*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239355 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
O Κουρακης πριν λιγες μερες ειπε οτι εχει υποχρεωση να διορισει το 24μηνο..Να ενημερωνεσαι...

Αυτό εννοείς;; Δεκτό. Σωστά ψάξε όμως τι δήλωσε πιο πάνω. Ο κατάλογος επιτυχόντων του ΑΣΕΠ.... Σε κάθε περίπτωση υπάρχει μια σχετική δημιουργική ασάφεια καθώς στην ίδια συνέντευξη μίλησε για αναπληρωτές και όχι διοριστέους. Θέλω να πιστεύω ότι γνωρίζει καλά τα θέματα του Υπουργείου και επιλέγει τις σωστές λέξεις... Οπότε θα δούμε σύντομα τις αποφάσεις...

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CE%B8%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Mickland, αλήθεια, θα σταθούμε στα λόγια και στις υποσχέσεις ή στις χειροπιαστές αποφάσεις; Η μόνη υποχρέωση που έχει το Υπουργείο είναι να διορίσει τους διοριστέους του 2008. Από 'κει και ύστερα τι θα κάνει στους υπόλοιπους κλάδους: ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!
Portokali, διαβάζεις αποσπασματικά όσα γράφει ο touristakos και δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις! Οι 36 μηνίτες είναι ένα υποσύνολο των επιτυχόντων στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, γράφει και εν κατακλείδι, μακάρι να διοριστείτε κι εσείς!
Ακόμη περιμένω, εσείς κι άλλοι της ίδιας κατηγορίας, να γράψετε για τον τρόπο απόκτησης της προυπηρεσίας σας. Ξέρετε δεν είναι ντροπή να παραδεχτείτε πως κάποιοι σας βόλευαν κάθε χρόνο! Ντροπή είναι να προσπαθείτε να μας εμποδίσετε να δικαιωθούμε, επειδή ξέρετε τη δική σας αδικία!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mickland, αλήθεια, θα σταθούμε στα λόγια και στις υποσχέσεις ή στις χειροπιαστές αποφάσεις; Η μόνη υποχρέωση που έχει το Υπουργείο είναι να διορίσει τους διοριστέους του 2008. Από 'κει και ύστερα τι θα κάνει στους υπόλοιπους κλάδους: ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!
Portokali, διαβάζεις αποσπασματικά όσα γράφει ο touristakos και δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις! Οι 36 μηνίτες είναι ένα υποσύνολο των επιτυχόντων στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, γράφει και εν κατακλείδι, μακάρι να διοριστείτε κι εσείς!
Ακόμη περιμένω, εσείς κι άλλοι της ίδιας κατηγορίας, να γράψετε για τον τρόπο απόκτησης της προυπηρεσίας σας. Ξέρετε δεν είναι ντροπή να παραδεχτείτε πως κάποιοι σας βόλευαν κάθε χρόνο! Ντροπή είναι να προσπαθείτε να μας εμποδίσετε να δικαιωθούμε, επειδή ξέρετε τη δική σας αδικία!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D είμαι με  δύο επιτυχίες στον ασεπ και δεν χρωστάω σε κανένα την προϋπηρεσία μου τράβα να μαζέψεις στα ξερόνησα που έτρεχα και τρέχω  7 χρόνια την προϋπηρεσία που έχω κι έχουμε όλοι εμείς και έλα να τα πούμε

σας αρέσει δεν σας αρέσει ο Κουράκης θα δικαιώσει τις μεγάλες προϋπηρεσίες...αν δεν το κάνει θα έχει την τύχη της Αννούλας και του Άρβη....

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι :
Η απόφαση του στε στηρίζεται στον νόμο Αρσενη άρα ο οι επόμενοι νόμοι από αυτόν θεωρούνται ´παρανομοί ´;;;
Δηλαδή αυτή την στιγμή ο νόμος της διαναντοπουλου δεν είναι σε ισχύ;
Άρα πρέπει να ψηφιστεί καινούργιος νόμος ο οποίος για να θεωρηθεί νόμιμος πρέπει να λέει αυτά που έλεγε ο νόμος Αρσενη ;
Αλλιώς οποιαδήποτε νομοθετική ρύθμιση ή νόμος μπορεί να προσβληθεί από τον οποιοδήποτε;

Και κάτι άλλο ακόμη Προσφυγη δεν έχει κάνει κανένας νομίζω μόνο αίτηση για διορισμό και το υπουργείο αν δεν απαντήσει σε 3 μήνες μπορείς να κανείς τότε Προσφυγη
Όποτε θα δουν πόσοι έκαναν αίτηση νομίζω στο υπουργείο και θα πράξουν αναλόγως ....



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Portokali, μη νομίζεις πως μόνο εσύ πήγες στα νησιά για την προυπηρεσία.Το ίδιο έκανα κι εγώ και πάαααααααααρα πολλοί άλλοι! Άλλο δεν μπορώ να καταλάβω: πώς και δεν έχεις διοριστεί μέχρι τώρα, με δύο επιτυχίες σε ΑΣΕΠ και 7 χρόνια αναπλήρωσης; Μήπως δεν ισχύουν όλα όσα γράφεις;
Α, να του το πείτε του Κουράκη πως θα έχει την τύχη των προκατόχων του, μήπως φοβηθεί και σας δικαιώσει! Αυτό πάντως που δε θα σας δικαιώσει είναι το ΣτΕ και οι αποφάσεις του! Τώρα εσείς ακολουθείστε το ευρωπαικό δικαστήριο. Περί ορέξεως...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Portokali, μη νομίζεις πως μόνο εσύ πήγες στα νησιά για την προυπηρεσία.Το ίδιο έκανα κι εγώ και πάαααααααααρα πολλοί άλλοι! Άλλο δεν μπορώ να καταλάβω: πώς και δεν έχεις διοριστεί μέχρι τώρα, με δύο επιτυχίες σε ΑΣΕΠ και 7 χρόνια αναπλήρωσης; Μήπως δεν ισχύουν όλα όσα γράφεις;
Α, να του το πείτε του Κουράκη πως θα έχει την τύχη των προκατόχων του, μήπως φοβηθεί και σας δικαιώσει! Αυτό πάντως που δε θα σας δικαιώσει είναι το ΣτΕ και οι αποφάσεις του! Τώρα εσείς ακολουθείστε το ευρωπαικό δικαστήριο. Περί ορέξεως...
καλά έχεις επαφή με τα εκπαιδευτικά πράγματα; ή δεν έχεις ; ξέρεις πόσες προσλήψεις κάνουν σε διάφορους κλάδους που κάποιους τους έχουν για φτύσιμο; ξέρεις ό, τι σε κάποιους κλάδους όχι με προϋπηρεσία δεν διορίζουν εδώ και 5 χρόνια αλλά καλά καλά δεν έχουν πάρει τους  εναπομείναντες διοριστέους ασεπ του 08 ; ξέρεις ό,τι όλος αυτός ο κόπος της μεταβατικής πάει στο βρόντο με τους κλειστούς πίνακες της Αννούλας ;
α! κι αφού έχεις προϋπηρεσία,  δεν σε βλέπω να την πολυυπερασπίζεσαι ...μήπως δεν έχεις και πολύ προϋπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Και επειδή κουράστηκες να περιμένεις, λες: αα, τώρα είναι η ευκαιρία μου να διοριστώ! Να 'ναι καλά το ευρωπαικό δικαστήριο!
Μα αν δεν είχε βγει αυτή η απόφαση (που δεν μπορεί να υπερισχύσει έναντι αυτής του ΣτΕ και το βεβαιώνουν και έγκριτοι νομικοί) πώς θα διεκδικούσες τη μονιμοποίησή σου; Σου επαναλαμβάνω: οι έχοντες 36 μήνες και πάνω προυπηρεσία αποτελούν υποκατηγορία των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ, που επίσης έχουν μεγάλες προυπηρεσίες, αξιοκρατικά αποκτημένες, όμως!
Δε θα σχολιάσω αυτό που λες για την επαφή μου με τα εκπαιδευτικά πράγματα. Το αποδεικνύουν οι δράσεις μου (δε χρειάζεται να επεκταθώ), ούτε φταίω εγώ για τους κλειδωμένους πίνακες της Αννούλας! Α, και πάνω απ' όλα υπερασπίζομαι την αξιοκρατία κι όχι το βόλεμα και τον παρτακισμό!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και επειδή κουράστηκες να περιμένεις, λες: αα, τώρα είναι η ευκαιρία μου να διοριστώ! Να 'ναι καλά το ευρωπαικό δικαστήριο!
Μα αν δεν είχε βγει αυτή η απόφαση (που δεν μπορεί να υπερισχύσει έναντι αυτής του ΣτΕ και το βεβαιώνουν και έγκριτοι νομικοί) πώς θα διεκδικούσες τη μονιμοποίησή σου; Σου επαναλαμβάνω: οι έχοντες 36 μήνες και πάνω προυπηρεσία αποτελούν υποκατηγορία των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ, που επίσης έχουν μεγάλες προυπηρεσίες, αξιοκρατικά αποκτημένες, όμως!
Δε θα σχολιάσω αυτό που λες για την επαφή μου με τα εκπαιδευτικά πράγματα. Το αποδεικνύουν οι δράσεις μου (δε χρειάζεται να επεκταθώ), ούτε φταίω εγώ για τους κλειδωμένους πίνακες της Αννούλας! Α, και πάνω απ' όλα υπερασπίζομαι την αξιοκρατία κι όχι το βόλεμα και τον παρτακισμό!
Χαίρομαι που το παραδέχεσαι
Παράθεση
οι έχοντες 36 μήνες και πάνω προυπηρεσία αποτελούν υποκατηγορία των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ, που επίσης έχουν μεγάλες προυπηρεσίες, αξιοκρατικά αποκτημένες, όμως!
σε αυτούς ανήκω και τη δικαίωσή μου διεκδικώ...δεν ήξερα να πηγαίνω μια ζωή αναπληρωτής και να βιώνω την εργασιακή ανασφάλεια και ομηρία...το δικαίωμα σε σταθερή εργασία είναι παρτακισμός; αλήθεια οι δράσεις σου-που μάλλον είναι συνδικαλιστικές-συμπεριελάμβαναν τους συμβασιούχους καθηγητές και το εργασιακό καθεστώς τους; ή τους παραγνώριζες;
η συνέντευξη του Κουράκη είναι μια ένδειξη για το που πάνε τα πράγματα....ξαναβάλε την να την ακούσεις  http://360pedia.gr/kourakis-gia-diorismous-exetastiko/

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Προσωπικοι χαρακτηρισμοι και ειρωνιες παρακαλω πολυ να σταματησουν. Μηνυματα διαγραφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Παρακαλω πολυ συναδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος tinyeye

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω παντως λιγο που διαβασα τις "συζητησεις" εδω βλεπω πως κανενας δεν διαφωνει οι διοριστεοι να εχουν εστω μια επιτυχια σε οποιονδηποτε ΑΣΕΠ, δηλαδη απο κριτηριο να ειναι προυποθεση
he who tries to shine , dims his own light

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω παντως λιγο που διαβασα τις "συζητησεις" εδω βλεπω πως κανενας δεν διαφωνει οι διοριστεοι να εχουν εστω μια επιτυχια σε οποιονδηποτε ΑΣΕΠ, δηλαδη απο κριτηριο να ειναι προυποθεση
Θα συμφωνήσω ότι από τους επιτυχόντες του 2008 είναι μάλλον μειοψηφία  αυτοί που θέλουν να μην μετράνε οι προηγούμενες επιτυχίες ΑΣΕΠ, άρα και η προυπηρεσία που αποκτήθηκε από αυτήν. Και λογικά κάπου εκεί θα κάτσει το πράγμα έπειτα από την "διαβούλευση" που εξαγγέλει ο Κουράκης. (στο να μετράνε και τα δυό εννοώ).
Επίσης θα τολμήσω να εκτιμησω ότι δεν θα αποκλειστούν αυτοί που έχουν προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ, διότι υποθέτω ότι προφανώς την απέκτησαν με πολύ καλές διασυνδέσεις, και άρα θα ξαναχρησιμοποιήσουν αυτήν την ισχύ για να πετύχουν κάτι, ας πούμε, επαρκές και για αυτούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2015, 09:46:42 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οντως τα δικαστήρια θα αφορούν μόνο το παρελθόν, και υπό αυτήν την έννοια ο καθένας έχει δικαίωμα να βολιδοσκοπήσει τις πιθανότητές του και να κινηθεί όμως επιθυμεί νομικά, τονίζω όμως για την δικαίωση του παρελθόντος.

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
7. Στο αίτημα των εκπαιδευτικών να γίνουν οι διορισμοί με βάση την προϋπηρεσία και το έτος λήψης πτυχίου, οι εκπρόσωποι του υπουργείου απάντησαν ότι οι διορισμοί θα γίνουν με βάση την επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2008 και την προϋπηρεσία και ότι δεν θα πραγματοποιηθεί άλλος διαγωνισμός ΑΣΕΠ το επόμενο διάστημα.



http://www.esos.gr/arthra/37540/oi-apantiseis-poy-elavan-ekprosopoi-ton-ekpaideytikon-ap-grafeio-toy-t-koyraki
Ποιοι είναι αυτοί οι εκπαιδευτικοι;;;; Οι μερικοί δεν εκφράζουν το σύνολο!!! Ελεος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159625
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.