*

Αποστολέας Θέμα: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα  (Αναγνώστηκε 34394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:24:45 μμ »
αντι να κόβει και να ράβει ιστορίες, γεωγραφίες, θρησκευτικά, θα βολεψει καλύτερα κάτι σε demi διεύρυνση ΕΑΕΠ να χαμε να λέγαμε και βλέπουμε

ο μπρατης δεν ήταν που έλεγε "καλωσορίζω τους μεταταγμενους!" ?  ;)

Μήπως επί Αρβανιτόπουλου?
Και αν είδες κάτι είπα για έμμεσα τώρα επί Λοβέρδου κάτι είπε για μεγάλο αριθμό ειδικοτήτων που κατά κάποιο τρόπο ήρθαν  άτακτα?

Εχουν πολύ ενδιαφέρον οι δηλώσεις του από τον Απρόλη του 2013 μέχρι φέτος το καλοκαίρι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:49 »

Αποσυνδεδεμένος Teko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:31:15 μμ »
Ρε παιδια να ρωτησω κατι;
Απο τις ειδικοτητες των δημοτικων διευρυμενου ωραριου, ποιες ειναι αυτες που περισσευουν;
Εγω αν και ειμαι μονιμη στην δευτεροβαθμια απο το 2005 και δεν εχω αμεση εμπειρια,
εχω τον αντρα μου πολλα χρονια τωρα που προσλαμβανεται ως αναπληρωτης σε αυτα τα δημοτικα και απο οτι ξερω τα κενα για την ειδικοτητα της πληροφορικης αλλα και τις αλλες ειδικοτητες, παρα τις μεταταξεις, ειναι εκατονταδες. Νομιζω περισυ οι διορισμοι αναπληρωτων πληροφορικης ηταν καμια 300αρια ατομα και παραπανω.
Πως λοιπον θα βρει πλεοναζοντες μεταταγμενους, την ωρα που προσλαμβανει τοσους αναπληρωτες;
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:40:24 μμ »
Εχουν πολύ ενδιαφέρον οι δηλώσεις του από τον Απρόλη του 2013 μέχρι φέτος το καλοκαίρι...
Αν έχουν λέει.....,
αλήθεια αυτό λέγεται εικοτολογία;;; ;D
http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:47:45 μμ »
Ρε παιδια να ρωτησω κατι;
Απο τις ειδικοτητες των δημοτικων διευρυμενου ωραριου, ποιες ειναι αυτες που περισσευουν;
Εγω αν και ειμαι μονιμη στην δευτεροβαθμια απο το 2005 και δεν εχω αμεση εμπειρια,
εχω τον αντρα μου πολλα χρονια τωρα που προσλαμβανεται ως αναπληρωτης σε αυτα τα δημοτικα και απο οτι ξερω τα κενα για την ειδικοτητα της πληροφορικης αλλα και τις αλλες ειδικοτητες, παρα τις μεταταξεις, ειναι εκατονταδες. Νομιζω περισυ οι διορισμοι αναπληρωτων πληροφορικης ηταν καμια 300αρια ατομα και παραπανω.
Πως λοιπον θα βρει πλεοναζοντες μεταταγμενους, την ωρα που προσλαμβανει τοσους αναπληρωτες;


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ολο το παιχνίδι παίζεται για τις προσλήψεις του επόμενου ΑΣΕΠ... ο οποίος θα έρθει λογικά το 2015. http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%83%CE%B5%CF%80-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-10000-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82-%E2%80%93-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC
Πάντως αυτό που λες ισχύει και δεν ισχύει (μπορεί όχι για την Πληροφορική αλλά μπορεί για άλλες ειδικότητες).

Λοιπόν ερώτηση οι μεταταχθέντες στην αβθμια που ακριβώς λογίζονται?

α) Τους θέλουν τόσους ναι ή όχι? Διότι η μη υπαρξη οργανικών σε σχολεία σημαίνει ότι κάποιος δεν θέλει να γίνουν οργανικές σε σχολεία. Ποιος πιέζει από τους αιρετούς της αβθμιας να γίνουν οργανικές? Υπάρχει κανείς? Ο Μπρατης και οι άλλοι όταν μιλάνε για κενάκαι συνταξιοδοτήσεις αυτούς τους αφαιρούν? (δεν είναι και λίγοι άλλωστε μιλάμε για χιλιάδες κόσμο... ).
β) Αμα δεν τους θέλουν θέλουν να τους γυρίσουν πίσω? Αν τους γυρίσουν πίσω μήπως δυσαρεστηθούν κάποιοι που τους έστειλαν?
γ) Αμα μείνουν μήπως σε βάθος χρόνου δυσαρεστηθούν κάποιοι που εμειναν?

Εγώ ένα πράγμα ξέρω ως σταθερό. Ενα σχολείο έχει στάνταρ ωράριο (αυτό μόνο δεν μπορεί να αλλάξει εύκολα). Και με βάσει αυτού καθορίζονται και οι προσήψεις και οι διορισμοί. Τα κέρδη του ενός είναι χασούρα του άλλου... Και ας μου μιλάνε για ενότητες και για διχασμούς κ.α. Η ύπαρξη συλλόγων ανά ειδικότητα αυτό και μόνο δείχνει

ΥΓ Και φυσικά κανένας Υπουργός, Σύμβουλος, Αιρετός δεν είναι τόσο μ...ς να βγει και να τα πει Δημόσια. Βλέπετε απλά κινήσεις που συζητιόνται να γίνουν και άλλες που δεν γίνονται ούτε και συζητιόνται... Διότι είπαμε στο Δημόσιο αλλά και στη ζωή ο σκοπός είναι να περάσει κάτι ΓΡΑΠΤΩΣ στα λόγια όλοι αγαπιόμαστε και είμαστε και φίλοι... ο΄ταν γίνονται κατ ιδίαν συζητήσεις πάνω από όλα είναι το συμφέρον της ειδικότητας (και αυτό ισχύει για όλες τις ειδικότητες... ).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2014, 12:51:39 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:49 »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:49:38 μμ »
δε βλέπω να μπαίνει αυτό το παντελόνι φέτος, από παντού ξεχειλίζουν παχάκια
πάντως επιμένω οτι με τους δασκάλους δεν ξεκινάς πόλεμο εύκολα
@teko
γι αυτό είπα μισο-εφαρμογή ΕΑΕΠ (όπου βολεύει)
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:53:26 μμ »
δε βλέπω να μπαίνει αυτό το παντελόνι φέτος, από παντού ξεχειλίζουν παχάκια
πάντως επιμένω οτι με τους δασκάλους δεν ξεκινάς πόλεμο εύκολα
@teko
γι αυτό είπα μισο-εφαρμογή ΕΑΕΠ (όπου βολεύει)

Ιδίως όταν ο Μπράτης λόγω Λοβέρδου είναι στα πάνω του... (εδώ μας έλεγαν και για γυμναστές στα Νήπια πριν ένα μήνα νομίζω... )
Από που θα τους έπαιρναν?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 23, 2014, 01:21:05 μμ »
Γουστάρω Luerdi σφόδρα...

http://www.esos.gr/arthra/defterovathmia-ekpaidefsi/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/katarghsh-eidikothtvn-sth-dhmosia-ekpaideysh

Έχει να γίνει της ειδικότητας το κάγκελο... Εγώ θέλω με αυτούς αλλά όχι με εκείνους... γιατί μας έφερες αυτούς να μας νοθεύσουν....
Τρελαίνομαι σου λέω γουστάρω μάχες στο pde.... Kαι ένα άσμα για την ενοποίηση...

Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά
κι εγώ σαν κι εσάς στους ανέμους
γυρεύω χαμένα φιλιά.

Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

Όποιος εξόδεψε
γι’ αγάπη την καρδιά του
έβαλε μόνος του
φωτιά στα όνειρά του.
Ανάμεσα στ’ άστρα γυρεύει
χαμένα τραγούδια, φιλιά.
Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά

Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά
μονάχος τη νύχτα και γύρω βροχή
τα χαμένα φιλιά.
Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

Όποιος πληγώθηκε
βαθιά στα φυλλοκάρδια
χάνεται, χάνεται
στου πόνου τα σκοτάδια.
Ανάμεσα στ’ άστρα γυρεύει
χαμένα τραγούδια, φιλιά.
Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 23, 2014, 10:00:07 μμ »
αντι να κόβει και να ράβει ιστορίες, γεωγραφίες, θρησκευτικά, θα βολεψει καλύτερα κάτι σε demi διεύρυνση ΕΑΕΠ να χαμε να λέγαμε και βλέπουμε

ο μπρατης δεν ήταν που έλεγε "καλωσορίζω τους μεταταγμενους!" ?  ;)

Συμφωνώ με ernie. Αν υπήρχε παραπάνω χρόνος, θα έλεγα κι εγώ ότι θα μπορούσαν να μετατρέψουν πολλά δημοτικά σε ΕΑΕΠ. Σε αυτή την περίπτωση, βολεύονται οι πλεονάζουσες ειδικότητες της Α'θμιας (μεταταχθέντες) και νομίζω ότι εξοικονομούνται ώρες δασκάλων (δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό). Τώρα όμως που είναι ήδη τέλη Αυγούστου, δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2014, 10:04:43 μμ από Wizard »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 23, 2014, 10:07:53 μμ »
Συμφωνώ με ernie. Αν υπήρχε παραπάνω χρόνος, θα έλεγα κι εγώ ότι θα μπορούσαν να μετατρέψουν πολλά δημοτικά σε ΕΑΕΠ. Σε αυτή την περίπτωση, βολεύονται οι πλεονάζουσες ειδικότητες της Α'θμιας (μεταταχθέντες) και νομίζω ότι εξοικονομούνται ώρες δασκάλων (δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό). Τώρα όμως που είναι ήδη τέλη Αυγούστου, δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο.

Μπορούσαν και μπορούν.
Δεν ήθελαν και δεν θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 23, 2014, 11:50:06 μμ »
Όπως ειπώθηκε παραπάνω, θα την "πληρώσουν" αυτοί που κατά κάποιο τρόπο πλεονάζουν στην ΠΕ ( βλέπε ειδικότητες που μετατάχθηκαν-μετατέθηκαν υποχρεωτικά....Αν θυμάστε 3 φάσεις ενστάσεων... :D)
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ούτε νούμερα, ούτε ότι αυτό θα γίνει, αλλά κρίνω ότι είναι σοβαρή πιθανότητα για να μπαλωθεί η χρονιά.

ΥΣ. (Τουλάχιστον οι ΠΕ05 στην Αττική ξεχειλίζουν στην ΠΕ...& στην συμπρωτεύουσα απ' ότι πληροφορούμαι...για άλλες περιοχές δεν γνωρίζω
Aυτό σημαίνει απολύσεις η θα μετακινηθούν πάλι στην Β/θμια Εκπαίδευση; Ο κλάδος ΠΕ 19 -  20 τώρα υπάρχει στην Α/θμια. Τι θα γίνει με τους ΠΕ 19 -20;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 24, 2014, 12:35:03 πμ »
τα πραγματα ειναι απλα ! γινονται ολα εαεπ περισσευουν δασκαλοι! επιτελους να γινει κατι και για μας! δεν νομιζω οτι ο μπρατης ειναι στα πανω του.....
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 24, 2014, 12:12:47 μμ »
Ο καθένας μετατρέπει την επιθυμία του σε νέο μέτρο του Λοβέρδου. Κυριακή κοντή γιορτή. Αύριο θα ξέρουμε.

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 24, 2014, 12:16:13 μμ »
Παιδιά εσείς καταλάβατε οτι από φέτος αυξάνονται οι ώρες αγγλικών, γυμναστικής και πληροφορικής στα ΕΑΕΠ?
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος epe06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεο μετρο Λοβερδου για τα κενα στα Δημοτικα
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 24, 2014, 12:18:23 μμ »
δε νομίζω!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.