*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374763 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή από τις 7 ώρες πχ να πάρει ο πρώτος άνεργος 4 και 3 εσύ; Δε νομίζω... Λογικά θα πάρει και τις 7 ο πρώτος άνεργος. Πιθανότητες έχεις αν αρνηθεί ο πρώτος άνεργος την πρόσληψη.
δεν αναφερομαι μονο στις επας. 7 περιπου  εχει μονο στις επας. Αυτο που ρωταω αν θα τις παρει ολες απο ολα, δηλαδη και απο τις 3 δομες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Να ζητήσω την εκτίμησή σας. Φιλόλογος με σειρά 75-85 στην Αττική μάλλον δεν έχει καμία πιθανότητα, έτσι? Ευχαριστώ και πάλι. Σας ζαλίζω καθότι δεν ξαναασχολήθηκα με ΣΕΚ.
Προφανώς τις ώρες θα τις πάρουν οι πρώτοι της λίστας. Δε θα φτάσει μέχρι τη δική σου σειρά.

Δεν αναφερομαι μονο στις ΕΠΑΣ. 7 περιπου εχει μονο στις ΕΠΑΣ. Αυτο που ρωταω αν θα τις παρει ολες απο ολα, δηλαδη και απο τις 3 δομες
Μπορεί να μην τον βολεύει να τις πάρει όλες. Θεωρώ ότι κάποιες μπορεί να πάρεις κι εσύ!


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Γιατί στους περισσότερους που το δικαιούνταν δεν αναγράφεται ο Ν.2190/94; Είναι λάθος του συστήματος; Ξέρει κανείς;
Δεν ξέρω dim12. Όντως πρόσεξα κι εγώ καθηγήτρια που ήταν κάθε χρόνο στον πίνακα του Ν.2190/94 και φέτος την έχουν μέσα στους άλλους πίνακες! Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, ας μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ο Γ προφανώς έχει πολλά μόρια από ώρες σε ΙΕΚ που δε μετρούν στα ΕΠΑΣ αλλά μόνο στα ΣΕΚ-ΙΕΚ και καθόλου μεταπτυχιακά, παιδαγωγικά, δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια.
Ο Β είναι ενδιάμεσος έτσι και αλλιώς.
Ο Α έχει κυρίως εμπειρία στη δευτεροβάθμια ή/και τριτοβάθμια που μετράει πολύ στα ΕΠΑΣ αλλά λίγο στα ΣΕΚ-ΙΕΚ.
Επίσης, ο Γ μπορεί να έχει προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια που δεν μετράει στα ΙΕΚ αλλά αξιολογείται στην κατάρτιση. Επιπλέον μπορεί να έχει επιμορφώσεις, οι οποίες δεν μοριοδοτούνται στις ΕΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους σας!

Θα ήθελα να απευθύνω την εξης απορία.Είμαι η μόνη που μπερδεύτηκα και δήλωσα ως εκπαιδευτικός μόνο στα ΠΣΕΚ και όχι στα ΣΕΚ;
Ανοιξα σήμερα τα αρχεία και το διαπίστωσα.Δεν  ήτανε  ευδιάκριτο στην κατάθεση της ηλεκτρονικής αίτησης.Εσείς τα καταφέρατε και δηλωσατε και τα ΠΣΕΚ και ΣΕΚ;
Μπορώ πιστεύετε να κάνω κάτι, κάποια ένταση γιατί είμαι τρίτη στη σειρά;
Τώρα δεν μπορεί να γίνει κάτι. Τι θα επικαλεστείς στην ένσταση; Ότι έκανες λάθος στην αίτηση; Δε θα γίνει δεκτό!

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι διαφέρουν μεταξύ τους τα ΣΕΚ και τα ΠΣΕΚ ώστε να μην έχουν κοινη αίτηση;  Δεν προσφέρουν τις ίδιες ειδικότητες και δεν προσλαμβάνουν ομοειδείς ειδικότητες εκπαιδευτών;

Καλησπέρα σε όλους σας!

Θα ήθελα να απευθύνω την εξης απορία.Είμαι η μόνη που μπερδεύτηκα και δήλωσα ως εκπαιδευτικός μόνο στα ΠΣΕΚ και όχι στα ΣΕΚ;
Ανοιξα σήμερα τα αρχεία και το διαπίστωσα.Δεν  ήτανε  ευδιάκριτο στην κατάθεση της ηλεκτρονικής αίτησης.Εσείς τα καταφέρατε και δηλωσατε και τα ΠΣΕΚ και ΣΕΚ;
Μπορώ πιστεύετε να κάνω κάτι, κάποια ένταση γιατί είμαι τρίτη στη σειρά;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
afriendforyou έχουμε θέμα και για τις ΠΣΕΚ. Εκεί φαίνονται οι διαφορές τους με τις ΣΕΚ.
http://www.pde.gr/index.php?topic=30708.0

Αποσυνδεδεμένος poihtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Lasid σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες,δηλαδή τι θα τους έγραφα στην ένσταση, ότι δεν το είχατε ξεκάθαρο..Απλά το αναφέρω επειδή διαπίστωσα ότι σε σύνολο 33 ατόμων του κλάδου μου οι 21 δήλωσαν και τα δύο, ενώ οι 12 δήλωσαν μόνο ένα από τα δύο ΠΣΕΚ ή ΣΕΚ και όχι από ότι αντιλαμβάνομαι λόγω επιλογής- βούλησής τους.Το λέω αυτό γιατί μίλησα με 2 από αυτούς που δήλωσαν μόνο το ένα  και μου είπαν ότι έπαθαν το ίδιο με εμένα.Τους μπέρδεψε το σύστημα, διότι δεν ήτανε ξεκάθαρο ότι έπρεπε να τα δηλώσουμε και τα δύο, ώστε να ήμαστε και στις δύο λίστες. Στενοχωριέμαι και αναρωτιέμαι γιατί :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος flyhigh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προφανώς τις ώρες θα τις πάρουν οι πρώτοι της λίστας. Δε θα φτάσει μέχρι τη δική σου σειρά.
Μπορεί να μην τον βολεύει να τις πάρει όλες. Θεωρώ ότι κάποιες μπορεί να πάρεις κι εσύ!
μπορει καποιος να μην παρει το συνολο των ωρων που του δινουν και να επιλεξει αυτες που τον βολευουν στα ιεκ και σεκ;

Αποσυνδεδεμένος flyhigh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρωτη φορα κανω αιτηση και δεν ξερω πως πραγματικα λειτουργουν. Απο το φορουμ κατατοπιζομαι!
ξερετε αν υπαρχει πε και τε στην προκυρηξη θα τους παρουν και τους δυο; θεωρια και εργαστηριο αντιστοιχα;
Επισης στο εργαστηριο ειναι 1 ή 2 εκπαιδευτικοι;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Lasid σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες,δηλαδή τι θα τους έγραφα στην ένσταση, ότι δεν το είχατε ξεκάθαρο..Απλά το αναφέρω επειδή διαπίστωσα ότι σε σύνολο 33 ατόμων του κλάδου μου οι 21 δήλωσαν και τα δύο, ενώ οι 12 δήλωσαν μόνο ένα από τα δύο ΠΣΕΚ ή ΣΕΚ και όχι από ότι αντιλαμβάνομαι λόγω επιλογής- βούλησής τους.Το λέω αυτό γιατί μίλησα με 2 από αυτούς που δήλωσαν μόνο το ένα  και μου είπαν ότι έπαθαν το ίδιο με εμένα.Τους μπέρδεψε το σύστημα, διότι δεν ήτανε ξεκάθαρο ότι έπρεπε να τα δηλώσουμε και τα δύο, ώστε να ήμαστε και στις δύο λίστες. Στενοχωριέμαι και αναρωτιέμαι γιατί :'( :'( :'(
Αν και δε θεωρώ ότι μπορεί να γίνει κάτι, ίσως είναι χρήσιμο να γράψετε μία επιστολή που να εξηγεί το πρόβλημα που αντιμετωπίσατε (σε στυλ ένστασης) και να την υπογράψετε όσοι περισσότεροι, από τους 12, μπορείτε.

Αποσυνδεδεμένος flyhigh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο έλεγχος των φακέλων, έγινε για τους πρώτους των πινάκων που είχε στα χέρια της η επιτροπή, σε διπλάσιο αριθμό υποψηφίων από αυτών που ζητούσε το κάθε σχολείο. Για παράδειγμα εαν ένα σχολέιο για να καλύψει τις ανάγκες του βάση προγράμματος, θέλει 2 Μηχανολόγους, 3 Οικονομολόγους κ.λ.π. τότε η επιτροπή ήλεγξε τους 4 πρώτους Μηχανολόγους και τους 6 πρώτους Οικονομολόγους κ.λ.π. Αυτές τις ημέρες των ενστάσεων συνεχίζεται και ο έλεγχος και των υπολοίπων υποψηφίων μέχρι τον τελευταίο.
συνεπως μονο ενσταση μπορει να αλλαξει τη σειρα πλεον και οχι αλλος ελεγχος της επιτροπης, σωστα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
μπορει καποιος να μην παρει το συνολο των ωρων που του δινουν και να επιλεξει αυτες που τον βολευουν στα ιεκ και σεκ;
Πάντα υπάρχουν τρόποι να πάρει τις ώρες που θέλει κάποιος, ακόμα κι αν δεν του το επιτρέψουν από την αρχή.
Πιστεύω ότι μπορείς να διαλέξεις ποιες ώρες θέλεις. Αν δε σου επιτρέψουν να διαλέξεις ώρες τις παίρνεις όλες και μετά από κάποιο διάστημα μπορείς να πεις ότι θέλεις να αφήσεις μερικές ώρες.

Αποσυνδεδεμένος poihtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Mάλλον Lasid αυτό θα κάνω!Σε ευχαριστώ και πάλι!

Καλό βράδυ σε όλους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.