα;ρε παιδιά θα τρελαθούμε;χτες με έπιασε απίστευτη απογοήτευση με όλα αυτά που έγιναν. αλλά όσο περνάει η ώρα τόσο δεν το χωράει το μυαλό μου ότι  οι προσλήψεις τελείωσαν χτες..Κι εμείς καθόμαστε.Αν δε δουν αντίδραση, εδω θα σταματήσουν.
Συνάδελφοι, όπως φαίνεται θα τηρήσουν αυστηρά το νούμερο 2000. Δεν ξέρω πού θα γίνουν οι υπόλοιπες προσλήψεις (Αβάθμια ή Ββάθμια), όμως τα κουκιά που έχουν μείνει είναι πια μετρημένα και οι παρακάτω φάσεις φοβάμαι πως θα είναι με πολύ λίγα άτομα από κάθε κλάδο. Δυστυχώς... Και αυτό είναι μια προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος vickara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #260 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:05:19 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Δεν είναι περίεργο που η Α' Αθήνας δεν πήρε ούτε ένα άτομο;;;
Να έχεις τα μάτια ανοιχτά στις ομορφιές του κόσμου, να έχεις το μυαλό ανοιχτό στη γνώση, να έχεις την καρδιά ανοιχτή στην αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #261 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:08:21 μμ »
Πραγματικά, αν δε δω με τα μάτια μου να γίνονται φάσεις με μια χούφτα άτομα για να μη ξεπεραστεί το 2000, δεν θα με πείσουν για τα εξωπραγματικά σενάρια που έχουν στο μυαλό τους..Μέχρι να συμβούν (και αν), εμένα θα μου φαίνονται αδιανόητα. Πείτε με αφελή, αλλά περιμένω να τα δω να συμβαίνουν..Και τότε θα το πάρω απόφαση, και θα προσανατολιστώ αλλού..έχοντας χάσει χρόνο βέβαια

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #262 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:14:46 μμ »
Πραγματικά, αν δε δω με τα μάτια μου να γίνονται φάσεις με μια χούφτα άτομα για να μη ξεπεραστεί το 2000, δεν θα με πείσουν για τα εξωπραγματικά σενάρια που έχουν στο μυαλό τους..Μέχρι να συμβούν (και αν), εμένα θα μου φαίνονται αδιανόητα. Πείτε με αφελή, αλλά περιμένω να τα δω να συμβαίνουν..Και τότε θα το πάρω απόφαση, και θα προσανατολιστώ αλλού..έχοντας χάσει χρόνο βέβαια

Κι εγώ το ίδιο... Γνωρίζοντας ότι στην πρωτοβάθμια συνολικά υπάρχουν πολλά κενά, ακόμα κι αν μπορούν να τα μειώσουν με διάφορους τρόπους, δεν μπορώ να φανταστώ ότι τελικά θα πετύχουν τα σχέδια τους για τις 2000 προσλήψεις σύνολο αθμια και βθμια... Πιστεύω όμως πως δεν έχουμε ακόμα ξεκάθαρη εικόνα... Πρέπει να αναμένουμε και τη συνέχεια για να δούμε..
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #263 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:22:00 μμ »
Πραγματικά, αν δε δω με τα μάτια μου να γίνονται φάσεις με μια χούφτα άτομα για να μη ξεπεραστεί το 2000, δεν θα με πείσουν για τα εξωπραγματικά σενάρια που έχουν στο μυαλό τους..Μέχρι να συμβούν (και αν), εμένα θα μου φαίνονται αδιανόητα. Πείτε με αφελή, αλλά περιμένω να τα δω να συμβαίνουν..Και τότε θα το πάρω απόφαση, και θα προσανατολιστώ αλλού..έχοντας χάσει χρόνο βέβαια

Κι εγώ το ίδιο... Γνωρίζοντας ότι στην πρωτοβάθμια συνολικά υπάρχουν πολλά κενά, ακόμα κι αν μπορούν να τα μειώσουν με διάφορους τρόπους, δεν μπορώ να φανταστώ ότι τελικά θα πετύχουν τα σχέδια τους για τις 2000 προσλήψεις σύνολο αθμια και βθμια... Πιστεύω όμως πως δεν έχουμε ακόμα ξεκάθαρη εικόνα... Πρέπει να αναμένουμε και τη συνέχεια για να δούμε..
Όντως, αυτό που συμβαίνει φέτος είναι πρωτόγνωρο για όλους εμάς τους ΄΄παλιούς΄΄ που είχαμε συνηθίσει να δουλεύουμε και από την πρώτη φάση. Όμως, μην ξεχνάτε ότι δεν τους νοιάζει ούτε να λειτουργήσουν τα σχολεία, ούτε να προσληφθούμε εμείς. Όταν ο Αρβανιτόπουλος έλεγε ότι το Υπουργείο του πρόσφερε στη μείωση προσωπικού 12.000 αναπληρωτές, αυτό ακριβώς εννοούσε.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #264 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:25:52 μμ »
κανετε λαθος...δεν ειμαι κοριτσακι. περιμενα και στην επετηριδα, επιτυχιες ασεπ και εχω περασει όλα τα νησια (Κυκλάδες/Δωδεκάνησα).
Σωστα ειμαι στην σελίδα της Α/θμιας, δεν εχω καμια δουλεια εδω και ζητω συγνωμη για αυτο...
και κατι τελευταιο: α'χρονια περασα σχολή νηπιαγωγων και εκανα 1 χρόνο...και μετα ΠΕ04

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #265 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:27:54 μμ »
Προσπαθούν να κερδίσουν όσο περισσότερο χρόνο γίνεται..όσο δεν κουνιέται φύλλο, τόσο θα δίνουν παράταση αυτοί στην αναμονή μας..Τα σχολεία δεν είναι υπόθεση μόνο των εκπαιδευτικών..Αφορούν γονείς, μαθητές και την κοινωνία ολόκληρη.Πώς θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα;Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.Αφού ξέρουμε τις ελλείψεις.............

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 642
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.24 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.