*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2042484 φορές)

0 μέλη και 42 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έναν αλγόριθμο θα βγάλουν για όλους, κάποιους θα ευνοήσει και κάποιους...όχι... αυτό είναι το μόνο σίγουρο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το (0,998^α) *100 το εξηγείς;

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Περιγράφεις τώρα το 24μηνο. Η απλή επιτυχία έχει καταδικαστεί από το ΣτΕ.
Σας ποναει το 24μηνο..Πολλοι διοριστηκαν με αυτον τον τροπο..Αν δεν ανακληθουν αυτοι οι διορισμοι ερχεται η σειρα των υπολοιπων..Σας προετοιμαζω... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
ΠΕΣΤΑ ΜICKLAND ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΟΥΝ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ....ΗΝΕΓΚΕΝ Η ΩΡΑ....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΕΣΤΑ ΜICKLAND ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΟΥΝ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ....ΗΝΕΓΚΕΝ Η ΩΡΑ....

ΗΝΕΓΚΕΝ  ???

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ζουν ανάμεσά μας..?????

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αναλύσεις επί αναλύσεων. τα πράγματα είναι όπως έχω γράψει αρκετές φορές , πολύ πιο απλά. τι θέλουνε; ΑΣΕΠ για να είμαστε κοντά στο ΣΤΕ. Τί άλλο; να μην καταστρέψουμε παλιότερους επιτυχόντες ΑΣΕΠ. Τι άλλο; Να μην αδικήσουνε και όσους έτρεχαν από δω και από κει τόσα χρόνια. Τι άλλο; Να μην μαζεύουνε και πολύ άχρηστη χαρτούρα γιατί δεν τους παίρνει ο χρόνος για τέτοια. Ε ακόμα να βρείτε την λύση στον υποτιθέμενο γρίφο; Ούτε καν θα μπει κανείς στον κόπο να γράψει κάτι ολοκληρωτικά καινούριο. Τροποποιημένος 3848, με αλλαγή πιθανώς στην μοριοδότηση της προυπηρεσίας και πιθανά χωρίς την χαρτούρα για υπολογιστές , ξένες γλώσσες κλπ. 'Ετσι το νομίζω. χαίρετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2015, 08:58:45 μμ από thrileontas »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αναλύσεις επί αναλύσεων. τα πράγματα είναι όπως έχω γράψει αρκετές φορές , πολύ πιο απλά. τι θέλουμε; ΑΣΕΠ για να είμαστε κοντά στο ΣΤΕ. Τί άλλο; να μην κατατρέψουμε παλιότερους επιτυχόντες ΑΣΕΠ. Τι άλλο; Να μην αδικήσουμε και όσους έτρεχαν από δω και από κει τόσα χρόνια. Τι άλλο; Να μην μαζεύουμε και πολύ άχρηστη χαρτούρα γιατί δεν μας παίρνει ο χρόνος για τέτοια. Ε ακόμα να βρείτε την λύση στον υποτιθέμενο γρίφο; Ούτε καν θα μπει κανείς στον κόπο να γράψει κάτι ολοκληρωτικά καινούριο. Τροποποιημένος 3848, με αλλαγή πιθανώς στην μοριοδότηση της προυπηρεσίας και πιθανά χωρίς την χαρτούρα για υπολογιστές , ξένες γλώσσες κλπ. 'Ετσι το νομίζω. χαίρετε.

agree , το είχα πει και εγώ παλιά , ο 3848 πέρασε με μεγάλη πλειοψηφία από τη βουλή , έχουν που έχουν ακούσει ως τώρα χίλια μύρια  θα την βολέψουν με τον 3848. και ειναι αρκετα κοντά σε ΣΤΕ , σύνταγμα και σε όλα , με κάποιες τροποποιήσεις όμως.

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
το σύστημα με τις προυπηρεσίες εχει και αλλα προβλήματα, πολλοί θα είχαν προυπηρεσίες ή μεγαλύτερες προυπηρεσίες αν ο τρόπος απόκτησης προυπηρεσίας δεν ήταν αντιθετη με την ισοτητητα και την αξιοκρατία, άρα πιθανά δεν φτάνει να βγουν εκτος οι βυσματικες προυπηρεσίες αλλα θα πρέπει να υπολογιστούν υπερ εκείνων που τις στερήθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το σύστημα με τις προυπηρεσίες εχει και αλλα προβλήματα, πολλοί θα είχαν προυπηρεσίες ή μεγαλύτερες προυπηρεσίες αν ο τρόπος απόκτησης προυπηρεσίας δεν ήταν αντιθετη με την ισοτητητα και την αξιοκρατία, άρα πιθανά δεν φτάνει να βγουν εκτος οι βυσματικες προυπηρεσίες αλλα θα πρέπει να υπολογιστούν υπερ εκείνων που τις στερήθηκαν.

άλυτη εξίσωση , κανονικά θα τις μετρήσουν όσο και αν δε το θέλουμε

Αποσυνδεδεμένος L.a.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οκ καλές οι υποθέσεις που κάνουμε εδώ αλλά έχω μια πρακτική απορία.
Με δεδομένο ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει εξαγγείλει ότι θα μοριοδοτήσει μόνο ή με πολύ
μεγάλη βαρύτητα την προυπηρεσία, αν όντως το κάνει αγνοώντας το ΣΤΕ, πως μπορεί κάποιος
να το σταματήσει; Όχι σε 2,3,4 χρόνια αλλά μέσα στο καλοκαίρι.
Αν κάποιος έχει νομικές γνώσεις ή έχει επικοινωνήσει με δικηγόρο,
καλό θα ήταν να γράψει την άποψη του. Γιατί αν δεν έχει λόγο για να μην παρανομήσει,
μάλλον θα το αγνοήσει κανονικά το ΣΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οκ καλές οι υποθέσεις που κάνουμε εδώ αλλά έχω μια πρακτική απορία.
Με δεδομένο ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει εξαγγείλει ότι θα μοριοδοτήσει μόνο ή με πολύ
μεγάλη βαρύτητα την προυπηρεσία, αν όντως το κάνει αγνοώντας το ΣΤΕ, πως μπορεί κάποιος
να το σταματήσει; Όχι σε 2,3,4 χρόνια αλλά μέσα στο καλοκαίρι.
Αν κάποιος έχει νομικές γνώσεις ή έχει επικοινωνήσει με δικηγόρο,
καλό θα ήταν να γράψει την άποψη του. Γιατί αν δεν έχει λόγο για να μην παρανομήσει,
μάλλον θα το αγνοήσει κανονικά το ΣΤΕ.
xaxaxa ετσι ακριβως κανεις δεν μπορει να το σταματησει..μεχρι τοτε θα ειμαστε διορισμενοι ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οκ καλές οι υποθέσεις που κάνουμε εδώ αλλά έχω μια πρακτική απορία.
Με δεδομένο ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει εξαγγείλει ότι θα μοριοδοτήσει μόνο ή με πολύ
μεγάλη βαρύτητα την προυπηρεσία, αν όντως το κάνει αγνοώντας το ΣΤΕ, πως μπορεί κάποιος
να το σταματήσει; Όχι σε 2,3,4 χρόνια αλλά μέσα στο καλοκαίρι.
Αν κάποιος έχει νομικές γνώσεις ή έχει επικοινωνήσει με δικηγόρο,
καλό θα ήταν να γράψει την άποψη του. Γιατί αν δεν έχει λόγο για να μην παρανομήσει,
μάλλον θα το αγνοήσει κανονικά το ΣΤΕ.

δε νομίζω οτι θα το κάνουν γιατί οι του 2008 θα ξανα προσφύγουν θα  ξανα δικαιωθούν (100%)  και την επόμενη φορά θα ζητήσουν και απολύσεις για να μην παίζουν, οπότε δε νομίζω 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2015, 09:19:47 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
δε νομίζω οτι θα το κάνουν γιατί οι του 2008 θα ξανα προσφύγουν θα  ξανα δικαιωθούν (100%)  και την επόμενη φορά θα ζητήσουν και απολύσεις για να μην παίζουν, οπότε δε νομίζω
Οι του 2008 αμα διοριστουβ δεν θα προσφυγουν πραγμα λογικο αφου οι ανθρωποι περιμενουν τοσα χρονια τον αυτονοητο διορισμο τους..βεβαια αυτο προυποθετει υο να διοριστουνε εννοειται. Απο εκει μαλλον εννοεις οτι θα προσφυγουν οι επιτυχοντες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.