*

Αποστολέας Θέμα: Κυρώσεις (;;) για τη μη συμμετοχή σε αυτοαξιολόγηση σχολικής μονάδας  (Αναγνώστηκε 74090 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι σε 2 σχολεία. Σε αυτό που συμπληρώνω ωράριο, 2μέρες, πάρθηκε απόφαση να γίνει η αυτοαξιολόγηση. Εγώ ψήφισα κατά.
Είμαι υποχρεωμένη να συμμετέχω στη διαδικασία;;;;
Τι μπορούν να μου αναθέτουν στο σχολείο που συμπληρώνω ωράριο; Πχ εφημερίες νομίζω δεν γίνεται.
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2014, 04:39:31 μμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Τι μπορούν να μου αναθέτουν στο σχολείο που συμπληρώνω ωράριο; Πχ εφημερίες νομίζω δεν γίνεται.
Ευχαριστώ πολύ
Εφημερίες αλλά και άλλες αρμοδιότητες δεν αναλαμβάνουμε σε σχολείο που συμπληρώνουμε ωράριο.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Γιατί; Έχουν σχέση οι εφημερίες και οι λοιπές εξωδιδακτικές εργασίες με την διαδικασία της ΑΕΕ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Πραγματικά είναι άσχετο! Το θέμα είναι οτι πρέπει όλα να παγώσουν μέχρι τις εκλογές, γιατί μάλλον θα έχουμε πολιτικές εξελίξεις, οπότε μπορεί πολλά από αυτά που λέγονται να μην γίνουν ποτέ (τουλάχιστον με τον τρόπο που θέλουν οι σημερινοί κρατούντες.  >:()
 
  

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί; Έχουν σχέση οι εφημερίες και οι λοιπές εξωδιδακτικές εργασίες με την διαδικασία της ΑΕΕ;
Η διαδικασία της ΑΕΕ, έχει κάποια στοιχεία που πρέπει να συμπληρωθούν. Εφόσον πήρε απόφαση ο σύλλογος να γίνει, μπορούν σε μετέπειτα φάση να μου πουν κάνε αυτό το κομάτι, στα πλαίσια ανάθεσης εργασιών από το σύλλογο;;
Επαναλαμβάνω ψήφισα όχι στην αξιολόγηση.
Πάντως ο Δ/ντης κάλεσε το σύμβουλο, ο οποίος εμμέσως πλην σαφώς μας πίεζε του στυλ "όποιος δεν θέλει ας αναλάβει τις ευθύνες του" και "θα το χειριστεί πειθαρχικά το θέμα η περιφέρεια" και "μην είστε οι δακτυλοδειχνούμενοι και στοχοποιηθείτε" κλπ

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
μια χαρά βλέπω η τρομοκρατία...επειδή θα αξιολογηθούν και οι ίδιοι, και το όλο εγχείρημα γίνεται με ευθύνη των διευθυντών, πιέζουν με ωραίο τρόπο...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
B Δωδεκάνησα: Για τρία σχολεία που γνωρίζω της βθμιας σε ένα ο σύλλογος ψήφισε ναι, σε άλλο όχι και στο τρίτο δεν ψήφισαν ακόμη μεν αλλά θα ψηφίσουν κατά πλειοψηφία όχι στην αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας.

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
στο τρίτο δεν ψήφισαν ακόμη μεν αλλά θα ψηφίσουν κατά πλειοψηφία όχι στην αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας.
κάτσε να δούμε, γιατί η πλειοψηφία μπορεί να γίνει μειοψηφία μετά τις "συμβουλές" δ/ντων, προϊσταμένων, συμβούλων, κλπ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
με την ίδια λογική μπορεί να πει κάποιος δεν συμμετέχω στις εφημερίες και στις εξετάσεις, ενώ δεν θέλω να μου ανατεθεί τμήμα. νόμος του κράτους είναι , μη παίζουμε πάλι με τα νεύρα των συναδέλφων.
στο τέλος θα γίνει κολοτούμπα, με πρώτη από όλους την επαναστάτρια ολμε, το 95 % των σχολείων και βάλε θα συμμετάσχουν και όλοι θα είναι ευτυχισμένοι.

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για αυτό ρώτησα τι υποχρεώσεις έχω στο σχολείο που συμπληρώνω ωράριο...

Αποσυνδεδεμένος Νηρηίδα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για αυτό ρώτησα τι υποχρεώσεις έχω στο σχολείο που συμπληρώνω ωράριο...

Δεν είμαι σε 2 σχολεία,αλλα νομίζω ότι θα συμμετάσχεις στην αυτοαξιολόγηση στο σχολείο που εχεις οργανική (περισσότερες ώρες).

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Η διαδικασία της ΑΕΕ, έχει κάποια στοιχεία που πρέπει να συμπληρωθούν. Εφόσον πήρε απόφαση ο σύλλογος να γίνει, μπορούν σε μετέπειτα φάση να μου πουν κάνε αυτό το κομάτι, στα πλαίσια ανάθεσης εργασιών από το σύλλογο;;
Επαναλαμβάνω ψήφισα όχι στην αξιολόγηση.
Πάντως ο Δ/ντης κάλεσε το σύμβουλο, ο οποίος εμμέσως πλην σαφώς μας πίεζε του στυλ "όποιος δεν θέλει ας αναλάβει τις ευθύνες του" και "θα το χειριστεί πειθαρχικά το θέμα η περιφέρεια" και "μην είστε οι δακτυλοδειχνούμενοι και στοχοποιηθείτε" κλπ
Τι στοιχεία είναι αυτά που πρέπει να συμπληρωθούν; Και εσύ τι ακριβώς ανησυχείς μήπως σου αναθέσουν; Την γραφειοκρατική δουλειά της συμπλήρωσης των στοιχείων (κάτι σαν στατιστικά αν καταλαβαίνω καλά) ή εξωδιδακτικές όπως εφημερίες και υπεύθυνος τμήματος; Διότι τα τελευταία απ' όσο ξέρω ορίζονται στην αρχή της χρονιάς, άσχετα με την αξιολόγηση. Έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό;
Πάντως εφημερίες είσαι υποχρεωμένος να κάνεις σε ένα από τα 2 σχολεία, συνήθως σε αυτό που κάνεις τις περισσότερες ώρες σου.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
κάτσε να δούμε, γιατί η πλειοψηφία μπορεί να γίνει μειοψηφία μετά τις "συμβουλές" δ/ντων, προϊσταμένων, συμβούλων, κλπ  ;D
Όλα είναι πιθανά αλλά όταν οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί ακόμη και ο διευθυντής είναι αντίθετοι καταλαβαίνεις ποιο είναι το πιο πιθανό...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 155
Σύνολο: 156

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.151 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.