*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2042332 φορές)

0 μέλη και 37 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
oποιος κουραζεται να αλλαξει τοπικ.εγω δε γραφω ουτε για να κουρασω ουτε για να ξεκουρασω ουτε για να γινω αρεστη ουτε αντιπαθης. Παραθετω αυτα που ξερω οπως λεει κι ο τιτλος και ποσως με ενδιαφερει ποιος θα κουραστει και ποιος οχι.


Eπαναλαμβανω λοιπον οτι εμαθα πως εκει πανω συζητουν για 2000 μονιμοποιησεις, χωρις να ειναι κατι οριστικο ακομα
Δεν μπορω να σχολιασω γιατι καποιοι που ευαγγελιζονται την αξιοκρατια και καλα κανουν ειναι κι οι πρωτοι που τρεχουν με γνωστους στο υπουργειο για να πετυχουν αυτο που τους βολευει. Αμα θελεις με πμ. Δημοσια δυστυχως δεν λεμε τετοια πια. Ο καθενας κοιταει την παρτη του ακομα και εις βαρος αλλων που ανηκουν στην ιδια κατηγορια με αυτον. Και ας συνεχισουν καποιοι ενω νομιζουν οτι κανουν το σωστο να ψαχνουν πως διαρρευσανε πραγματα που ειπανε. Αφου ειναι σωστα και αξιοκρατικα τι φοβουντε τις διαρροες. Κριμας συναδελφοι. Κριμας. Αντι να ειμαστε μια γροθια ολοι και να βαδιζουμε ολοι μαζι καποιοι επιλεγουν να βαδιζουν μονοι τους εις βαρος αλλων. Οι διαρροες σας δεν προερχονται απο τις ομαδες σας αλλα απο το υπουργειο που τρεχετε σαν αφηνιασμενοι  λυκοι αφου μυρισατε αιμα. Τα παραπανω μπορει να ισχυουν και για εμενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2015, 01:42:37 πμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
2000 είναι καλες όπως πανε τα πραγματα,νομιζα ότι διαβαζα 200 και επεσα από την καρεκλα.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από τα υπουργεία και τους εποπτευομένους οργανισμούς που κατέθεσαν αιτήματα για την πρόσληψη προσωπικού στην πρώτη θέση έρχεται το υπουργείο Εσωτερικών με 11.014 αιτήματα καθώς περιλαμβάνει τους δήμους, τις περιφέρειες και τα πρώην υπουργεία Δημόσιας τάξης και διοικητικής μεταρρύθμισης και ακολουθεί το υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων με 10.653 αιτήματα.
Από τις 36.182 θέσεις που ζητούνται να καλυφθούν, στα οργανογράμματα των υπουργείων και των εποπτευόμενων φορέων υπάρχουν μόνο 27.121 κενές οργανικές θέσεις, δηλαδή περίπου 9.000 λιγότερες από τα αιτήματα των υπουργείων.
www.dikaiologitika.gr
 Δεν πάνε καθόλου καλά νομίζουν πως απευθύνονται σε ηλίθιους. 50.000 θέσεις θα καλυφτούν από την κοινωφελή εργασία έτσι εξαφανίσουν τις κενές οργανικές θέσεις!!!Πόσο άχρηστοι είναι στο υπουργείο ποπαιθ… Δεν είπαμε να καλύψουν όλα τα οργανικά κενά αλλά τουλάχιστον ας ζητούσαν να γίνουν διορισμοί, εκτός κι αν συμπεριέλαβαν τους 18.000 αναπληρωτές στους μόνιμους και υπολόγισαν τα κενά που υπάρχουν τώρα στα σχολεία. Είναι εξοργιστικό να κρύβουν την πραγματική κατάσταση που υπάρχει.  >:(

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Δεν μπορω να σχολιασω γιατι καποιοι που ευαγγελιζονται την αξιοκρατια και καλα κανουν ειναι κι οι πρωτοι που τρεχουν με γνωστους στο υπουργειο για να πετυχουν αυτο που τους βολευει. Αμα θελεις με πμ. Δημοσια δυστυχως δεν λεμε τετοια πια. Ο καθενας κοιταει την παρτη του ακομα και εις βαρος αλλων που ανηκουν στην ιδια κατηγορια με αυτον. Και ας συνεχισουν καποιοι ενω νομιζουν οτι κανουν το σωστο να ψαχνουν πως διαρρευσανε πραγματα που ειπανε. Αφου ειναι σωστα και αξιοκρατικα τι φοβουντε τις διαρροες. Κριμας συναδελφοι. Κριμας. Αντι να ειμαστε μια γροθια ολοι και να βαδιζουμε ολοι μαζι καποιοι επιλεγουν να βαδιζουν μονοι τους εις βαρος αλλων. Οι διαρροες σας δεν προερχονται απο τις ομαδες σας αλλα απο το υπουργειο που τρεχετε σαν αφηνιασμενοι  λυκοι αφου μυρισατε αιμα. Τα παραπανω μπορει να ισχυουν και για εμενα.

Kαλημέρα
εγω πάλι γιατί δεν καταλαβαινω πως κολλαει το σχολιο σου με αυτο που εγραψα;
Αν αναφερεσαι σε μενα ξεκαθαρισε το σε παρακαλω γιατι με θιγεις και δε θελω προσωπικα μυνηματα οταν αφηνεις τετοιες αιχμες...τι ειναι αυτα περι χρησιμοποιησης γνωστων για να πετυχουν αυτο που θελουν :o :o :o :o :o; ποιους εννοεις οτι δηθεν ευαγγελιζονται την αξιοκρατια και παραθετεις δικο μου μνμ;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Kαλημέρα
εγω πάλι γιατί δεν καταλαβαινω πως κολλαει το σχολιο σου με αυτο που εγραψα;
Αν αναφερεσαι σε μενα ξεκαθαρισε το σε παρακαλω γιατι με θιγεις και δε θελω προσωπικα μυνηματα οταν αφηνεις τετοιες αιχμες...τι ειναι αυτα περι χρησιμοποιησης γνωστων για να πετυχουν αυτο που θελουν :o :o :o :o :o; ποιους εννοεις οτι δηθεν ευαγγελιζονται την αξιοκρατια και παραθετεις δικο μου μνμ;
ΔΕΝ αναφερομαι σε εσενα συναδελφε. Το μηνυμα σου το παρεθεσα απαντωντας οτι και να ξερει καποιος δεν προκαιται να το πει δημοσια. ΔΕΝ υποννοω τιποτα για εσενα. Συγνωμη αν ληφθηκε ετσι

Αποσυνδεδεμένος Κυκλάμινο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν υπάρχει καμμία συζήτηση στο υπουργείο για αυτά τα θέματα, γιατί αφενός δεν υπάρχει σάλιο και το ξέρουν και οι πέτρες στο υπουργείο και αφετέρου έχουν αυτήν την στιγμή πιο άμεσα θέματα προς επίλυση. Δεν θα έγραφα , αλλά αυτά τα μου είπαν σου είπαν του είπαν κουράζουν τον κόσμο και δημιουργούν ψευδαισθήσεις. ΥΠΟΜΟΝΗ. Αυτό μόνο για την ώρα...
Και πώς να μείνει σάλιο στο υπουργείο παιδείας, όταν τεράστια ποσά εξανεμίζονται αλλού και μάλιστα τη στιγμή που ακούμε ότι δεν έχουν να πληρώσουν μισθούς και συντάξεις....
http://www.protothema.gr/politics/article/465604/ta-7-mustika-tis-anathesis-ton-500-ekat-dolarion-gia-ta-polemika-aeroplana/

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Μπαλτάς:

...προβλέπεται να γίνουν 3000-4000 νέες προσλήψεις σε όλες της βαθμίδες της εκπαίδευσης, επισημαίνοντας ότι ο καταμερισμός των θέσεων δεν έχει γίνει ακόμη.

http://www.esos.gr/arthra/37772/septemvrio-o-dialogos-gia-tin-anadiataxi-toy-harti-tis-anotatis-ekpaideysis

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
ΔΕΝ αναφερομαι σε εσενα συναδελφε. Το μηνυμα σου το παρεθεσα απαντωντας οτι και να ξερει καποιος δεν προκαιται να το πει δημοσια. ΔΕΝ υποννοω τιποτα για εσενα. Συγνωμη αν ληφθηκε ετσι

ok!  :)
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπαλτάς:

...προβλέπεται να γίνουν 3000-4000 νέες προσλήψεις σε όλες της βαθμίδες της εκπαίδευσης, επισημαίνοντας ότι ο καταμερισμός των θέσεων δεν έχει γίνει ακόμη.

http://www.esos.gr/arthra/37772/septemvrio-o-dialogos-gia-tin-anadiataxi-toy-harti-tis-anotatis-ekpaideysis
Ελα μωρέ τι ξερει ο Μπαλτάς....  Οι συνάδελφοι που ξερουν είπαν για 1000-2000.  ;)

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όταν γράφεις την αλήθεια , γράφουν κάτι χθεσινοί ότι ουσία μηδέν. δεν θέλουμε να κοροιδεύουμε , αυτό είναι όλο. βαρεθήκαμε να ακούμε από πολλούς και όχι εδώ στο σάιτ, διάφορες πληροφορίες και ειδήσεις. και καταλαβαίνουμε πότε είναι αβαβά κάτι γιατί γεράσαμε να περιμένουμε να τακτοποιηθούμε ( κυριολεκτικά). για απόλυτο καλό όλων ανάφερα χθες ότι δεν υπάρχει σάλιο και τίποτα μα τίποτα δεν υπάρχει να πούνε για διορισμούς ακόμα. άλλο ιδέες , άλλο πράξεις. και αυτό είναι ουσία. ευχαριστώ όσους με π.μ. συμμερίστηκαν ότι έγραφα χθες.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Ελα μωρέ τι ξερει ο Μπαλτάς....  Οι συνάδελφοι που ξερουν είπαν για 1000-2000.  ;)

 ;) ;) ;)
 ;D ;D ;D
εγω πάντως ειπα 2000 δεν ειπα 1000- και το ειπα με απογοητευση...γιατι για το 7000 τους ψηφισα.
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
όταν γράφεις την αλήθεια , γράφουν κάτι χθεσινοί ότι ουσία μηδέν. δεν θέλουμε να κοροιδεύουμε , αυτό είναι όλο. βαρεθήκαμε να ακούμε από πολλούς και όχι εδώ στο σάιτ, διάφορες πληροφορίες και ειδήσεις. και καταλαβαίνουμε πότε είναι αβαβά κάτι γιατί γεράσαμε να περιμένουμε να τακτοποιηθούμε ( κυριολεκτικά). για απόλυτο καλό όλων ανάφερα χθες ότι δεν υπάρχει σάλιο και τίποτα μα τίποτα δεν υπάρχει να πούνε για διορισμούς ακόμα. άλλο ιδέες , άλλο πράξεις. και αυτό είναι ουσία. ευχαριστώ όσους με π.μ. συμμερίστηκαν ότι έγραφα χθες.

Θριλεοντα

αλλο τι περιμενει ο καθενας αναλογα με το χαρακτηρα του και τις εμπειριες του-αλλο ποιες δεσμευσεις εγιναν προεκλογικα. Μιλησανε για 7000 εγω θελω να δω τους χειρισμους τους και πως/αν  θα κανουν την κωλοτουμπα!
Προσωπικα μνμτα κι εγω ειχα και με νουμερα διορισμων μεγαλυτερα απο αυτο που ειπα και απο αξιοπιστα μελη του φορουμ.

Εγω σπαζομαι γιατι ειναι κι αλλοι εδω που ενω ξερουν δε μιλανε κι εμεις ξεροσταλιαζουμε για μια ειδηση.Λες γερασαμε να περιμενουμε...δεν εισαι ο μονος ...πίστεψε με! εχω κορη 11 χρονων και τη μεγαλωνω μονη μου τρεις επιτυχιες σε ασεπ και 56 μηνες προυπηρεσια...αρα το θεμα με καιει!!!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
;) ;) ;)
 ;D ;D ;D
εγω πάντως ειπα 2000 δεν ειπα 1000- και το ειπα με απογοητευση...γιατι για το 7000 τους ψηφισα.

 Είπαν άλλοι για 1000. Για αυτό μίλησα για συναδέλφους  . Εγώ πάλι που δεν τους ψηφισα  θα ήμουν ευχαριστημένος με  3000-4000 διορισμούς όταν τα προηγούμενα χρόνια έγιναν ελάχιστοι. Υπάρχουν ανάγκες κι αλλού ( υγεία).


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.